Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 18 sati, dule26 je napisao:

Nisam rekao da mi nisu odgovorili,rekao sam kome sam pisao u pp,odgovorili su mi.I nisam toliko glup da ne znam trazio sam i nasao service manual ali nisam mogao da skontam gdje ide odusak ( http://prntscr.com/lmqifn )...Nije ni vazno,rekao sam rijesio sam motor necu vise ni pisati i to je to.

Prijatelju, Forum ne treba da bude koristan samo kad nam treba neka pomoc. Korisno za kvalitet Foruma je i da podelis svoja iskustva. Ako si resio motor, lepo bi bilo da napises kako jer to nekome moze biti vrlo korisno a ne "resio sam motor i sad ne moram da pisem dok mi nesto opet ne zatreba..."

 

Razmisli malo o tome ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Evo slika za coveka, rasturao sam svoju skoro. Crevo sa donje strane ventila ide u vazduh... znaci jos jednom, donja strana ventila, crevo - ostavljeno ne povezano ni na sta i slobodno da moze da izadje kroz njega para od goriva ...

IMG-6fa1ca0ba7aab0d94c054799e5999bb2-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400
On 11/26/2018 at 12:58 AM, alexanto said:

Prijatelju, Forum ne treba da bude koristan samo kad nam treba neka pomoc. Korisno za kvalitet Foruma je i da podelis svoja iskustva. Ako si resio motor, lepo bi bilo da napises kako jer to nekome moze biti vrlo korisno a ne "resio sam motor i sad ne moram da pisem dok mi nesto opet ne zatreba..."

 

Razmisli malo o tome ;)

@alexanto

Znam da nije,nervira me to sto ispadam dosadan i budala zato jer sam pisao nekima u pp.Nekima su te stvari jednostavne meni nisu i to nekima nije jasno.Majesty250 sam pitao za odusak ( http://prntscr.com/lnq6v5 ) to je bio odgovor,pomogao mi je i u drugim stvarima prije toga ne kazem nista ,Pitao sam Satelisa ( http://prntscr.com/lnq7lj ) pitao stefa u vezi oduska (nije znao) i u vezi guma odgovorio mi.I sad poslije toga sam ja budala zato jer nisam dobio da kazem konkretan  odgovor i sto sam postavio pitanje u temi o majesty?

 

Motor mi je nekada stucao na leru,to sam rijesio zamjenom svjecice.Sto se ovog oduska ostavio sam ga slobodnog i ponovo se desavalo da se povremeno ugasi ne cesto kao prije ali se ugasi ,naravno otvorim cep on upali i radi normalno.Provjerio sam sve ostalo po service manualu i ok je spojeno.Bilo mi je cudno to sto je kraj crijeva koji ide sa ventila prema dole bio na nekih 4cm siri nego sto je inace i na kraju ima zabica kao sto je na ovoj slici iznad ventila samo zbog toga sam mislio da treba da bude negdje spojeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Dule, mozda ti je zapuseno crevo iz rezervoara ili sama lulica. Skini crevo sa nepovratnog ventila i duni unutra. Ako je zaista tako kako pises. Samo treba da razlikujes da li se stvara vakuum ili pritisak u rezervoaru, svakako u oba slucaja je problem sa oduskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pravila ponasanja na Forumu:

 

g.  Ne postavljaj istu temu u nekoliko različitih podforuma. To je spamovanje i kažnjava se.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400
On 11/27/2018 at 3:41 PM, Majesty 250DX said:

Dule, mozda ti je zapuseno crevo iz rezervoara ili sama lulica. Skini crevo sa nepovratnog ventila i duni unutra. Ako je zaista tako kako pises. Samo treba da razlikujes da li se stvara vakuum ili pritisak u rezervoaru, svakako u oba slucaja je problem sa oduskom.

Skidao crijevo i duvao unutra ne ide,povucem prema sebi i ide.Poslije mjenjanja svjecice motor mi radi ljepse na leru,zbog vremenskih uslova nisam uspio da ga testiram na nekom kilometru u toku voznje...Ako se problem ne rijesi vozim ga nekome da ga rijesi.Uz to sve cu svakako sad koji dan da ga rastavljam i pripremam za lakiranja itd.tako da cu jos detaljno da sve pregledam.Motoru je bila otisla radilica tacnije lezaj i bio sam ga rastavio u najmanji saraf,kada smo zavrsili radilicu sastavio sam ga cisto da vidim da li ce da radi i da li je sve ostalo ok posto prije kupovine motora nije bio u mogucnosti da se vozi,sve je uredu osim toga sto sam govorio.Hvala puno na pomoc i izvinjavam se zbog svojih nejasnoca i dosade a posebno @Majesty 250DX...Cim uspijem da testiram i nadjem tacan problem javljam.Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ako si duvao u gornji deo creva, bez onog ventila znaci, onda mora da pusta u oba smera. Probaj da duvas sa otvorenim cepom od rezervoara. Ako ne ide isto u oba smera nesto tu nije ok... nesto je upalo... nemam ideju kako .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dule, najbolje je da sve raskacis, pregledas, vidis kako radi pumpa i polako povezes. Svaki rezervoar mora imati odusak jer da njega nema, momntalno pocinje da se stvara vakum. 

Neki motori imaju odusak preko cepa, neki u vidu slepog creva koje nije zakaceno nigde tj visi u vazduhu i uvek je sa gornje strane rezervoara.

Neke b. pumpe imaju 3, neke 4 prikljucka, neke 2 + el. drukalica..... pumpu u krilo pa pregledaj dal imas In, Out, Vac na njoj, pa uzmi crevca, povezi, cucaj, od case il flase napravi da glumi rezervoar ne bi li video kako radi i resices problem.

Na kraju krajeva, kad si sve skidao, obavezno slikaj da bi znao da vratis ili obelezi necim, lak za nokte u vise boja je lek za takve stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bila je negde tema o tome na forumu, probaj da pronadjes.

Ima dosta da se radi ne bi li bilo kako treba, pre bi dao da mi to neko profi uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ma šta te briga za vizir...

Šalim se. Ja sam sam uradio, do samog finiša, koji je ipak urađen sa mašinom. Ali kao što Satelis, pre bih dao nekom drugom da uradi...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Pozdrav,jedno pitanje ako nije problem.Uradio sam yamahi generalku,od lakiranja i mjenjanja sto je bilo za mjenjanje.Danas ovako fin dan ja izadjem da napravim koji krug i sve ok dok nisam stao da popijem kafu.Dodjem do motora,da upalim ono nece kontakt ima ali na dugme nista,predpostavljao sam da je mozda do senzora nogare,skinem nekako dzek povezem direktno opet nece,skinem gore start stop dugme povezem nece.Nazovem druga da dodje po njega,prevezemo ga kuci,dodjem maloprije kuci spojim direktno sa akumulatora na alnaser on pali kao mina,probam opet normalno on nece.E sada ne cuje se dole na releju ono da kazem klik sto bi trebalo da se cuje kada je alnaser los ili tako nesto.Pitanje sada,sta da gledam dalje odakle sada da idem,kako mogu da ispitam taj relej da li je ok.Samo da napomenem da sam uzeo nov akumulator i da je sada preko zime dok je stajao bio u garazi i na svakih 3-4 dana sam ga palio i u to vrijeme je palio da kazem da nije bilo ni da pritisnem dugme do kraja niti da dajem gas.Nikakvih problema nisam imao osim ovoga danas.Dok sam ga radio promjenili smo sto se struje tice samo regler i neke zice koje su vec bile previse oksidirale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Po opisanom bice da ti automat/rele anlasera ne dobija napajanje (+ i -) na tankim zicama ili da ti ne valja sam automat anlasera.

 

Uzmi probnu lampicu, jedan kraj zakaci na jednu tanku zicu, drugi kraj probne lampice zakaci na drugu tanku zicu, daj kontakt i stisni start dugme paljenja.

Ako ti probna lampica zasvetli....... problem ti je u automatu anlasera.

Ako ti probna lampica ne zasvetli...... problem ti je u instalaciji, osiguracu, prekidacu kocnice ili tasteru start dugmeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Probacu to sto si mi rekao,samo jos da pitam prije nego krenem da ista radim tako da znam odma sta sve da radim.Kako samo mogu da provjerim start dugme?Da li do njega treba da dolazi 12v kada dam kontakt?I na ovom releju imam dzek sa 4 zice,nemam samo 2 zice kao kod ostalih mogu da postavim sliku ako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Probao sam sa instrumentom,imam napon od 12v na dzeku koji ide na regler kada se pritisne start dugme.Sto znaci da je on otisao?Da li je moguce za sada izvesti nesto da ga mogu paliti bez njega dok ne nadjem drugi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja