Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Hvala na odgovoru.Ventili i karike su o. k, moguće je da vuče negde falš vazduh. Danas bilo malo toplije i upalio je iz drugog puta. Kada stoji na suncu nema problem. Drugo šta sam hteo da pitam je kako da resetujem lampicu za ulje. Bilo je na forumu objašnjeno ali je meni bilo nejasno. Pokušao sam sve i nisam mogao. Ako neko može da mi opiše postupno kako se radi (nije hitno) ako ne vadim sijalicu za ulje, izluđuje me. Pozdrav svim bajkerima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Drzis pritisnut taster na tabli i onda das kontakt na kljuc (kill switch treba da bude u poziciji za paljenje, tj rad motora), nakon toga nastavljas da drzis taster na tabli jos jedno 20 30 sekundi. Po uputstvu je mnogo manje ali ovo je iz iskustva. Nekad hoce nekad nece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Otezano paljenje, krlja pri verglanju, neprirodan zvuk. Moze se desiti da se ne moze zaverglati ic nikako, samo cakce automat kad se pritisne Start taster, pogasi sve lampice na inst. tabli zbog momentalnog prevelikog otpora u instalaciji.

Pored toga, kad se skine dekla, frjlauf, moze se primetiti dosta metalnih opiljaka te je pozeljno promeniti ulje u motoru nakon zamene frajlaufa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Samo razgranici dal vergla normalno, klasican zvuk okretanja radilice ili vergla u "prazno".

Verglanje u "prazno" takodje moze biti znak loseg frjlaufa, dolazi do proklizavanja i radilica se ne okrece pa samim tim nema paljenja.

 

Ako ti motor normalno vergla, nece da upali, ondak ti nije problem u frjlaufu... imas neku drugu muku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
On 30.3.2020. at 21:08, Dugmenz je napisao:

 

 

On 30.3.2020. at 19:24, Majesty 250DX je napisao:

Drzis pritisnut taster na tabli i onda das kontakt na kljuc (kill switch treba da bude u poziciji za paljenje, tj rad motora), nakon toga nastavljas da drzis taster na tabli jos jedno 20 30 sekundi. Po uputstvu je mnogo manje ali ovo je iz iskustva. Nekad hoce nekad nece.

Probao sam ali nisam uspeo.I dalje zasvetli lampica u toku rada na 1-2 sec.Nemam sada vremena,ali planiram da rasturim tablu,mozda taster ne radi ili je neka zica u prekidu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Cekaj cekaj, onda nisi lepo opisao kako se ponasa lampica. Ta lampica ima nekoliko funkcija. Ajde lepo ti opisi kada se to desi da se upali lampica i koliko traje,pod kojim uslovima... sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

E ovako,kada dam kontakt i pritisnem kill switch lampica za ulje se upali i ugasi se za jedno 2 sec.Posle toga stisnem neku od kocnica i startujem motor (lampica ne svetli).U toku rada na ler gas bez obzira da li je zagrejan ili ne desava se da upali lampicu kao na pocetku kada dajem kontakt i ugasi se (1-2 sec).Desava se i kada se turira ali nema odredjenog vremena kada se desi da li pri velikim ili malim obrtajima.U toku voznje mislim da sam primetio da se upali isto tako na kratko,nisam siguran jer bas i ne gledam toliko u tablu.Iskreno skuter imam prvi put tako da o njima znam veoma malo.Sve sto znam sam izguglao i procitao na forumu.Zadni motor koji sam imao je MZ ETZ 250 tako da o cetvorotaktnim motorciklima neznam nista.Oko autoelektrike se razumem i mislim da nije sve isto kao kod motora.Jos samo da dopunim:motor sam uzeo sada preko zime od ujaka iz Beograda.Taj motor je dovezen iz holandije gde je imao blagu saobracajku i stajao pre nego sto ga je ujak uzeo 8 god.Ujak ga je koristio oko 3 god. ali nije presao sa njim vise od 3000 km.Motor je presao samo 16700 km.Kada sam ga uzeo zamenio sam mu ulje u motoru,sipao sam IPONE 10w40.Znaci motor nema nekih posebnih mana osim to sa lampicom i ono sto sam pisao da teze pali kada je hladno vreme.Neznam sta bih mogao jos da vam opisem vezano za problem.Mozda zam malo i preterao.Pozdrav i HVALA !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ok,ta lampica hoce da se upali ako motor radi na odredjenim obrtajima (ne znam tacno kolikim i koliko dugo) a ne detektuje da se prednji tocak (brzinomer) okrece. Dakle, ili ti je previsok ler, ili ga ti turiras pa se lampica upali, ili ti ne radi brzinomer. A moze i od tog udesa da bude nesto sa instalacijom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Brzinomer radi,najverovatnije je previsok ler.Znaci da nije nista strasno.Ja sam u svemu ovome nov ali koliko sam shvatio kada lampica svetli kao kod mene na 1-2 sec. to veci ler gas ili turiranje a motor se ne krece (ne meri brzinu kretanja),a kada lampica svetli non stop da je doslo vreme za zamenu ulja u motoru (koliko sam citao na 3000 km).Puno pozdrava i hvala na informacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Momci, koje ulje u menjac u Majesty 250dx, ovo pise u servisnom uputstvu: image.png.ecac2d986db976af09e6cd0f80d2d2c8.png

Nemam 10w30 imam mozda 10w50 ili 10w40 sintetiku.

Da kupim ja ipak neki 75w90,75w80,80w90 ili sl?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
On 3/31/2020 at 9:57 AM, Kole035 said:

Upravo rasturam agregat od Majesty 250 98god, kome sta treba.. imam dva skutera u rasturu..

Stigao auspuh, rasklopljen ko lego, fali po koji srafčić, ima malu rupicu gde je krenuo da truli, kao zvečka se čuje iznutra od opiljaka od rdje, ali ok, da se srediti, za 4000 ok mogla je i bolja cena obzirom da ću ga nositi da dovarivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Yamaha majesty 250dx 1997
On 3/31/2020 at 10:42 AM, Satelis said:

Samo razgranici dal vergla normalno, klasican zvuk okretanja radilice ili vergla u "prazno".

Verglanje u "prazno" takodje moze biti znak loseg frjlaufa, dolazi do proklizavanja i radilica se ne okrece pa samim tim nema paljenja.

 

Ako ti motor normalno vergla, nece da upali, ondak ti nije problem u frjlaufu... imas neku drugu muku.

 

Vrti radilica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Kad se stegne nece imati ako se ne varam...

 

A nosac tj bixne-caure na samom agregatu se remontuju kod strugara sada dok ti je rasklopljen... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja