Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Nema sta stop kazes zahtijeva vremena i dosta truda nadam se da cu skontati sta i kako treba uraditi, jer zaista skroz cudna stvar, svjecica ima svoju boju super koja pokazuje da motor radi kako treba a desava se to sto sedesava,,pokusacu sa pumpom da vidim pritisak i otici kupiti novu svijecu po katalogu, i promjenuti pumpu na kojoj sipam gorivo sve je moguce i konto sam iskontrolisati diznu koja pusta smesu u cilindar da ona ne stopa cas radi cas ne..sve je moguce..a ovo za auspuh nisam konto da li jem oguce da je zacepljen,,motor ima 51 000 na satu i kupljen je od covjeka kojio ga je dok je u njegovom vlasnistvu bio koristio bukvalno za odlazak u prodavnicu i na kafu u njegovom vlasnistvu je 4 godine i u te cetiri godine registrovan je samo jednom, ovo ostalo koristeno je u te svrhe sto sam naveo i stojao je dosta u garazi posto je dosta otsutan iz drzave sto je i razlog prodaje bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Motor upravo to najvise ubija, ne samo motor vec svako prevozno sredstvo, kratke relacije za do prodavnice ili komsinice mice iza coska.

Zna auspuh praviti problem, cadj od loseg goriva "hvata" se za sve ( dizna, ventili, katalizator... ) pricam iz iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Bas sam malopre usao u kucu, opet sam sve pinove , kablove crijeva , i ostalo pregledo sve je kako izgleda uredu,,Upalio sam ga radi normalno, normalno prima gas, izvrno sam svjecicu boja je super, sutra cu da skinem i auspuh da vidim i to jos, i onda zaista vise neznam sta da radim jedino da negdje trazim dijagnostiku,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Konacno nakon ove sve zajebancije sto sam imao oko svog Majestya , sto me zezalo ono sto cas trokira cas ne, nakon vasih svih pomoci i savjeta i pregleda svih dijelova motora i njegovih komponenata,Danas se opet bacim na motor i na kontanje sta bih moglo da bude, Natjera me nesto da udjem u diag mod na bordu gdje skontam da mi motor prijavljuje gresku bobine ( zavojnica ) kod 30.Pa sam je skino ocistio sve kontakte na njoj i njezinu masu,,Vratim je i opet nakon par krugova motorom isto se desava cas trokira cas ne, e zato motor podignem na centralne nogare i upalim, dok je radio uzmem kabal sa bobine sto ide na svjecicu krenem troskati rukom i lomiti ga u radu motora.Pa fino osjeti na svojoj ruci 1bljak.gif napon fin.I u tom svemu je bila poenta svog mog problema, kada se voyis i troskas namjesti se u takav polozaj tu gdje puko pa probije struja i udari na cilindar i zatrokira i pravi mi problem..Eto toliko sitna stvarcica a toliko zajebancije,,Ali jedna nova ne bas nova lekcija u veyi sitnih kvarova posto sam to iskustvo imo i na burgmanu ali se odmah primjetilo al sve je proslo bez bolno na srecu bez ikakvih kvarova i troskova 0takoje.gif..A vama svima koji ste bili voljni pomoci i pomagali mi na forumu dijeleci savjete sta uraditi i odakle krenuti yelim da zahvalim jos jednom..0takoje.gif0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Odlicno,sitnica pa pravi problem.Meni se desavalo da u voznji skuter se samo ugasi ili na kratko zatrokira iskljuci svu struju,resetuje vreme na satu i ponovo posle par sekundi radi sve normalno.Na kraju nadjem problem u starteru paljenja stoji pored akumulatoratora preko njega ide plus klema na akumulator i osigurac gde je i gubio kontakt hladan lem je prekidao struju,problem sam resio zamenom drugog dela cena polovnog je bila 10evra.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Da nisam imo iskustva sa tim pa ne bih rekao, al da na ovaj nacim moze praviti tolike probleme i da s nije moglo skontati , to jos nisam dozivio , ali ispalo je sve bezbolno i bez troskova, sreca pa i ruzno vrijeme bilo pa se nije mogao vozati motor pa se sve otkrilo pre sezone..A uvijek te sitnice najvise zajebavaju , kad nesto rikne ono rikne i znas da mozes reparirati ili zamijeniti za novi dio i to je to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ja samo da pohvalim ruske lezajeve za prednji tocak koje sam platio oko 150 dinara. Presao sam sa njima vise od 15k kilometara a stavio sam ih samo da mi posluze dok ne porucim neke 'bolje'. Inace pre njih sam stavio FAG-ove i riknuli su posle manje od mesec dana, i cena im je bila ja mislim oko 600 din. :sampion:

 

I da li neko zna nekoga ko moze kvalitetno i povoljno (realno da naplati taj kvalitet) da uradi sediste za majesty-ja, i da ga prepravi malo ako je moguce, da bude udobnije po mom ukusu... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Имаш на форуму контакт Бобана мото седишта, он је из земуна, човек прави чуда са седиштима. Има тема у мото берзи

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

prijatelji skuterasi nov sam ovde i odma sa mukom. uzeo sam skoro jednu majesty 250ccm 2002 god. i do sada nisam imao problema ali juce mi podize temperaturu.sad idem od majstora riknuo mi termo prekidac koji pali ventilator. da li neko od vas moze da me uputi gde da potrazim isti posto sam zvao platner beograd kosta 4200 din sto mislim da je previse za termoprekidac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

termoprekidac mozda polovno negde kod nekog sto rastura, meni je Vlada87 dao kontakt coveka koji ih rastura i prodaje delove, posaji tel na pp da te prosledim do coveka pa se dogovara sa njim (ja sam uzimao od njega prednje diskove/plocice, stiglo postom za dan) pa vidi da li ti odgovara..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

sila ste ljudi Ivan Y mi poslao broj Srdjana iz Indjije zvao ga ima 10e sutra salje. stavljam slike da vidite makinu cim je sredim.

jos jednom hvala za brz odgovor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Zdravo svima. Danas postadoh ponosni vlasnik mayestija 250 98 god, presao 36k. E sad, poslat u servis na zamenu kaisa, ulja, filtera, variomata - oprugice rolnice lamelice, plocica i naravno guma. Posto dve godine nije ljudski vozen ako neko ima savet sta jos, bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Cestitam na kupovini dobar izbor skutera!Pored navedenog mozes jos da zamenis kociono ulje ,ulje u reduktoru,ublazivaci u variatoru ako treba,rashladnu tecnost u sistemu za hladjenje-antifriz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Posto sam procitao celu ovu temu vidim da pisete o tome da agtegati posle 20 k hoce da trose ulje. S obzirom da je moj presao 36 k proveravacu ulje pre svake voznje, nego htedoh da vas pitam kolika je prihvatljiva potrosnja ulja pre nago li je potrebna neka intervencija na agregatu, da ne bi doslo do nekih vecih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Hvala, nego imam drugi problem. Znate li gde mogu da nadjem ublazivace(ako ih nisam pravilno nazvao, oprostite), to su neki limcici koji idu u varijator i ima ih ukupno cetiri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Zvecka ti kvacilo najverovatnije, ili da se menja ili da se zavari, ili mozes i da ga ostavis da zvecka, nece mu nista biti... ;)  Gde si nasao ublazivace ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

meni juce pri voznji pocelo svetlo na km satu da se smanjuje, pojacava, a sirena onako bezdusno da cvrci.. jedva zivo ko da ce mre.. odvrnuo malo rucicu gasa, poterao malo minut dva, sve se vratilo u normalu... vrvtno je nesto sa strujom ali deluje mi da nije nesto naivno.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja