Jump to content

Moto Zajednica

Slike nasih prvih ljubimaca

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Svako od nas ima svoju pricu, svako od nas je imao svoju prvu ljubav na dva tocka, cilj ove teme je da pokazemo i prikazemo na cemu smo presli svoje prve metre, kilometre. Postavite sliku svog prvog dvotockasa, vratite se malko kroz vreme.

 

3AAA759A-A209-C64D-8D5E-ED78B5B5B615_thumb.jpg

 

8860A84E-62C0-664A-ABC6-B56E84B42411_thumb.jpg

 

Ovakva je bila moja prva Yamaha. 1993-ca Grcka, Halkidiki, kupljena od komsije grka, matora desetak godina, presla ko zna koliko, mene posluzila dobre tri godine i na kraju pre no sto sam se vratio u patridu (domovinu) poklonio je zemljaku. :D zaista prva ljubav zaborava nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Moj prvi motorin kupljen 2007 (Honda NS 125 R 1988god)

 

 

bikepics-1008129-full.jpg

 

Kada sam kupio ovaj motor naravno kao i svaki drugi glupi klinac voleo sam da se dokazujem sa njim,pa sam stalno glumio stunt-era.I to je išlo tako dok nisam promenuo prvi klip mislio sam da pucanje auspuhom ne šteti motoru. :lol:

 

Onda dok sam čekao da majstor popravi motor sam skontao ovaj forum gde sam upoznao ljude koji imaju veeelike motore a ne divljaju po ulici,koriste motore za putovanja i govore kako kacigu treba nositi zbog sebe a ne zbog policije i kazni. WTF :zbunjen::D

 

Tako da sam posle cele zime čitanja putopisa rešio i ja da vidim kako to izgleda.Pošto je onda na forumu bilo 2000 članova dosta su se ljudi poznavali i vladala je krajnje drugarska atmosfera pitao sam par forumaša da li mogu da im se priključim na putu do meni prvog moto skupa.Iako sam bio klinac primili su me u njihovo društvo i tako posle odvozanih 300km sam skontao kako je to lepo opušteno se vozikati u koloni motora,znajuću da tu uvek ima ljudina koji će ti uvek dati savet ili pomoć na putu bez obzira ko si i šta si.

 

P1000351.jpg

 

Posle toga je bilo gotovo dok je mene ima da vozim motore. :D

 

Da nisam kupio motor mislim da bih propustio mnogo dobrih stvari u životu i to mogu reći za samo ovih šest godina koliko vozim motore gde sam prešao gomilu kilometara,kojih se nadam da će biti još mnogo! :moto3:

 

Pozdrav!

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Moja prva masina je bila Tomos Tori 1988godiste,smarao sam roditelje celu zimu kako hocu motor,brundao po kuci dan i noc kobajagi vozeci zamisljeni.Ljudi se valjda zabrinuli za moje mentalno zdravlje,sazale se i docekaju me u martu mesecu 1992 godine sa mojom dugo ocekivanom masinom.Ja sam tada imao 7godina.

 

Sada ja imam sina koji ima godinu ipo i od kad je rodjen kupujem mu igracke auta i motora,gledamo snimke trka,turiranje motora i ostalo...Ja njega ucim svemu tome zato sto moj cale nikada nije odobravao meni motor i nije to voleo,ali mi ga je ipak kupio.E sad neznam kako cu ja da se ponasam kad moj Aleksa bude u tom uzrastu,mozda cu ja biti i gori i stroziji od mog cala. :zdravo:

post-8773-0-10492600-1329748132_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Pozdrav CAJO! ova fotografija mi je nesto jako poznata ;):zdravo:

 

Da,da! :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Ideja ti je dobra,ali se za sada jevljate samo vi mlađi.

Evo nešto od starijeg gospodina,da pokrenem one još starije.One manje motoriće i daaaaleke godine ne bih postavljao.

Ja sam onaj veći.

post-4676-0-89167000-1334924456_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Nije moja slika (s net-a je), ali je prvi motor bio identican ovom i po boji i po izgledu. Najlepši osećaj je bio dok ga leti vozim po seoskom asfaltu, bez kacige i ičega od opreme, ali nekako ni na jednom drugom motoru nisam uživao kao na njemu, valjda su same godine uticale na to (imao sam 11 ili 12). Čudo šta je čovek, posle njega sam vozio kawasaki zx6r 2002. i gomilu drugih skutera, sad trenutno piaggio x9, ali mi nijedan od njih nije mamio osmeh kao ovaj.

post-24364-0-82473200-1355603252_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Moj prvi dvotockas. Otac mi kupio za 13-ti rodjendan sa namerom da me uvede u off road pricu ( samo da napomenem da pre toga nisam vozio nista sem bicikla )

 

post-7476-0-28920000-1355604908_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...kao neko ko je celog detinjstva sanjao motor, ali čiji roditelji nisu imali razumevanja ka nečem tako opasnom, ja sam pedalao...

I onda, sa 23 godine i prve mučno zarađene pare odu na ispunjavanje dečačkih snova.

Ništa posebno, ali je bio nov, iz prodavnice, i meni je značio puno! :)

Nije to isto kao sa 14, ali ono vreme ne mogu vratiti..

Jel ima neko da je prespavao noć pre kupovine svog prvog motora? ja znam da ja nisam...

post-18709-0-82695300-1355606673_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

9DA66CAE-2485-E74F-8695-C6D7E55E4F28_thumb.jpg

 

D50A4E79-9C78-CA4E-B3A4-7E6387B3A03E_thumb.jpg

 

E92021A8-C334-8A46-AAD7-21F9A05AC77B_thumb.jpg

 

8B8C46B1-EDE5-7C4A-A4A2-CA88EC39333E_thumb.jpg

 

31855ED8-634C-6249-9D21-6B52F5756D01_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

 

 

Skutere nisam stavljao.A Zephyr 750 je moja prva ljubav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Moj prvi "veliki" motor!

Triumph Trhunderbird 650.

Kupio sam ga 1981 i vozio do 1986. Prešao sam sa njime (uglavnom sa suprugom kao suvozačem) više od 80.000km. Obavezno svaki vikend Bor-Niš (i nazad). Gazio je često zimi sneg preko Rtnja, Tresibabe, Čestobrodice, Crnog Vrha, ... . Na njemu bili otvoreni "ćunkovi" (od Norton Komando 750). Zvuk kao iz pakla. Naziv Thunderbird (grmeća ptica) zaista mu je odgovarao. A gde god ga parkiraš ispod sebe ostavi "potpis" (nekoliko kapi ulja).

Kod mene je bio sportski crvene boje, a drugar koji ga je kupio od mene (ovaj na fotografiji) prefarbao ga je u plavo (nakon što se par dana vožnje sa njim zakucao u Ladu i prilično ga izdrndao3gaa.gif).

Nikada nisam prežalio što sam ga prodao2Ljubav.gif, a motor se trenutno nalazi kod nekog kolekcionara u Zaječaru.

 

 

B6281B03-EFC6-7840-A7C5-1AFBE0220242_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja