Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaci sauh je prekontrolisan i sve je u redu?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@BobaVet

 

Kolege, molim za pomoc.

Skuter mi se gasi na leru. Tri puta je bio kod mog majstora koji mi popravlja motore i pente odavno( ne sumnjam u njegovo znanje), cistio karb., stelovao sta treba, ali se opet gasi.

Lepo pali, i na ovoj zimi isto, lepo vuce, lepo radi. samo se gasi. Kada je hladan ne gasi se.

Mislim da sam negde procitao(mozda gresim), da skut. nema stelovanje lera, nego je on fabricki, tj.problem se resava ciscenjem karba.

Ako neko  ima neku ideju, slusam.

Hvala.

 

U ovoj temi su sve sami strucnjaci, strucnjaci nad strucnjacima, tako isto ima i za sve drugo u zivotu, na svim poljima smo najpametniji, mi i niko drugi sem nas. 

Ima ljudi koji ce radije 3,5 puta skidati isti deo, budziti, prebudziti, nadbudziti i biti uvereni da je to 100% ispravno sto rade.

 

To sto se motor gasi, ne mora da znaci da je do karburatora, moze biti jos sto sta, primera radi.....namotaj ili ti Pick Up, CDI, ACI, komp (nazovi kako hoces)....isti simptomi, pali -radi dok se ne ugreje, kad se ugreje eto problema ili ti takozvani hladni lem........ takodje zna praviti problem prekidac na copavoj i td.

Ne sumnjam u znanje majstora sto ti je radio motor ali sistem eliminacije mora postojati pa krenuti nekim redom, dzaba skidanje karburatora vise puta ako je problem na drugoj strani.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Ja bi na satelisovo dodao jos i bombinu koja isto hoce da pravi problem kad se zagreje.

Al ako se gasi samo na leru a u voznji netrokira dajem prednost saugu .

Moze da bude dosta stavki u pitanju al ko sto kaze satelis treba da bude sistem eliminacije. Ako ti se na leru ugasi kao da si ga ti ugasio onda je do struje al ako se muci pa ugasi onda karb. I mislim da je jednostavnije prvo proveriti saug nego cdi osim ako nemas neki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Proveri relej paljenja. Nalazi se pored akumulatora na delu gde je klema za plus desava se da na njemu popusti hladni lem koji drzi osigurac.Kada otkaze  skuter na trenutak izgubi struju i vrati .Ako ti se resetuje vreme na digitalnom satu onda je on u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Resetuje se vreme na satu,tj.ne mogu da nastelujem sat vec neko vreme.....

Odmah sutra idem u garazu da proverim.

A kako cu da znam da je lem popustio,tj.kako cu popraviti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Ako se resetuje onda je to u pitanju resio si problem!!!Ispitaces tako dok radi skuter pomeraj rukom levo desno osigurac trebalo bi da se ugasi.Hoce da otkazu kada se koriste kineski losi osiguraci i na ovaj model se to desava imao sam isti problem.Relej nemozes nikako da popravis zameni ga drugim ispravnim polovnim cena se krece od 10 do 15 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

E kolega Ivane, takvu dijagnozu sam ocekivao kada sam postavio pitanje!!!

A ne da mi pisu da je sauh ili karburator.

I da si u pravi i da nisi, odusevljen sam . Sutra prepodne cu da uradim kako si mi rekao, pa cu da vidim.

Samo mi nije jasno?: problem moze da bude  los osigurac ili relej ili oba u paketu(odjednom), tj.,ako se bude gasio kada pomeram osigurac, zamenom osiguraca cu resiti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Ljudi ti pisu u zelji da ti pomogu mogao bi da pokazes zahvalnost, a kada toliko hvalis svog majstora onda nevidim problem da on to resi.;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Problem je u releju popustio je hladan lem na delu gde drzi osigurac takodje zbog losek kontakta moze da se desi da je i plastika oko njega malo istopljena iskrivljena i nemozes da ga popravis.Sve to moze da napravi i osigurac koji verovatno kod tebe nestoji dobro cvrsto za ostalo bih morao da vidim uzivo pa da mogu nesto jos da ti kazem. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Da si odmah spomenuo sat odmah bi i bilo reseno a ne sve ok samo na leru kad se ugreje on se ugasi?

Dobar opis je pola resenja.

Imam taj automat sa sve osiguracima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kolega Ivane, legendo!!!

Osigurac je na oko dobar, ali onaj "dzek" koji se ubada pored osiguraca na plus klemi, kada sam ga izvadio, dva kontakta od tri su bila zardjala(motor perem sam na perionici onim pistoljem na pritisak, ali ga i vozim po kisi, pa je verovatno zato zardjalo).

Ocistio sam ih, nastelovao sat, ali se i dalje gasi.Pretpostavljam da treba da se zameni ceo deo.

Kolegu Opustenog molim da mi kaze da li je deo koji on ima na prodaju i koliko novca?

Inace,kod mene, taj deo ima jedan osigurac.(Opusteni je napisao da ima automat sa sve osiguracima?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Na releju uvek stoje dva osiguraca jedan sluzi u rezervi.Nebi trebalo da zardja mesto gde stoji osigurac. Akumulator treba da ima zastitni plasticni poklopac odozgo ako ga nemas nabavi i njega.Vec sam ti poslao  broj od kolege(opusteni) .Kada ugradis drugi relej mozes preventivno da naprskas kontakte wurt kontakt sprejom kod nas je lako dostupan cena je oko 600 dinara a ako neces njega da kupujes mozes i wd 40 sprejom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Hvala na pomoci,dijagnoza je bila dostojna dr Hausa.

Nije zardjalo mesto gde stoji osigurac, nego kontakti u koji se ubada " dzek" koji je pored osiguraca na releju.

Nema veze, sve u svemu puno ti hvala, verujem da cu ugradnjom drugog releja resiti problem.

Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Zdravo svima...
Da li neko od Vas moze da mi objasni gde se pomenutom skuteru nalazi filter za gorivo...
Upitanju je majesty od 250cc, 2002 god...
Koja plastika je potrebna da se skida na skuteru da bih dosao do njega...

Po slici provaljujem da je na levu stranu ako se ne varam ali nebi da experimentisem i skidam sve po red :)

 

post-32512-0-97271100-1456317374.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pod brojem jedanaest ti je filter.

Znam...nego neznam i nemogu da ga nadjem gde se nalazi uzivo...

Ako je neko menjao sam, dobro bi mi dosla pomoc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Zavuci se ispod skutera, moze da se desi da ne moras da skidas plastiku, meni je stariji model, i mogu da skinem filter bez ikakvog skidanja plastika, samo odozdo ispred agregata pogledaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Zavuci se ispod skutera, moze da se desi da ne moras da skidas plastiku, meni je stariji model, i mogu da skinem filter bez ikakvog skidanja plastika, samo odozdo ispred agregata pogledaj...

Gledao al nisam mogo da ga nadjem....probacu danas ponovo.

Hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

O braco, da li je moguce napraviti skup yamaha majesty-ovaca? Da li mislite da je to izvodljivo? Na takvim skupovima-druzenjima uvek mozemo uzivo prenositi iskustva... Malo druzenje, malo voznja, malo krkanje..... :);)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mislim da je o tome već pisano pre par godina i naravno ništa nije bilo  :neznam:  Zar nije pametnije da se pojavljujete na MAXI vožnjama, druženjima i susretima. Ko vam brani da se tu siti ispričate i razmenjujete iskustva. Evo već prilike u nedelju na grupnoj poseti sajmu. Imaš temu o tome u MAXI vožnjama i druženjima  :takoje:

 

E sad, ako je neophodno da to bude  strejt - Majesty skup onda ne uzimaj u obzir šta sam gore napisao  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Ma potpuno je OK. :sampion:Svaki vid druzenja....nije autonomna ideja.... Nego ne stizem da gledam po forumu a bukirao sam ovu stranu....

Hvala na sugestijama... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Trazim i dalje dobru, ocuvanu (nelomljenu i neizgrebanu sa svim zabicama) 'Z' levu zadnju plastiku za majesty 250 '99 god. ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja