Jump to content

Moto Zajednica

Kako sam restaurirao BMW R50/5

Recommended Posts

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

E jes bio ružan, svaka tebi čast za toliku želju za tim baš primerkom, mislim modelom, pa jel moguce da nigde nije bilo da se nađe u bar približnijem stanju... U svakom slučaju, skidam kapu... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Svaka cast za posao - pratim ! ( mada ja " onakav " motor - tesko da bih uzeo da vracam u fabricko stanje )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Odlicno! :) Svaka cast. Obozavam ovakve radove :)

Samo napred sa pisanjem, i to ti odlicno ide.. Uzivao sam citajuci.. :zdravo:

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
(A možda poput Đunte jednog dana i naplatim sve uloženo, nikad se ne zna. :D Šteta što nisam sačuvao račune za kafu i cigare. :lol: Tada sam još pušio. Prim.autora,2012.)

 

Ima da "kuneš" onog što je po nešto pisao,(mene) i onog što je čitao, (sebe) pa se zarazio đuntilikisom, a za lek mora upotrebiš đuntamin u prekomernoj dozi u vidu jednog: SJAJNO, a sve uloženo ćeš da naplatiš jednom PDV na moj račun prvom prilikom. Od sledeće nedelje sam podvozan pa vikni u posetu, al me sputaj da ne budem supervajzor,(đuntokeralo)

 

Šta da kažem, ja se ne bi usudio a i kad bi, bilo bi uprvo ovako. Svaka ti čast za temu, preduhitrio si me jer mi ponestalo volje.

 

Sad malo đuntorođije. Belu, čamdžijsku mast imaš i u spreju, zgodna je za nedostupna i teško punljiva mesta, tečna je i dobro prodire pa se naknadno želira. Neće propustiti vodu sigurno, jedino spada od šamponiranja i rastvarača. Imam od B2mana i Klajmer i Hayens, oba su neophodna a za moj motor je u većini bolji Hayens, ima više praktičnih ilustracija. Dalje, u mom manualu je obavezna i česta upotreba fena za izbijanje i montažu pojedinih sklopova, u tvom to verovatno nema jer skidači farbe tad nisu postojali. Takođe sadašnja BMW mehanika obilato koristi antifrikcione paste protiv odvijanja i izvlačenja, Loktajte, isto je to skorašnja novotarija a korisna. Pošto je princio BMW mehanike isti od pamtiveka, lako ćeš analogovati primenu ko kod novijih modela. Drago mi je da si rešio semering radilice, tu je uvek rizično zaptivanje. Lično volim mekan al sa oprugom koju uvek skratim malo, ispoliram površinu i namstim grafitnom mašću, i pokušam da izbegnem ajnzic od habanja ako postoji.

 

Predivna bela boja, slikaj sve sklopljeno. Nameravam svoj primerak u isto da farbam mada mislim da tvom mnogo lepše stoji. Ima Avijatičar sličan model, beli, baš šmekerski, tvoj će sigurno biti vrh.

 

:care::sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

prava tema za citanje,ti si prakticno usvojio siroce koje bi umrlo od gladi,i sada ga odgajas u velikog lepog momka :care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Video sam vise puta tvoj sjajni BMW, ali sad pocinjem da gledam drugim ocima. Bilo bi mi drago da uradis i tekst o generalnoj koju si kasnije radio.

 

Hvala za ovu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Svaka čast,

 

Ali druže imaj srca daj slike gotovog motora, satima čitam tvoj text ne videh gotov motor... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Pozdrav!

 

Lepo si odradio motor,imam samo jednu malu sugestiju. Na fotki se vidi da je diodna ploča bila postavljena obratno,što si ispravio,samo kabel od statora do diodne ploče nije postavljen pravilno,treba da ide kroz desnu rupu na dekli(desno od sadašnje pozicije kabela na fotki) i sa zadnje strane se ubada u diodnu ploču.Ovo napominjem samo da bi sve postavio kao na originalu,nema uticaja na ispravan rad! Sretna vožnja!

 

Mirko

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Svaka cast ! 1care.gif

 

Ono sto se pitas cemu sluzi mogu da ti slikam raspored pakovanja , na donji trokut ide prvo ''lamela'' a posle onaj lim koji glumi korpu .

To je sistem sto ga danas zovu amortizer upravljaca , do 80-tih je bio takav a posle se standardno ugradjivao gasni (kao ovi danas na japancima sto dogradjuju) i on je imao dugme na upravljacu za stelovanje tvrdoce u tri polozaja (jacine) .

ti cini mi se nemas tu "lamelu" dole .

 

ps. nisi stavio sajvnicu na desnoj polutki filtera vazduha 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja