Jump to content

Moto Zajednica

Privlačnost Karpata: Transalpina i Transfagarašan 2011

Recommended Posts

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Vrhunski putopis!1care.gif

 

Kao i svake godine i ove cu da zapretim kako imam zarku zelju da krenem na neku lepu turu poput ove! Ova tura mi se jako svidja i ovako detaljan opis moze samo da nam olaksa organizaciju, plus sto moze da se uklopi sa Red bull Romaniacs ima sanse da napravim neku kombinaciju!! 1care.gif

 

U svakom slucaju havala sto si sa nama podelio ove lepe prizore kroz koje si prosao!

Zalim ti da ove sezone predjes jos puno kilometara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Inace ljudi jel moze ovo da se odradi bez fensi gps navigacije i sl :neznam: Jednostavno mapa i putokazi. Ne vidim zasto je za Rumuniju potrebna navigacija :neznam:

Pa naravno da moze, ali ja vec imam navigaciju, pa sto da je ne iskoristim, samo mapu Rumunije da ubacim. Sa navigacijom je lakse, samo pratis rutu, vidis za koliko je sledece skretanje, jos koliko ima do cilja i sl. Zbog toga je koristim i po Srbiji na mestima gde znam puteve.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Sve ovo pisanje zaista ima smisla.Veoma sam podstaknut da obidjem Rumuniju.Vec odavno.Sada definitivno.Posebno zahvaljujem na servisnim informacijama jer su sada svi detalji oko toga sta je sta-razjasnjeni.

Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S

Ok hvala na odgovorima :takoje: Zanima me jel se moze snaci i bez navigacije. Inace jel se moze naci dobra navigacija za 80-100 evra?

 

Mi nismo koristili navigaciju, ali smo dobro pripremili rutu: znali smo tacno kojim putevima idemo i kroz koja veca mesta treba da prodjemo. Vrlo lako smo se snasli samo sa putokazima, kartu smo kupili tek u povratku i iskoristili je da nadjemo skretanje za transalpinu (uspesno :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Ok hvala na odgovorima :takoje: Zanima me jel se moze snaci i bez navigacije. Inace jel se moze naci dobra navigacija za 80-100 evra?

 

Naravno da je moguće snaći se i bez navigacije.

 

Popiši oznake puteva i cepaj!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Bravo druže, pripremam logistiku za ovu maršutu već izvesno vreme, ovakav detaljan putopis je neprocenjiva pomoć.

 

Ja bih opcionalno izdvojio 4 dana za manje / više istu turu (bez Novog Sada :lol: ), a plan je bio da konak potrazimo u Ramnicu Valcea....,sad kada više saznajem o gradu Sibiu, menjam iz korena plan.

 

Hvala što si podelio, svoje putešestvije sa nama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Svuda moze bez navigacije... imate cak i putokaze "Transalpina" za prevoj... Navigacija eventualno treba u gradu da se nadje unapred rezervisan smestaj...

 

Inace dovoljno je samo da se na papiric napise 10 gradova po redosledu prolaska

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Obisao sam Transfagarasan, Sibiu i Transalpinu pre 2 godine, jedan malo produzen vikend. Bas kao sto si i rekao...SPEKTAKULARNO.

Jedini problem je bio sto nas je na Transalpini citav dan prala strasna kisa, pa imam vrlo malo fotografija...a i tada je par uspona bilo neasfaltirano i blatnjavo od kise pa je voznja na trenutke bila vrlo zanimljiva.

U svakom slucaju, veoma vredi da se ide opet i opet. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Diiivno!

 

Mislim da sam prosle godine u ovo vreme citao severianov putopis sa dunavske ture do Djerdapa. Zahvaljujuci detaljnom opisu, zaista nisam imao puno posla

oko planiranja puta kad smo napokon negde u junu mesecu, moj drug Novica i ja resili da se jedan vikend provozamo do Turnu Severina i nazad. Nadam se da cu naci vremena da ovde prenesem i nasa iskustva.

U svakom slucaju, Rumunija je za svaku preporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Nakon zaista izdasne pomoci Quasaar-a koji se potrudio da mi cak i mape napravio i njegovih iskustava koje je podijelio sa nama jos i ovaj thread....i zaista nema greske.....Rumunija ove godine 100%......Hvala vam.. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Svaka cast. Nista detaljnije, bolje i sa vise informacija nisam video. A o slikama da i ne govorim. Jos jednom svaka cast.I ponovilo se naravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

...,sad kada više saznajem o gradu Sibiu, menjam iz korena plan.

 

 

Kao što rekoh i u putopisu: nemoj da promašiš Sibiu! Još ako utrefiš kada je Romaniacs, verujem da ćeš biti veoma zadovoljan ;).

 

Mada, ako ideš na 4 dana, možeš da razmisliš da malo proširiš turu i zakačiš i Brašov za jedno spavanje...

 

Inače, hvala svima još jednom (ovako grupno ;)) na lepim rečima. Naročito mi je drago što vidim neke nove članove naše moto zajednice, koje ovakvo i slična pisanja podstiču na putovanja!

 

Jer, putovanja možda najviše od svega šire vidike i tako, sasvim sigurno, postajemo bolji ljudi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Ja bih (mi smo) obrnuto, Brašov 3 dana...

 

Da, oba smera su zanimljiva na svoj način. Transalpina ima i više raznih podvarijanti rute i lepo se kombinuje sa svim obližnjim odredištima. Po meni, teško može da dosadi.

 

Brašov je, tu se svi slažu, još lepši (i veći) nego Sibiu, pa ga (po meni) ne treba promašiti na rutama od 4+ dana.

 

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

...,sad kada više saznajem o gradu Sibiu, menjam iz korena plan.

 

 

Kao što rekoh i u putopisu: nemoj da promašiš Sibiu! Još ako utrefiš kada je Romaniacs, verujem da ćeš biti veoma zadovoljan ;).

 

Mada, ako ideš na 4 dana, možeš da razmisliš da malo proširiš turu i zakačiš i Brašov za jedno spavanje...

 

Inače, hvala svima još jednom (ovako grupno ;)) na lepim rečima. Naročito mi je drago što vidim neke nove članove naše moto zajednice, koje ovakvo i slična pisanja podstiču na putovanja!

 

Jer, putovanja možda najviše od svega šire vidike i tako, sasvim sigurno, postajemo bolji ljudi...

 

Hvala druže, poslušaću tvoj savet :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Pitam se, pitam :zbunjen: a gde ti je suvozac. Pa da slike budu jos lepse :hej:

 

Greška, priznajem :zvizduk:... Bolje je u društvu :ljubav:

 

PS: i posle pišite po Forumu. Žena UVEK čita :lol:

 

 

Neki se još uvek izvlače...:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Pitam se, pitam :zbunjen: a gde ti je suvozac. Pa da slike budu jos lepse :hej:

 

Nije tebi Druze lako. Zene su ponekad kao {dobio sam cusku od moje} stvarno su zlato. Ovo je pod prisilom napisano.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Bravo majstore,

kažem majstore jer si majstorski sa puno jako korisnih detalja opisao put kojim sam i ja "prošetao" par meseci posle tebe u septembru, stim što sam ja sa društvom vozio kontra "krug" od tebe........isti đavo samo naopako.......

 

Jako lepo..........

 

Pozdrav, :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Pitam se, pitam :zbunjen: a gde ti je suvozac. Pa da slike budu jos lepse :hej:

 

Nije tebi Druze lako. Zene su ponekad kao {dobio sam cusku od moje} stvarno su zlato. Ovo je pod prisilom napisano.:takoje:

 

Eh, kako te razumem ......... u potpunosti.......jaooooj......(i ova moja reaguje... ;) )

 

pozdrav.........

 

:moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja