Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Ipak ce da putuje do NS u Cubi, potvrdili su mi da mogu u tim merama da urade (i za razliku od Beogradskih strugara, ako stigne ujutru bude gotovo u toku dana, a ne "za par dana, guzva je, zena nije dobro raspolozena i sl").

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Na zadnjem tocku mu fali onaj profilisani krug koji okida senzor absa i govori mu da li se tocak okrece ili je blokirao... vidis na prednjem tocku ako imas, tako isto i na zadnjem treba...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Šta mislite hoće biti problem ako vratim ovakvu bregastu, oštećenje je na nižem delu brega (zatvoren ventil)?9922c5715f64f2f1da1daf80792be832.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Stigao cilindar sa obrade, skidam kapu kako dobro urađen...
2e10525a44e09fccd6ca2ebb7c27aace.jpg

Sutra vraćam glavu i nadam se palim makinu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
20 minutes ago, Majesty 250DX said:

A sta si uradio sa glavom ?

Niša specijalno, ona je ok, samo sam zamenio ležajeve na bregastoj, lapovao i očistio ventile. Nego nisam stigao danas da je montiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Gumice ne menjas ? :o
Vodjice ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk



Gumice zamenio, vođice nisam pošto nisam ni ventile menjao, to će drugi put.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Samo da se pohvalim, motor je upalio nakon sredjivanja, sad se nastavlja dalji remont.

Zmena potrosnog materijala, sređivanje plastike i kozmetika. Nadam se do kraja Marta da će biti tip top.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

I naravno nisu dobre dimenzije gumica, neke tanje za 0,5mm (pa ce da 'setaju' po kanalu gore dole, tj ja barem kapiram da mora da bude fes), neke su cak i precnik omasili, pise 25mm, prasinarka 24mm, a glavna unutrasnja 25mm (tj kako treba), na drugim klestima precnik klipa 22mm, a gumice poslali precnik 23mm-24mm. Sad Jovo nanovo, objasnjavaj sutra nekome preko telefona gde se ne slaze i sl, a ako se desi i da imaju opet plati 400 kinti postarinu... meh sto bre ne moze nekada sve iz prve da krene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Momci, treba mi ili da kupim ako znate gde ima (nema u moto klinici :)) ili da mi neko izmeri dimenzije ovog šrafa (označen žutom) prednjih klješta za majesty 250 '99, častiću ako je neko voljan samo da premeri dužinu i debljinu šrafa na svojim klještima. Na oemmotorparts nema šifra za njega pa mislim da ga u originalu neću naći zasebno, pa makar da napravim.

 

klesta.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
On 12/11/2019 at 8:44 PM, Majesty 250DX said:

Na zadnjem tocku mu fali onaj profilisani krug koji okida senzor absa i govori mu da li se tocak okrece ili je blokirao... vidis na prednjem tocku ako imas, tako isto i na zadnjem treba...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Nadjoh sliku bas tocka kakav mi treba, ako iko naleti javljajte :=)

tocak abs2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Majesty

Pozdrav svima, potrebna mi je mala pomoc. Sinoc u toku voznje sam "izgubio" sva svetla(dugo,kratko, pozocija, stop i instrument tabla) na mom Majesty-ju, a zmigavci su normalno mogli da rade. Pa me zanima sta li je u pitanju i kako to resiti?Radi se o modelu 2001 i 250ccm. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Sredjujem prednje amortizere na majesty-u. Gornji deo ima tackice ostecenja. Kao da je od kamencica ili neceg drugog. Te tackice su pocele da taloze prljavstinu ili rdju(slika1). Mislim da taj deo nema ulogu  uvlacenja u onaj siri deo(slika 3). Mislim da je visoko i da samo sluzi da drzi ceo amortizer u onaj gornji deo sto stoji izmedju sirena (slika4)(ja kao u nacionalnoj klasi).

-Da li taj deo mogu da tretiram nekako, i kako?

-Ili da samo ostavim tako?

hvala na savetima . unapred slike ce bolje pokazati

20200318_160759.jpg

20200318_163455.jpg

20200318_163449.jpg

20200318_141146.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Mozes da sredjujes finom smirglom ili sundjer smirglom,ali, nema poente. Tu gde je pocelo da probija ponovo ce ako ne odradis neku vrstu zastite (hromiranje,cinkovanje... sta god moze,ne ulazim u taj deo) . A svakako mislim da to ostavis tako,najbitnije je da je dole gde kliza semering, bez ogrebotina i ostecenja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Samo da se pohvalim su amotizeri spakovani, vraceni. Vozim drugi motor sada, razlika je vidljiva!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav svima. Nov sam na forumu.Posedujem Yamahu Majesty YP 250 1997 god. Imam jedan problem vezano za paljenje kada je motor hladan, zapravo on upali poradi 2-3sec i ugasi se. Tako moram da radim 5-6 puta i onda pocne da radi tako da možeš da mu brojiš taktove. Posle otprilike 30 sec. poveca gas i radi kao normalno ali nece da prima gas dok se malo ne zagreje. Kada se zagreje prima gas ko lud, vuče lepo ne trokira u radu. Kada ga ugasim pa probam da upalim nemam problem, pali ko mina. Proverio sam elektronski sauh ispravan je (na prvo paljenje stoji povučen, kasnije se izvlači do kraja za jedno 2-3 min.) Mali šraf na karburatoru sam zavrnuo do kraja pa vratio 1,5 krug,a na veliki šraf sam štelovao ler gas kada se motor zagrejao. Znači imam problem samo sa prvim paljenjem.imam još jedan problem. Video sam da ga ima na forumu ali nisam dobro razumeo kako se to radi. Hajde da rešimo ovo. Ovo drugo nije strašno. Hvala unapred i pozdrav svima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja