Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova

Imam problem na jamaha majestik 250cm prazni mi akumulator na motoru menjao namotaje pa regler ono isto 12 volti a kazu da treba 14  volti da bude ima li ko da zna sta je u pitanju jer ovi majstori kod mene samo nagadjaju a ja samo kupujem delove pa tako mogu i ja biti majstor i svaki deo da kupim dok ne naletim na ono sto treba zameniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvo preovera punjenja sa i bez opterecenja (zapises vrednosti), onda skines akumulator, stavis drugi za koji znas da je 100% ispravan pa opet meris punjenje (zapises vrednosti) i uporedis da li ima razlike i kolika je.

 

Ako i dalje nije dobro, sledeca stanica je provera instalacije, dzekova, osiguraca, masa, ispitas regler, ispitas namotaj.....negde cuci zec, ides nekim redom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
Imam problem na jamaha majestik 250cm prazni mi akumulator na motoru menjao namotaje pa regler ono isto 12 volti a kazu da treba 14  volti da bude ima li ko da zna sta je u pitanju jer ovi majstori kod mene samo nagadjaju a ja samo kupujem delove pa tako mogu i ja biti majstor i svaki deo da kupim dok ne naletim na ono sto treba zameniti.
Proveri da li ti se gasi sijalica ispod sedista kada spustas i zatvoris sediste... najlakse je da je otkacis skroz za probu i da vozis nekoliko dana bez nje i da vidis hoce li tada prazniti...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Doduse sad citam malo bolje, tebi ne prazni dok stoji nego dok vozis ne dopunjava... u tom slucaju prethodni postovi objasnjavaju...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Iz poslednjeg iskustva koje smo imali drug i ja sa skuterima, ako prepunjava onda je regler a ako ne puni dobro onda je namotaj, ja sam imao prvi problem a drug sa namotajima. Mozes sam da ispitas namotaje da li su dobri i da li su probili. Kada otkacis dzek sa reglera ima tri zice bele boje, jedna crna i jedna crvena. Izmedju belih zica i crne ne treba da bude kontakt, to mozes da proveris unimerom. Izmedju tri bele zice treba da bude isti napon kada radi motor i koliko se secam ne bi trebalo da prelazi 40v kada je na leru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja sam skoro imao problem sa punjenjem, nije punio dovoljno. Napon izmedju 3 faze (bele zice) je bio isti. Namotaji su izbili na masu, premotao namotaje kod vinklera i za sad je sve ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

gde moze da se sredi karburator za majesty posto ovaj moj preliva?

ili koliko kosta drugi da se uzme nov ili polovan sa nekom garancijom?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Preliva ti zato sto ti je utrcala prljavstina i onemogucila igli plovka da zatvori do kraja.

Skini karb, rasturi i vidi stanje, ako je sve cisto skini plovak, izvuci iglu, ocisti magistralu, izduvaj i spakuj sve nazad.....resen problem.

Ugradi filter goriva izmedju rezervoara i pumpe i stavi jos jedan izmedju pumpe i karba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

ma skidali smo ga 3 puta. riknuo nacisto. narucio sam set za reparacijualistigo ili pogresan ili ga je neko vec budzio i nije isti kao u mom karburatoru. neznam sta vise da radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ebga, ja imam karb u delovima ali si daleko... reko da dodjes da sastavimo nesto...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Izgleda da su namotaji otisli trazim ih pa kad uzmem javljam dal sam resio problem

 

 

A jel moze namotaji od stare jamahe da se stave na jamahu 2004 god.neki kazu da moze samo sto moraju namotaji magnet i dekl da se uzme u kompletu i onda pase. Jer ne mogu da nadjem namotaje precnika 104 a od starog modela jamahe su valjda 99 i onda se mora u kompletu da se zameni jel to moze zna li neko da je to radio neko na motoru 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Meni je kolega sa foruma, opušteni, stavio od stare, nikakve zamerke nisam imao, samo ne znam šta je sve morao da promeni da bi leglo. Znam da je više stavki zamenjeno.

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

kolege samo da pohvalim MOTOKLINIKU. kao prvo imaju sve za Majesty 250 i plus su i izasli u susret 100%.Napokon sam uspeo da dovedem u red moje Velicanstvo. Zamenjen karburator i varijator i sad radi bolje nego kad sam je kupio pre 4 godine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Imam rolnice na jamahi majestik 250cm 20×12×11grama dal bi sta dobio sa rolnicama 20×12×12grama.

 

 

I sto se tice namotaja vinklovo sam i sad radi na 14v kako i treba hvala na savetima

 

Jos jedno pitanje koje su rolnice fabricke na jamahi majestik 250cm ne mogu nigde da nadjem na sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobio bi nesto vecu krajnju brzinu i tromiji start bi ti bio, nesto manja potrosnja.

Za namotaje, viklovanje....nema na cemu.

Nazovi neku moto radnju i pitaj za gramazu rolnica, kroz program ce ti tacno reci koja gramaza ide za tvoj il bilo koji drugi moped.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Konjarnik
  • Motocikl: Honda Silver wing 600

Pozdrav drugari :)

jedno pitanjce, naravno i ja vozikam dx 2000god, nego me zanima gde da "teram" na pregled, servis itd.? 

@Satelis 

mi smo komsije i ja sam u mml ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Pozdrav svima :)

Postao sam od prije nekoliko dana vlasnik Yamahe Majesty DX250 iz 1999. 

E sad je problem u sledecem... dosad sam vozio Leonarda 125 (godinu dana) i u njega jedan cent nije ulozen niti je bilo kada sta proveravano. Ono, samo sjedi i vozi. Yamahz planiram da odrzavam redovno pa me zanima da mi neko da neke savjete sta i kako bi trebalo raditi? I na koliko vremena... citao sam forum, znam kad se mijenja ulje, ali ne znam kako...znam jos po nesto ali nisam neki profesionalac za motore i ne razumijem se previse. 

Ne bih da za sve placam majstora jer se ne isplati. 

Konkretno ovaj je u prilicno dobrom stanju jer ga je prethodni vlasnik izuzetno dobro odrzavao i dugo godina je bio u njegovom vlasnistvu i ja bih sada da nastavim da ga podjednako dobro odrzavam jer sam zaista odusevljen motorom.

 

Takodje, znacilo bi mi ukoliko neko ima service manual za ovaj model :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja