Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Da i to što Blaža napisa. Karburator. Mora baš dooooobro da se servisira da bi trajao. Meni nije štucnuo ni jednom od kako je urađen.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Sta vam je ljudi pa da li znate koliko je odrzavanje za injection kada pocne da zeza . Skoro mi je u servisu bila honda Pantheon . nov tps senzor je 350e . Nekako sam uspeo da sredim stari i da ne zeza . Gde su senzz pritiska pumpa itd itd da ne pricam . Pumpa klasicna i karburator je milina za servisiranje bar kod nas . Delova ima koliko vam dusa voli . Karburatore radim i zatvorenih ociju . Ali ono nesto mi treba da presudi o ova dva modela . Da pisao mi je neko za burg 150 da je tezak . Po klipovima vidim da Burgman nekako lakse radi i ide u odnosu na Yamahu . Sa druge strane ta Yamahina masina ima bregasu sa lagerima koja kada proadne samo bacis zamenis i teras dalje . Na burg moras celu glavu da menjas jer se vrti bez lagera u lezistima . Ovamo mi Burgman lepsi a Yamaha kao da je poplava izbcila . Svako ima mane i prednosti . Burgman se vozi cini mi se lakse jer se nize sedi a yamaha je vislja . Kada krene da pada yamaha se lakse drzi . Ipak mi je to i za klinca sada tek dobija prvu dozvolu ali znam da ce to brzo da ga prodje i ne interesuje ga jer ima svoju xl125 pa zato i gledam tu malo vecu kubikazu . A iskreno 400 i vise ne bih uzimao jer nekako su preteski za grad . Imao jednog i uopste mi nije lego za po gradu . Iskreno kao i sto je covek reko na postu pre uzmes novac i odes kupi i sta je tu je . Ali doslo je vreme da se nista ne prodaje tako da je pitanje da li ce to nekada da se proda . Zato i gledam da uzmem nesto kvalitetnije . Svaki savet je dobro doso . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Džamaha 250 je malo lakša verzija one od 400 a nebo i zemlja sa komoditetom snage. Ostalo je manje više isto. Samo imaju obe prostora za stvari mnooodo dok Bugiša ne baš

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Za bugišu i nema nešto delova, dok za njeno visočanstco može da se nađe. Ima ljudi koji ih kupusaju.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 10 sati, Štef je napisao:

Za bugišu i nema nešto delova, dok za njeno visočanstco može da se nađe. Ima ljudi koji ih kupusaju.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Vozis Yamahu pa ne gledas ovo ne zapadati za oko . Burgmana im amnogo vise od Yamahe u delovima . Kupusaju ih koliko ti dusa voli . Na KP nema sta nema . Za sada moj glas je na Burgmanu zbog lepseg dizajna ( ipak klinac treba malo da vozi i devojcice ) . Nista drugo . Da je Yamahina masina u Burgmanu to bi bio pogodak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

@Štef vozi sad Hondu, a ti si u svojoj glavi vec resio da to bude Bugi, zato uzimaj i ne razmisljaj mnogo, super je to skuter, al dok je nov

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ej.....sve je dobro kada je novo . Bitno je da ja radim taj poso o oko odrzavanja nemam problema . Cekam vec skoro godinu dana da se pojavi jedan bmw 1150gs koga merkam vec uze vreme . Zasto ne 1200???? zato sto ima toliko elektronike i kvare se da ne poverujes . A i 1150 vec znam u prste i da popravljam . Zato i novije skutere sa injection ne uzimam . Evo jedan Peugeot jos ne mozemo da sredimo . Sve se vrtimo u krug . Senzori svi riknuli . Kada krene da se kvari to je strasno . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, draza je napisao:

Evo jedan Peugeot jos ne mozemo da sredimo . Sve se vrtimo u krug . Senzori svi riknuli . Kada krene da se kvari to je strasno .

Koji model, ccm, sta je kvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 3 minuta, Satelis je napisao:

Koji model, ccm, sta je kvar?

Kao sto ti vozis samo 125 . Na malim kada se da gas trokira posle pribije ali opet kasnije nece da vuce kako treba . Ili je senzor pritiska goriva ili je oslabela pumpa . Nece covek da slusa sta pricam i ne mogu da krenem redom da resavam problem . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike
On 6/23/2021 at 10:43 PM, draza said:

Pozdrav svima . Da osvezimo malo temu taman i da upitam nesto . Trebao bih ovih dana da kupim ili Burgmana 250 2001 ili Majesty 250 2001 . Vidim da je tema o Yamahi  ali cisto da pitam i iskreno sta mislite da je bolje kupovina . Ono potrosnja motor delovi itd.....Mislim daje prednost kod yamahe bregasta na lagere a ovamo ne....ako nko ima da me posavetuje slobodno pucajte . Nemam pojma sta da radim . Hvala

dobro je da si u mogucnosti za priustis sebi skuter, i da ti je dilema burgman ili Majesty. Vec si zavrsio dosta posla. Neces pogresiti ako uzmes bilo koji od ta dva. Slicni su, i dosta se, konstrukcijski, razlikuju od NPR Beverlija. Ja bih  uzeo prvi ocuvan i zgodan primerak bez obzira na znacku. To je napravljeno da se vozi, i da se uziva u tome. mozda mozes da razmislis i 400 kubika. To bi ti, zajedno sa potragom za 250ccm,  prosirilo mogucnost da pronadjes primerak u dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja vozim burgmana. Ima multivar i ima leo vinci. Stvarno ide kao raketa za jedan 250 kubika, a i jaci je od konkurencije do 4ks. Retko kad mi trosi ispod 4, najcesce oko 5. Ima 32000 pravih na satu. Imao sam nekih problema oko reglera i sad mi pusta ulje na deklu paljenja. Kupio sam to, ali me mrzi da zamenim. Taj motor nije za moj stil voznje. Ili sa njim nesto nije ok ili je takva konstrukcija. Kad su spore krivine sa dobrim asfaltom, sve drlja nozicom i auspuhom. Ne moze da se obori koliko bi mogao da ide. Kad su brze krivine, totalno je nestabilan. Ali zato kad kruziras kao da si u fotelji. 
Vozio sam Leonardo 250 (yamaha masina) on je vec za krivinu bio 10x bolji nego burgman, ali nisu ista klasa. Sto se masine tice Leonardo je pio vise ulja nego Burgman, potrosnja bila 3.5, nesto slabije isao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Pozdrav ljudi, procitao sam 72 strane, ali dzaba, jer niko nije imao jos takvog problema :D
 

Pre nedelju dana sam imao neki maler da zaboravim da vratim cep meraca za ulje, dosuo sam nekih 600ml i posle toga presao 650km. Ispred Valjeva motor poceo da stuca, ja dam gas, on primi gas tek posle sekund.. Bilo sta bilo problem je u varijatoru, zamenim varijatro, kvacilo i sve sto je trebalo ali kada ga je majstor upalio opet je bilo neko lupkanje. Proveri on ulje, vidi da nema i kaze mi da je bilo oko 200ml ulja samo. Sipa on ulje, upali motor i to lupkanje se cuje i dalje, ali ovog puta manje nego inace. 

 

Ne mogu da vam opisem kakav se zvuk cuje jer ne znam, idem za desetak dana da preuzmem motor tek, do tad mogu da nagadjam kakav je zvuk to.


Zaboravio sam da napomenem da mi je rekao majstor da misli da se cuje bregasta, klipnjaca ili klackalice neke, ne razumem se.

E sad, motor mi je u Valjevu, da li neko zna sta moze da bude i da li imate da preporucite nekog majstora koji moze da resi problem, nije bitno gde u Srbiji.

Promenio član BataJova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
53 minutes ago, BataJova said:

Pozdrav ljudi, procitao sam 72 strane, ali dzaba, jer niko nije imao jos takvog problema :D
 

Pre nedelju dana sam imao neki maler da zaboravim da vratim cep meraca za ulje, dosuo sam nekih 600ml i posle toga presao 650km. Ispred Valjeva motor poceo da stuca, ja dam gas, on primi gas tek posle sekund.. Bilo sta bilo problem je u varijatoru, zamenim varijatro, kvacilo i sve sto je trebalo ali kada ga je majstor upalio opet je bilo neko lupkanje. Proveri on ulje, vidi da nema i kaze mi da je bilo oko 200ml ulja samo. Sipa on ulje, upali motor i to lupkanje se cuje i dalje, ali ovog puta manje nego inace. 

 

Ne mogu da vam opisem kakav se zvuk cuje jer ne znam, idem za desetak dana da preuzmem motor tek, do tad mogu da nagadjam kakav je zvuk to.


Zaboravio sam da napomenem da mi je rekao majstor da misli da se cuje bregasta, klipnjaca ili klackalice neke, ne razumem se.

E sad, motor mi je u Valjevu, da li neko zna sta moze da bude i da li imate da preporucite nekog majstora koji moze da resi problem, nije bitno gde u Srbiji.

Uglavnom, kad ostane  bez ulja zakuje ili ga bude premalo pa se pregreje, šta je otišlo znaćeš kad otvoriš, bregasta dobije po nosu, klip krene da riba (liči mi da je to), ležajevi radilice dobili po nosu..

Kako god, skupa će to lekcija biti.

Ne bi da te demorališem, ali bi se iznenadio da nije tako.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Pozdrav ljudi, procitao sam 72 strane, ali dzaba, jer niko nije imao jos takvog problema
 
Pre nedelju dana sam imao neki maler da zaboravim da vratim cep meraca za ulje, dosuo sam nekih 600ml i posle toga presao 650km. Ispred Valjeva motor poceo da stuca, ja dam gas, on primi gas tek posle sekund.. Bilo sta bilo problem je u varijatoru, zamenim varijatro, kvacilo i sve sto je trebalo ali kada ga je majstor upalio opet je bilo neko lupkanje. Proveri on ulje, vidi da nema i kaze mi da je bilo oko 200ml ulja samo. Sipa on ulje, upali motor i to lupkanje se cuje i dalje, ali ovog puta manje nego inace. 
 
Ne mogu da vam opisem kakav se zvuk cuje jer ne znam, idem za desetak dana da preuzmem motor tek, do tad mogu da nagadjam kakav je zvuk to.

Zaboravio sam da napomenem da mi je rekao majstor da misli da se cuje bregasta, klipnjaca ili klackalice neke, ne razumem se.

E sad, motor mi je u Valjevu, da li neko zna sta moze da bude i da li imate da preporucite nekog majstora koji moze da resi problem, nije bitno gde u Srbiji.
Meni smrdi na radilicu, pošto se meni desilo to. Baš to što si opisao...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

@BataJova brale, ne znam koliko bi sada koštalo, kada sam uzimao radilicu pre xy godina, sa klipom klipnjačom i cilindrom je bilo 180jura... Drugi put (kada je prolupala pretprošle godine na poslednjoj vožnji) mi se nije isplatilo da je radim pa je prodah takvu.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pozdrav drugari, ukoliko nekog zanima J Costa variator za Yamahu Majesty 250/ XC 300 Versity, sa novim rolnicama, izvolite link oglasa...

https://www.kupujemprodajem.com/motocikli-oprema-i-delovi/skuteri-i-elektricni-skuteri-oprema-i-delovi/j-costa/oglas/124180915

Promenio član ikica46

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Zamrla tema a ja sam na 80%da uzmem majesty 2001god.

  Iscitao sve, gde da oteram skuter(ako kupim), msm kog majstora da pregleda ga. Vidim ovde predlazete kolegu Satelisa pa nek se javne, moze pp

  Zelim svima srecne voznje i uzivanje u istim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja