Jump to content

Moto Zajednica

SIMSON

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Tek pade mi na misao (da ne kazem "na pamet :) , cini mi se da nismo spominjali ove skutere i motorcikle .

Isti IFA kombinat ih je proizvodio , kao i MZ , a jedno vreme su bili i poprilicno uspesni cak i u moto-crosu .

Kod nas nisu jako zastupljeni ali (iz prakse i iskustva znam) ima ih . Naj vise modela SR 50 , malo manje S 51 . Uglavnom su s kraja 80-tih godina i 90-ta. Kada su bili vrlo povoljno nabaljani iz "komsiluka" ali i preko uvoznika "HERMES" iz Ljubljane .

Prilicno pouzdani skuteri,mopedi i motorcikli (kao i stariji brat MZ :) ) , Kojih nije bilo i vise , s obzirom na ostale okolnosti.

Voleo bih da se u ovoj temi jave , oni koji imaju ovakve primerke ili na neki drugi nacin imaju veze sa njima. Tek i ova tema da zazivi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ja sam 1990. godine uvezao iz Madjarske jedan Simson S51 Enduro i tako slatko se navozao istim da bi ga ponovo otkupio, samo kada bi znao gde se sad nalazi. Taj bicikl sa pomocnim motorom, kako sam ga u to vreme registrovao na jedvite jade (SO tablice), bio je bolji od svakog Tomosovog motora. Imao je menjac sa cetiri brzine, brzinomer, sediste za dva putnika, nogostope za suvozaca, dva retrovizora, prekidac za dugo svetlo i ablender, akumulator i kontakt bravu sa lepim kljucem koji sam ja izgubio prilikom utovara motora ispred robne kuce u Segedinu, gumenu navlaku na lancu i lancaniku koja je sprecavala prodor blata i prasine na lanac, gume sa kramponima, box sa kljucem za alat i dvotaktol, podignut auspuh sa resetkastom zastitim od toplote, bas kao na mitraljezu i isao je 75km/h bez ikakvih dorada i friziranja, a imao je zvuk skoro kao njegov stariji brat MZ :)

evo malo slicica Simsona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Lepo se razvija tema , nadam se da necu pogresiti ako ovde kazem : da mi se javljaju bivsi i sadasnji klijent koji bi zeleli da prodaju svoj primerak .Eto koristim mesto , pa ...

Konkretno javi se jedan jer ima SR 50 (kao skuter - Vespa , sa vetrobranima za noge) , iz Ledinaca je (kod Novog Sada) a za cenu ce on naj bolje reci sta misli . Ja cu samo dati evemtualnom zainteresovanom broj , pa posteno , ko koga z... :) naravno salim se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Eto jos nesto sto ce biti interesantno , onima koje ce zanimati .

Na modele o 49 ccm ( SR 50 i S51) moze se montirati cilindar/klip/glava modela 70 ccm .

Dobije se jos dosta dodatne snage i malo na brzini.

Dodatno povecanje brzine moze se dobiti , relativno jeftinim , kvacilom i prenosom sa radilice , takodje od modela 70 ccm (koje se razlikuje po broju zuba od onog na 50 ccm).

Ima i jos : !

Postoji i menjac sa 5 brzina , komplet sa obadve osovine , biracem , naravno zupcanicima . Ali to je vec ozbiljnije cene .

Sve u svemu , moze se napraviti mala "azdajica" od tog motorica a da ipak bude pouzdana i kvalitetna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Stavio sam u temi "KUPUJEM" , ali da stavim i ovde (mozda neko uoci bolje ) :

Kupio bih SIMSON SR 2 ( iz 50-ih , ili mozda pocetak 60-ih) .

Pozeljno da je u voznom stanju i da poseduje dokumentaciju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Evo ja cu samo da vam odgovorim sad, jer nisam video ranije temu.

Posedovao sam SR50 1990 god i vozao ga 5 god, prodao, pa kupio istog ali u mnogo boljem stanju!

Bese to negde leta 2003. ili mozda 2002. :)

U svakom slucaju, bela zverka je jos uvek kod mene i trenutno je rasklopljen( vec vise od godinu dana, nemam vremena da ga sredim), stavljen je kit od 70ccm, s tim da je bolje isao sa mojim cil od 50ccm, jer je bio naturpijan jaaako (94Km/h) sa std prenosom.

Nikad ni jedan Tomos nije mogao da se meri s njim sto se tice svega, sem sto su za Tomos dostupniji delovi i lakse se "budzio" zbog toga.

Sima strahota je davne 2003. ( znaci ipak je kupljn 2002) bio i u CG. Iz ZR do BG, pa na voz , pa u bar, pa opet gaaaas za krasice , pa 1400 km po rivijeri za 15tak dana. BEZ PROBLEMA.

Tad sam imao malo godina ali dovoljno znanja da uradim generalnu na putu ( verujte da sam ga otvarao bar 50 puta, ne zbog crkavanja, nego zbog klinacke zelje za usavrsavanjem), i imao delove i alat, ali mi nista nije trebalo! :)

Goivo i motul 510 i samo gas!

Eto, malo se raspisah, ali ako nekog nesto interesuje za Simu, verujem da na vecinu pitanja imam odgovor, a imam i knjige, sheme struje i ostalo...

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Istina , mogu da potvrdim da si svasta radio tom Simsonu !

Na momente si bio i skoro dosadan sa stalnim potrepstinama za njega :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Vukovic? Dugo se nismo videli ni culi... Veliki pozdrav i hvala za svu pomoc, podrsku i delove!

Svraticu da Vas vidim cim budem nasao vremena!

Moze se i neko vozanj organizovati.

Beli sima je ispod moje straznjice pregazio izmedju 60 i 80 HILJADA km...

Ko veruje, ko ne veruje, ali 38 hiljada je radio pokazivac, a u vecini je strajkovao. :)

I kotrljace mali jos mnogo kod mene. Ne prikosnovena zverka i veoma zahvalna kad joj se posveti dovoljno paznje! I naravno, izvuce kondezator izvan paljenja! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Jedan simson je dugo godina bio parkiran kod McDonaldsa na Terazijama.

Davno to beše.

Znam da sam uvek zastajo da ga pogledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

JA SAM IZ ZEMUNA POKUSAVAO SAM NA SVE NACINE DA NADJEM SIMSON SR50 ALI MI NIJE POSLO ZA RUKOM AKO NEKO POZNAJE ILI JE CUO ZA NEKOG KO PRODAJE TAKAV MOTOR DA JE U ODLICNOM STANJU NEKA MI PISE MOLIM VAS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

- Koristi i velika i mala slova ne samo zbog pravila Foruma nego zbog članova

 

- Postavi oglas u MZ Svetu u temi "kupujem - prodajem", to je pravo mesto za trange frange

 

- Van MZ Sveta u našem sastavu je BJB Oglasnik pa tamo na stranu potražnje iskaži potrebu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Moze uvezite mi jedan casticu nije problem, sto se tice onog za koji sam dobio broj taj se ne javlja na sms ni na poziv izglefa da je prodat. Molim vas da mi pomognete da nadjem taj skutercic simson sr50 do proleca. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Korektno bi bilo da nas ovde častiš fotografijama tog motora kada završite posao.

 

I naročito bi bilo korektno kada bi posao završili bez nas, preko privatnih poruka ili brojeva telefona koji su u imeniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja