Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Kako vidis da je crno ako ga nisi ispustio ? To samo moze da znaci da ga ima previse unutra ako ga vidis odozgo.U diferencijal staje 250 ml ulja, po servisnom uputstvu pise da ide isto ulje kao u motor, ali iz mog iskustva ja sipam 80 90 za menjace i dodam MALO grafitne masti. Svaki put kada ga menjam isperem naftom diferencijal i izduvam kompresorom da bi sto vise starog ulja izaslo. Dakle moja preporuka ti je da sipas 80 90.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Danas da upalim. Neće. Vrti alnaser ali ne kopča. Stara srpska čekić rešava sve probleme. Čuknem alnaser. Ništa. Opet i upali. Ugasim, neće. Čuknem opet, neće. Ubijem ga čukajuću da ga ne bih gurao do kuće. Neće. Dogurao do kuće, pupak mi se odvezao. Rasklopio, skinuo alnaser on vrti ubija. Šta može da bude? Maxi pozdrav

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Rikavela ti je fraj lauf ;) to ti je na 'srpskom' bendiks, samo malo drugaciji nego kod automobila i dosta skutera slabijih kubikaza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Rikavela ti je fraj lauf ;) to ti je na 'srpskom' bendiks, samo malo drugaciji nego kod automobila i dosta skutera slabijih kubikaza...

Znači na "srpskom" sam se sje*ao kao baba niz stepenice. Gde može da se kupi bendiks i otprilike koliko može da košta? Da li je komplikovana zamena ili moram da se obratim nekom majstoru?

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Najzajebanije sto ti treba je alat za skidanje magneta, ili tzv radapciger... Moze da se napravi, ali ne znam koliko ti se isplati. Ima posla oko skidanja toga. Cela desna (kada motor gledas iz sedeceg polozaja) dekla treba da se otvori, ispusti ulje, skine magnet i iza magneta odmah ti je fraj lauf. Veliki zupcanik koji je preko jos jednog zupcanika povezan sa anlaserom, ono sto ti je bitno jeste jednosmerni lezaj koji se nalazi na sredini tog velikog zupcanika i menja se komplet sa zupcanikom jer se i telo zupcanika i taj lezaj trose. Nemoj ni da pokusavas cekicem i pajserom da skidas magnet jer ces ga ostetiti - puci ce, ili se iskriviti i onda imas jos i trosak kupovinu magneta.

Clan Opusteni mozda ima neki fraj lauf da valja.

 

A imas i u Kraljevu coveka koji ima polovne delove.

 

Pozdrav i srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Najzajebanije sto ti treba je alat za skidanje magneta, ili tzv radapciger... Moze da se napravi, ali ne znam koliko ti se isplati. Ima posla oko skidanja toga. Cela desna (kada motor gledas iz sedeceg polozaja) dekla treba da se otvori, ispusti ulje, skine magnet i iza magneta odmah ti je fraj lauf. Veliki zupcanik koji je preko jos jednog zupcanika povezan sa anlaserom, ono sto ti je bitno jeste jednosmerni lezaj koji se nalazi na sredini tog velikog zupcanika i menja se komplet sa zupcanikom jer se i telo zupcanika i taj lezaj trose. Nemoj ni da pokusavas cekicem i pajserom da skidas magnet jer ces ga ostetiti - puci ce, ili se iskriviti i onda imas jos i trosak kupovinu magneta.

Clan Opusteni mozda ima neki fraj lauf da valja.

 

A imas i u Kraljevu coveka koji ima polovne delove.

 

Pozdrav i srecno.

Hvala ti puno, druže. Našao sam nov italijanski za 4900 rsd. Malo mnogo para. Tražim dalje.

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Italijanski - RMS - SHIT. Za to ne vredi dinar dati i nije mi jasno zasto uvoze taj krs.

Verujem ti druže. Da li može da se remontuje ili negde da jurim polovan?

 

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

nema remonta, tj ima neki lik u bg-u ali bezuspesno je odradio jedan od KTM-a koji sam mu odneo tako da vise ne nosim. Javi se u PM da ti posaljem broj od Srdjana iz Indjije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Z750 iz 1980 brat style, Yamaha majesty 250 ABS

Kolege, imam veliki problem. Juce ja na gas a on kao u leru. Poskidam danas sve kad imam sta da vidim. Zubi u felni su se pojeli skroz. Zanima me da li se ova piksna izbija i moze da se uglavi druga ili moram da menjam celu felnu. Moj majesty je 1999 godiste sa ABS-om. Ako znate da negde ima felna za moj model recite mi ili gde ima ta piksna pa cu je zameniti.

post-8509-0-42536400-1472039083.jpg

post-8509-0-08974700-1472039119.jpg

post-8509-0-45972000-1472039168.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Rekao bi da su dva dela, dva razlicita materijala sto znaci da bi trebalo da se moze izbiti, ali u praksi mozda i nije tako. Bilo kako bilo, probaj kod Micka (Motoklinika) ili kod Gavre (Subotica) naci felgu.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Z750 iz 1980 brat style, Yamaha majesty 250 ABS

Rekao bi da su dva dela, dva razlicita materijala sto znaci da bi trebalo da se moze izbiti, ali u praksi mozda i nije tako. Bilo kako bilo, probaj kod Micka (Motoklinika) ili kod Gavre (Subotica) naci felgu.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Pozdrav, jesu dva razlicita materijala. Felna je aluminium a piksna nije. Izgleda mi kao da moze da se izbije na presi. Ne znam da li je neko imao slican problem i kako ga resiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ok, i da mozes da izbijes taj deo, cak i da mozes, gde ocekujes da ces naci samo taj deo u prodaji ? Tako da mislim da ti je najpametnije da felnu odmah trazis drugu.
.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pozdrav svima...
Pre par nedelja sam imao problem sa akumulatorom...bukvalno preko noci ga je nesto praznilo...Par puta punio, sreca u nesreci akum je star i zreo za menjanje pa i nije tolika steta...
Uspeo sam da nadjem kvar i ako mi verujete SAT mi je trosio struju...oko 0.5A ako se ne varam je trosio dok je skuter ugasen...
Izvadio sam osigurac koji je "samo" za sat i sve je u radu. Pored sata koji sada neradi, svaki put kada upalim skuter reseruje se km sat...
Nisam isao kod majstora, jer u Nisu stvarno neznam ni jednog dobrog elektricara, vec samo montere, pa rekoh da pitam da li je neko imao ovakav smesan problem? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Vespa ET2, Majesty 400

Zdravo društvo! Može li mi netko reći u čemu je razlika između DX i obične Majesty 250 kod prve serije (1 sijalica, Minarelli)? Tražim po netu svugdje i nigdje ne mogu naći, mislio sam da je parking kočnica možda ali nije, gledao sam jednu 1999 Majesty DX koja nema parking kočnice, i znam da ima običnih Majesty sa istom.

 

Usput, ova 1999 DX što sam gledao ima 28.800 na satu (ako je vjerovati satu, ali izgleda dobro očuvana :D ), koliko je to dobar buy kad je dobra cijena i ima givi maxi kofer, givi naslon za suvozaca i givi veliki vjetrobran sa zastitom za ruke? (Dakle cijena nekih 900€). Pored nje imam u ponudi i 2005 Majesty 400 (jedan disk naprijed) za 1550€, presla 44.000 i malo je dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Razlika je u plastikama,auspuhu,disk kocnici,boji istrument table,zadnjem delu viljuske. Mozda sam nesto zaboravio al to bi trebalo da je to. Agregati isti kao i vitalni delovi osim bloka,na yp ima rupa za polugu pakni dok je kod dx to zaliveno(moze da se busi i stave paknovi na dx:) )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Proveri punjenje bez tog osiguraca.

Bez tog osiguraca odlicno puni, ne trosi struju, menjao sam osigurac, stavlio novi ali isti slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Z750 iz 1980 brat style, Yamaha majesty 250 ABS

Hitno hitno hitno mi je potrebna zadnja felna za majesty 250, 1999 dx, sa ABS-om ili bez ABS-a.

 

0644116677

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

polovan oko 20e, nov oko 50e

Uzmes Joskin i resio si problem

Ja sam uzeo polovan koji je izdrzao nedelju dana,

posle toga uzeo kod Joske i fercera bez problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja