Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Kako je uspeo da prezubi kada ima lanac ? To moze da se desi jedino ako lanac pukne, i to ako je presao brdo (60 70 80 hiljada km) kilometara, pa i tada je pitanje, ili ako je korisceno totalno nekvalitetno ulje... Stvarno prvi put cujem da je prezubio motor koji ima lanac... ili pukne ili radi... ali ok, svakako, polovan lanac ne preporucujem. Isto kao kada bi stavio polovan zupcasti kais. To se jednostavno ne radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Nazalost, mom je ocu na Kymco agregatu 250ccm, koji je inace  jako hvaljen, prevrteo lanac.... na samoj bregastoj, nije pukao, vec skroz pojeo i izlizao zupce na bregastoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

to su onda extreme uslovi, to ne moze da se desi ako se lanac zameni na vreme i ako se koristi dobro ulje da se ne ishaba pre vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

kaze majstor posto je lanac bio razvucen u datom momentu stigo malo izduvni ventil i malo ga nacnuo mada kaze da ce da moze da se obrusi sredi da prodje bez zamene a lanac moze da se nategnem preko spanera mada nemoze da garantuje da posle neko vreme nece opet da zezne...ulje sam mu drzao uvek na maksimumu sipao uglavnom castrol 10-40 lanac je na oko ko nov sija se ali na spojevima ima lufta i automacki je duzi nego sto treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ako se lanac toliko istegao da spaner ne moze sam da ga zategne dovoljno, tj da je spaner izasao do poslednjeg zubca onda je lanac hitno za zamenu, jer ako nastavi da budzi spaner da ga nekako nategne jos vise, ili ce puci ili ce puci :D sa time nema igranja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Auuu leb'te......sta covek sve ovde nece procitati, brusenje ventila, stigo ga malo, bice to ok  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

ovako...motor se jednostavno ugasio kad sam krenuo sva sreca u dvoriste...prvo je proveren bio karburator sve ok i dalje nece ni da cuje da upali a vergla lepo svecica baca dobru varnicu i onda se islo na otvaranje...ja prisutan nisam bio kaze ventil izduvni malo pokrivljen i ne zatvara dobro a kao sve to je  prouzrokovao lanac jer se razvuko...prenosim vam majstoreve reci :) mislite da me baronise?karike su inace vrlo lose zato i trosio ulje od min do max na meracu za 1200km mi svuce ulje a i snagu je izgubio jer je sa novim variomatom i kaisem iso max 105 nikako 120 kao sto bi trebao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Pise u ranijim postovima sta sam radio :D nema sta nisam, ali sam ja picajzla... mnogo toga nije moralo.  Ne mislimo nista druze, samo to ... 'lanac se istegao pa je stigao ventil' mi je malo sumnjivo. Mnooogo on treba da se istegne da bi stigao ventil, a i posle toga bi taj lanac bio neupotrebljiv a ne 'da se dotegne jos pomocu spanera', koji je vec u tom slucaju odavno zategnut do kraja :neznam::ph34r::lud::Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

pitao majstora kaze da je lanac preskocio za jedan zub i da mu je to 4ti mazesty sa istim problemom i on je imao takav mazesty dao ga posle zetu i njemu se desilo sto i meni samo se ugasio i vise ni da cuje da upali...masina otvorena i izduvni ventil sjeban

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kolege,molim za jedan odgovor.

Kazaljka za temperaturu na skuteru mi je uvek na C kada vozim.

Kada je ugasen, kazaljka se spusti ispod.

Da li je to normalna temperatura za Majesti 250 ili ga vozim na nizoj radnoj temperaturi od normalne?

Hvala unapred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

meni nikad ne dostigne temp na polovinu gde je kao optimalna radna temperatura vec se podigne na cetvrtinu i tu stoji a kad stanem na semofor duze normalno mi ukljucuje ventilator...sto bi ti reko nikako da se zagreje :D sumnjam u tacnost meraca temperature ili pak samog sata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Mislim da mi nikada nije ukljucio ventilator,nisam ni znao da ga ima.

Kazaljka ne mrda sa C ni po gradupo najvecoj vrucini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Pa kako nisi znao ni da ima!? :) Imas neki problem,trebao bi posetiti majstora da to otklonis... Jel ti prokuvava motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Deluje kao da ti je pokvaren termostat ili nesto nije uredu sa strujom do njega ili ti neradi pokazivac temperature sve to moras da ispitas da vidis sto neradi a i da ga nevozis tako :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Motor radi kao sat, ne silazim sa njega. Kazaljka se spusti na pocetak kada iskljucim kontakt i u voznji se podigne do C.

Nikada ne prelazi C crticu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ako nekoga zanima, znam da je problem sa punjenjem delimicno cesta pojava sto se narocito odrazi na paljenje i akumulator ako imate vise potrosaca na skuteru (xenon, grejaci rucica, svetlo na koferu, voznja pod dugim svetlima i td...), ja sam problem resio sa cika Joskinim reglerom... Ranije mi je punjenje padalo ispod13 volti kada popalim sve, i probao sam vise reglera fabrickih... medjutim sada sa ovim puni 14.15 - 14.17 bez obzira na potrosace (naravno u granicama moci namotaja i pri obrtajima preko 2000 3000 ...) 

Dakle svaka pohvala i predlog resenja problema ako ga ima neko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Joskini regleri su dobrano poznati na ovom forumu. :) Nema greske stvarno. PREPORUKA I SA MOJE STRANE! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Negde sam procitao da u prenos Majestija ide isto ulje 10w40 kao za agregat??? Koliko je tacna ta informacija? Znam da se inace u prenos sipa 80w90

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Сипај ти 80/90 и нећеш погрешити ништа, узмеш неко од реномираних произвођача и то је то, имаш за више замена. Наравно узмеш 1л.

То што си прочитао је за новије моделе, за старе само оно што фабрика препоручи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Pa za model iz '99 u servisnom uputstvu pise da se sipa 10 40, tj isto kao i u motor, probao sam... cuje se prenos, sipao 80 90 i dodao jos i aditiv i sve je ok vec 3 sezone ;) mislim sa zamenama tog ulja naravno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja