Jump to content

Moto Zajednica

Adapteri za objektive

Recommended Posts

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

PS. Hvala Oroku-u za jeftin adapter (ovako javno) :P Da, i meni se 44-2 lako okrece,a ne klima, dok se 44m okrece teze :) Rusi su mi poznati (imao Ladu 20 godina, tata joj svasta radio,al ona si i dalje kotrlja, na zalost (ili na srecu) kod drugog vlasnika :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Meni se 44-2 jako lako krece, ali on je poprilicno klimav, dok je 44M-4 bas teze okretati, mada , ko zna gde je stojao , jer sam ga uzeo od nekog cige zajedno sa Zenitom ttl i koznom futrolom za 200din.

 

Moj je 44m-6, takođa ga kupio od roma sa zenitom i kožnom futrolom al je bio skuplji - 300rsd. Valjda što je šestica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Razlika je sto od 44m-4 pa na vise imaju 6 listica blende, a ovi ispod imaju 8 :) Ja sam zato ganjao ove od 8, kao zbog lepseg bokeha, mada sve su to nijanse :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Mogli biste postaviti ovde postavljati fotografije sa vasih manuelnih objektiva, interesantno bi bilo da na jednom mestu imamo te fotografije, cisto da ako nam ja zelim da pazarim neki objektiv ,ovde mogu videti kako radi, a i da se detaljnije informisem o njemu.

 

Evo ja cu poceti, pa ce tema mozda kasnije i zaziveti.

 

Od M42 objektiva ima sledece :

 

Makinon 80-200mm

Bar ovaj sto ga ja koristim nije posebno kvalitetan, jer iako se vidi da nije koristen, jako tesko zumira , kao da se nesto polomilo u njemu...ne znam, mozda je nekom i ispao, pa je nesto puklo unutra.

 

6548317785_de1ae89448_z.jpg

 

Jupiter 37a 135mm

Odlican , kvalitetan , sjajna fotografije pravi. Pored Heliosa i Samyanga, najcesce na mom fotoaparatu.

 

6046037188_19df95638d_z.jpg

 

5904941709_01c6059243_z.jpg

 

Helios 44-2

O njemu znamo sve, fantastican bokeh, odlicna "brzina" , i jos je dzabe. :D

 

5454371618_ac5f544e7f_z.jpg

 

5794826674_526edea55d_z.jpg

 

MTO 500mm F8.0 - mirror objektiv

Tezak, masivan, nezgodan za nosenje, ali zato pravi odlicne fotografije, najcesce, samo sa stativom, bokeh je sa "krofnama" jer mirror, sto je interesantno.

 

5867485746_b194cd9f9d_z.jpg

 

5439716944_4cff21193c_z.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Uh, uh Orku, dobre fotke! Moj sledeci manuelni objektiv je Jupiter 37A 135 :) TAkodje mi je u mislima i jedan Pentax SMC Takumar 50mm f/1.4 :zvizduk: Trenutno imam dva Heliosa 44-2 i 44m. Evo jedna fotka sa 44m :) Bas specifican i lep bokeh :)

 

6973954465_f1905dd3aa_z.jpg

Helios 44M by Slobodan Gosic, on Flickr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Muljaz- dobre fotke! Imam osecaj da je 44m dosta ostriji od 44-2, bar je takav slucaj na mojim primercima, a vidim i kod muljaza da 44-2 i nije bas ostar. Inace, bas sam ga uporedjivao sa plastik-fantastikom :D (canon 50mm f1.8), plastik fantastik je mnogo ostriji, ali mnogo gori bokeh ima. Mada, cesto me i 44M iznenadi ostrinom na nekim fotkama :) Evo jedna, 44m :)

 

6847856962_4b3869efb7_z.jpg

Helios 44M by Slobodan Gosic, on Flickr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Šta ti je ovo upalo u kadar, gore levo? Kao da mi je u oko upalo ;)

 

Muljaz- dobre fotke! Imam osecaj da je 44m dosta ostriji od 44-2, bar je takav slucaj na mojim primercima, a vidim i kod muljaza da 44-2 i nije bas ostar. Inace, bas sam ga uporedjivao sa plastik-fantastikom :D (canon 50mm f1.8), plastik fantastik je mnogo ostriji, ali mnogo gori bokeh ima. Mada, cesto me i 44M iznenadi ostrinom na nekim fotkama :) Evo jedna, 44m :)

 

6847856962_4b3869efb7_z.jpg

Helios 44M by Slobodan Gosic, on Flickr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3620 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ostar je taj 44 -2 izuzetno, ali na zenitu. Problem na ovim mojim slikama je sto je drzan rukom, bez adaptera, pa se i najmanje pomeranje odrazava na ostrinu. treba drzati mirno i aparat i objektiv. Sa druge strane, i sa adapterom imaju problem oko fokusiranja, cini mi se da ne mogu da fokusiraju u beskonacno. Kod ruskih objektiva fali neki mm. Druga stvar je sto nemas potvrdu fokusa, pa i nije fokus bas na zeljenom mestu. Bar sam tako nesto ja skontao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Na Nikon-u ne moze da se fokusira na beskonacno, dok na canon-u moze. Moj adapter je sa potvrdom fokusa, mada opet cesto omasim fokus, pogotovu kad je malo mracnije napolju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Ja sam odustala od kupovine adaptera za stare objektive a ako se odlučim tj. dobijem zeleno svetlo za prodaju istih javljam vam. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja imam helios 44M i 44-2. Nisam nikada uzeo da ih uporedim pri istim uslovima tako da cisto na osnovu jednostavnosti primene stalno nosam 44M. Sa skroz otvorenom blendom su, sto se mene tice, prakticno neupotrebljivi (fali ostrina, ima dosta "flair-a" sto je mozda dobro za neke bajkovite fotke) pa i nocu slikam sa 2.8.

 

U svakom slucaju volim da koristim 44M, svidja mi se kako izgledaju fotke. Rucni fokus je prilicno spor tako da nisu za fotkanje na brzinu, taman ima vremena da se malo i razmisli o samoj fotografiji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Skroz otorena blenda? Zatvori na 2.8, mnogo je ostriji :)

 

Još mi nije stigao adapter pa da pridržavam rukom a on ima onu kvačicu za DOFP, pa ne mogu uvek da je namestim da je prizitisne kako bih aktivirao blendu... Čekam da mi stigne adapter pa da ga malo više koristim, nije mi zgodno ovako iz ruke, niti držim aparat kako treba ni objektiv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Uh... Bas nedavno sam gledao taj objektiv na nekim oglasima ali tada nije bilo cene. Nisam mogao ni zamisliti da toliko vredi/kosta.

 

85mm na f1.5=pozadinu posaljes u zaborav :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Veoma je cenjen, skupi su i na ebay-u :) Aj sto su skupi, nego ih i nema, pravi raritet :) Ma ima ludacki bokeh :) Mada za ove pare moze da se uzme samyang 85 f1.4 kojeg svi hvale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Ne bih preporucio bas teleobjektiv manuelni, vrlo je plitak dof a samim tim i vrlo tesko precizno fokusirati, pogotovo sa fabrickim focusing screen-ovima pa je i primena ogranicena, za te pare se moze kupiti i Canon EF 85/1.8, koji je vise nego odlicno staklo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3620 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ima li gde adapter M42 ili Minolta sa potvrdom fokusa za Nikon? Cini mi se da neko rece da ne moze da fokusira u beskonacno sa obicnim adapterom na M42

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja