Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Druze... elektricar. Ne mozemo mi odavde da ti pomognemo vise od ovoga. Za to i postoje majstori... nekada treba da zarade koji dinar.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ljudi, odjednom mi se ugasio motor u vožnji. Izgubio je struju. Ne pokazuje ni kilometražu na satu. Šta može da bude? Pomažite.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Za pocetak kreni od akumulatora, proveri unimerom koliki je napon (mozda je regler prestao puniti i eto problema), vidi kakve su kleme, da li su ciste i dobro stegnute.

Zatim proveri jos jednom osigurace (imas i na automatu anlasera), leziste na pinovima, najbolje je da pridjes probnom lampicom sa zadnje strane kucista osiguraca pa odatle da vidis da li ima izlaz kakav treba.

Pored minus kleme imas jedan rele, nisam siguran za sta sluzi ali mozes i njega proveriti.

Ako ti je to sve ispravno, moraces rasturiti motor sa prednje strane da bi dosao do kontakt brave, mozda te ona zeza

 

..........ako si vican elektrici, udri slobodno, ali ako nisi....bolje nemoj cackati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250 (2001), Keeway F-act 50 (2008)

Ljudi, odjednom mi se ugasio motor u vožnji. Izgubio je struju. Ne pokazuje ni kilometražu na satu. Šta može da bude? Pomažite.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Meni se to isto desilo pre 5-6 dana i ja sam resio taj problem tako sto sam zamenio mali zeleni osigurac kod akomulatora sa desne strane. 

Proveri to, najverovatnije da je to u pitanju :)

Inace to je veoma jeftino ja sam kupio ceo komplet od 25 komada za nekih 450 din :)

Ako nije to u pitanju onda najbolje idi kod nekog elektricara :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ima li neko ideju gde mogu naći ovakav naslon za suvozača?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

post-39454-14676343524759.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Nepase ti ovaj sa oglasa imam givijev ako se nevaram,uz malu prepravku sa rupama imas jeftin naslon.

Druže, ostavi mi neki kontakt da se čujemo u vezi naslona. Pozdrav

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Takođe sam zainteresovan za naslon,pa ako neko ima to za prodaju ili da mi preporuci nekog ko možda ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

moj magarac pocinje da se raspada,

nazalost, masina je ispravna, troska malo ulja ali i dalje gazi i ne odustaje.

 

Ono sto se raspada su maske. pocela je da se ljusti boja, Sediste sam presvuko Kod Nenada  sa Trosarine (Nis) koji je to uradio veoma povoljno.

Pre neki dan mi centralna propala u zemlju i vizir (onaj veliki ogroman divan) je pukao na pola.

Otpala mi, pri offroad voznji po okolnim brdima, crna maska kod otvora za kajs (rupa koja valjda sluzi da se hladi kajs), Rucice blede, kilometar sat i kilometraza zakovali. u procesu i sajla pukla, zamenjena ali dzabe, kriv je sat. i tu jos malo sitnica koje mi narusavaju zdravlje jer ne mogu da nadjem NIGDE povoljno delove

 

PITANJE:

Da li neko zna gde mogu da nadjem otpad za mog mator YP majestija i da priberem maske koje mi fale, a da pritom na blagosiljam pametnjakovica

koji zeli dusu da mi uzme za delove motora starog 20+ godina.

 

Na kraju cu da dovezem stranca i da ga komadam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

A jel si mozda razmisljao da skratis muke sebi i prodas je i kupis nesto drugo?

Mozda si i sam dao odgovor na pitanje, sto se tice stranca. Ali onda bi morao da "vencas" sebe sa motorom. A i sam kazes da troska ulje.. Prodaj je nesto ispod cene, naci ce se neko ko ima zivaca i volje da sredjuje...

Ne zameri mi ako sam nesto lose rekao ☺

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250 (2001), Keeway F-act 50 (2008)

Kolege da li treba da se okrece osovina na zadnjem tocku ili treba da je fiksirana?

Kod mene se okrece i desava se kad je hladan da se ugasi i zaglavi i ne moze da krene sve dok se ne rastereti, motor radi u leru bez problema ali cim dam malo gas odma se ugasi.

Ako neko zna sta je problem nek odgovori.

Svaki savet je dobrodosao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad je motor ugasen, okrenes zadnji tocak, okrece se osovina kvacila I tocak zajedno sa svojom osovinom.

Kad je motor upaljen, rad na leru, okrece se kvacilo oko osovine ali ne I tocak, sve dok nedas gas. Tad kvacilo tj ferode "uhvate" zvono kvacila pa obrtaje prenesu na osovinu kvacla da bi se sila preko reduktora prenela na osovinu zadnjeg tocka.

 

Probkem moze biti u CVT-u sto cisto sumnjam, reduktoru (moze biti al ne mora da znaci) I lezaj tocka koji se nalazi u traverzni (najpre ce do njega biti).

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Z750 iz 1980 brat style, Yamaha majesty 250 ABS

Pozdrav drustvo. Od juce posle raznih motora prvi put vozim maxi skuter. To jest yamaha majesty 250 abs, 1999. Zadovoljan sam jucerasnjim danom na tockovima. Danas planiram da idem u Kosovsku Mitrovicu, znaci prvi duzi put. Od Beograda 350km. Ono sto bih morao da uradim je da zamenim lezajeve na zadnjem tocku i prednji disk i plocice. Ulje i operem filter. Znate li gde to mogu danas da uzmem. Ko moze da mi pomogne neka pise na 0644116677 posto necu bitj online. Hvala unapred i vidimo se na nekoj maxi voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Z750 iz 1980 brat style, Yamaha majesty 250 ABS

Ah da, primetio sam i da mi far bije dosta visoko. Nadam se da postoji neka fora za stelovanje a da ne moram da skidam sve plastike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Z750 iz 1980 brat style, Yamaha majesty 250 ABS

Nasao sam disk i plocice, zamenjeno ulje, ali lezajeve zadnjeg tocka jok. Ne razumem se toliko u ovo, ali na tabli ima lampicu i pise ABS, na plastikama metalne nalepnice. Na youtube sam video snimke, tako da ima. Imam abs ☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ima prodavnica kod Autokomande,msm da Triše Kaclerovića ulica prva levo iz Vojvode Stepe,prva levo,i odmah na sl ćošku sa leve strane mala kućica,prodaju koyo lagere,ali ti treba uzorak ako ne znaš model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Z750 iz 1980 brat style, Yamaha majesty 250 ABS

Puf, nemam pojma koji model. A ako skinem za uzorak nemam cime da odem tamo. ☺ Da li se neko zabavljao lezajevima i koja im je cena. Uspeo sam da savladam stelovanje fara i podigao malo volan jer mojih 190cm nije moglo da izdrzi taj skupljeni polozaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Z750 iz 1980 brat style, Yamaha majesty 250 ABS

Puf, nemam pojma koji model. A ako skinem za uzorak nemam cime da odem tamo. ☺ Da li se neko zabavljao lezajevima i koja im je cena. Uspeo sam da savladam stelovanje fara i podigao malo volan jer mojih 190cm nije moglo da izdrzi taj skupljeni polozaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Lezaj ti je oko 500, 600din....oznaka je obicno 6302-6303 ali nemoj mene slusati, vec skini auspih, otkaci amotrizer, skini traverznu, zeger osigurac I izbi lezaj. Oznaka ti pise na njemu ili premeri sublerom ili ponesi pa po uzorku kupi.

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Z750 iz 1980 brat style, Yamaha majesty 250 ABS

Lezaj ti je oko 500, 600din....oznaka je obicno 6302-6303 ali nemoj mene slusati, vec skini auspih, otkaci amotrizer, skini traverznu, zeger osigurac I izbi lezaj. Oznaka ti pise na njemu ili premeri sublerom ili ponesi pa po uzorku kupi.

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Hvala druze probacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Z750 iz 1980 brat style, Yamaha majesty 250 ABS

Imam jos jedno pitanje. Verovatno sam udavio ili verovatno je pisano o tome, al jbg. Ulje u deferencijalu vidim gde se sipa, ali ne vidim gde se ispusta. I koje ulje sipate? Ima ga unutra, ali je dosta crno, ko zna kad je menjano. Motor je bio prilicno zapusten, ali sam uspeo koliko toliko da ga dovedem u red za dva dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja