Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

koji akumulatro :) , kolko para :) verovatno si se malo raspitivao pa da podelis iskustvo i ustedis kolegi vremena :)

 

Uzi yuasu kao ja I neces pogrešiti, I kao sto sam I djiletu rekao, obavezno proveri punjenje kada stavis nov akumulator...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Pozdrav forumasi,evo konacno i ja se pridruzujem klubu maxi vozaca.Posle mnogo razgledanja,probavanja i cimanja pazario sam Majesty 250 iz 2001.

Uvezena z Italije.Ima nekih sitnijih kozmetickih zahvata (sitne ogrebotine) ali nista dramaticno.Prodavac rece da su radjeni servisi prije 3 000km remen itd.

Ali ja bih radi svoje sigurnosti promjenio ulje i filter (ili sta vec obuhvata taj osnovni servis). Mozete li mi malo pomoci koje ulje,koliko ide ulja,na koji nacin se mijenja,tj ima li neka caka,polozaj prilikom zamjene itd.Na sta sve treba obratiti paznju prilikom eksploatacije.Kako kontrolisati rashladnu tecnost.Vidio sam da ima neki pokazivac nivoa na desnoj donjoj lajsni.I jos nesto,prilikom kocenja prednjom kocnicom primjetio sam da mi trese,pretpostavljam da je disk u pitanju.Gdje ga nabaviti,koje su cijene,moze li se ravnati itd....

SVAKI SAVJET JE DOBRODOSAO.

Slike uskoro....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Akumulator sam uzeo Landport i platio ga 3100 dinara. Uzeo ga Andreja akumulatoru mislim da su iz NS mada u zemunu imaju ispostavu. Stvarno su profi. Treba obavezno proveriti napon punjenja kad u kljucuje i sa koliko iskljucuje. Ja sam npr. ugradio oba xenona da rade istovremeno.... i mogu vam reci da mi se cini da jedva uspeva da puni, tako da cu morati umesto stopova da stavljam ledove da bi smanjio potrosnju i mislim da ce tada biti ok. Eto tliko za sad....pozdrav.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Pozdrav forumasi,evo konacno i ja se pridruzujem klubu maxi vozaca.Posle mnogo razgledanja,probavanja i cimanja pazario sam Majesty 250 iz 2001.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Uvezena z Italije.Ima nekih sitnijih kozmetickih zahvata (sitne ogrebotine) ali nista dramaticno.Prodavac rece da su radjeni servisi prije 3 000km remen itd.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Ali ja bih radi svoje sigurnosti promjenio ulje i filter (ili sta vec obuhvata taj osnovni servis). Mozete li mi malo pomoci koje ulje,koliko ide ulja,na koji nacin se mijenja,tj ima li neka caka,polozaj prilikom zamjene itd.Na sta sve treba obratiti paznju prilikom eksploatacije.Kako kontrolisati rashladnu tecnost.Vidio sam da ima neki pokazivac nivoa na desnoj donjoj lajsni.I jos nesto,prilikom kocenja prednjom kocnicom primjetio sam da mi trese,pretpostavljam da je disk u pitanju.Gdje ga nabaviti,koje su cijene,moze li se ravnati itd....<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">SVAKI SAVJET JE DOBRODOSAO.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Slike uskoro....

I da jos dodam,danas prilikom krace voznje sam primjetio da na cjevcici koja se nalzi sa desne strane dole skroz kod nogare malo ponekad kapa neka tecnost,najvise me podsjeca na rashladnu,ne kapa obilno.Da li je to normalno da tu kapa ili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tema o Yamaha Majesty 250 modelu već postoji pa sam novootvorenu temu spojio sa postojećom da se ne razvodnjava problematika :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Dobro dosao :) Nisi pogresio sa odabirom skutera, skuter je jako udoban, nije zahtevan za voznju, nije ni pretezak sasvim solidan. Meni je receno ovako. DA je najbitnija stvar kod ovih motora ulje. Moras ga kontrolisati bar jednom nedeljno i posto staje jako malo ulja oko 1,2 l trebalo bi da se menja na 2000km mada sve zavisi od tvoje voznje.Prilikom zamene imas filter na dnu koji se ne menja nego samo cisti. E sad ako budes sam menjao rashladnu tecnost samo da ti kazem da je to oopasan sex. Ja sam mislio da je to jako prosto ali sam se zeznuo. Fora je da izbacis vazduh iz sistema i da upali ventilator. Hm ooopasno zezanje. Ja sam sipao g12.To sto ti curi ne znam sta je ja tu cev nemam mada je moj 2002god. Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Sto se ulja tice ne mora bas na dve ali moze u rasponu od 2500 do max 3000km jer tako je po manualu a moj je predlog da sipas malo gusce ulje 15 50 npr Motorex ulje, otvotis deklu, skines varijator i kvacilo, proveris paknice, rolnice, kais, proveris i ocistis zvono kvacila, proveris karburator sve lepo opers i podmazes gde treba i vratis na mesto, proveravaj ulje i teraj, a to sto prodavac kaze da je uradjen servis pre tri hiljade ti ga ipak uradi opet :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Pozdrav forumasi,evo konacno i ja se pridruzujem klubu maxi vozaca.Posle mnogo razgledanja,probavanja i cimanja pazario sam Majesty 250 iz 2001.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Uvezena z Italije.Ima nekih sitnijih kozmetickih zahvata (sitne ogrebotine) ali nista dramaticno.Prodavac rece da su radjeni servisi prije 3 000km remen itd.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Ali ja bih radi svoje sigurnosti promjenio ulje i filter (ili sta vec obuhvata taj osnovni servis). Mozete li mi malo pomoci koje ulje,koliko ide ulja,na koji nacin se mijenja,tj ima li neka caka,polozaj prilikom zamjene itd.Na sta sve treba obratiti paznju prilikom eksploatacije.Kako kontrolisati rashladnu tecnost.Vidio sam da ima neki pokazivac nivoa na desnoj donjoj lajsni.I jos nesto,prilikom kocenja prednjom kocnicom primjetio sam da mi trese,pretpostavljam da je disk u pitanju.Gdje ga nabaviti,koje su cijene,moze li se ravnati itd....<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">SVAKI SAVJET JE DOBRODOSAO.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Slike uskoro....

I da jos dodam,danas prilikom krace voznje sam primjetio da na cjevcici koja se nalzi sa desne strane dole skroz kod nogare malo ponekad kapa neka tecnost,najvise me podsjeca na rashladnu,ne kapa obilno.Da li je to normalno da tu kapa ili...

 

to sto ti curi rashladna tecnost na tu cevcicu znaci da nije pritegnut sraf za ozraku na karburatoru, mislim da ces morati ili da koristis mali srafciger ili da skidas rezervoar I sediste da bi to sredio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

pozzz,mislim da sam rijesio problem sa tecnoscu koja kaplje....

To je bio permant,kad sam otvorio cep na hladnjaku vidio sam da je nasuto do vrha,a na boci dole isto tecnost je bila do cepa.Ispustio sam na crijevo visak tecnosti i posle toga vise na kaplje.Sto se tice varijatora i transmisije,uz skuter dobio sam i racune iz ovlastenog servisa u ITA i prije 4000 km zamjenjene su rolnice,varijator i remen i ulje u transmisiji.

Recite mi za ulje u motoru,koje je najbolje da sipam i na koji se saraf ispusta,jel dole gdje je i filter ili ima neki drugi cep.Ako ima neko sliku ili slicno,ja sam trazio po netu ali nisam uspjeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ja koristim Ipone 4t 10 40w,ali je meni masina skoro nova, za starije istrosene masine preporucuju svi gusce ulje. Da, odozdo imas cep koji se odvrce gedorom 19 ili okastim kljucem,kada to odvrnes krenuce u isto vreme i ulje i mrezica sa oprugom. Mrezica je filter. To ocistis ,sacekas da se ulje dobro ocedi, ja ga skinem sa stendera i naginjem ga levo desno da bi izaslo josh vise ulja koje se nakupi po coskovima. To ti je to... srecno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

poz,pojavila mi se danas cudna situacija....

Naime,vozao sam se i sve je bilo noormalno,medjutim nakon gradske guzve i voznje od 20km/h i mnogo "kreni-stani" situacija primjetio sam da mi kazaljka temperature dostize malo vise od tri cetvrtine,znaci nije do crvenog ali se podignula prilicno.Nastavio sam voziti ali malo brze,tj. brzina od 50-60km/h i kazaljka se vratila na pola.

Da li je to normalno,postoji li ventilator na hladnjaku,kako ispitati da li je sa njim sve u redu.Ili kako uopste skontati postoji li neki problem. (nadam se da nisam previse zakomplikovao) :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Verovatno ti ne radi termodavac koji pali ventilator, ali vodi racuna, na hladnjaku imas dva komada, mislim da je gornji za automatski sauh a donji za ventilator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

kako cu ispitati da li radi ili ne.Da li bi se trebao cuti ventilator? I pretpostavljam da je njegova zamjena jako zeznuta zbog antifriza i odzracivanja.

I ako moze malo objasnjenja kako doci do hladnjaka,koje plastike skinuti,kojim redosledom,da ne bih sta otkinuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

kada dodjes do njega, skines kontakte od dve zice i spojish ih dok je kljuc na 'kontaktu'. Ako se ventilator ukljuci, znaci da je termodavac crkao, ako se ne ukljuci znaci da je dalje nesto, ventilator,osigurac (ako ga ima) . Desavalo mi se da termodavac proradi kada ga cuknem laganim cekicem ili nekim kljucem metalnim,ali to nije sigurno da li ce opet zaglaviti i kada. Sto se skidanja plastika tice ja imam majesty iz '99, mislim da nije isti postupak i prilicno je zajebano kod mene jer treba prici do davaca a onda je tu i problem kojim kljucem odvrnuti a da moze da udje unutra sem ako ne skines sve plastike koje ga okruzuju ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

uh,znaci bice sexa.A kod zamjene davaca,jel ima neki postupak koji treba primjeniti,odzracivanje sistema ili ....

p.s.

A osigurac,gdje bi on mogao da bude,daprovjerim prvo njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Odzracujes ga na onaj srafcic na karburatoru gde ti je curio antifriz, ja kod mene sipam u posudu do max I u 'grlo' gde se sipa voda napunim I onda upalim motor I odvrnem srafcic dok ne pocuri voda I onda zavrnem I to je to, sve funkcionise kako treba .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Problem mi se vise nije ponovio,ne znam sta mu se desilo.A zna li neko gdje se nalaze osiguraci (pretpostavljam da bi ih morao imati) ili ako ima neko uputstva,ja sam pokusavao naci na netu ali mi nije poslo za rukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Yamaha - Majesty 250

Pozdrav drugari, danas prilikom parkiranja svoga skutera u garazu, slucajno sam zakacio i ostetio bocnu zastitnu plastiku koja se nalazi na auspuhu. Posto ne moze da se popravi jer je polomljena i zastitna folija koja se nalazi preko plastike, hteo sam pomoc u vezi kupovine druge polovne zastitne plastike. Mislim ako neko mozda ima viska :) :) ili zna nekoga ko ima na.prodaju.

Inace radi se o Yamaha Majestu yp 250, 2000 godiste, noviji tip sa vecim farom :)

Hvala unapred na pomoci.

Moj broj tel.0646779329 - Sasa iz Kikinde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Problem mi se vise nije ponovio,ne znam sta mu se desilo.A zna li neko gdje se nalaze osiguraci (pretpostavljam da bi ih morao imati) ili ako ima neko uputstva,ja sam pokusavao naci na netu ali mi nije poslo za rukom.

 

Potrazi ovde.Arsa je okacio, pa potrazi njegov post.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

Vozim Majesty 96god, preso 24iljade (imam ga 3-4godine, uzet sa 17k). Ne znam za kilometrazu ali se skuter ponasa perfektno. verovatno ga je neko cuvao u garazi 20 godina :D .

O kada sam kupio Majesty zamenio sam

1. Akumulator.

2. zadnju gumu

3. Neku buksnu kod volana koja je istrulela (nije bilo struje za paljenje)

4. Sramota me je da priznam, za 3 godine nisam ni jednom ljudski zamenio ulje niti cistio filter.

 

Kupio ulje u Yamaha servisu u Nisu po preporuci prodavca i povremeno dolivao (poklopac ne dihtuje najbolje pa moram da dolivam, ne znam kako to da resim).

 

Treba mi savet:

ulje (proizvodjac, gustina, cena, gde uzeti)

Malo uputsva oko zamene, do sada sam pohvatao da se menja lako.

Crvena lampica gori zadnjih godinu dana (preso sam jedno 3000 tako) proveravam nivo ulja i motor se ponasa odlicno, Majstor kaze da je "zalepio merac"

Ulje za kocnice je Ok, motor se ponasa odlicno (ne trese, dobro koci, svetla ispravna gume dobre itd,

Zanima me sta jos treba da proverim posto planiram da krenem na malo dalji put.

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Sve imas napisano u prethodnim postovima, samo mi nije jasno ono sto si napisao 'majstor kaze da je zalepio merac. Merac cega ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

Verovatno je mislio na neki merac vezan za ulje, ako postoji to...

(pritisak nivo ne razumem se) Sad sam u manualu procitao da je to lampica upozorenja koja se upali posle 3000 redjenih kilometara od zamene ulja (moze da se resetuje, probacu)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Verovatno je mislio na neki merac vezan za ulje, ako postoji to...

(pritisak nivo ne razumem se) Sad sam u manualu procitao da je to lampica upozorenja koja se upali posle 3000 redjenih kilometara od zamene ulja (moze da se resetuje, probacu)

 

 

Upravo tako, ne postoji nikakav merac. Lampicu resetujes po uputstvu koje si procitao,ako nece da se resetuje budi uporan,nekada treba drzati taster mnogo duze pritisnut da bi se resetovala lampica, ali to uradi tek kada zamenis ulje da bi te posle 3000 ponovo podsetila da mozes da vozis jos 3 godine bez zamene ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

hvala burazeru, sijalica je ugasena, dugo mi se stomak okretao zbog iste. C

itam Topic, dosao sam do 20 stranice :) pa da rezimiram za druge tikvane kao sto sam ja,

Dakle pred pocetak sezone treba da se obavi (kao sto napisao Shaman)

 

 

-provera tecnosti u akumulatoru i dolivanje destilovane vode. (ok)

-Provera rashladne tecnosti (ok)

-Pranje filtera vazduha u benzinu ili zamena istog (nije provereno)

-Zamena filtera goriva (nekosta mnogo a svi znamo kakvo nam je gorivo) (nije provereno)

-Zamena ulja jel ipak motor nije vozen par meseci (treba da se uradi)

-Zamena kajisa, rolnica,provera varijomata i dolivanje ulja u menjac (za ovo preporucujem ici kod majstora) (ne znam)

-Provera stanja pneumatika (bolje je na vreme srediti ih) ( treba srediti ventil na zadnjem tocku)

-Ne propustite kocnice da prekontrolisete (mora da bude najpouzdaniji deo) (ok)

-Provera svecice

 

Sutra se bacam na posao, svako ko moze savatom da olaksa stvar je dobrodosao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja