Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Pozdrav,

Nakon 4 godine voznje i hiljade i hiljade predjenih kilometara, odlucio sam da odradim mog ljubimca i spremim ga za neke nove, ozbiljnije rute...

E sad, posto je vec sve razmontirano, zanima me da li bi na nesto dodatno trebalo obratiti paznju?

Planirano da se stavi novi klip, karike, gumice ventila, kais, rolnice, filteri, svecica...

 

Ima li neki dio koji bi trebalo dodatno pregledati i sto moze biti problematicno?

 

 

 

 

147163452_741942643106449_8156986157027556901_n.jpg

147865545_177770080434978_7835288691414693706_n.jpg

 

Promenio član Driger
.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Lanac u dobrom stanju, proveren.

 

Evo jos muke... membrana pukla. Kod nas nema nigdje... Ima li negdje neka polovna da se kupi? Nekoga da preporucite da prodaje ili radi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

063 7753422 Srđan Inđija. Pozovi pitaj.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S
On 2/8/2021 at 8:34 PM, Štef said:

063 7753422 Srđan Inđija. Pozovi pitaj.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Danas cu da zovem da vidim. Kako kaze Izet Fazlinovic: "Kad kola krenu niz brdo, onda tako krenu pet-sest puta jos..."

Tako i meni uz membranu pukao i displej na tel pa nisam mogao juce da zovem :D

Da mi je makar membranu da nabavim, to mi je sad najvaznije

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Da kazem ako nekada zatreba nekom... Nasao sam novu membranu kod coveka iz Novog Pazara. Masina ce brzih dana na prvu voznju...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S
On 2/15/2021 at 10:20 PM, ČenaČeki said:

Da li neko ima ovaj naslon????  Ili gde moze da se kupi???

Yamaha-Majesty-250-DX.jpeg

 

Gledao sam ljetos na novijem modelu Majesty 250 kako je odradjen naslon. Rucno pravljen od sundjera i koze. I zalijepljen (ili na neki drugi nacin, nisam gledao i raspitivao se detaljno pa ne znam) za kofer. 

To nije skupa varijanta a opet je prilicno funkcionalno. 

 

Jedino sto mozda estetski nije lijepo kao ovaj fabricki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Driger

Ako nije problem, daj telefon coveka koji radi membrane. Kum ima neki Yamahin skuter, msm da je 150 (125) kubika, busna membrana...a trebace sigurno jos nekom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S
On 2/24/2021 at 1:19 PM, Blaza said:

@Driger

Ako nije problem, daj telefon coveka koji radi membrane. Kum ima neki Yamahin skuter, msm da je 150 (125) kubika, busna membrana...a trebace sigurno jos nekom.

Ovaj je imao gotovu, nije radio novu. Nemam broj ali vjerovatno neko zna o kome se radi. Moto servis je iz Novog Pazara, u centru se nalazai, mislim da se zove Colibri ili tako nesto. Moj majstor ga je kontaktirao i nasao kod njega.

Imao je jos nekih... Znam zat sto smo se zeznuli prvi put pa je poslao jednu koja ne odgovara. Mislim da ce imati. Danas cu pokusati da nabavim broj i da ti javim

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nikad nije kasno, usled (kumovog) nedostatka slobodnog vremena, skuter i dalje stoji, tako da ceka da skupi sve na gomilu od sitnih stvari pa da pakuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S
On 3/20/2021 at 10:22 AM, Blaza said:

Nikad nije kasno, usled (kumovog) nedostatka slobodnog vremena, skuter i dalje stoji, tako da ceka da skupi sve na gomilu od sitnih stvari pa da pakuje.

Poslao podatke. Sad puno srece i nadam se da ce se brzo Majesty vratiti na drum :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Nadam se da ti nije rekao kako "može da se nabudži" ?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ista situacija na Aprilia Leonardo meni pre neki dan. S tim sto ja nisam gledao pakovanje dok nisam namontirao i video da je osigurac malo dalje. Ostavio sam za sad tako, vozi se vec nekoliko dana tako ne fali nista. :)

U principu ispod semeringa i onako ide podloska - odstojnik, pa moze da se napravi deblji za 2mm i to bude ok

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pozdrav svima . Da osvezimo malo temu taman i da upitam nesto . Trebao bih ovih dana da kupim ili Burgmana 250 2001 ili Majesty 250 2001 . Vidim da je tema o Yamahi  ali cisto da pitam i iskreno sta mislite da je bolje kupovina . Ono potrosnja motor delovi itd.....Mislim daje prednost kod yamahe bregasta na lagere a ovamo ne....ako nko ima da me posavetuje slobodno pucajte . Nemam pojma sta da radim . Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Zajedničko im je da su iz Japana oba (skuplje održavanje), starije verzije sa karbom. Da ja uzimam od 250 ccm3, uzeo bih lakši, tj. Yamahu. Da se ogradim, ne znam ni jedan, ali ti je neko u temi o Bugiju rekao da je ram Burgmana težak i 250 ide, ali...ili je to bilo za 150, ne sećam se.

Nisam na tvom mestu.

Prvi skuter, liberty 125, nazvao oglas (NS) na koga se vodi, kaže dečko, na ćaleta. O.k. šta mu fali, kaže ništa, pali, radi, ide... Cena na oglasu 280 evra. Pitam, koja je cena, kaže 250. Kupljeno ! Dolazim...odma papiri, i teraj.

Drugi skuter, Skarabeo, nazvao, vlasnik je, radi do 22h, otišao u pola 11 uveče, samo poslušao zvuk motora, svideo mi se, kupljeno ! Sutradan odmah papiri...

Niti sam koga zvao, pitao za savet, ništa ! Pročitao sam ovde more tekstova, našao računicu šta mi se najviše isplati i kupio...

 

p.s. Dareta sam pitao (ne znam ništa o skuterima/motorima) šta da gledam, kaže, samo bez karburatora. Nema više delova, sve ih je teđe naći. Hvala mu na savetu, nisam se zeznuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Neko ko vozi Burgmana ili je vozio bi ti kao iz topa napisao Burgman.
Neko ko tera Džamahu ili je terao, jbg Džamaha...

Ja ti kažem moje iskustvo sa Džamahom. Super služila 40000 mesta ispod sedišta koliko hoćeš, udobna. Samo moraš mnogo puta razmisliti kada kreneš u preticanje. Pogotovo na otvorenom putu i uzbrdo.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja