Jump to content

Moto Zajednica

Adapteri za objektive

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Interesuje me da li neko ima iskustva sa korišćenjem objektiva za druge aparate uz pomoć adekvatnog adaptera za sopstveni... Može li se dobiti pristojan kvalitet sa korišćenjem starijih objektiva na DSLR apratima, koji su znatno jeftiniji - po cenu auto-fokusa i merenja ekspozicije... Konkretno koriščenje objektiva sa M42 navojem na Nikon DSLRu recimo, uz adapter za tu izvedbu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Imam jako lepa iskustva sa adapterima za M42, Yashica i Pentax stakla, ali sve to na Canon telu, sa Nikonom ces imati problem sto nijedan adapter ne dozvoljava fokusiranje u beskonacno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Ja imam ovako nešto ali ih nekoristim na svome Nikonu.Moram da priznam da nisam ni pogledala mogu li se nakačiti na d3100 sa nekim adapterom.

 

0VP70_imag0177z.jpg

 

33Mqb_imag0178f.jpg

 

JEsiW_imag0180xg.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ja imam nekoliko m42 objektiva, doduse na Canon-u, ali nemam zalbi na njih. Ustedeli su mi dosta novca do sada, tako da i dalje jurim neke od njih. Npr. sad mi se nesto mota po glavi da pazarim neki fiksni 28mm ili neki 80-200mmm za neka putovanja. To sto imaju manualni fokus nista mi ne smeta.

 

Skoro sve moje fotografije, zadnjih 7-8 meseci su sa uradjene sa manualnim objektivom, tako da ako uspes da ih stavis na Nikon, sve preporuke!

 

@ zzz

 

Kako rade Yashica i Pentax objektivi na Canon-u? Isto kao i M42 ?

 

@ Sanja

 

Ti tvoji objektivi su m42, da li su na prodaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

@ Oroku, potpuno normalno, kao i M42, isto sa potvrdom fokusa, cak sam skoro pazario prilicno povoljno Zenitar fisheye zato sto je bio Yashica mount :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

A koliko kosta recimo adapter koji prevdi M42 na canon eos? Meni treba za 350d posto bih mozda kupio par tih manuelnih objektiva, cisto za zezanje, mada vec imam par AF objektiva, ali manuelni su bas jeftini, prvenstveno bih kupovao fiksne. E da, sta znaci potvrda fokusa? Jel to kad ja rucno fokusiram, i na aparatu mi zasjaji ona lampica koja inace pokazuje da je fokusirano kad fokusiram sa af objektivom, ako me razumete? :D E da, i mene sanja zanima da li prodajes neki od tih objektiva, prvenstveno 28 ili 135?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Ubedljivo najpovoljnije na Ebay-u, kod nas su dva do tri puta skuplji na oglasima.

 

@ Goshke, oko 7, 8$ na Ebay-u sa potvrdom fokusa, kod nas mislim da su 15-20e, a potvrda fokusa je tacno to sto si rekao, kad "ubodes" fokus, dobijes potvrdu da je dobro fokusirano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

 

@ Sanja

 

Ti tvoji objektivi su m42, da li su na prodaju?

 

Moguće mada neznam ni koliko vrede.Koliko bi ti ponudio za njih?

Treba im malo bolje čišćenje jer su dugo stojali neupakovni pa se nakupila prašina.

Da li bih ja mogla da ih koristim na mome d3100?Takođe bih morala da kupim M42 adapter?

 

Ovako nešto:

M42

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Adapteri M42 za Canon sa potvrdom fokusa na Ebay-u kostaju oko 7$, kvalitetniji, 12$ jos bolji sa EMF cipom na kojima mogu da se podesavaju exif podaci kao i otvor blende prilikom fotografisanja (malo nezgodno za primenu). Na njemu takodje moze da se precizno podesava i tacka fokusa jer nisu uvek najprecizniji bez toga. Najjeftinija opcija je 3$ bez potvrde fokusa, upotrebljiv samo za aparate sa Live View funkcijom jer je na malom optickom trazilu jako tesko proceniti kada je nesto u fokusu (bar kod mene na 450d i sa objektivom od 58mm i f2). Sve stize iz Kine sa besplatnom postarinom, provereno stize).

 

http://www.ebay.com/itm/AF-confirm-M42-lens-canon-adapter-eos-Rebel-serie-/120452309743?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c0b8462ef#ht_2998wt_905

 

http://www.ebay.com/itm/EMF-AF-confirm-M42-lens-canon-adapter-eos1000D-5D-/120582385022?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c13452d7e#ht_3052wt_952

 

Druga opcija je kupovina kod nas, na Kupindu redovno ima ponuda ovih bez potvrde fokusa za 1300 dinara, onih sa potvrdom bas i nema a kada se pojave na Limundu odu za 1600-2000. U prodavnicama su 2000 oni bez potvrde fokusa.

 

 

@Goshke:

Bas to sto si napisao je potvrda fokusa i tebi sa 350d je prilicno potrebna jer nemas live view.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

 

Moguće mada neznam ni koliko vrede.Koliko bi ti ponudio za njih?

Treba im malo bolje čišćenje jer su dugo stojali neupakovni pa se nakupila prašina.

Da li bih ja mogla da ih koristim na mome d3100?Takođe bih morala da kupim M42 adapter?

 

Ovako nešto:

M42

 

Tebi treba ovako nesto:

http://www.ebay.com/itm/M42-Lens-Nikon-AI-Mount-Adapter-Optic-Focus-Infinity-/220803728935?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3368ed8627

 

To sto si ti postavila je, cini mi se, step up/down adapter koji omogucava da koristis filtere jedne velicine na objektivima sa navojem druge velicine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

 

Moguće mada neznam ni koliko vrede.Koliko bi ti ponudio za njih?

Treba im malo bolje čišćenje jer su dugo stojali neupakovni pa se nakupila prašina.

Da li bih ja mogla da ih koristim na mome d3100?Takođe bih morala da kupim M42 adapter?

 

Ovako nešto:

M42

 

Tebi treba ovako nesto:

http://www.ebay.com/itm/M42-Lens-Nikon-AI-Mount-Adapter-Optic-Focus-Infinity-/220803728935?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3368ed8627

 

To sto si ti postavila je, cini mi se, step up/down adapter koji omogucava da koristis filtere jedne velicine na objektivima sa navojem druge velicine.

 

Ok,hvala.

Ima li neko pojma kakvi su ovo objektivi što imam,vrede li da se kače na aparat?

Ja već imam 18-55 i 55-200.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ako su ostri, mislim da ces da se odusevis :D Ja sam pre neki dan kupio fiksni canon 50mm f1.8 II i prijatno sam se iznenadio iako sam bio sumljicav u vezi prajmova :)

Ako resis da prodas drugi od 28mm, javi mi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Evo i da prenesem svoja iskustva sa starim objektivima i DSLR-ovima.

 

Juče na buvljaku naletim na ZENIT ET sa objektivom 58mm F/2, uz cenjkanje ga kupim za 300dinara (aparat i objektiv). Kako nisam kupio adapter, probao sam samo da prislonim objektiv na bajonet i video da solitdno zatvara rupu (Zenit ima M42 bajonet) i probao da fotkam.

 

U najmanju ruku sam se oduševio! Kako moj 18-135 ima najveći otvor blende 3.5, blenda 2 mi dala mnogo više kreativnih mogućnosti. Malo je teže fokusirati dok se sa dva prsta objektiv drži jako pritisnutim uz telo, ali sam podesio fokus otprilike i onda se približavao i odaljivao, slikajući non-stop (pa koja pogodi). Evo rezultata:

 

post-771-0-26513200-1330870838_thumb.jpg

 

post-771-0-96331900-1330870911_thumb.jpg

 

post-771-0-42321600-1330871345_thumb.jpg

 

Drugim rečima, više nego prezadovoljan kada se pogleda cena!!!

 

Kada mi stigne adapter, verujem da će biti lakše koristiti objektiv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

@ Struja- Skroz dobar :)

 

I ja sam kupio neka dva heliosa (44-2 58 f2 i helios 44m) e sad mi treba adapter za EOS? Gde kupiti sa potvrdom fokusa? Jel narucivao neko sa e-bay-a, da mi kaze kako da i ja porucim? :)

 

@ Gliga- Koja je fora sa ovim besplatim slanjem (adapter sa linka sto si stavio), kako ja to da platim a nemam paypal? Koliko vremena treba da stigne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@ Gliga- Koja je fora sa ovim besplatim slanjem (adapter sa linka sto si stavio), kako ja to da platim a nemam paypal? Koliko vremena treba da stigne?

 

Potrazi po forumu ljude koji se bave porucivanjem sa Ebay-a (pretraga "ebay" u opstim temama dovodi do rezultata :) ). Ranije ih je bilo par koji su to radili uz minimalan procenat ili cak i besplatno, nisam siguran da li oni to jos uvek rade. Sad se pojavilo par ljudi koji se time bave profesionalno, imaju svoje teme u Moto Berzi ali ne znam koliko bi naplatili proviziju za ove jeftinije stvari.

 

Cekanje od 10 dana do 6 nedelja, kako kad.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12

Zna li neko gde bih mogla da pošaljem objektive na servis i koliko bi to otprilike koštalo?

 

Kad god se spomenu stari objektivi uvek ispliva ime cika Mise sa Zelenjaka (tezga negde na kraju pijace)

 

Ja imam objektiv olimpus zuiko OM f50/1.8 sa adapterom koji ima potvrdu fokusa i radi merenje svetlosti za canon.

Nije lose za umetnicarenje, ali za ozbiljan rad nije. Ako je neko zainteresovan kako to radi moze se javiti da proba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Jesam :) Ovaj sa slike radi ok, ali 44M mi malo teze ide na jednom delu, mada sasvim lepo fokusira, samo se teze okrece :) Ja sam mislio da kapnem kap-dve WD40 da vidim sta ce biti :D Ako se zamaste stakla, ode 150 dinara :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Meni se 44-2 jako lako krece, ali on je poprilicno klimav, dok je 44M-4 bas teze okretati, mada , ko zna gde je stojao , jer sam ga uzeo od nekog cige zajedno sa Zenitom ttl i koznom futrolom za 200din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja