Jump to content

Moto Zajednica

Par pitanja u vezi F2 ??

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

E ovako, kupio skoro F2, pa posto relativno malo znam o njenoj proslosti, a i nisam vozio jace motore do sada, a uradio bih servis motora...zanima me da li neko zna i sta ko predlaze u vezi sledeceg :

 

1. Zamenio bih ulje i filter, da li znate koje ulje je najbolje sipati, i ako moze neki info gde naci?

 

2. Zamenio bih antifriz, ali se opet ne razumem koji sipati?

 

3. Koje svecice staviti, jer bih i njih zamenio, mada mislim da nema potrebe?

 

Napominjem da nemam iskustva sa ovakvim motorima, pa zato i pitam kolege sa foruma da me upute...

 

Unapred hvala....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

1. Polusintetika 10W40. Ja uzimam MOTOREX u Centru S yajedno sa filterom. Filter ulja i vayduha imaju gotovo uvek na stanju. Samo su cene ... Vidi sa Berom, verovatno je jeftinije.

2. Antifriz vidi kakav ti je u sistemu, plavi ili crveni. Ja uzmem koncentrovani + destilovanu vodu, 2+2 i ostane mi više od litra rastvora.

3. NGK CR9EH-9. Ja ih uzimam isto u Centru S jer mi je najjednostavnije, ali sigurno postoji i finansijski srećnije rešenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Hvala svima koji su mi odgovorili :)

 

Za koj dan videcu sta i kako, pa da ga opravljamo na voznju :)

 

Moj mail je cakired87@gmail.com i hvala za service manual.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Služimo narodu!

Pitaj ovde šta god ti treba. Ima nas puno sa F2, samo se baš ne oglašavamo - nema potrebe taj motorčić radi bez greške (osim španera).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Uzeo sam ulje Motul 5100 15/50

To sam nasao ovde u Zajecaru.

Mozete li mi reci koji filter za ulje gde bih mogao da narucim,jer ovde u Za nema nigde :-(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Filter uzmi Hiflofiltro, vjerovatno ga je najlakše naći, a koji je za tvoj motor potraži na njihovom web-sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

hvala,taj sam danas i uzeo kod Grge u Knjazevcu :-)

i pitanje u vezi antifriza,hteo bih da ispustim iz hladnjaka,ali kazu da treba i iz bloka,pa spominju vazduh u sistemu.

sad ne znam gde na bloku da ispustim,a opet i ne znam koji antifriz da sipam,ovaj motul mi je malo preskup,mada ako mora,nek ide zivot :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Antifriz se ispušta iz celog sistema preko "čepa" koji se nalazi na pumpi za vodu. Da bi postao pristupačan mora da se skine levi oklop (uvek gledano sa sedišta u smeru vožnje). Prati debelo donje crevo iz hladnjaka i ono te dovodi do pumpe. Pumpa je pričvršćena sa 4 šrafa u kvadratnom rasporedu. Između donja dva nalazi se još jedan šraf sa malo većom glavom od ona 4. To je čep za pražnjenje antifriza. Odvij ga i skini i čep hladnjaka da bi tečnost lakše isticala. Trebalo bi da prihvatiš antifriz u neku pogodnu posudu. Takođe treba isprazniti i prelivnu posudu koja je deo rashladnog sistema. To je plastična posuda koja se nalazi ispod sedišta sa desne strane. Prati tanko crevo koje polazi od hladnjaka, odmah ispod čepa i dovešće te do ove posude.

Pre nego što zašrafiš nazad na pumpu čep za drenažu proveri njegov dihtung-šajbnu. Ako je oštećena zameni. Ako je bakarna užari je da povrati elastičnost. Kroz čep na hladnjaku ulij antifriz do prelivnog creva. Napuni i prelivnu posudu do gornje crte koja je sa zadnje strane, ali se obično slabo vidi. sačekaj malo, obično se nivo u hladnjaku spusti, pa dolij opet do čepa. Već sam ti rekao: Ako ti je u sistemu bio antifriz plave ili zelene boje sipaj takav. Ako je bio crven, koji koriste relativno novija vozila onda sipaj crveni. To su dve vrste antifriza koje nije baš najbolje mešati. Proizvođač, marka nisu važni, važno je da ne smrzava na niskim temperaturama koje se javljaju kod nas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Gpz 500s-Cbr 600f

Pozdrav drugari.Meni se dešava da skala temperature ode skroz blizu crvene zone,a ventilator radi.Šta uraditi,ili je to normalno.

Malo me zabrinjava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Gpz 500s-Cbr 600f

Da li je neko možda radio produženi vizir za f2.I ako neko ima neku sliku neka stavi,čisto da vidim.I vaša iskustva sa tim.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Gpz 500s-Cbr 600f

Pozdrav.Tek sada sam primetio zbog čega mi temperatura ide skroz do crvenog podeoka.

kada ugasim svetla,temperatura odnosno skala mi padne dosta ispod crvenog polja.Samo da napomenem imam ugradjen xsenon.

Šta raditi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ovo je na F3, ali možda ti pomogne 

 

 

A možda bude i ono dobro poznato, da posle izvesnog vremena i popuštanja živaca kažeš sebi "*ebo me pas što nisam odmah skinuo rezervoar" :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja