Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

NikolaS cini mi se da je tvoj vetrobra matiran, jel to tvojih ruku delo ili fabricki? Kako najbolje da ocistim vetrobra, prljav je katastrofa a i malo izgreban?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Recite mi koje ulje je najbolje da sipam, kad budem radio zamenu i jer moram da imam to ulje kod sebe posto sam procitao da ove masine znaju da trose ulje? :zbunjen:

 

:zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Aj, kad uslikas ,masinu daj neke fotke da bacimo pogled. :takoje:

 

Sto se tice vizira, nije matiran, moze biti da ti se cini tako zbog senke garaze il tako nesto.

 

I moj vizir je bio izgreban pre, i ja sam ga polirao polir pastom, moze da otkloni manje ogrebotine. :)

 

A to sto je prljav, to krpu u ruke i operi.

 

Svecica koja ide u motor je NGK DR8EA

 

Oko ulja, ja menjam na 3000 km, kad zasvetli i indikator. Ulje je 10-40 i staje malo preko 1 L. Filter ulja ne menjas, vec samo ocistis/obrises.

 

To sto kazes da si cuo da te masine trose ulje, to nije slucaj kad svih, moja na primer ne trosi, bar ja nisam primetio a pratim redovno stanje ulja. Ali sto da ne, imaj uvek malo ulja pored sebe u motoru, za svaki slucaj, ja imam. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

@peyton

Što se tiče ulja ja sam sipao Motul Scooter expert 10-40w. Kupio u Tempu mislim da je bilo oko 800din litra. Nije da sam nešto zavisnik o motulu (ko neki motoraši) nego on je jedan od retkih koji imaju dobru formulaciju namenjenu baš skuterima pa eto tako...

 

A za trošenje ulja, to ćeš morati sam utvrditi konkretno za tvoj primerak. U principu mogao bi malo potrošiti do zamene al mislim ne preko 1dcl. Eto skoro je pisao ovde post čovek koji je radio u Italiji i baš sklapao i testirao te mašine i kaže da je normalno ako potroši malo. Meni je "provlačio" oko litre kroz mašinu na 1500km (naravno pre generalne :staa: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Jel to ulje puna sintetika ili polusintetika? Cim ga probudim iz zimskog sna eto i slicica :takoje:

 

Hvala vam na savetima i predlozima!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

ali baci pogled na stanje ulja s vremena na vreme. bolje spreciti nego leciti. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

danas sam bio malo na voznjici po kraju, da polako pripremim motorce za sezonu. :moto3:

 

inace, danas sam bacio detajlniji pogled na predjenu kilometrazu, i ima nesto sitno ispod 53 000 predjenih kilometara.

 

pogresio sam kad sam napisao da je blizu 60 000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 107 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

MAXI Pozdrav !!!! Od novembra posedujem Majesty 250 97 godiste.Dosta sam vozio skutera i za sada mogu reci da sam zadovoljan sa ovim modelom,i ako je malo stariji,ima na satu 28000 ali ja mislim da nisu pravi,stanje je dosta dobro predhodni vlasnik je menjao plocice,pakne i rolnice.Ja cu mu staviti nove gume i servis i to je to!Sad za vikend sam ga provozao 150km tako da je sezona za mene pocela :) Inace sam veliki ljubitelj Yamahe pa ne bi bilo lose ako jos ima zainteresovanih da organizujemo neko fruzenje u skorije vreme,taman i da razmenimo misljenja o skuterima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Zavisi sta hoces?Ako ces da ga vezujes reda radi onda u bilo koju radnju za bicikle ima ih raznih od 500-800 din.

A ako hoces nesto ozbiljno procunjaj po radnjama ima svega i svacega za puuno para,ali stari kazu da ga to nece spasiti ako se namerace da ga NOSE.

Ja imam kombinaciju disc-lock i sajla i za sad deluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

E, tako sam ja jednom otisao u neku radnju sa moto opremom i tako tim igrackama..i zalepio se za jedan mnogo dobar lanac, medjutim kad sam cuo cenu nije mi bilo dobro.

Sitnica, samo 15.000 din 0staa2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 186 postova
  • Lokacija: Beograd, Savski Venac
  • Motocikl: BMW C 650 GT

Pozdrav Nidzo, dugo se nismo videli ovde 0takoje.gif

 

Cuo sam lose stvari o tim sajlama...izgleda da se ispod tih prstenova koje vidis ispod plastike nalazi jako tanka sajla koju nije nikakav problem preseci...zastita nikakava...navodno je najbolje resenje kaljeni lanac ili U lock...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja