Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uh uh uh poceo si da mesas babe i zabe, ne treba ti regler vec automat anlasera, dve tanke zice sam ti namerno napisao da se ne bi ufatio za dve debele jer svaki automat anlasera ima minimum 4 zice..... znaci fokus ti je na automat anlasera i 2 tanke zice.

 

Strat prekidac obicno salje masu (-) ka automatu, automat anlasera plus (+) dobija sa prekidaca kocnice i ako je sve ispravno.... motor vergla.

Promenio član Satelis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Na to sam i mislio samo nisam znao tacno kako se zove (sada znam :) )...Znam razumio sam,na dzeku tacnije na tankim zicama mi stize 12v.Po ovome znaci da je otistao automat alnasera.Sutra cu da odem kod kolege koji ima dx verziju pa cu da probam.Hvala puno,mnogo sam i naucio i od tebe i uz ovo sto se desilo.Hvala jos jednom,javicu se da potvrdim sta je i sta sam uradio :). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, dule26 je napisao:

dodjem maloprije kuci spojim direktno sa akumulatora na alnaser on pali kao mina,probam opet normalno on nece.

Posto si upalio motor dovodjenjem +12V direkt na anlaser, znaci samo jedno....nije do njega, ostaje ti da vidis instalaciju i automat.

Na tankim zicama ti stize +12V (sa prek. kocnice) i - 12V (start tastera) ili ti kad izmedju spojis probnu lampicu, pritiskom na taster paljenja pri datom kontaktu, probna lampica treba da zasvetli.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

@Satelis po tvome objasnjavanju sam rjesio problem.Problem je bio u starteru alnasera on je bio otisao.Zamjenio sam ga drugim,nazalost polovnim ali pali normalno i sve je sada oke.Zahvalan sam puno na pomoci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Imam dva mozda malo glupa pitanja.Prvo da li je neko ubacivao bixenon u njega i kakve su reakcije,da li je to ok da li smeta ostalim ucesnicima u saobracaju itd.Ja sam trenutno stavio samo kratko xenon a dugo je halogeno ali mi je dugo na halogenu jako lose pa bi volio da cujem misljenje za bixenon.Drugo pitanje koje mislim da je glupo,motor kao motor je jako fin i dobar,krenuvsi od udobnosti pa dalje.Ono sto mene najvise da kazem nervira i sto mi ne ide na oko nikako jeste taj zadnji dio,stare kockaste stopke zmigavci i sam zadnji dio je nekako kockast za razliku od novijeg modela,pa me sada interesuje da li je neko pokusavao da stavio zadnje plastike od 2002god.modela ili nesto raditi u vezi toga.Da li je ista moguce da se uradi sa tim zadnjim dijelom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250



Imam dva mozda malo glupa pitanja.Prvo da li je neko ubacivao bixenon u njega i kakve su reakcije,da li je to ok da li smeta ostalim ucesnicima u saobracaju itd.Ja sam trenutno stavio samo kratko xenon a dugo je halogeno ali mi je dugo na halogenu jako lose pa bi volio da cujem misljenje za bixenon.Drugo pitanje koje mislim da je glupo,motor kao motor je jako fin i dobar,krenuvsi od udobnosti pa dalje.Ono sto mene najvise da kazem nervira i sto mi ne ide na oko nikako jeste taj zadnji dio,stare kockaste stopke zmigavci i sam zadnji dio je nekako kockast za razliku od novijeg modela,pa me sada interesuje da li je neko pokusavao da stavio zadnje plastike od 2002god.modela ili nesto raditi u vezi toga.Da li je ista moguce da se uradi sa tim zadnjim dijelom?


Ako ti je razdvojeno dugo od oborenog svetla, tu se ne može ubaciti bixenon. Bixenon sijalica je ona koja na sebi ima mehanizam koji snop svetla prebacuje sa oborenog na dugo... Ali, svakako, ima nas koji smo ubacivali xenon, led, bixenon u 250ccm modele. Po slici vidim da teraš 125ccm, koliko se sećam, on ima 2×H7 sijalicu. Problem sa tim je da ukoliko nemaš projektor ugrađen, mnogo će se rasipati svetlost i zaslepljivaćeš one koji dolaze u susret.
Moj slučaj je drugačiji. Ja teram model 250ccm 2001. koji ima oboreno h7, a za dugo svetlo je neki genije ubacio h4 , pri čemu se jedno vlakno na toj sijalici ne koristi nikada.Ubacio sam led na oboreno rasipa dosta ali se bolje vidi nego sa halogenom. Dugo sam ostavio da bude tako kako jeste, s tim da je ubačena kvalitetnija marka sijalice.
Ortak tera model iz '99. kod kojeg je fabrička jedna h4 sijalica za oboreno i dugo, ubacio projektor i bixenon, preporodio se. Bije za sve pare a ne zaslepljuje one koji dolaze u susret.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Što se tiče prapakivanja plastika, ne bih ti preporučio da bilo šta čačkaš, vidiš da nam je država banana i da na tehničkom drkaju i ako imaš nalepnice nekog drugog modela...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400
On 3/19/2019 at 8:50 AM, Štef said:


 

 


Ako ti je razdvojeno dugo od oborenog svetla, tu se ne može ubaciti bixenon. Bixenon sijalica je ona koja na sebi ima mehanizam koji snop svetla prebacuje sa oborenog na dugo... Ali, svakako, ima nas koji smo ubacivali xenon, led, bixenon u 250ccm modele. Po slici vidim da teraš 125ccm, koliko se sećam, on ima 2×H7 sijalicu. Problem sa tim je da ukoliko nemaš projektor ugrađen, mnogo će se rasipati svetlost i zaslepljivaćeš one koji dolaze u susret.
Moj slučaj je drugačiji. Ja teram model 250ccm 2001. koji ima oboreno h7, a za dugo svetlo je neki genije ubacio h4 emoji43.png, pri čemu se jedno vlakno na toj sijalici ne koristi nikada.Ubacio sam led na oboreno rasipa dosta ali se bolje vidi nego sa halogenom. Dugo sam ostavio da bude tako kako jeste, s tim da je ubačena kvalitetnija marka sijalice.
Ortak tera model iz '99. kod kojeg je fabrička jedna h4 sijalica za oboreno i dugo, ubacio projektor i bixenon, preporodio se. Bije za sve pare a ne zaslepljuje one koji dolaze u susret.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

 

Presao sam i ja na 250 99god jedno svijetlo je naprijed tj.samo h4 sijalica,to sto si mi rekao da je ubacio drugar i da ne razbacuje mi puno znaci,hvala.A sto se tice plastika,iskreno dzamahica je zmaj samo zadnji kraj mi kao da je 1746god a ne 99 :D.Hvala puno u svakom slucaju razumio sam te u potpunosti i upravu si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ali obavezno projektor... Bez njega kao da ništa ubacio nisi...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400
13 hours ago, Štef said:

 

BEAR.RS

Default Description

 


Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

 

Aaa razumijem sada,samo da jos pitam vidio sam na faru 2 ona kruga za podesavanje fara,jedan je za gore dole a za sta je drugi tacnije ovaj manji.

IMG_20190305_154204.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400
1 hour ago, muljaz said:

Da ne otvaram novu temu. Dali neko slucajno zna je li isti zadnji disk za majesty 250 i 150

Trebalo bi da jesu,ako su sa tri rupe.Ako grijesim neka me neko ispravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Hm hm... nešto sam sumnjičav po tom pitanju. Danas smo zamenili zadnji disk ali tek nakon što smo poručili drugi sa većim unutrašnjim prečnikom (za model 250ccm, 2000. god. pa na dalje je veći). A za model ispod je manji i to dosta. Bolje zovi ove iz Kaća i raspitaj.

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Aaa razumijem sada,samo da jos pitam vidio sam na faru 2 ona kruga za podesavanje fara,jedan je za gore dole a za sta je drugi tacnije ovaj manji.

IMG_20190305_154204.thumb.jpg.c58c4008ad8bb7f4335579a6f741c58f.jpg

Iskreno, nisam ga drndao nisam pa nemam pojma za šta je. Ali. Ako ti baca lepo, ubaciš projektor i ksenon i morao bi isti snop da baca...

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Vazi hvala.Trenutno je kod mene h4 sijalica na kojoj je xenon kratko a dugo je halogen.Ma da mi je to sasvim lose,dugog nemam nikako a kratko ima neke da kazem krakove koju smetaju ostalim vozacima.Probacu cisti da kazem bi xenon bez projektora pa ako bude dobro ostavicu ako ne ubacicu projektor.Ubacicu za vikend koju slicicu motor :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@dule26 probaj oprati farove iznutra, nemoj trljati po ogledalu nego napravi penu i izmuckaj, dobro isperi pa osusi fenom i sijalicu stavi dok je far skinut ali pazi da bas dobro legne, narocito ako ima plasticni prsten.

Ukoliko je samo malo ukrivljena rasipa svetlost.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nasao sam mere, jos samo kada bi neko imao ideju gde da kupim ove diskove. Kompp nema, Moto-bike nema, Guevara ima verovatno samo prednji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Mi poslednja dva dohvatili ....
Jedan sa manjim a drugi sa većim unutrašnjim prečnikom.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
Nasao sam mere, jos samo kada bi neko imao ideju gde da kupim ove diskove. Kompp nema, Moto-bike nema, Guevara ima verovatno samo prednji...
Motoland ima na stanju ja mislim jedan prednji. EBC. Mislim da je oko 7 8 000

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja