Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Odvrnes svecicu, dovedes klip u gornju mrtvu tacku nekim srafcigerom ili sipkicom koja ce ti posluziti  za merenje kroz rupu od svecice(pazi da ti ne upadne unutra i ostane), kada izmeris da je klip u gornjoj tacki, onda odvrnes sraf na desnoj dekli (inbus 8 ako se dobro secam) i pogledas da li se kroz rupu vidi linija na magnetu. 

 

A da bi doveo klip u gornju tacku,treba da okreces radilicu tako sto ces skinuti deklu gde je  varijator i okretati ili rukom ili gedorom sa nastavkom 19 ili 18...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Skini filter vazduha i kroz usisnu cev uprskaj MALO spreja za start ili brake cleanera, ako upali, znaci da je nesto do karburatora ili goriva (staro gorivo, dizel umesto benzina...).

Ocekuj da ce ako upali otici u obrtaje malo vise ako uprskas previse spreja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Yamaha majesty 250dx 1997

Ovako, posle dosta verglanja nešto je jako puklo u auspuhu i u upalio je i radio je dobro. Posle gašenja nije hteo da upali opet i trokira u auspuhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Yamaha majesty 250dx 1997

Upalio je posle štelovanja ventila.

Da li je velika greška što sam klip meteor okrenuo sa strelicom na dole umesto obratno,iz neznanja?I na magnetu jedna linija je za uzupčenje a zašta  su one druge dve jedna do druge?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Strelica na klipu se i okrece ka izduvu.

Najsigurnije zupcenje ti je prema merenju polozaja klipa u cilindru. Druge crte oznacavaju tacku paljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Yamaha majesty 250dx 1997

Ja se bojim da mi se zbog toga opet ne pokrivi usisni jer mi se to već desilo. Da li mislite da treba da prepakujem klip sa strelicom na gore gde je i urez za usisni ventil ?hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Pozdrav kolege, 

Zanima me da li neko ima za prodaju vizir? Ili da li znate neki moto otpad gdje moze da se nadje vizir? U pitanju je Majesty DX 250 1999 god. Vazno mi je da je providan (i po mogucnosti da je povisen ali moze bilo kakav, samo da prodje tehnicki pa cu vratiti moj stari) jer kupujem upravo iz tog razloga... moj je zatamnjen i nisu ga pustili da prodje tehnicki iako je tako registrovan bez problema poslednjih 15 godina koliko je u CG...

Hvala svima unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod nas ima jedan cika Ivan koji pravi raznorazne vizire, kako providne tako i blago zatamnjene, nekad i ne razlikujes od fabrike.

Cena je od nekih 40e pa na vise, korektan skroz i viziri su mu dobrog kvaliteta.

 

Takodjer imademo Motokliniku gde kad udjes moras ici na kant i moras biti mrsav inace delove povlacis za sobom.

 

Brojeve mozes naci na gugletu od oboje..... pozzz 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S
18 hours ago, Satelis said:

Kod nas ima jedan cika Ivan koji pravi raznorazne vizire, kako providne tako i blago zatamnjene, nekad i ne razlikujes od fabrike.

Cena je od nekih 40e pa na vise, korektan skroz i viziri su mu dobrog kvaliteta.

 

Takodjer imademo Motokliniku gde kad udjes moras ici na kant i moras biti mrsav inace delove povlacis za sobom.

 

Brojeve mozes naci na gugletu od oboje..... pozzz 

Evo pronasao sam broj, sad cu da mu pisem na vb. Meni je malo specificno jer zvog citave ove glupe situacije oko granica i korone, ne mogu da odem da trazim tako da se nadam da cu uspjeti da nadjem neki nacin da mi ga potom dostavi do granice nekako (ukoliko se dogovorimo). Nasao sam i Motokliniku. Daj Boze da nikad ne zatreba ali valja imati ove brojeve. Nisam imao do sada ali sada cu pazljivo da ih sacuvam:) Veliko hvala na pomoci, mnogo mi znaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Pozdrav, kupio sam yamaha majesty 250, jel moze neki savet, na sta treba da obratim paznju.

Jel ima neko upustvo na srpskom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja