Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Njima 'crkava' koskica - nosac motora sa desne strane agregata, ako nije to onda su propale gumice u glavnom nosacu agregata, ili ti je nesto krivo od nekog udarca pa agregat dodiruje i prenosi na ram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gume, oštećenje felne, ležajevi točkova, varijator, kvačilo ili korpa, loša veza mašine sa ramom...a nekada čak i neka motorna razdešenost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja imam Yamahu Neos 100cc. Imao sam isti problem. Kad kreceš ne prihvata gas i počinje da trese. Kad pređeš 30km/h trešenje prestaje. Bio sam kod 10 različitih majstora i niko nije uspeo da je sredi. Sve su menjali i probali i ništa (rolnice, opruge, kaiš, radilicu itd.) Kao da je Saturn 5 raketa a ne skuter :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Nisam rešio problem. Kažem imao sam jer je ne vozim poslednje dve godine zbog tog kvara a više od godinu dana je kod majstora :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

А и ти Раде, као да нема тема о Мажестију :stabre:

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Drugari da li je neko na 250-tki mjenjao oprugice i centralni feder?Da li ima neko nekakvo iskustvo koje je najbolje staviti da bi imao i start i krajnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250

pa dobro sto si na kraj srca mislio sam da ce u novu temu da udju novi ljudi koji se razumeju isto a u nasu temu ulaze samo ljubitelji pomenutog modela . :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
12 hours ago, dule26 said:

Drugari da li je neko na 250-tki mjenjao oprugice i centralni feder?Da li ima neko nekakvo iskustvo koje je najbolje staviti da bi imao i start i krajnju?

Meni je Leonardo (masine su iste, a mislim da je i prenos) imao pozadi plavu centralnu i na lamelama ili bele ili standardne, ne secam se vec. Sa krajnjom brzinom mislim da to i nema veze, ali sa startom i medjuubrzanjima da. Uglavnom meni je u svim rasponima primao gas i linearno vukao, bez propadanja od pocetka do kraja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

A oke razumijem,ja sam imao problema sa startom pa mi stiglo novo kvacilo ali je vrijeme katastrofa da bi probao sada.Pa cisto da znam radi centralne opruge koju da stavim posto sam planirao da mjenjam i nju kada sam vec maltene pa sve..Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Oprugice nemoj menjati, sluze samo za start tj dal ce motor krenuti na 2.5, 3, 3.5, 4krpm.

Sto je tvrdja oprugica lamele, to ce na vecim obrtajima kretati sto nikako nije dobro po same lamele na kvacilu.... spalices ga vrlo brzo.

 

Zameni centralnu oprugu kvacila za belom (malossi) ili plavom (polini) i dobices bolje medju-ubrzanje, krajnja brzina ti ostaje ista.

 

Kais uvek gledaj da bude original ili mitsuboshi, rolnice za 1 do 2g lakse ako hoces bolji start, ili ako hoces manje obrtaje za vecu brzinu uz nesto tromiji gas...... ondak stavi teze rolnice.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Danas sam montirao novo kvacilo sa novim i oprugicama koje su dosle uz njega centralni sam ostavio isti (ali planiram promjeniti) ali i dalje nemam starta.Tacnije kada sam na uzbrdici i dam mu pun gas on se pati da bi krenuo tacnije krece ali .... nije to to.Kompresiju smo mjerili ona je oko 11-12,da li je to ok kompresija za njega?Kais je da te ne lazem athena imam cak i neki zamjenski sa kojim imam ekstra start ali je krajnja 100 i dere se kao ne znam ni ja sta...Tacnije na vecim obrtajima radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Stavi odgovarajuci kais. Atenu sam stavljao na neka dva motora i vrlo brzo skinuo.  Uzmi malo lakse rolnice kako ti je Satelis vec rekao i teraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Rijesio sam problem,problem je bio u centralnoj oprugi.Zamjenio sam nju stavio bijelu malossi i sada ima normalan start,stara opruga je bila previse kruta i nikakva .A rolnice sam vec stavio lakse tacnije stavio sam 12gr.A to za kais zamjenicu i njega onda za svaki slucaj ako su vec ovi sto je satelis rekao bolji.Hvala na odgovorima i na pomoci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Nisam nigdje naletio a prelistao sam vecinu tema vezanih za 250-tku i nisam skontao da je iko pitao na koliko se stimaju ventili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Dule, jesi ti skinuo uputstvo servisno ?
I zbog cega nisi... nema potrebe da trazis po forumima i temama, sve od 'a' do 'š' pise u uputstvu.

Intake 0.08 do 0.12
Exhaust 0.15 stavi i miran si.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Dobar je to skuter. Ja na zalost moj I ne vozim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

Drugari pomoc?

Vozio se ugasio ga i nece da upali. Nema varnice na svecici.Zamenio svecicu i dalje nista?

Odakle da krenem sa pregledom i sta i kako da proverim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pozdrav narode, hajde malo da priupitam...izgleda da mi se smeši jedan S250, 2000 godište. Obzirom da nisam vičan ovom skuteru molim iskusnije da mi kažu na šta da obratim pažnju pri pregledu a pre kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja