Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pozdrav kolege bajkeri  :)

 

Stiglo proleće pa i ja rešio da malo sredim ljutu mašinu, doduše mašina je odlična i jedino što ne radi na skuteru je pokazivač goriva.

 

Da li je u pitanju sat, instalacija ili verovatno plovak u rezervoaru ne znam.

 

Pogledaću ovih dana sve navedeno pa ću nadam se i precizno utvrditi šta je, ali do tada ako bi neko imao da podeli informaciju gde ima da se kupi plovak rezervoara za

Yamaha Majesty 250ccm 2001 godište bio bih mu zahvalan jer sam pretražio ceo net i nigde ga nisam pronašao.

 

Možda je plovak i zaprljan pa uspem da ga očistim, ali ako ne uspem ili ga čak i ne zateknem u rezervoaru voleo bih da imam info gde da kupim drugi.

 

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Samo da se prijavim u bratiju, od juce vlasnik bas  finog primjerka Majesty 250 d 1999.god 28.000 km. Za mene nesto novo pa s toga svaka sugestija je dobro dosla. Sretno na putu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ja se svaki put oduševim kako ni jedan motor u Srbiji nije prešao 30.000km...

ja il sam lud il nisam vaspitan da lažem, al evo moj motor se vozi nešto više od mesec dana i ja prešao skoro 2000km... isključivo po gradu, za to sam ga kupio za ostalo imam SVa, ako tako nastavim  ja ću izgleda mog jako brzo da potrošim...  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

...ja se svaki put oduševim kako ni jedan motor u Srbiji nije prešao 30.000km...

ja il sam lud il nisam vaspitan da lažem, al evo moj motor se vozi nešto više od mesec dana i ja prešao skoro 2000km... isključivo po gradu, za to sam ga kupio za ostalo imam SVa, ako tako nastavim  ja ću izgleda mog jako brzo da potrošim...  :stabre:

Ako se ovo odnosi na mene a ocito je , zaista nije na mjestu. Ako neko misli da cijeli svijet ima odnos prema dvotockasima bas kao sto je u njihovom sokaku, eeeeeeeeeeee onda se vara. Ama bas nikakvu potrebu nemam da lazem kilometrazu, jer nisam kupio skuter da ga prodajem i nisam trgovac istim, a ni ostali to ovdje ne rade, jednostavno nije u kulturi zivljenja. A za nevjernog Tomu neka pogleda kako izgleda  moj KLX iz 98 god pa da cujem misljenje. Vec tri (3) godine ga posjedujem a napravio cijelih 150 km. Ovdje motor nije cijeli svijet vec igracka za kad se ima viska vremena, kojeg skoro da nikada i nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Kolega je iz ŠveCke ;) ...

Iz Svedske, i ne vidim cemu ironija...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

gle stvarno... izvinjavam se. Reč "Srbiji" zameniti sa "u svetu" ;)

 

Pa nije ironija, već je čovek napomenuo da ne živiš ovde jer drugi forumaš je to prevideo. Opusti se  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

Kolege saborci samo da se zahvalim clanovima OPUSTENI i MAJESTY 250DX na pomoci,savetima i u delovima. Uradjen motor na majesty-ju 250 2002 i sad radi kao sat. Ako bude neko okupljanje uskoro javite da se druzimo. Pozdrav iz Nis-a 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pozdrav za Majesty kolege.

Pošto sam delimično nov, nepunih godinu dana se družim sa Majesty 250 iz 2001 godine, oko 5500 km bez ikakvih većih problema. Ne računam problem sa glavnim osiguračem (10€ popravka). Pošto volim da glumim majstora, može li mi neko reći kako proveriti ispravnost kompletnog prenosa? Kako da zaključim šta je za zamenu šta nije? :) I još jedno pitanje, od pre neki dan mi ne radi skala za temperaturu, šta može da bude i kako proveriti šta je? Pozdrav kolege

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Krenimo od variatora, povrsina gde "seta" kais gore-dole ne sme biti ukopana, to mozes proveriti sublerom ili nekom drugom ravnom povrsinom I spijunom.

 

Rolnice moraju biti oble, ako su se "ukockastile" zameni ih. Gledaj da budu fabrickih dimenzija iste ili za 1-2g lakse gramaze.

 

Klizaci/ublazivaci/vodjice....nazovi kako hoces, kad ubacis u variator, gurni prst u rupu I pomeraj levo-desno....ako ima lufta, menjaj.

 

Kais, ne sme biti potrosen vise od 1mm sirinski gledano I kada ga izvrnes naopako (kao carapu) ne sme imati pukotine izmedju rebara.

 

Kvacilo, debljina feroda na lamelama mora biti deblja min 1mm, sve ispod toga ne valja, iglicasti lezaj samo podmazes dok drugi naspram njega proveris pa po potrebi zamenis.

Kad otvoris I rasklopis kvacilo, imaces centralnu oprugu koju mozes premeriti, oprugice takodje kao I lezista gde se kace (zna biti dobrano ukopano).

 

Zvono kvacila ne sme biti ukopano, ne sme imati riseve gledano sa unutrasnje strane gde "hvataju" lamele. Ako je boja zvona plavkasto-ljubicasta, to znaci da doslo do pregrevanja I moguce deformacije istog.

Tu di moze pomoci strugar, svakao ga odnesi na proveru, eventualno obrada kako bi bilo svuda jednako.

 

U nosacu sto dodje preko kvacila imas lezaj....njega takodje proveri, po potrebi zameni.

 

U poklopcu variatira imas filter, proveri ga u kakvom je stanju....

 

.....to ti je to kolega

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Senzor temp ti je odma desno pored karburatora, okrugla buksna je na njemu. Skini tu zicu, daj kontakt I daj zici masu (-12V), gledaj skalu temp. motora treba da ode u crveno.

 

Ako ne ode u crveno, problem ti je u instalaciji ili satu inst. table.

Ako ode u crveno, problem ti je u senzoru.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250 (2001), Keeway F-act 50 (2008)

Pozdrav kolege.

Posedujem Yamaha Majesty 250 2001 god nekih 2 meseca i pre 2 dana primetio sam rupu u auspuhu. Zanima me dali je fabricki ostavljeno zbog kondenzacije ili je auspuh progoreo. Rupa nije velika oko 1cm. Ako je progoreo dali smem da ga zalepim sa dvokomponentnim lepkom?

Hvala unapred na odgovoru. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Rupa nije velika 1 cm?  :staa2:  Nadam se da si mislio 1 mm i ako jesi, ona jeste za kondenz ostavljena  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250 (2001), Keeway F-act 50 (2008)

Juce sam kupio rolnice 11 grama, i kad sam skinuo prednji variator da zamenim video sam da je stavljeno dosta tovatne masti odprlike 3mm sloja. Ee sad zanima me da li treba da se stavi ili je predhodni vlasnik greskom stavio?

 

Svaki savet je dobrodosao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja