Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Pozdrav, kupio sam yamaha majesty 250, jel moze neki savet, na sta treba da obratim paznju.
Jel ima neko upustvo na srpskom?
Imamo i jednu na prodaju. Mora generalna da se uradi, ali ima se većina delova, a neki su novi sveže menjani...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Yamaha majesty 250dx 1997

Momci ,kažite mi mol. vas zašto mi saug kad ga uštekam na skut ne izlazi a na stolu radi odlično, izlazi 5mm i vrati kad maknem sa akum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125 2005

Kupio sam skuter pre neki dan, stajao je godinu dana .Nije paljen , upalio je posle 10s verglanja i nema dima.Ali sam primetio u cantri za vodu kao mulj malo na cepu i unutra.Doduse zapusten je skroz bio, neki savet za majstora, ili ako mogu nesto da uradim sam, slobodno napisite.Iskreno nisam ga platio puno, vuce lepo ide radi.Ali ne bih da ga vozim tako dok se ne proveri .

IMG-f77a6a36a5c679895f5df5bf5768e9ec-V.jpg

20200718_150423.jpg

Screenshot_20200719-093433_Gallery.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Mulj moze da bude od ne menjanja antifriza, sto je moguce obzirom na slike da niko nikad nije menjao. 

 

Druga losija varijanta je da je dihtung glave ili sama glava u problemu i da pusta kompresiju u rashladni sistem, a samim tim i uljne pare pa one se vrte kroz rashladni sistem i taloze u boci. 

Najlakse ti je da uzmes lepo crevo i isperes to sve vodom, nabavi i Akru(sredstvo za odmascivanje) pa sipaj u nju, pa ispiraj nekoliko puta dok ne bude cista voda. 

 

Onda ga izvozaj par stotina kilometara i pogledaj u bocu. Ako je voda cista, ispusti i sipaj antifriz i uzivaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Poštovani pazario sam pre skuter iz naslova,imao sam par problema i rešeno je,prljavi filteri,rezervoar,svećica a nije hteo da pali,sada pali lepo i to na pola klika

Zamenio sam ulje ipone 15-40,u transmisiju sipano 80-90 ipone skuter4,antifriz g12,sistem opran,pumpa ozračena.Javlja mi se sledeći problem,do 70-80 km/h ide lepo a nakon toga sporo ubrzava i uopšte ne prima gas,čuje se brujanje,zujanje u zadnjem delu ili već...ne mogu da pricenim.Savet šta dalje.Hvala

IMG-20200518-WA0000.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Postovani, postoji jako lepo posecena tema o Yamaha DX250 modelu u Maxi tehnickom kutku ovog podforuma. Ako o istom modelu svako malo otvaramo nove teme, tematika se razvodnjava i niko ne moze da pohvata informacije koje mu trebaju. Iz tog razloga, ova Vasa tema ce biti spojena sa vec postojecom pa tamo mozete pratiti odgovore i sticati nova saznanja o trazenom modelu motora.

 

:zdravo:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@LuckyKv
Pozdrav komšija.
Valjalo bi da neko učen pregleda prenos i oko njega.
Ako znaš naše lokalne majstore najaviš im se i dobiješ rešenje. Imaš Kotura u Jarčujku, Srdjana u Sijaćem, Leševića na Higijencu...
Ako ti treba neki kontakt javi se na PP, proslediću ti.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav drugari,da li neko zna gde se mogu naći najpovoljnije membrane karburatora za yamahu majesty 250 dx,moje su propale ili već drugi karburator kao i da li neko reparira pomenute,pravi itd,čika Duro Vidak se više ne bavi tom tematikom?Hvalaa

 

IMG-a6178fe7245943b3b468b312d84eb96b-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

To isto treba i mom kumu, stoji mu skuter nekoliko meseci, ne moze da nadje...njegov je ja mislim mbk 125, ili 150 kubika, al isti problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Da li neko zna ko radi te membrane ili niko nije nasledio čika Djuru?

On 18.9.2020. at 8:35, Blaza je napisao:

To isto treba i mom kumu, stoji mu skuter nekoliko meseci, ne moze da nadje...njegov je ja mislim mbk 125, ili 150 kubika, al isti problem...

Može biti,stvar je u tome što Djuro više ne radi te membrane i tu je sada veliki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Пробате код увозника за Јамаху, ал неће бити повољно никако, за Хонду Џез другар је наручио ја ишао до Делте да подигнем, кад се нисам шлогирао :staa2: 11 000 дин.

 Тако да немојте се изненадити

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

E sad jedna postapalica... odsecete u krug gornji prsten membrane, raspertlujete donji prsten i isecete sredinu da vam ostanu dva gumena prstena, uzmetw kisobransko platno (platno koje ne pusta vazduh) i iskrojite, zalepite super lepkom u krug (mora biti malo nabora svuda u krug), mora se iskoristiti i diht masa na kraju i sve zahteva dosta strpljenja i spretnosti u finijim radnjama, ali na kraju ce posluziti dok iz jamahe stigne nova membrana...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav,imam yamahu majesty 250ccm i imao sam neke svecic koje nisu originalne,i zanima me ako narucim novu da li ce se poboljsati vuca motora s obzirom da te svecice  bacaju struju ali po vuci motora izgleda da to nije dovoljno jer kad su bile nove motor je solidno vuko. Pa ako nek ima iskustva sa tim da mi kaze o cemu se radi i da li je do svecice.LP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja