Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cek zar nisi vec radio termo grupu, ako jesi, cemu opet?

......inace msm da to nisu original Nissin plocice.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Cek zar nisi vec radio termo grupu, ako jesi, cemu opet?

......inace msm da to nisu original Nissin plocice....

Ne razumem pitanje za termo grupu ?

Plocice su kupljene u motolandu, trebalo bi da su original, sem ako znas nesto sto ja ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ako mislis na vodenu pumpu, nisam je nikada radio. Prvi put je radim i to bespotrebno jer je bila dobra nego mi izgleda vlazi malo ulje na onoj gumici sto dihtuje izmedju bloka i slobodnog prostora-zivotne sredine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ah da, ako neko hoce zajeban sound na auspuhu... samo neka skine zadnju alu masku i isece prigusnicu u krug po varu i izvuce je napolje sa sve cevcicom... cuje se kao 500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Termo grupa tj glava, cilindar, klip....zar nisi to vec radio ili sam se ja zeznuo?

 

Takodje sam kupio Nissin plocice u Motolandu pa kada sam uporedio sa originalnim hmmm razlika je ocigledna. Cak sam i pisao o tome sa sve slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Pa radio sam pre 50ak hiljada :) a imao sam dosta tura gde je isao pun gas po 200 i kusur kilometara... trosi se jbg :P a imao sam i jedan peh na Tari gde mi je potrosio ulje pa sam ga tako vozio nekih 20ak km pa je ostavio trag na klipnjaci i tako, sve se skupilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...hm.. uz polovan treba uzeti i nove rolnice i klizače.. rolnice su oko 3500din ako se ne varam, klizači pojma nemam, al nek su i 10e, koja je matematika uzeti polovan? uz nov se dobija sve (ako se ne varam).

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

lepo sam napisao posrecilo mi se ;) tjs bilo je kao sto je prodavac i reko mada mi je i poslao slike na viberu znaci rolnice jedva da su imale znakove trosenja na jednoj strani i to se vidlo tek kad sam ih oprao benzinom klizaci i poklopac rolnica kao novo...elem postoji verovatnoca da ako su stradali klizaci a nisu promenjeni na vreme nego tako vozeno onda se pojeo i poklopac rolnica sto i nema da se kupi ja mislim posebno novo  ai da ima kosta garant 50e trazi da ti slika otvoren variomat sve detaljno pa onda nek salje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Svaka čast, kolko si do sad prešao s njim?

El zna neko da mi kaže čisto informativno, pošto su varijatori za njih?

Daj još slika, detalja, egzotike, nemoj da se stidiš  :takoje:

Presao oko 90 hiljada skuter, od toga ja presao nekih 60ak K :D imas slike kod mene u profilu, da ne kacim i ovde bzvz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Sto se varijatora tice ja sam malosijev set platio 18000, i to uz njega nisam dobio poklopac rolnica i ublazivace koji su kod mene bili rikavela!!! Zajebao sam se muski >:( >:(>:( nisam pogledao specifikaciju delova.  Dakle, morao sam da dokupim, porucim u jamahi nov poklopac (cam) i da sacekam da stigne nekih 20ak dana i da ga platim oko 40 eura i plus da kupim i klizace koji su bili oko 700 dinara tada, sada su oko 1200 1400 din RMS koji je krs neopevani. Ali zato u jamahi originalni ublazivaci izadju oko 50 60 eura ako se dobro secam, jer se posebno prodaju plastike a posebno limcici, tj sve racunaju po komadu.

 

Varijator u originalu mozda ima jedan deckonja, pitacu ga sutra pa javljam cenu i da li ga ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

elem postoji verovatnoca da ako su stradali klizaci a nisu promenjeni na vreme nego tako vozeno onda se pojeo i poklopac rolnica sto i nema da se kupi ja mislim posebno novo  ai da ima kosta garant 50e trazi da ti slika otvoren variomat sve detaljno pa onda nek salje ;)

 

Upravo ovo...

Idem danas u garažu pa ću da vam slikam da vidite kako izgleda varijator... (Madison s250, al nema veze to je ista mašina).

Meni koji nisam tako vaspitan i odgajan biva ne shvatljivo da nekoga toliko nije briga da servisira motor neko tera da iznemoglosti.

Vidi se da su rolnice debelo pojedene, da su onda klizale pod uglom - otlišli klizači i poklopac komplet...  <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

Imam los varijator klip polovan 70mm sa cilindrom i kais original 21mm dajem extra povoljno jer mi netreba mozda ce nekom da pomogne i posluzi...javite se u pp kome treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

ps. 

pitao sam već u temi za Malaguti al ne škodi ni ovde, kakva su vam iskustva sa uljima za mašinu? Ko šta koristi? Kakva su vam mišljenja..
Kreće zima i dosada, pa da diskutujemo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Imam los varijator klip polovan 70mm sa cilindrom i kais original 21mm dajem extra povoljno jer mi netreba mozda ce nekom da pomogne i posluzi...javite se u pp kome treba

Pa Vlado, kontam da se poklonu u zube ne gleda, ali kome treba los varijator i kais od 21mm kada je minimum sirina kaisa 21.6 ako se dobro secam ? a klip i cilindar treba pogledati, mozda vrede necemu. Na koliko kubika izadje taj cilindar od 70mm ? Ne znam koliki je precnik onim kitovima za 300 kuba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

Andrej nemoj nista da te cudi kad sam pricao drugu koji vozi hondu jezz 250 koji zna SAMO da mu je skuter automatik :D nezna ni kako funnkcionise ceo sistem i sta je sklono habanju tera dok ne pocne da trese lomi kida :D elem ako se klizaci menjaju na vreme moze da se spasi poklopac znaci na kraju svake sezone kod mene 4000km skinem variomat otvorim pogledam klizace i ako su se ukopali solidno menjam da ne pojedu poklopac,rolnice vec nemozes spasiti habanja...a sto se tice poklona :D polutke nisu ukopane od kaisa jedva primetno sto je bitno kod nekog su dosta pa kad stavi nov kais brzo se pocne trosi  i 2 klizaca su ok ne habaju se svi podjednako pa mozda nekom posluzi da zameni samo dva i nekoliko rolnica su solidne kais se menja na 21 znaci moze da sluzi...klip je ok i ko oce da hilznuje standardni cilindar koji je za klip 69 dobije novu masinu iliti osvezenu a povecanje zapremine je zanemarljivo ja mislim a nisam cuo da ima kit za ovaj agregat na 300cc sto mi se svidja kako zvuci ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

 

Svaka čast, kolko si do sad prešao s njim?

El zna neko da mi kaže čisto informativno, pošto su varijatori za njih?

Daj još slika, detalja, egzotike, nemoj da se stidiš  :takoje:

Presao oko 90 hiljada skuter, od toga ja presao nekih 60ak K :D imas slike kod mene u profilu, da ne kacim i ovde bzvz :)

 

 

Mislio sam na slike ovih radova, to je svakako korino za ovu temu. Detalje, kako šta gde, ima se svašta korisno od znanja ukrasti uvek i svakome  ;)  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Pa nema, samo sam ono slikao sto sam okacio, to je sve. Bio je jedan peh, propust majstora kada mi je menjao klipnjacu, nije lepo postavio 'rezervoarzcic' od ulja na radilici, omasio je rupicu kuda ulje prolazi, i da nisam proverio da lije prohodan uljni kanal do klipnjace, vrlo brzo bi zaribao motor :o tako da, pamet u glavu i sve proveravajte ako ste u mogucnosti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

ps. 

pitao sam već u temi za Malaguti al ne škodi ni ovde, kakva su vam iskustva sa uljima za mašinu? Ko šta koristi? Kakva su vam mišljenja..

Kreće zima i dosada, pa da diskutujemo. 

Iskreno mislim da je najbolje 15w50. Malo je gusce pa je to bolja varijanta zbog vrelih letnjih dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Te oznake oznacavaju gustinu ulja. Rekao sam 15w50 zato jel je to ulje malo gusce. Mi najvise vremena vozimo motore leti i samim tim dolazi do veceg zagrevanja ulja i do razredjivanja ulja zbog vrucine i stvaranja tanjeg zastitnog filma. 15W50 je malo gusce i samim tim bi se manje razredjivalo,a u motoru bi se pravio jaci zastitni film. Zbog toga mislim da je 15w50 malo bolje resenje za leto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

ja sam sipao Ipone 20w50 kod mene, a bilo je 10w40

sa 10w40 je izbacivao malo na iber, a sa ovim sad nema nista

 

to mi je majstor preporucio

vozicu ga jedno 3000 pa menjam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja