Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem naked 2005+

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

... ali koliko vidim ti ovde napisa memoare.ne kupuje se tako motor prijatelju kao sto si ti zamislio pitavsi druge sta kako gde ovo ono,zar si ti stvarno uveren da ce neko da otvori temu i pise

istoriju o svom motoru da bi ti listao i gledao kakav je motor i trazio mane.

 

Nikako nije zamisao da sad svi koji imaju motore u oglasima, sede i pisu elaborat o svom motoru, a sve to samo da bih ja lakse kupio motor. Poenta je da kad kupis motor pocnes da pises - naravno samo ako to hoces. Posle par godina, kad hoces da ga prodas, uputis ljude na tvoju temu i dokumentujes dodatno svoje tvrdnje. Fotke sa putovanja, datum kad je uradjen odredjeni servis, a na motoru bilo toliko i toliko km... Nesto sto je uradio Zeljkamp spontano, samo sto bi se u ovom slucaju to radilo sa namerom. Meni se cini da bi to bilo u opstem interesu. Ako ima zainteresovanih, 'ajde da to napravimo. Ako nema, zaboravite da sam ista rekao.

 

 

treba jednom da svatis za sva vremena da nisu tvoje pare zlatne i da se one ne mnoze u novcaniku,normalan prodavac koji zna sta prodaje te nikada vise nece pustiti u dvoriste kada bi ponovo dosao da vidis njegov motor,ja ti nikada ne bih prodao svoj motor ni da mi das duplo vise para za njega,jednostavno imam svoje principe i svoje zivce,mogu samo da zamislim sta ce se desiti kada budes kupio doticni motor kada budes poceo da zoves bivseg vlasnika za svaku sitnicu sta je ovo sta je ono,zasto je jedna kapica vise zavijena od one druge itd.

 

dugo citam putopise od pametnih ljudi koji su obisli ceo svet na dva tocka i u vecina slucajeva oni traju u desetak stranica neki manje ali su u svakome slucaju jako zanimljivi,poucni,smesni i edukativni.tvoj post preporucujem da se premesti tamo i da se otvori tema KAKO SAM KUPOVAO SVOJ MOTOR...Jos nesto zar ti kralju nije muka da sedis stalno za kompom i budes uvek prisutan u svojoj temi,kad god sam otvorio podforum kupujem ti si tu svaka ti cast1care.gif...

 

Ovaj deo necu dublje komentarisati. Samo cu reci da mi je zao sto su te moji komentari uzbudili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Prijatelju, kapiram da je tebi sad kupovina tvog motora najbitnija stvar na svetu, ali počeo si da spamuješ forum time. To sam i mislio kad sam napisao da ti se pomogne da kupiš motor da ne bi otvarao treću temu. Dve imaš a vidim da sam bio u pravu pa si i treću hteo. Ljudi su ti i više nego dovoljno izašli u susret. Iskustva imaš, predloge imaš... Šta više hoćeš?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Druže evo ti jedno moje lično iskustvo u kupoprodaji i proveri u ovlašćenom servisu. Dođe čovek pre godinu dana da kupi TWINGO od mene , kako isti nije imao taplice jer je uvežen iz Italije čovek zamoli da odvezemo u servis radi utvrđivanja opšteg stanja vozila(pređ.kilometraža , legalnost , limarija) naravno ja se složim sa tim i odemo u servis. Ovo je odgovor koji je dobio . Gospodine garantujemo da automobil nije pretrpeo težu limarisku havariju , a što se tiče motora on trenutno lepo i opšte stanje odgovara pređenoj kilometraži , međutim on može da crkne ovog momenta mi to neznamo jere je to polovan automobil JEDINO GARANCIJU DOBIJATE AKO KUPITE NOV AUTOMOBIL .

 

Druže evo ti jedan dobronameran savet kupi motor srcem jer ako ga kupuješ glavom tu sreće nema .

 

p.s. Ja sam pre par dana kaparisao motor koji uzgred nisam ni probao , čak nisam ni fan te marke motora , međutim kada sam ga video skontao sam da bi se mogli jako lepo družiti i odlučio sam u sekundi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Prijatelju, kapiram da je tebi sad kupovina tvog motora najbitnija stvar na svetu, ali počeo si da spamuješ forum time. To sam i mislio kad sam napisao da ti se pomogne da kupiš motor da ne bi otvarao treću temu. Dve imaš a vidim da sam bio u pravu pa si i treću hteo. Ljudi su ti i više nego dovoljno izašli u susret. Iskustva imaš, predloge imaš... Šta više hoćeš?

 

Stvarno ne kapiram... Je l' postoji limit u broju tema koje neko moze da otvori??? Pri tom, treca tema ne bi imala ama bas nikakve veze sa mojom kupovinom motora vec otvaranje razgovora o necim sto bi bio opsti interes. No, ako je vecina protiv tako neceg, 'ajde da to jednostavno zaboravimo. To je ovde svakako off topic kako sam i naveo u inicijalnom postu.

 

Sto se spamovanja tice, molim te mi objasni na cega mislis. Ovo te pitam u cisto prakticnom smislu. Hocu da razumem, jer nisam svestan da se tako nesto desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

http://www.polovniau...suzuki_gsr_600/ evo ti lep motor mada i svi oni predhodni sto su ti stavljali su OK poz srecno sa kupovinom :zdravo:

 

Ovaj motor izgleda lepo na slikama i ima dosta opreme,ali su mu menjani lanac i lancanici,a presao je 25000km.I to moze da govori o nacinu voznje i o odrzavanju :neznam:,a opet ne mora da znaci .Ne poznajem ni vlasnika ni motor,ali vidim da ima dosta motora u oglasima kojima su menjani lanac i lancanici posle 10-ak hiljada km i gume posle 5-6000 km :stabre: .Ja sam na prethodnom motoru sa fabrickim gumama presao oko 16-17000km,a lanac i lancanike ne bih menjao sigurno do 40000km.I ja sam u fazi trazenja polovnog motora,mozda i novog,ali bih se pre kupovine dobro razmislio i odabrao motor koji je kupljen kod nas od vlasnikai.Nemoj zuriti sa kupovinom ako nisi zadovoljan sa trenutnom ponudom,pricekaj jos malo.Ove jamahe sto prodaju kolege Zeljkamp i snupi izgledaju kao dobre ponude,a i ljudi su sa foruma. Napisi do koliko para bi platio motor i zapamti da nijedna cena nije fiksna.Pozdrav i srecna kupovina :zdravo:

druze to sto je menjao lanac nemora da znaci da je covek dizao na zadnji,ostavi lanac nepodmazan i suv tokom zime i on je zavrsio svoje vrlo brzo. kod mene u Cacku je momak na cbr600rr prvi put promenio lanac na 45.000 kilometara a od toga ko zna koliko je presao na zadnjem.nema tu nekih pravila,ja na mom fazeru vozim i lanac i plocice jos uvek fabricke a presao je 25000,ali to neznaci da vozim sporo,cak naprotiv,samo nekoristim kocnice bez preke potrebe.a sto se guma tice,moja fabricka sa fazera zadnja skinata posle 17.000km i ima jos 4do5mm sare na gazu,ali ona nije valjala nizasta ni pre 10.000km jer se skamenila,sve zavisi kako ko vozi.

svi ti podatci znace po nesto pri kupovini,ali nemnoraju da znace da nesto nije u redu.

Druže,ja sam i rekao da može,a ne mora da znači.naveo sam lanac i gume kao stvari koje bi ja gledao izmedju ostalog pri kupovini.Skoro sam gledao jedan motor star 2 god čovek prvi vlasnik.Prešao oko 10000km a, lanac zardjao,ogreban ovde,zakačen onde.Pa da mi ga je dao 1000 evra ispod cene ne bih ga uzeo.Sreća moja što je bio blizu mene,nisam išao daleko.100 ljudi 100 ćudi.Imaš ljude koji su dobili motor na poklon ili ga svakako nije zaradio i hebe se njemu i za ulje i za lanac,za bilo šta,samo teraj dok ide.A imaš i ljude koji održavaju svoje stvari pa tako i motore.To se odmah vidi da li je motor održavan ili ga je neko samo terao ko da ga je ukrao.Meni kad pregori sijalica u kolima ja se "razbolim".Razumem kad motor ima 10+ godina da ima neki nedostatak,ali ne mogu da razumem motor star 2-3 godine.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Prijatelju, kapiram da je tebi sad kupovina tvog motora najbitnija stvar na svetu, ali počeo si da spamuješ forum time. To sam i mislio kad sam napisao da ti se pomogne da kupiš motor da ne bi otvarao treću temu. Dve imaš a vidim da sam bio u pravu pa si i treću hteo. Ljudi su ti i više nego dovoljno izašli u susret. Iskustva imaš, predloge imaš... Šta više hoćeš?

 

Hoće da kupi motor od 5000 za 2-3000...

 

Još u prvoj temi, kada se raspitivao za ER-6, mu je nekoliko puta rečeno da za 2-3 hiljade ne može da kupi ništa. Ali tamo mu društvo nije odgovaralo (2 cilindra? pih!) pa je 70 postova i 150 odgovora kasnije počeo da kontemplira o Hondi CBR 1000r (178 ks). I meni sve to liči na spamovanje foruma.

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@ MIloš A

da li od 5.000 ili hoće nov motor... :neznam:

 

@Ninalara

 

Prijatelju, nemam ama baš ništa protiv tebe i želim ti sve najbolje u budućoj kupovini. Nešto preterano ni ne čitam ovu temu pa mi ni količina pisanija nije bitna. Ali kao što kolega iznad kaže, sa ER-6N na Fireblade-a i tako slične akcije... Da li ti znaš uopšte šta hoćeš? Koja je svrha daljeg pisanja u ovim temama? Na sva pitanja koja si postavio dobio si i više nego adekvatne odgovore. I kakvi su razni motori, kako se ponašaju, kako se održavaju i šta ti ja znam... I šta sad? Pa izgleda da ceo forum treba da komentariše i elaborira svaki oglas na koji ti klikneš. Meni lično bi to bilo bez veze. Ako tebi nije, teraj!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

I napiši koliko para si spreman da platiš!

 

Napisao je:

 

"Fond - voleo bih da prodjem sa ok 2H Eura, ali mogu i malo vise, ako se pojavi razlog, a Kawa bi mogao biti razlog. Nude se vec od 2200E"

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/49943-kawasaki-er-6nf-topik/page__view__findpost__p__1236276

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Ok, kul, bas logicno. Dakle, hocu da kupim GSR za 2-3H??? Sta ne umem da citam oglase??? Sta mislim da ako neko trazi 4H+ da ocekujem da ce pristati na 3H??? Pa nisam malouman! Ko je pazljivo citao, lako je mogao zakljuciti da fond odavno nije ni 2H ni 3H. No, zasto je to bitno? Sta se ovde ispostavlja? Da sam dokon toliko da provociram ljude na forumima sa laznom ponudom kupovine motora? Da li sam zbog toga u 10-ak dana bio u Adi, Rumi, Beogradu, da li zato idem sutra do Kragujevca, Velike Plane... da vidim 4 motora koja jos nisam video. A sta je teza??? Da radim sve to iz ciste dokolice, ili da bih spamovao forum??? Stvarno ne mogu da verujem gde je ovo otislo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Imaš dosta ljudi na ovom forumu koje nervira kad neko nešto traži, a oni nemaju nikakve koristi od toga, niti mogu nekako da se "ugrade". Još ako odbiješ njihovu "velikodušnu" ponudu, ti neznaš šta oćeš i šta je dobro, prema tome spamuješ forum koji inače ne služi ničemu drugom nego da se u offtopicu radi sve što se radi i na facebook-u, samo bez igranja pokera

 

To što ti oćeš da kupiš najbolji mogući motor za što manje para je normalna želja svakoga od nas. S tim što nas većina zapne za neki koji im baš priraste za guzicu, iako nije baš ni najbolji nit je najmanje para. Tvoje su pare tvoje je pravo da biraš, ali kao što ti kažu, iako je prodaja generalno stala oni dobri primjerci koji malo koštaju će sigurno naći put do kupaca čim malo otopli

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

nije problem sto ti nesto trazis ali se iz ovih 5 strana ispostavilo da ti ne znas sta hoces, nije moguce da ti ni jedan od ponudjenih ne odgovara, da ni jedan od tih koje si obisao ti ne odgovara. Ili ides sa namerom da ljudima mnogo oboris cenu ili ne znas sta hoces, nesto nije u redu u svakom slucaju. Ja sam u 90% slucajeva motor koji sam otisao da gledam i kupio, pitam sve sto me interesuje preko telefona, onih 10% kad nisam kupio motor su samo slucajevi kad je preko telefona sve super a ono kad dodjes grob.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Forum služi za razmenu informacija, ideja i usluga, dvosmerno. Novi kolega ga je doživeo kao besplatan info-šalter.

 

U okviru tri teme i nekoliko stotina odgovora dobio je prave male eseje o motorima za koje se raspitivao, u te postove je uložen i trud i dobra volja, da bi na kraju ispalo da su pisani bez veze. To nije fer i nje dobro za forum. Budući članovi koji će isto imati dileme i trileme će možda ostati bez odgovora - zato što smo se opekli na temi "Kupujem naked 2005+".

 

Kako je mogao da se oduži forumu? Svi mi ćemo pre ili kasnije prodavati stari i kupovati novi motor. Mogao je da slika sve te motore koje je navodno obišao, da opiše u kakvom su stanju, da li se viđeno stanje slaže sa navodima u oglasu - to bi bilo zanimljivo za čitanje i svi bi imali koristi.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ninalara, samo polako sa kupovinom. Zelim ti da kupis sta zelis. Po meni je najbitnije da kupis ono sto ti zelis, a ne neko drugi. Odluku donosis ti. Imaj vere u sebe!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

Ninalara, samo polako sa kupovinom. Zelim ti da kupis sta zelis. Po meni je najbitnije da kupis ono sto ti zelis, a ne neko drugi. Odluku donosis ti. Imaj vere u sebe!

 

odavno se nisam ovako dobro nasmejao,auuu suze mi krenule1lol.gif1lol.gif1lol.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ninalara, samo polako sa kupovinom. Zelim ti da kupis sta zelis. Po meni je najbitnije da kupis ono sto ti zelis, a ne neko drugi. Odluku donosis ti. Imaj vere u sebe!

 

odavno se nisam ovako dobro nasmejao,auuu suze mi krenule1lol.gif1lol.gif1lol.gif

 

Blago tebi

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Jeste da covek mozda malo preteruje sa istrazivanjem i svojim nekim idejama, ali o njegovim se parama radi. Na kraju, svako ima pravo i da masta. Ne treba ga osudjivati zbog toga.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Nisam hteo da se mesam ali samo da pojasnim neke stvari, covek je moj dobar drug i ima da da para i za nov motor ali nece jer ne zeli da izgubi 20-30% vrednosti za dve-tri godine. Vozio je motore pre 20 i kusur godina i apsolutno zna da vozi pa stoga nema profilisanu zelju oko kubikaze ili snage motora. Tako je i stigao od 2K Eur i 70ks do 4-4,5K Eur i 170ks. Znaci njega ne muci kao mene (bar ne presudno) koliko ce kostati registracija ili odrzavanje vec covek hoce da za svoje pare kupi najbolji moguci motor. Neki clanovi ovde (sami ce se prepoznati) su dali oglase i ja sam bio sa njim kod jednog koji nas je uveo u garazu da vidimo jedan primerak dok mu drugi stoji rasklopljen sa polomljenim plastikama a na telefonu prica sa majstorom kako da ofarba plastike od treceg i onda na pitanje o motoru koji gledamo kaze ja nemam pojma takav je stigao ja sam samo neke ogrebotine sredio...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

ovo bi trebalo pod kljuc posto nevodi nigde

 

Ja cu sa ovim da se slozim. Postalo je vec previse mucno. Zatvorena tema, ili ne, ja cu svakako prestati da se oglasavam ovde, osim u slucaju da neko bas pretera.

 

Puno hvala svima koji su mi svojim komentarima pomagali. Puno sam naucio na forumu za ovih par nedelja i vas trud nije otisao u vetar.

 

Teze da sam forum spamer, ili lazni kupac necu ni komentarisati...

 

Svim prodavcima zelim sretnu prodaju, a svim kupcima sretan lov!!!

 

Ostajte mi u zdravlju i da se vidimo na nekom drugom mestu u nekom boljem raspolozenju!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Na temu kilometara, interesuje me konkretno firma Ryu Motors. Tamo ima nesto sto me interesuje, a voleo bih da "uradim domaci" pre nego sto ih posetim. Zato, ako neko ima neka iskustva sa njima, molim vas ne stedite reci. Dobio sam vec neke info na private, ali sto vise to bolje. Idealna info za ovu firmu bi mi bila da neko kaze a) znam pouzdano da su vratili km zato sto..., ili b) znam pouzdano da ne vracaju km zato sto....

 

možda malo sa zakašnjenjem, ali jedan motor koji je kupio moj drug od čoveka koji ga je kupio u "Ryu Motors"., pa ima jedno tri godine..i dalje radi kao i prvog dana..e sad dal` je kilometraža vraćana, ne znam..možda da možda ne.motor je dobar i nije na prodaju. e sad, imaš motore po oglasima koji se prodaju a koji su prvo kupljeni u toj firmi, pa lickani za dalju preprodaju. čitao sam dosta ovde na forumu o "Ryu Motors" i kanda oni što su pazarili nisu nezadovoljni.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja