Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Bija je jedan Robert tvog prezimena u Splitu, odavno živi u Srbiji, inače moj razredni kolega, znaš li ga?

Poslano sa mob

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Yamaha majesty 250dx 1997

Ne znam tacno koliko vredi, pre 8 god sam ga platio 900, u medjuvremenu sam menjao klip i još što-šta. A dobar je motor. Ima ćale celu zimu da ga rasklapa i sklapa pošto nema ništa od ovg leta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Ima li neko iskustva sa gumama za Majesty DX 250 1999? Meni su 110/90/12 i 130/70/12. E sad... doslo vrijeme da se vrsi zamjena a imam problem sto zadnje gume nema u prodaji u ovim radnjama gdje sam pokusavao da ih pronadjem. 

Postoji li neka druga dimenzija gume koja bi odgovarala da se montira pozadi a da se to ne odrazi previse na upravljacke karakteristike motora? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Da li ima neko iskustva , I da hoce da ppdeli :), sa prednjim amortizerima.  Koliko ide ulja,  savet oko montaze-demontaze, gde nabaviti semening I onu gumicu  (ne znam kako se zove) . Da li problem ako se koristi stara gumica za prasinu? Procureo mi na jednoj strani,  model 250 05 godiste. Th model je 03, a meni u saobracajnoj pise ot godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Hvala na savetu.  Gde nabaviti semening I gumicu? U Yamahi ili neka druga alternativa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Cao drugari,evo , i ja da se pohvalim ,kupovinom majesty-a pre nekoliko dana i ako sam vozio uglavnom copere,,ali nema veze, mogu vam reci da bolji skuter za sadanisam vozio,,,kad kazem vozio ,mislim na 100-300 km,,,ne ono pozajmi da probam i to ,,,uradio sam servis i jos po nesto,,,ono sto me interesuje,,,merio sam kais i tu je pred zamenu 21,5-22 mm, e sada nisam gledao rolnice i zadnji varijator u kavom je stanju,iskreno poteze odlicno,,,ide super,prava osica,i jako je agilna,e sad nedavno sam je cepao 100 tku,,,jbg bez obzira sto bih trebao promeniti rolnice itd oko prenosa,ali sada slabo krece,,,i trese do 30-40 na sat, kao da vozim skuter od 49cc fabricki ,,,bas ono tromo,,ali od 40 vec penje lepo i do 100 lepo razvija,,,nema da se davi cima i trese,,.... primetio sam malo da je pojacao zvuk ''klaparanja'' dok radi u leru, ja sve mislim da je negde oko prenosa,,pa eto mozda jos neko misljenje,,naravno ,nisam otvarao ,,pa glupo je napamet pricati,,,

 

i jos jedna stvar ,,eto ,kome se desavalo ,,a meni jeste,da je akumulator bio los, koliko da upali samo , te dok sam vozio ,,svetla su znala da smanjuju vudljivost, i motor je stucao, pri velikim obrtajima,,posle se to gusenje i stucanje kao i trzanje  javljalo i u gradskoj voznji,,,i sutradan zamenjen akumulator i toga vise nije bilo,eto cisto da neko ne panici,ako ima slicne posledice,

 

 

a da , nisam napisao da je model 99 godiste 250cc, ono sto planiram da mu uradim ,je kompletno farbanje,ciscenje karburatora, kupovina sa alija svakojake gluposti od rucki do onih stitnika za ruke, ima dosta zanimljivih modela,

 

a da ,,,pre nego sto sam uzeo yamahu ,procitao sam sve postove od prve koji su nastali jos od 2012 godine,,,:)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
11 hours ago, Kraljevic Marko said:

Hvala na savetu.  Gde nabaviti semening I gumicu? U Yamahi ili neka druga alternativa?

Kompp, motobike, guevara, moto-land, motocrossteam, mislim da gotovo svaka radnja moto opreme drzi to.

Ja ne vidim razlog za kupovinu originalnog semeringa

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Astrid d.o.o - Triše Kaclerovića 24

Avala metal - Savska 33/2

SKF Serbia - Bulevar Mihajla Pupina 1

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Drustvo,, gde nabaviti membranu ''siber igle''  

u prethodnom postu sam naveo da mi motor gubio na startu ,ali nije me mrzelo da rastavim sve plastike i dodjem do karburatora,, koji je bio mnoooogoooo zapusten, ocistim sve ,sredim,ali sam naisao na problem,naime nije  lepo vracena siber igla,,i membrana je bila ispucala, kao da je neko namerno na 4 mesta zvezdastim odvijacem to ucinio,,sta cu diht silikon ( jer je otporan na benzin) i zakrpim to,,vratio sve, ali sada imam druge probleme,

- Gusi se motor dok je hladan pa moram da sacekam malo da se digne temp,,,

tada radi normalno, ali pri malim obrtajima, ume da se davi ili ugasi kad stanem na semaforu ili hocu da skrenem, onda ubrzava super do 80 ,od 80 moram polako da pojacavam gas i dodjem do 110,,,ako od 80 dam skroz gas ,on gubi snagu

smesu vazduha sam odvio poprilicno ,jedino sam tu nasao dobar rad motora,

ali mislim da i dalje, dobija vise goriva nego sto treba.

el sauh sam namazao uljem po gumici i vratio lepo

e sad, jer ima neka fora za ozracavanje rashladne tecnosti ,posto nisam imao prilike da se bakcem sa tavkim modelom karba,

otvorio sam cep na hladnjaku ,tecnost je izlazila, kasnije sam otvorio i u loncetu ,kod akumulatora,,mada dole nema bas nesto previse koliko sam video,,

neko resenje ?......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Koliko se sećam kada smo radili moju, tu oko karburatora treba da ima mesto za ozračivanje... Bolje da sačekaš kolezu Majesty 250DX pa on neka tačno se izjasni.

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

---Potreban poklopac rolnica varijatora ima li ko------

 

 

Ko je citao post ranije,rekao sam da motor slabo ubrzava....,,i pocele su rolice da klpacu na leru,,,,,uzrok svemu je ploca rolnica ,koja je bila pojedena u samoj vodjici klizaca i napravio se luft,gde vec roleri ne klizaju kako treba pa su od 8 rolnica, 4 bile pohabane domacinski,,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Membrana karburatora ako ti je losa, skuter nece da poteze i nema normalnu brzinu, vec se gusi. Membranu ces tesko naci dobru od majestyja, ali ako potrazis od xmaxa verovatno ces naci kod nekoga... nova je ja mislim oko 70 eura. Na aliexpresu imas citav karburator za 40 50 $ pa je na tebi da odlucis. Odzracuje se na karburatoru na krstastom srafcicu koji stoji pri vrhu na desnoj strani karburatora i odmah pored njega ima (ili bi trebalo da postoji) crevo kroz koje izadje vazduh i malo tecnosti dok zavrnes sraf.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
---Potreban poklopac rolnica varijatora ima li ko------
 
 
Ko je citao post ranije,rekao sam da motor slabo ubrzava....,,i pocele su rolice da klpacu na leru,,,,,uzrok svemu je ploca rolnica ,koja je bila pojedena u samoj vodjici klizaca i napravio se luft,gde vec roleri ne klizaju kako treba pa su od 8 rolnica, 4 bile pohabane domacinski,,
 
Poklopac rolnica varijatora , ali expres oko 1000din ispadne. Imaš i ceo varijator za oko 30e.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

E ovako drugari  , da podelim sa vama neko cackanje oko karba i ploce rolnica .pricao sam da membrana od karba na nekoliko mesta ispuckala odnosno probivena , dok nisam to odvorio i video , motor je isao odlicno i nije se gusio , trzao i slicno, trosio je tacno 3 l na 100km. Kako sam otvorii karb i ocistio , ugledao membranu da je losa, kada sam sve to vratio , motor se davio gusio pucao itd, naisao sam na zanimljivu stavcicu , da je karb bolje prodisao jer je bio ceo blatnjav i prasnjav , ali nisma mogao da usaglasim smesu , dok sam se igrao sa el, sauhom , kada samo prstiom zatvorim , motor odlicno radi , dosao sam na ideju da na siber igli podbacim jos neku podloskicu da dobijem vise goriva i rezultat je odlican , nema davojenja ni vruc ni hladan ide odlicno tako da eto neko falsiranje usaglaseno dok ne nadjem mebranu celu i ne vratim, do tada neka tera ovako.

Ssto se tice ploce rolnica , izradjena je od nekog mekanog gvozda pa se pojela lezista gde dolaze klizaci i to na sve 4 strane na koju ima sila okretanja , falilo je oko 3-4 milimetara, narucio sam varijator na aliju , ali dok ne stigne , lepo uzmem co2 aparat i zavarim delove koji nedostaju , te obrusim lepo i vise nema lufta , motor lepo radi nema da klapce vise , neka tako za sada jer opet sada je ta strana koja je varena 10 puta jaca , i ne brinem, zao mi je sto nisma fotkao , jer sam zurio da to sredim . Toliko za sad 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Jesi uzeo onaj cvt za 30ak eur sa alija, i ja planiram isti? membranu mislim iz nemačke da cu poručiti.

Fali mi podloska cvta pa se zato rolnica okrenula i polomila deo varijatora, klizac pukao, poklopac pojeden dobrano, ploce oba dela isto pojedene, tako da ceo varijator menjam.

 

Karb kad sam skinuo vidim da je naprsla membrana na dosta mesta i da se ukrutila.

 

Koska/nosac motora se razbucala, ne znam da li to iko popravlja/pravi ili nov da kupim.

 

Evo i malo slika :) biće još uskoro.

E4677D51-295A-4A66-9A43-B43853F7E4A3.jpeg

E284C83E-A3E4-49F5-B81A-D25F1ED98627.jpeg

EB3EC009-FF7B-4F10-88EA-42AEDC8BBEC5.jpeg

BA02D46A-5544-4C36-AA1A-80808E2C7339.jpeg

E1D2A23B-92FA-4386-B5FF-F7A2033E89F6.jpeg

DC9BBC85-053D-42FA-BB64-90DBCA79A582.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

evo linka za varijator,,,,

 

 

a sto se tice ploce i kod mene isto ,samo sto kod mene nije pukla nigde,a isto kao kod tebe se pojelo ( slila cini svoje)pa sam dodao materijal tako sto sam vario i obrusio ,,da traje ,,dok ne stigne komplet

 

a sto se tice membrane ista kao kod tebe D:....za sad mi lepo radi e sad videcu kad stavim ovaj varijatore,,,,kako ce biti,,sa starim varijatorom ,,,sam dostikgao 110km/h . shvatih posle kakvu je sve havariju moglo da napravi ta ploca,

tako da nek traje ,jednu godinu,,,pa vajda

 

a membranu cu uzeti od kineza,,,samo moram bolje naci mere membrane itd, postoje univerzalne ,ali ja moju nisam merio ,,,tako da moze da se naruci za bednih 5-10e,,,pa cu videti

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
4 minutes ago, Majesty 250DX said:

Pa ti poruci sa tog sajta ... :o

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Idem na Komo u Septembru pa cu tad uzeti, mogu i kolegama sa foruma po koju sitnicu, a i ima drugi proizvodjac kod nasih (RMS) jeftiniji od Top Performance (koji je isto kina ako se ne varam) duplo, zato ti rekoh skupo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja