Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova

Pozdrav drugari,vlasnik sam majesty-ja 250 2001 onaj redizajnirani model. Od prosle godine je kod mene i generalno sam zadovoljan,ulje nisam primjetio da trosi. Trenutno je na farbanju,jer prethodni vlasnik nije bas mario za cuvanjem od ogrebotina. 

Trebao bih tom prilikom zamjeniti ulje. Moze li malo pojasnjenja oko toga. Koje ulje da naspem,jel provjera kolicine ide da se mjerac zavrne ili da se samo stavi do navoja? I koliko otprilike treba stati ulja?
HVALA

 

vasa objasnjenja su da se odvrne saraf ispod i da je tu filter koji se samo ispere i izduva ali na ovom videu lik radi drugacije pa me malo zbunjuje 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0XsCbcTTG48

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

ulje sipas 10w40 kojeg god poznatog proizvodjaca(motul,ipone i dr.)sto se tice kolicine ide 1l i 200ml a proveru radis tako sto motor stavis na centralni stender upalis ga da radi par minuta,ostavis da slegne malo i stavis merac bez zavrtanja i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

ulje sipas 10w40 kojeg god poznatog proizvodjaca(motul,ipone i dr.)sto se tice kolicine ide 1l i 200ml a proveru radis tako sto motor stavis na centralni stender upalis ga da radi par minuta,ostavis da slegne malo i stavis merac bez zavrtanja i to je to...

ok,skontao sam,ako ti nije problem samo mi jos pojasni oko ispustanja ulja. jel kao na ovom videu ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

ulje sipas 10w40 kojeg god poznatog proizvodjaca(motul,ipone i dr.)sto se tice kolicine ide 1l i 200ml a proveru radis tako sto motor stavis na centralni stender upalis ga da radi par minuta,ostavis da slegne malo i stavis merac bez zavrtanja i to je to...

Odakle ti ideja da se meri bez zavrtanja ????

Ajde sipaj tih litar i 200 i izmeri bez zavrtanja koliko ima ulja. Bas me zanima ta tvoja informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Ta ideja je iz yamaha servisa.

Sipao sam 1200ml i bez zavrtanja meraca pokazuje tacno na sredini,izmedju min i max :neznam: to je ta informacija?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

a kada zavrnes pokazace na maximumu gde i treba da bude, jer ako je 1200 po uputstvu servisnom, to znaci da preko toga ne sme da bude, a tebi je po meracu na sredini, znaci do maximuma imas jos 100 150 ml sto bi bilo 1350 ml sto je preko dozvoljenog... dakle meri se sa zavrnutim meracem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

nema potrebe da ga zavrcem jer bez zavrtanja pokazuje sredinu izmedju min i max gde i treba da bude,sto se kaze i u servisnom uputstvu i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

upravo tako, meri se bez zavrtanja meraca, samo prislonis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Zvecka ti kvacilo najverovatnije, ili da se menja ili da se zavari, ili mozes i da ga ostavis da zvecka, nece mu nista biti... ;) Gde si nasao ublazivace ?

U motobikeshop Novi Sad ima ih na netu mozes da porucis i online

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

da obavestim kolege, vezano za  KARBURATOR

 

Zena isparkiravala auto, udarila moj parkiran skuter, oborila ga. Verovatno je tada neka stroka uletela u sistem, zacepila karb. motor stao tek posle par dana.

Manifestacija:

Skuter pali dolicno, radi na ler gasu, kad se doda gas, ugasi se.

Resenje:

Ociscen karb, radi ko zmaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

"Propisala" mi je vodena pumpa nista katastrofalno ali vlazi po malo...jel zna neko da li postoji mogucnost repariranja ili mi ne gine kupovina nove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Dobro proveri prvo gde je propisala, da li na semeringu ili na dihtungu ili mozda na onom srafcicu za ispustanje antifriza... da ne bacas pare bzvz. Koliko je prersao skuter kada je vec propisala ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

kolega

Majesty 250DX

nadjoh negde da si menjao karike i gumice ventila na yamahi. moja pocela da trosi bas poprilicno ulja pa bi i ja to da uradim.

ima predjenih 41 000 km i ide kao zmaj ali me nervira sto bas trosi ulje. da li se secas koliko je kostala ta operacija?

i jer imas neku preporuku gde da nabavljam delove?

pozdrav iz Nis-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Dobro proveri prvo gde je propisala, da li na semeringu ili na dihtungu ili mozda na onom srafcicu za ispustanje antifriza... da ne bacas pare bzvz. Koliko je prersao skuter kada je vec propisala ?

To cu i da uradim da prvo ustanovim gde je procurela...jedino sto znam je da na tom srafu nije...Sta mislite,mozda je najbolje kad vec otvaram da zamenim i lager i semering i dihtung :stabre:  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Nema potrebe, lager je u ulju i ne moze da se sjebe 'nikada', a dihtung mozes i da napravis od kartona ili jednostavno samo stavi silikon, jedino je problem za semering... mislim da ces ga naci jedino u plattneru ako uopste prodaju posebno delove.

 

''kolega

Majesty 250DX

nadjoh negde da si menjao karike i gumice ventila na yamahi. moja pocela da trosi bas poprilicno ulja pa bi i ja to da uradim.

ima predjenih 41 000 km i ide kao zmaj ali me nervira sto bas trosi ulje. da li se secas koliko je kostala ta operacija?

i jer imas neku preporuku gde da nabavljam delove?

pozdrav iz Nis-a''

 

Delove mogu da ti nabavim kod Fice iz Beograda (NBG) ili da ti dam njegov broj mada mislim da on nece biti raspolozen da ti salje brzom postom, ima originalne, ili mozes u Plattneru u Nisu da uzmes samo sto se ceka 20ak dana.

Gumice su oko 25 eura, dihtung glave i cilindra oko 35 eura, i klip sa karikama oko 70 80 (u platneru su samo karike oko 40 eura i moze i ta varijanta da ti zavrsi posao)

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

pozdrav kolege,

Da dam obavestenje od mene nestrucnog i pajserastog (makar ucim ponesto pa da podelim ukoliko ima degenerika kao ja)

 

Po savetu drugara znalca oprao "fuel tank" (vodom). Nisam postavljao pitanja dok sam ga gledao kako "mucka" gvozdjuriju... Rezime price...

sada unutrasnjost korodira i pravi mi uzasno sranje (izvinjavam se zbog psovke). Nije ni bilo potrebe da se pere sto je najzalosnije, sjeb se i plovak i tako, sad rdja ide u sistem i tako, rasturam to na svakih mesec dana preventivno da ne zacepi, cistim karb  (makar sam to expertirao) i ide fino dok ne zastuca... jebiga..

 

Jos jedan problem.. Cura u medjuvremenu dva puta oborila motor sa nogara (prvi put ga gurnula dok je isparkiravala auto) drugi put ga oborila dok stojao na copavoj.

OD TADA MI SE SIJALICA ZA ULJE PALI/GASI, proverio nivo ulja (potrosio 100ml na nekih 1500km sto je ok) trazim po manualu sta to znaci, proverih odozdo dal neto curi, sve deluje ok... 

 

SAVET trazim (ili dajem ako vidim gde je muka)

 

Pozdrav iz Nisa!

 

 

EDIT: :Lampica za ulje se pali/gasi kada se pokvari kilometar sat (brzinometar). Nesto se odvalilo. Nije Fatal makar, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Nema potrebe, lager je u ulju i ne moze da se sjebe 'nikada', a dihtung mozes i da napravis od kartona ili jednostavno samo stavi silikon, jedino je problem za semering... mislim da ces ga naci jedino u plattneru ako uopste prodaju posebno delove.

 

videcu,u yamaha barel u Nisu mogu da se poruce posebno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ako je GUS, i potrosene su karike, mnogo je pametnije da se odradi cilindar ako je GUS, da se izbusi na broj veci, i ubaci nov klip sa karikama.

 

Fora u menjanju samo karika je sto ces i dalje imati ELIPSAST oblik cilindra koji se dobija posle duge EKSPLOTACIJE (puno predjenih km) i onda menjanje karika  moze biti samo pirvremeno resenje, dok ne krene opet da pije ulje, jer ce se karike na jednom mestu vise trositi, na drugom mestu slabije zaptivati i tu ce opet krenuti da pije ulje...

 

Ali ako su samo gumice i ventili, i blago ostecenje na karikama, onda menjaj samo to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

Drugari prezubio mazesty i sad trebaju ventili karike bi bilo pozeljno potrosene su prilicno normalno i gumice ventila a i lanac se razvuko sto je i dovelo do svega ovoga :( citam prethodne postove i cenim da je ovo sve skupa zajebancija pa se mislim da uzmem polovnu glavu sa lancem u dobrom stanju a da karike stavim nove...sta mislite? do nedelje se treba odlucim i da javim majstoru da krene da ga radi...pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja