Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

dugo brate, ali sad ide i lepo vreme pa mozemo da se nadjemo i provozamo negde. :moto3:

 

a sto se sajle tice, ni na izgled ovako ne uliva bas poverenje.

 

kao sto rece kolega par postova iznad, najbolje je imati i disc lock i lanac. a ti jos i alarm imas. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

jos snajper, mina, gps pracenje, pit bull... 1lol.gif

 

i elektricna zica okolo svega toga. :jee:

 

a sto se tice voznje, samo da sklopim masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 107 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ako neko ima predlog gde bi mogli da se nadjemo,ispricamo,neka napise u ovoj temi,pa bi sto se mene tice mogli organizovati nesto mozda vec sledeci vikend!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

ja bih rado vec sledeci vikend ali ne verujem da cu moci, izgleda imam problemcic s reglerom, treba da svratim u Moto Lab da vidimo sta se desava. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao momci,igrom slucaja sam radio 3 godine u fabrici Motori Mnarelli,sada vec 85% Yamaha u Bolonji gde se do skoro proizvodila vasa masina,na zalost vise ne prave kratki karter vec samo dugacki i to je jedina bitna razlika izmedju dve masine osim ajnsprica i drugih sitnica...kojim slucajem da nekom zatrebaju delovi ali samo masine,ne ostalo,mogu da nabavim po jako povoljnim cenama...pripazite na potrosnju ulja i menjajte ga sto cesce mozete,to je jedina boljka tog agregata,inace je bomba,ide savrseno...pozdrav svima

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 107 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pozdrav Vaximo994! Kazi mi gde je na Majesy-u iz 97 filter ulja?cuo sam da se samo opere,a da se ne menja? Koliko sam danas uspeo da vidim dole kod srafa za ispustajnje ulja ima i jedan mali poklopac,dali se i on skine kada se odvrne sraf i dali je tu filter? I kolege koliko je normalno da na 3000km potrosi ulja?posto sam u nekim gore postovima procitao da vecini od servisa do servisa potrosi! Maxi Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao imenjace :)...tacno je da se filter pere,nema onaj klasicni crni sto se navrce i menja jel vec je u sklopu srafa gde ispustas ulje,onog tacno ispod masine..ima jedna opruga i u njoj taj mali mrezasti filter...a sto se tice ulja,pocne drasticno da trosi kad mu dotraju karike a to se na novoj masini desava na oko 25000 km manje vise...kontrolisi ulje cesce da ne ostanes bez, pa da ti zariba masina,ok...pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 107 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

A cime da operem filter?ja sam mislio benzinom da operem.Pa sto se kilometara tice na satu ima skoro 28000,ja sam 500km presao sa njim,neznam dali je vracana kilometraza,izgleda mi kao da nije,mada to ne mora nista da znaci.Posto kazes da si radio u fabrici,kazi mi osim potrosnje ulja na sta jos treba obratiti paznju?Tacnije koje su im boljke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

boljki nekih narocitih nema ta masina,normalna potrosnja delova kao kod svih jedino sto mu karike stradaju relativno brzo ali ni to ne mora da znaci,zavisi kako si ga koristio i na kakav si nacin napravio kilometrazu jel a ni to nije nista cudno za razliku od recimo piaggio agregata,i njih radim pa sam video sve i svasta jel...masina kao masina je sasvim pouzdana i lepo ide a filter,posto je od metala,mozes da ga oplaknes mlakom vodom i nekim odmastivacem al izduvaj sve posle vazduhom,kompresorom da se to lepo osusi i odstrani metalne cestice od zupcanika jel ako ih ima...eto

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

...a sto se tice ulja,pocne drasticno da trosi kad mu dotraju karike a to se na novoj masini desava na oko 25000 km manje vise...kontrolisi ulje cesce da ne ostanes bez, pa da ti zariba masina,ok...pozdrav

 

A sta mislis ako se ne zamene karike na 25000 koliko bi mogla masina jos da tera uz redovno odrzavanje??? ja imam 152ccm yamahin agregat u madisonu sa nadam se pravih 28000km pa me malo brine kilometraza..........i koji su simptomi da je masina pred kraj........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

moj motor ima malo manje od 60 000km i jos ide lepo. :moto3: ali ja ne znam dal su mu menjane karike il nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao Drandigo...skoro sam doneo jednom kolegi iz backe palanke cilindar i klip novi ali te moram razocarati da se ta masina koja se zove DS4-DS5 vec koju godinicu vise ne proizvodi...sad se prave samo ove velike i samo dugacki karter i to u tri kubikaze,125,250 i 300,u stvari je to tacno 267 ali ajd,zovu ga 300....i tvoj agregat ima istu boljku karika i potrosnji ulja na zalost...takvi su kakvi su,il ih prihvati ili menjaj jel...kao sto rekoh,nema nekog cvrstog pravila za to koliko karike mogu da izdrze,sve zavisi od toga kako je skuter koriscen...neko vozi sportski,neko se vozika a neko je penzioner jbg...simptome neces cuti onako na uvo dok vozie jel jer kad primetis nesto u voznji,obicno je vec kasno,u najboljem slucaju je samo cilindar isprljan a u najgorem ce da blokira klip i radilica....sve sto mogu da ti preporucim je da ne budes lenj i da kontrolises nivo ulja s'vremena na vreme ne cekajuci da se upali lampica jel...eto...delova za tebe mozda mogu jos sto sta da iskopam u fabrici al ne mogu nista da ti obecam...ovde imam jedan varijator brzine,topperformancees nov neotpakovan sa dve serije rolnica i mogu ti ga dati za 80 eura,kosta nekih 110....ako moze da te zanima,slobodno...pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

imenjace taman posla,kad god,ti slobodno pisi ili zovi,gore ti je broj,pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Hvala na odgovirima i na ponudi, trenutno mi ne treba vario ovaj moj sam prekontroliso i moze jos da tera, vise sam malo bio zabrinut za samu masinu zbog predjene km al videcemo kako ce se pokazati .......:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

momci,idem u nedelju za Bolonju,ostajem nedelju dana,ako nekom nesto treba od delova masine,sad je vreme za porudzbine....pozdrav svima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Samo da se javim Yamaha Majesty sabraci. I ja posedujem jedan od 250ccm iz 2001. Imam pitanje za sve: da li vam yamahe idu samo do 100 ili do 120 km/h. Da li imate nekih preporuka za majstore u Bg za plastike i za agregat.... Sve sto ja zam rado cu podeliti sa vama. Zahvaljujem se unapred. VELIKI pozdrav za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

dobrodosao u Yamaha sektu kolega djile. :takoje:

 

ja za moju mogu da kazem da ide do 120 po satu, ali ja sam je samo jednom poterao dotle, kad sam je kupovao.

za majstora, pa eto na primer Vaximo944, covek je radio u fabrici gde su sklapane masine a sada ih servisira.:moto3:

 

a za plastike ja zaista ne znam. :neznam: mozda Brrka iz Mladenovca.

 

aj jos jednom, dobrodosao u nase Maxi vode. :takoje:

 

ako te jos nesto zanima, pitaj/pisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Vreme je da se menja ulje i pozovem jednu radnju, pitam sta imaju od ulja za cetvorotaktne skutere i dobijem ovakav odgovor:

 

-Motul 10-40w 1030,00 za litar i

 

-Ipon 10-40w 650,00 za litar.

 

Sta uzeti, sta je bolje? :zbunjen:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja