Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Sad sam ih zvao, nemaju. Imam ja na stanju jedan EBC prednji i jedan RMS zadnji. Prednji je za sve isti a za zadnji mi treba precnik da znam ili godiste. Prednji 7800 din,  zadnji 5600. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Zdravo drugari.

Ponovo mi se javio problem sa namotajima. Opet su prespojili masa i faza i ne puni dovoljno. 

Prosle godine na pocetki sezone sam ih nosio kod vinklera i sredio stvar ali nije dugo izdrzalo. (mozda do kraja sezone i do sada). Nisam ga otvarao da vidim da li je izgoreo na isto mesto ili je do kablova... 

Da li neko zna sta moze da bude problem i uzrok toga... videcu da li cu uzeti polovan ili opet na remont, samo se plasim da se ne desi ponovo (pa cak i sa novim).... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hebe te kvalitet laka/izolacije samih namotaja, ne verujem da imas drugi problem na motoru.

Pre bi isao na polovne namotaje nego remont.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
pre 50 minuta, Satelis je napisao:

Hebe te kvalitet laka/izolacije samih namotaja, ne verujem da imas drugi problem na motoru.

Pre bi isao na polovne namotaje nego remont.

hvala na savetu. i ja sam razmisljao o polovnim. Plasim se da nije mozda od vlage koju imam dosta u garazi... prokisnjava :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Pozdrav.Danas sam mjenjao rolnice i primjetio sam da mi citav variomat ima lufta nekih 1cm kada ga povucem prema sebi.Tacnije osovina na kojoj stoji variomat ima lufta,tj mogu je pomjerati prema sebi neki 1cm-1.5cm.Prije nekih 2-3 mjeseca je radjen lezaj na radilici.Da li je moguce da je on opet otisao ili postoji jos nesto na sta bi trebao obratiti paznju prije otvaranja masine?I jos jedno pitanje,da li se zna odprilike koliko bi trebale da budu debele plocice na kvacilu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sigurno mislis na mm ne na cm?! Aksijalno bi trebalo da moze da ima malo lufta.

Debljina obloga na kvacilu ima u service manualu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Vrlo malo a pozeljno ni malo... ako je stvarno 1 cm, da li vuces za ventilator-zamajac ili bas varijator kada proveravas ? Da li proveravas sa kaisem ili bez kaisa? Poenta je da samo uhvatis ventilator (deo prednjeg sklopa  koji na sebi ima kao 'peraja') na oba kraja po precniku i samo njega pokusas da cimas aksijalno, tj napred nazad iz pravca kako ti gledas ka njemu dok stojis i gledas u agregat sa leve bocne strane. Ako zaista ima 1 do 1.5 cm... to je raspadnuto najblaze receno. Ako su milimetri onda je diskutabilno koliko si precizan u odmeravanju jer to radis vizuelno i to je verovatno ok s obzirom da si radio lezajeve radilice.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Posto je vec i vrijeme za zamjenu ulja,pa sada koji dan kada budem mjenjao ulje skinucu deklo sa druge strane pa vidjeti da li i na drugoj strani ima lufta ili je ok,okvirno sam rekao 1cm ima toliko da se osjeti pod rukom.Kada budem mjenjao ulje a to je u toku sedmice snimicu na sta tacno vidim pa cu postaviti video ovdje.Hvala u svakom slucaju uglavnom javicu se cim budem radio pa da i ostali znaju sta i kako ako bi imali isti problem...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Ovo je problem sa onim sto sam govorio da ima lufta.Da li je ovo radilica ili ...Kada sam pustao ulje opiljaka nije bilo.Kako ima lufta na ovoj strani tako je i na drugoj kod variomata.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Jedino što se tu pomera levo desno za 1cm su tvoji prsti koliko vidim

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Vjeruj mi pomjera se mozda se na snimku ne vidi najbolje ali ima lufta kada se malo bolje zagledas @Štef...:D.Jel mislis na lezajeve na radilici i da li je to toliko za sada opasno da ne bi smjeo da vozim dnevno 30min sa posla na posao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Pozdrav kolege :)

Ovu temu sam pročitao 2x čitavu... prvi put kad sam planirao kupiti Majesty, drugi put kada sam se počeo dvoumiti Majesty - Burgman i sada čitam opet da vidim ima li da je neko nešto o sajlama pisao :D 

 

Da li je neko imao problema sa kilometar sajlom kod Majesty DX 250 1999 modela? Je li komplikovano zamijeniti je?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Sajlu ako menjas ili original novu ili original dobru polovnu. Ako je pravis mozes da prodjes isto kao ja... 3 puta je skidao... ako je malo duza nece raditi ili ce skakati skala. Ako je kraca ne valja jer ne hvata celom povrsinom cetvrtku i dolazi do habanja... eto...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Pozdrav drugari,

Imam tri Majestija 250 98-2000god, sa jednim mucim mukau. Pali na pomisao, ali da primi gas nema sanse, udavi se u 1/3, nekad proguta pa kao primi gas. svasta sam probao, bili ventili na 0.12 oba, podigao izduvni na 0.18 ali ce cuje, sraf smese na 2kruga, opet isto.. probao membranu da zamenim sa skutera koji radi, opet isto, nova svecica opet isto.. sa filterom za vazduh, bez njega. Drugi rezervoar ali nema pomaka, na leru prede, cim dam gas gubi snagu, i ako ne pustim gas ugasi se..

svecica je suva i garava..

Pitanje

ventili 0.12 usis i 0.15 izduv je ok? Manual kaze izduv i do 0.20..

sraf za podesavanje smese na 2kruga? Mada manual kaze 1 i 1/8 kruga.

 

ulje sveze, rashladna tecnost ok, ozracen, uzubljen,na leru dodje do radne temp itd..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

hvala kolega..

Jos to nisam probao a nameravao sam, da otklonim dilemu da je u pitanju karburator. Danas cu vratiti ventile na 0.12 pa cu probati i taj drugi karb da kompletno prebacim sa skutera koji radi..

Javicu se sa sta sam uradio i sta se dogadja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Pogresno napisao, 1 i 7/8 sraf smese..

Juce sam prestelovao ventile, pali radi na leru kao sat, kad dodam gas, davi se i gasi.. 

Prebacio karburator sa skutera koji radi, pali radi i prima gas kako treba :-)

Danas da ocistim prenos, podmazem i spakujem sve nazad pa da padne probna voznja ako stignem..

Ocigledno da su ova dva karba od stajanja pod nekom manom, ocisceni, izduvani ali to nije izgleda dovoljno. Da pokusam to ultrazvucnoj kadi da mi neko uradi?

Inace imam jednu kompletnu u delovima, pa ako nesto treba skidacu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja