Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem naked 2005+

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

pozdrav,ako hoces da vidis kilometrazu ili servisna ili ulazni papir,mada ima iz subotice tip koji prede i digne-spusti kilometrazu tj.po zelji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Imas u v,plani odlican z750,2008g,vlasnik.kolega bajker dejan,prodaje ga,ako te interesuje poslacu ti br,pozz

 

Interesuje me naravno 0takoje.gif. Daj mi moilim te broj. U ponedeljak idem poslom do Svilajnca i savrseno mi se uklapa da pogledam i taj motor.

 

Da li je negde u oglasima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

pozdrav,ako hoces da vidis kilometrazu ili servisna ili ulazni papir,mada ima iz subotice tip koji prede i digne-spusti kilometrazu tj.po zelji

 

Za motore ne znam pouzdano, ali za automobile informacija o kilometrazi mi ne znaci ama bas nista, osim ukoliko ne postoji servis u kom mogu da proverim tempo i istoriju servisiranja. Servisna knjizica se falsifikuju. Logicno je zakljuciti i da se kod motora rade iste stvari.

 

Na temu kilometara, interesuje me konkretno firma Ryu Motors. Tamo ima nesto sto me interesuje, a voleo bih da "uradim domaci" pre nego sto ih posetim. Zato, ako neko ima neka iskustva sa njima, molim vas ne stedite reci. Dobio sam vec neke info na private, ali sto vise to bolje. Idealna info za ovu firmu bi mi bila da neko kaze a) znam pouzdano da su vratili km zato sto..., ili b) znam pouzdano da ne vracaju km zato sto....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Pa ne znam jel ti bitno 600, 750 ili 1000 kubika ili samo cena?

 

90% gradska voznja, 7% adrenalin voznja sa par drugara, 3% opusteno krstarenje sa dragom, od par sati max .

 

Posto se jos nisu stekli uslovi da odem u radnju i odberem bas ono sto bi najbolje zadovoljilo sva tri, nekog kompromisa mora biti 1neznam.gif. S' toga sta god se nabolje i najprimerenije pojavi bez obzira da li je 600, 750 ili 1000. S' tim sto 1000 nije realno. No, kad bi se pak pojavio ovakav motor po ovoj ceni, a da je sve u redu sa njim, ne bih ga mogao odbiti nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

divljak

 

To sam i pretpostavio i verovatno to obojica mislimo zbog cene. Ali, sta bi bilo da je u oglasu realnija cena? Odnosno, sta da radim ako naletim na motor iz uvoza sa realnom ponudom a da nije cist i gazda ga prodaje kao legalan? Kako mogu da proverim legalnost? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Najsigurnije ti je da kupis motor koji je kupljen kod nas, jer ces za njega najlakse da proveris poreklo i servisnu istoriju. Motori sa malom i pravom kilometrazom, koji su odrzavani u ovlascenim servisima i imaju servisnu istoriju, su skupi i preko granice, tako da te oni, u vecini slucajeva, kostaju vise od ovih domacih.

 

Predpostavljam da imas vise iskustva sa autima, tako da ti preporucujem da za pocetak uzmes njih kao primer. Pogledaj cene auta koji su presli ne vise od 150 000km, recimo na mobile.de, a onda te iste aute, sa istom kilometrazom, potrazi na nasim oglasima. Videces da su ti automobili, ocarinjeni i spremni za registraciju, jeftiniji kod nas nego li u zemlji iz koje su ih preprodavci uvezli. Ako neki od tih auta ipak ima originalnu kilometrazu, onda je, skoro sigurno, imao neku saobracajku ili kvar na motoru. Da ne gusim u ove sitne sate, mislim da si poentu shvatio. 0namigivanje.gif

 

Nemoj da mislis da ti ovo pisem da bih te naveo na kupovinu mog motora. Rekao sam ti kada smo se culi da mi prodaja nije hitna i da necu imati nista protiv da i ovu sezonu provedem na mojoj FZ6-ci, narocito kada uzmem u obzir stanje mog motora i trenutnu ponudu na nasim oglasima.

 

Aj ziveli i neka ti je sa srecom kupovina i potraga.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Najsigurnije ti je ... mislim da si poentu shvatio. 0namigivanje.gif

 

Kod nas svaki uvezen auto ima izmedu 140.000km i 160.000km i nikad nije bio lupan 1lud.gif. Kad sam kupovao auto, gledao sam iskljucivo stanje i slusao sta kazu serviseri - vidi post #58. To radim i sa motorima. No, i kod domacih motora treba biti oprezan 0staa2.gif, ako nemaju servisnu istoriju, proverljivu u servisu. Servisna knjiga sama za zebe ne mora nista da znaci.

 

No, kilometraza me ne brine generalno, osim sto bih voleo malo vise o tome da saznam u konkretnom slucaju firme Ryu Motors. Jos mi niko nista nije rekao dovoljno jasno na tu temu 0tuzan.gif....

 

Konkretno me interesuje i kako se moze proveriti legalnost motora. Da li postoji neka institucija u koju mogu da odem sa brojevima motora i rama i proverim status motora?

 

 

Nemoj da mislis da ti ovo pisem da bih te naveo na kupovinu mog motora.

 

Ne mislim to i iskreno se nadam da ces prodati motor bas onako kako zelis i verujem da ce kupac tvog motora biti vise nego zadovoljan "robom" goodluck.gif.

 

 

Aj ziveli i neka ti je sa srecom kupovina i potraga.

 

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

pozdrav,prijatelju pa vecini ljudi ovde bi odgovarao taj cb1000 za 3300e,mada ja vise volim fz1,ko ne reskira taj ne profitira(del boj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

pozdrav,prijatelju pa vecini ljudi ovde bi odgovarao taj cb1000 za 3300e,mada ja vise volim fz1,ko ne reskira taj ne profitira(del boj).

 

Ako volis Mucke i ako nisi vec pogledao, pogledaj obavezno "BIlo jednom u Pekamu" (original: Rock & Chips) 0takoje.gif!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

http://www.polovniau...suzuki_gsr_600/ evo ti lep motor mada i svi oni predhodni sto su ti stavljali su OK poz srecno sa kupovinom :zdravo:

 

Tks 0takoje.gif! Vec sam se cuo sa covekom. Ima dosta opreme koja me ne interesuje, a dize cenu. Za nekog ko to ceni, to je super motor. Gazda odaje utisak pravog ljubitelja motora i verujem da je motor negovan. Nije mi bas u vrhu na listi, ali je definitivno u uzem izboru 1aha.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Nesto mi pade na pamet. Malo je 3offtopic.gif, ali nemam gde drugo... Hteo sam da postavim novu temu u odeljku "Opste teme" no, tamo nemam mogucnost da otvaram teme 0stabre.gif.

 

Radi se o ideji da se na forumu postavi odeljak "Moj motor", "Istorija mog motora", ili nesto u tom smislu.... U tom odeljku bi onaj ko to zeli, mogao da vodi "dnevnik" o svom motoru. Npr. kupio ga tad i tad, servis na toliko i toliko, uradjeno to i to, bio na putovanju.... Nesto u tom fazonu...

 

Kroz moj proces kupovine motora, citao sam neke spontano nastale istorije i bile su mi znacajne i zanimljive kao kupcu da se dodatno uverim u tvrdnje prodavca. U ovakvom odeljku mogao bi da postavis temu o svom "komadu" i da kad das oglas na nekom popularnom oglasniku, postavis i link ka svojoj temi na BJ forumu. Ti kao prodavac ne moras puno da zvacees i objasnjaavas, a kupac lepo iz fotelje vidi da li si i koliko vlasnik, kako si mazio svoj motor i sve ostalo sto bi mu bilo znacajno da zna. Datumi, fotke, detalji, hronologija...

 

Sta mislite o tome?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

http://www.polovniau...suzuki_gsr_600/ evo ti lep motor mada i svi oni predhodni sto su ti stavljali su OK poz srecno sa kupovinom :zdravo:

 

Tks 0takoje.gif! Vec sam se cuo sa covekom. Ima dosta opreme koja me ne interesuje, a dize cenu. Za nekog ko to ceni, to je super motor. Gazda odaje utisak pravog ljubitelja motora i verujem da je motor negovan. Nije mi bas u vrhu na listi, ali je definitivno u uzem izboru 1aha.gif.

Mozes da vratis original auspuhe,jer ih covek daje uz motor...sto je za svaku pohvalu.Ove prodas i motor te kosta manje.Uz to,vetrobran na nakedu je vrlo korisna stvar,a trebace ti i tank torba.

Motor stvarno ok izgleda.Vidi se da je odrzavan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Mozes da vratis original auspuhe,jer ih covek daje uz motor...sto je za svaku pohvalu.Ove prodas i motor te kosta manje.Uz to,vetrobran na nakedu je vrlo korisna stvar,a trebace ti i tank torba.

Motor stvarno ok izgleda.Vidi se da je odrzavan

 

To mi i jeste plan ako taj motor "dodje na tapet". Cak je u igri i opcija da auspusi ostanu sadasnjem vlasniku da ih proda i da se za tu vrednost koriguje dogovorena cena. Ostalo je da se ja presaberem i ponudim konkretno sta mi odgovara...

 

Idem u narednih par dana da vidim jos neke motore koji su blizi mojim potrebama. Ako tu nista ne zazivi, ovo je definitivno jedna od opcija. Imam cak i dobrog prijatelja - motorasa u Kraljevu koji bi ga mogao pregledati pre mog eventalnog odlaska tamo...

 

U svakom slucaju, moja procena je da je taj motor vredan paznje 0takoje.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

http://www.polovniau...suzuki_gsr_600/ evo ti lep motor mada i svi oni predhodni sto su ti stavljali su OK poz srecno sa kupovinom :zdravo:

 

Ovaj motor izgleda lepo na slikama i ima dosta opreme,ali su mu menjani lanac i lancanici,a presao je 25000km.I to moze da govori o nacinu voznje i o odrzavanju :neznam:,a opet ne mora da znaci .Ne poznajem ni vlasnika ni motor,ali vidim da ima dosta motora u oglasima kojima su menjani lanac i lancanici posle 10-ak hiljada km i gume posle 5-6000 km :stabre: .Ja sam na prethodnom motoru sa fabrickim gumama presao oko 16-17000km,a lanac i lancanike ne bih menjao sigurno do 40000km.I ja sam u fazi trazenja polovnog motora,mozda i novog,ali bih se pre kupovine dobro razmislio i odabrao motor koji je kupljen kod nas od vlasnikai.Nemoj zuriti sa kupovinom ako nisi zadovoljan sa trenutnom ponudom,pricekaj jos malo.Ove jamahe sto prodaju kolege Zeljkamp i snupi izgledaju kao dobre ponude,a i ljudi su sa foruma. Napisi do koliko para bi platio motor i zapamti da nijedna cena nije fiksna.Pozdrav i srecna kupovina :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

ninalara zar ne mislis da malo preterujes prijatelju,tebi je ocigledno mnogo dosadno,pre par postova sam ti pozeleo da kupis sto brze motor

ali koliko vidim ti ovde napisa memoare.ne kupuje se tako motor prijatelju kao sto si ti zamislio pitavsi druge sta kako gde ovo ono,zar si ti stvarno uveren da ce neko da otvori temu i pise

istoriju o svom motoru da bi ti listao i gledao kakav je motor i trazio mane.treba jednom da svatis za sva vremena da nisu tvoje pare zlatne i da se one ne mnoze u novcaniku,normalan prodavac koji zna sta prodaje te nikada vise nece pustiti u dvoriste kada bi ponovo dosao da vidis njegov motor,ja ti nikada ne bih prodao svoj motor ni da mi das duplo vise para za njega,jednostavno imam svoje principe i svoje zivce,mogu samo da zamislim sta ce se desiti kada budes kupio doticni motor kada budes poceo da zoves bivseg vlasnika za svaku sitnicu sta je ovo sta je ono,zasto je jedna kapica vise zavijena od one druge itd.

 

dugo citam putopise od pametnih ljudi koji su obisli ceo svet na dva tocka i u vecina slucajeva oni traju u desetak stranica neki manje ali su u svakome slucaju jako zanimljivi,poucni,smesni i edukativni.tvoj post preporucujem da se premesti tamo i da se otvori tema KAKO SAM KUPOVAO SVOJ MOTOR...Jos nesto zar ti kralju nije muka da sedis stalno za kompom i budes uvek prisutan u svojoj temi,kad god sam otvorio podforum kupujem ti si tu svaka ti cast1care.gif...

ovom sto sam ti napisao nikako ti ne zelim zlo niti bilo sta negativno u zivotu ali uzmi se stavi prst na celo i malo razmisli0stabre.gif

 

poz..

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

http://www.polovniau...suzuki_gsr_600/ evo ti lep motor mada i svi oni predhodni sto su ti stavljali su OK poz srecno sa kupovinom :zdravo:

 

Ovaj motor izgleda lepo na slikama i ima dosta opreme,ali su mu menjani lanac i lancanici,a presao je 25000km.I to moze da govori o nacinu voznje i o odrzavanju :neznam:,a opet ne mora da znaci .Ne poznajem ni vlasnika ni motor,ali vidim da ima dosta motora u oglasima kojima su menjani lanac i lancanici posle 10-ak hiljada km i gume posle 5-6000 km :stabre: .Ja sam na prethodnom motoru sa fabrickim gumama presao oko 16-17000km,a lanac i lancanike ne bih menjao sigurno do 40000km.I ja sam u fazi trazenja polovnog motora,mozda i novog,ali bih se pre kupovine dobro razmislio i odabrao motor koji je kupljen kod nas od vlasnikai.Nemoj zuriti sa kupovinom ako nisi zadovoljan sa trenutnom ponudom,pricekaj jos malo.Ove jamahe sto prodaju kolege Zeljkamp i snupi izgledaju kao dobre ponude,a i ljudi su sa foruma. Napisi do koliko para bi platio motor i zapamti da nijedna cena nije fiksna.Pozdrav i srecna kupovina :zdravo:

druze to sto je menjao lanac nemora da znaci da je covek dizao na zadnji,ostavi lanac nepodmazan i suv tokom zime i on je zavrsio svoje vrlo brzo. kod mene u Cacku je momak na cbr600rr prvi put promenio lanac na 45.000 kilometara a od toga ko zna koliko je presao na zadnjem.nema tu nekih pravila,ja na mom fazeru vozim i lanac i plocice jos uvek fabricke a presao je 25000,ali to neznaci da vozim sporo,cak naprotiv,samo nekoristim kocnice bez preke potrebe.a sto se guma tice,moja fabricka sa fazera zadnja skinata posle 17.000km i ima jos 4do5mm sare na gazu,ali ona nije valjala nizasta ni pre 10.000km jer se skamenila,sve zavisi kako ko vozi.

svi ti podatci znace po nesto pri kupovini,ali nemnoraju da znace da nesto nije u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije to nista ko nije video sagu o kupovini jednog transalpa

 

 

Sad za temu

Niko ti ne moze reci kakav tebi motor odgovara kao sto sam ti pre rekao, zato je najbolje uzeti neki motor koji nije toliko skup i kod koga ces vec videti sta ti treba a sta ne i prema tome gledaj sledeci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja