Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Pozdrav Driger, service manual imas online, samo ukucaj majesty 250 service manual download i prvi sajt koji ti izadje imas link download i to ti je to... u tom uputstvu usput imas sve bukvalno sto se tice odrzavanja na koliko fabrika preporucuje. Ja ulje menjam na 3000 km jer nema filter ulja. Na potrosnju ulja racunaj i proveravaj svakih 200 300 km dok ne izracunas koliko ti ulja trosi, da ti negde ne bi zaribao motor zbog gluposti. Inace su masine neunistive dokle god ima ulja u njoj.  

Pozdrav i srecna voznja.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S
6 hours ago, Majesty 250DX said:

Pozdrav Driger, service manual imas online, samo ukucaj majesty 250 service manual download i prvi sajt koji ti izadje imas link download i to ti je to... u tom uputstvu usput imas sve bukvalno sto se tice odrzavanja na koliko fabrika preporucuje. Ja ulje menjam na 3000 km jer nema filter ulja. Na potrosnju ulja racunaj i proveravaj svakih 200 300 km dok ne izracunas koliko ti ulja trosi, da ti negde ne bi zaribao motor zbog gluposti. Inace su masine neunistive dokle god ima ulja u njoj.  

Pozdrav i srecna voznja.

 

Hvala puno. Ovaj dio me najvise zanimao oko toga kada sta treba mijenjati jer to ne znam. 

Ova Yamaha je trenutno u izvarednom stanju jer je prethodni vlasnik neposredno pred prodaju servisirao pa me najvise zanima kada i na koliko km se sta mijenja na njega. Pronaci cu service manual pa malo i to prelistati a citam polako citavu temu kad nadjem vremena iz razloiga sto ne bih da trazim odgovore na ista pitanja i postanem dosadan :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Sve je individualno i zavisi od tvoje voznje i okruzenja u kojem je vozis, a mnogo zavisi i od kvaliteta delova koje je prethodni vlasnik menjao. Skoro pa za nista sem ulja i ostalih tecnosti se ne moze reci na koliko km i u kom vremenskom periodu se menja. Imas takodje ulje u zadnjem prenosu koje ja menjam na od prilike 10000 do 15000 km. Antifriz g11 ili g12 menjas na 2 god, ulje u kocnicama takodje menjas po potrebi, a ne duze od dve god izmedju menjanja. Eto,od prilike je to - to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pozdrav svima
SKuter je poceo malo vise da trosi ulje...
Oko 300ml na 500km...
SKuter je presao 48.000km (pitanje koliko je to tacno), da li raditi polu ili generalnu...
Za polugeneralnu sta mi je sve potrebno od delova?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ništa novo. Od zamene do zamene na 3000km od 600-800g. U prevodu kupim 2l i pre svake vožnje proverim ima li i dolijempo potrebi... Meni kolega Majesty DX 250 uradio punu generalnu sa original Yamaha delovima (sa slupanog, Xmax-a prešao 5000km) i nije čekala mnogo da počne piti ulje. Manje stiskaj manje će da troši, a inače tim agregatima je normalno da srču...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

1200ml. Samo nikada nisam dozvolio da potroši više od 300-400g. Svakih 300-500km pregledam da li fali i dolijem. A toliko posrče od zamene do zamene...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Javlja se cudan zvuk, kao da se namotaji cuju, ne znam da li je to uopste moguce. Merenja pokazuju da je sa njima sve u redu ali kada se upale svetla krene da "krci" nesto, kao kais kad je labav, npr. Da li je neko imao slican problem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Prvi put cujem.Lociraj krcanje, sa desne ili leve strane... stetoskopom mozes preciznije odrediti izvor zvuka ako je iz motora. Pre bih posumnjao na zvuk nekoh releja ako se tako cuje... ali nemam ideju koji bi rele mogao da se cuje. :neznam::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Kaze majstor da se cuje gde su namotaji, on bi da ih menja ali posto dobro puni a i dobra je struja najverovatnije je nesto trece. Predlog je da otvara pa da vidi da li je sve u redu unutra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Moooozda je moguce da se desi da su se namotaji negde ...otkacili, polomili nosaci... ili nesto tome slicno, pa kada se opterete da ih magnetno polje privuce magnetu koji se okrece oko njih pa da zakacinje, ali mislim da bi se to vise culo kao neko struganje metala...nisam pametan...  Mada ja vise sumnjam na neku glupost nepredvidjenu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

I ja se nadam da je neka glupost :) nije struganje, vise je kao da skripi ili kao kada kais cvili na autkomobilu, slican zvuk ali da ne lupam mnogo snimicu sutra pa cu da postavim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bice da ti je namotaj pred probijanjem, jedna varijanta..... druga varijanta mogucnosti je da ti nesto trazi tj povlaci velku struju.

Cim je potraznja veca, dolazi do vece elektromagnetne sile izmedju namotaja i magneta, ujedno se pojavljuje zvuk ajd da kazemo zvizdanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Jedno glupo pitanje, posuda pored akumulatora, jel treba da bude puna do max sa antifrizom?

 

Problem sa zvukom kod namotaja je bio u tome sto su se srafovi odvili koji drze magnet pa ja bio labav, ko god je menjao stavio je obicne srafove, genijalac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Pozdrav,postao sam ponosni vlasnik majesty 250 99god.Kupio sam je za smijesne pare iako joj je bio otisao lezaj na radilici...Sve je uradjeno i sredjeno fino sem jednog sto ne mogu da nadjem nikako.Posto sam skidao rezervoar i sva crijeva sa njega tako sam skinuo i odusak rezervoara koji ne mogu nikako da vratim gdje je bio posto ne znam.Ako neko zna neka mi samo kaze posto kada je slobodan desi se nekada da motor proguta knedlu nece fino povuce i nekada se cak i ugasi dok ne otvorim cep i zatvorim.Evo i koja slicica,sinoc je ispoliran vizir i u dosta boljem je stanju nego na slikama.:)...I jedina mana koju sam uocio jeste ta sto je vizir nekako ne znam mozda nizak za moju visinu pa vjetar udara direktno u lice,kada otvorim malo vizir da ne bi maglio na ovakvom vremenu pocne da previse vibrira od vjetra.

IMG_20181113_162036.jpg

IMG_20181113_162053.jpg

IMG_20181113_162108.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Moze li neko da mi kaze u cemu je problem sto mi se motor gasi?Na malom gasu mi malo kao zatrokira na jacem ide kao lud.Kada se ugasi desi se to da mi nakon gasenja poslije 3-4 sekunde pukne iz auspuha.Poslije toga nece da upali dok ne skinem cep sa rezervoara i vratim ponovo poslije cega pali sasvim normalno.Iskreno malo je nezgodna situacija kada se ugasi,nekidan mi se desilo to da mi se na sred raskrnicie ugasio dok je iza mene bilo auto.Samo da napomenem sto pise u proslom postu,ne mogu da nadjem nigdje gdje mu ide odusak iz rezervoara tj onaj mali sa onim bjelim ventilom,na kraju crijeva postoji (ne znam kako se zove) ona mala selna sto drzi crijevo i na kraju nekih 2-3 cm je crijevo sire nego sto je inace sto znaci da mora da bude negdje spojeno.Ako moze bilo ko da pomogne bio bih jako zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Druze, pitao si mene i jos nekolicinu na pp, i imas odgovor da ti nisu creva od oduske dobro povezana, zato nastaje vakuum u rezervoaru jer pumpa vuce gorivo ali sve teze dok se ne stvori vakuum koji je jaci od pumpe. Dakle, povezi pravilno odusak od rezervoara. Crevo sa vrha rezervoara ide u nepovratni ventil sa desne strane rezervoara a iz tog ventila sa donje strane crevo ide - nigde. Dakle odusak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Jesam pitao i tebe i satelisa i stefa za pomoc najveci razlog toga je sto ne znam a nisam sa finansijama da bi odvezao motor majstoru koji ce mi uzeti 50-100e ni za sta a to sve mogu sam da rijesim.Problem stucanja sam rijesio,zamjenio sam svjecicu sada je ok do sada se nije gasio za dalje cu da vidim.A sto se tice crijeva za odusak fino sam te pitao da li ono sa ventila ide igdje nisi mi odg.rekao si mi da crijevo sa rezervoara ide na ventil a sa ventila nisam znao da li ide negdje ili ostaje slobodno kao sto sam vec gore rekao "ne znam" tacnije ne razumijem se toliko.Ipak hvala na pomoci necu vise pisati i dosadjivati ni na pp ni u temu.Hvala svima na pomoci.Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Druze, kao sto sam vec gore nekome odgovorio, na netu imas BESPLATNO servisno uputstvo, u kom pise i nacrtano je sve sto moze da te zanima o tom skuteru. Tako da mozda nije problem to sto ti nemas sredstava za majstora... imam i ja servisno uputstvo i mogu ti poslati ako te bas toliko mrzi da ukucas u google i kliknes na download.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Nisam rekao da mi nisu odgovorili,rekao sam kome sam pisao u pp,odgovorili su mi.I nisam toliko glup da ne znam trazio sam i nasao service manual ali nisam mogao da skontam gdje ide odusak ( http://prntscr.com/lmqifn )...Nije ni vazno,rekao sam rijesio sam motor necu vise ni pisati i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja