Jump to content

Moto Zajednica

Kako početnika naučiti "prvim koracima" na motoru?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

S obzirom da sam pre dve sezone bio u situaciji da samog sebe moram da naucim osnovnim koracima, dacu pregled stvari za koje mislim da su meni jako vazne bile.

 

dakle samo stvari na koje bih ja sa ove distance posebno obratio paznju, jer su prava uputstva vec napisali strucni ljudi.

 

 

1. pozicija na motoru, gde sesti, za sta se u'vatiti. ovo je jako vazno za nekoga ko nikad nije vozio motor. i savet kolege sa iskustvom ce nam pomoci da ne sticemo pogresne navike.

- kako da sedim i da imam ravnotezu

- gde treba da budu ruke / noge (npr. iz predostroznosti prvih nekoliko dana u voznji stalno sam drzao desno stopalo iznad kocnice - spreman munjevito da reagujem :P. osim sto je izuzetno nekonforna pozicija, ta tehnika daje i grceve u nozi. tako da sam na tezi nacin neke stvari sam "provaljivao", jer nisam imao koga da pitam.

- dva prsta treba drzati iznad prednje kocnice, a sa ostalim upravljati gasom, treba malo vezbe da se navikne

- koliko jako da stisnem volan, da li da se naslonim na njega svom tezinom?

(jedna nooberska zanimljiva anegdota - jos sam bio zelen na mopedu, i kako sam na posao putovao autoputem u beogradu, primetio sam jednu cudnu pojavu svaki put kad bih naisao na neravnine kod genexa (svi se sacaju onih delova naboranog betona pre rekonstrukcije). kad god bih presao preko neravnina, ceo bih se stresao kao da sam preko lezeceg preleteo. i sto bih jace stegao volan da to sprecim, jos bih jace drmnuo ?! Auu jbt sto su me nervirale te neravnine... Dok jednog lepog dana nisam pokusao da olabavim grip i ne stiskam volan ko dete sisu.)

 

2. kvacilo / gas koordinacija, prva i druga brzina

- video sam na netu zanimljivu vezbu. stave drvenu dascicu ispred zadnjeg tocka i vezbaju lagano kretanje iz prve. cilj je dozirati gas/kvacilo tako da se dascica ne deganzira iza zadnjeg tocka, nego lagano predje preko nje.

- kontrola gasa, (jako vazno meni bilo na 750kubika)

 

3. kocenje pri manjim brzinama.

- koliko efekta prednja prednja, a koliko zadnja kocnica.

- koliko treba stisnuti kocnicu pri razlicitim nagibima (i dan danas na nozi imam masnice od preletanja guvernala pri brzini od 10-20 na sat... bio sam u blagom nagibu, uplasio se da ne odem u njivu, stis'o kocnicu kolko je moglo, dupli brembo zakucao masinu u mestu, a ja nastavio preko guvernala pri smesno maloj brzini... bruka...)

- navici se da se uvek koriste obe kocnice

- i jako vazna stvar koju sam naucio od Laze sa kursa bezbedne voznje je da se zadnja kocnica daje samo on/off. dakle nema doziranja. Naviknuti se da se uvek da ta ista sila kocenja.

 

4. skretanje, balansiranje pri malim brzinama

- osmica. apsolutno najkorisnija vezba koja se uci na polaganju. ovo bih insistirao da kandidat vezba do besvesti. na bezbedan nacin, pri malim brzinama nas uci balansiranju, skretanju, kontroli gasa, tezini masine, itd

- pogled kroz krivinu, apsolutno uvek ali uvek. glava ne sme da bude fixirana

- rad guzicom, kontra nagib pri malim brzinama

 

5. countersteering

- teoretski objasnjenje zbog cega se skrece tako sto volan gurnes u "pogresnu" stranu. (pre nego sam seo na moped, gledao sam razne youtube klipove i cudio se WTF lupaju gluposti, jer je skroz nelogicno. brinulo me je i sta cu uraditi u situaciji gde nemam vremena da razmisljam, da li cu se zeznuti kad panicno reagujem??)

- postupno vezbanje pri malim brzinama, da se stekne osecaj koliko odredjeni pritisak utice na promenu pravca

 

 

Ovo bi bili neki pocetnicki koraci. Nakon toga naravno dolazi mnogo vaznija lekcija a to je kako se ponasati u saobracaju, koje su to dobre navike u voznji, itd. A to je vec mnogo teze nauciti nekoga.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

- i jako vazna stvar koju sam naucio od Laze sa kursa bezbedne voznje je da se zadnja kocnica daje samo on/off. dakle nema doziranja. Naviknuti se da se uvek da ta ista sila kocenja.

 

 

Ovo je nešto novo :) Zašto je pogrešno dozirati kočenje zadnjom kočnicom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

- i jako vazna stvar koju sam naucio od Laze sa kursa bezbedne voznje je da se zadnja kocnica daje samo on/off. dakle nema doziranja. Naviknuti se da se uvek da ta ista sila kocenja.

 

 

Ovo je nešto novo :) Zašto je pogrešno dozirati kočenje zadnjom kočnicom?

 

 

Zato sto je kocenjem prednjom kocnicom mnooogo manji zaustavni put, zato sto se, kada prvo prikocis zadnjom do odredjene granice (to je taj on/off sistem o kome PapaStalin prica) stabilizujes motor i onda izvrsis kocenje prednjom (koju doziras)...

 

Maaaaa, idi na kurs! :) - Sjajna stvar, mnogo naucis i dobro se zabavis. Ako budem prelazio na nesto s menjacem, planiram opet da posetim isti! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blok 45
  • Motocikl: Yamaha xt125x

- i jako vazna stvar koju sam naucio od Laze sa kursa bezbedne voznje je da se zadnja kocnica daje samo on/off. dakle nema doziranja. Naviknuti se da se uvek da ta ista sila kocenja.

 

 

Ovo je nešto novo :) Zašto je pogrešno dozirati kočenje zadnjom kočnicom?

 

 

Zato sto je kocenjem prednjom kocnicom mnooogo manji zaustavni put, zato sto se, kada prvo prikocis zadnjom do odredjene granice (to je taj on/off sistem o kome PapaStalin prica) stabilizujes motor i onda izvrsis kocenje prednjom (koju doziras)...

 

Maaaaa, idi na kurs! :) - Sjajna stvar, mnogo naucis i dobro se zabavis. Ako budem prelazio na nesto s menjacem, planiram opet da posetim isti! :)

 

Pa jeste prednjom manji zaustavni put, ali je prednjom i zadnjom manji zaustavni put nego samo prednjom :)

 

Po meni je doziranje zadne kocnice dosta bitno, e sad...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

Prvi (i jedini motor) Africa Twin, kupljen pre polaganja, na njemu vozio A table...

 

Ali pre sedanja na motor kupio na Amazonu ( i detaljno prostudirao):

 

51LSbsK6QBL._SS500_.jpg

 

51qe83N10VL._SS500_.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

navikavanje na on/off zadnje a ne na doziranje je vise da se stekne uslovni reflex, da kasnije i u panicnoj situaciji reagujes tako, a ne da proklizas.

 

naravno, ovo se odnosi na regularnu voznju u saobracaju, kod pocetnika koji ce voziti malim brzinama, itekako ima smisla nauciti prvo kako i koliko da se dozira zadnja, pogotovu recimo dok se vezba osmica i slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

[

Ja pokušavam da nadjem nekakav motor za njih, nešto nisko, pretpostavljam neki čoperčić od 125 ili 250 kubika, takođe me zanima ako neko zna motor do 50 ccm a da ima brzine, a takođe da ne bude baš mnogo visoko sedište.

 

Honda XR 50, ima 5 brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Ja bih na sve ovde napisano doda koriscenje prednje/ zadnje kocnice pri malim brzinama. Ja sam ovde na forumu naleto na video klip kako dozirati zadnji i predju kocnicu pri malim brzinama (osmica..) jako poucno. Meni je pomoglo . Probajte da bicikli pogurate u krug pri tom stisnite zadnju kocnicu vidite sta ce se destit, a posle isto to sa prednjom kocnicom. Primeticete da sa prednjom kocnicom biciklli odmah propada, pad je neizbezan. Mislim da je tu greska da se svi uce prvo na prednju kocnicu, a tek posle na zadnju.

 

p.s. ako nadjem link kacim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Ja sam na motor prvi put seo letos... stavio kacigu i odma ga razvuko do nekih 90kmh... motor bio neregistrovan,ja nemam dozvolu i.. okrenuo se,... i doterao kuci u Smederevo(50km)bez tablice i dozvole

 

Bez ljutnje, ali odlican primer kako NIKAD ne treba raditi, bez obzira na talenat za voznju.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Pa znam da ne treba tako,ja sam samo rekao kako sam ja uradio,a ne i da je to ispravno(a nije ispravno :) )ali sam pre njega imao vec 4 skutera,od toga jedan bio tuniran(8sec do 100kmh,iz starta se rves sa njim da te ne baci na zadnji),tako da sam ipak imao neko iskustvo u voznji(imao sam iza sebe sigurno 15000km),ali svakako nije ispravno,ja sam ga odma uterao u crveno,obarao ga tamo po parkingu VMA itd...moram da znam sta kupujem :D ali s obzirom da sam pre toga i skuter obarao dok ne zakaci nozica o asfalt...jedino sto ovaj ima brzine,skuter nema,ali cim mi je prethodni vlasnik pokazao kako se menjaju brzine sve ostalo mi je bilo jasno...

 

e,da,odma sam ga probao sa full face homologovanom kacigom,poneo je od kuce bas za tu priliku,a to preporucujem i svakom pocetniku(meni je npr na putu do kuce puko lanac i blokirao zadnji tocak,bio mnogo labav,prethodni vlasnik nije imao pojma o motorima,ja nisam obracao paznju,i bas kad sam isao nizbrdo(negde kod grocke)on se opustio,ispao,upetljao se izmedju lancanika i tocka,i tocak je blokirao,ja sam nekako uspeo da se zadrzim,a isao sam sigurno 60ak kmh,a da sam pao...a pre toga sam ga probao i do 110 na otvorenom putu(kad sam se vracao kuci),mogu da zamislim sta bi se desilo da je tad puko).A pored toga nisam mogao ni sa puta da ga pomerim,ostao je na sred trake,a bilo oko 22h,ladno je neko mogao da me pokupi...

 

A ovo bez tablice i dozvole...jbg,bilo mi je bitno samo da on udje u moju garazu,nisam razmisljao tad mnogo o policiji :D

 

A sto se talenta tice...i nemam neki talenat,samo sam imao malo iskustva i nista vise... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Moje skromno mišljenje je da vožnju, od početka treba učiti od instruktora na kursu vožnje, a ne od prijatelja i komšija. Na žalost i ja sam samouk, jer u mojoj mladosti, ali na žalost ni sad kod nas, nema pravih obuka za vožnju motora.

Počeo sam sa T-12, sa kojega sam par puta tresnuo, samo zato što sam sivonjski stisnuo zadnju kočnicu, jer su me tzv. "iskusni" vozači učili da je opasno kočiti prednjom kočnicom. Kao student, imao sam NSU maksi, sa kojeg sam takođe par puta pao iz istih razloga. Po meni ako voziti učiš od amatera, naučićeš i njegove greške, što kasnije možeš skupo platiti. Naročito su opasni vozači, koji sebe maltene izjednačuju sa Rossijem, pa na mrcinama odvrću gas sa dve ruke, jer tobože, oni su super talentovani. Još se i hvale sa time!

Na reliju po Srbiji 2010. bio sam u grupi sa nekim slovencima, koji su položili školu sigurne vožnje. Sa njima je bilo milina voziti u grupi, dok su mi neki naši zemljaci bili kao noćna mora kada bi mi prišli!

Mislim da bi organizacija i nivo obuke u auto školama za obuku vozača trebala biti na mnogo višem nivou. Ne samo da učiš propise i malo provozaš, već da kandidate upute u finese sigune vožnje. Baš kao što to u Nemačkoj rade sa onim "čudnim" spravama. Takođe bi ograničio snagu motora prema godinama i iskustvu vozača, da ne bi momčić sa 0 km iskustva jašio mašine od stotinjak "konja". Smatram da je korisno sa snagom motora iće postepeno, sa slabijeg na jači.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ok, imamo temu o polaganju za A, imamo kako NE treba voziti motor, imamo razne teme o tehnikama vožnje al ajde da vidimo kako početniku pokazati nešto i kako početnika uvesti u svet motociklizma. Naravno, pretpostavka je da se početnik što manje, ako može uopšte ne polomi i prestravi u prvih 500m.

 

Slobodno dajte predloge, iznesite mišljenje, iskustva, setimo se kako smo mi to radili prvi put (misli se na vožnju motora :D)

 

Pa da se prisjetim... znaci sa nekih 3-4 godine konacno se rjesavam pomocnih i ulazim u svijet balansa. Sve je super, jedino mi fali powa. Ugradjujem Yogurtmura auspuh, ali nije to jos to.

Sa nekih 10-ak mozda dobijam krug na Puchu bez brzina. Powa me baca u extazu i tada se formiram kao licnost na 2 tocka. :D

Onda me Emil posadio na APNa ispred sebe i pokazao mi princip brzina ...ja sam nas dovezao nazad.

 

Sta je ideja cijele price? Mislim da pocetnik mora da bude "biker" da bi mogao da nauci da vozi (ili da bi mu to znatno pomoglo).

Pozeljno je da bude sto mladji i/ili da ima veliku zelju. Morao bi otprilike da ejakulira cim sjedne i upali motor, inace nista od posla.

 

Znaci bitan je bajkerski mali mozak koji svasta nesto zavrsava dok mi blejimo okolo.

 

Pri ispunjenim gore navedenim preduslovima, svaka metoda nebi trebala biti problem, ali svidja mi se JNA pristup (drumskog lisca).

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Moje skromno mišljenje je da vožnju, od početka treba učiti od instruktora na kursu vožnje, a ne od prijatelja i komšija.

...

Mislim da bi organizacija i nivo obuke u auto školama za obuku vozača trebala biti na mnogo višem nivou. Ne samo da učiš propise i malo provozaš, već da kandidate upute u finese sigune vožnje. Baš kao što to u Nemačkoj rade sa onim "čudnim" spravama. Takođe bi ograničio snagu motora prema godinama i iskustvu vozača, da ne bi momčić sa 0 km iskustva jašio mašine od stotinjak "konja". Smatram da je korisno sa snagom motora iće postepeno, sa slabijeg na jači.

 

Potpuno se slazem! Da li kod nas postoji instruktor voznje? Kad sam ja dosao na obuku/polaganje, instruktor je rekao, 'a, vidim da znas da vozis' (posto sam, naravno kao i svi, vozio neko vreme bez dozvole, dok nisam odlucio da bih ipak mogao i tu dozvolu da dobijem). On mi je samo dao kao par nekih saveta i koliko se secam bas svi su bili pogresni!

Ucenjem bi trebalo savladati 2 oblasti: sama tehnika voznje i strategija voznje tj. kako preziveti na putu. Posto je ovde tako kako jeste, zvanicna obuka NE postoji, ostaje da ucite od nekoga ko 'zna'. Ipak, sada je malo lakse nego pre 15ak godina. Na internetu se moze svasta procitati i nauciti, ako imate volje. A pretpostavljam da mladji vozaci imaju malo manje strpljenja za ucenje teorije. Za ucenje prezivljavanja odlicna je knjiga "Proficient Motorcycling" ko moze da cita na engleskom. Nazalost, nema je na nasem jeziku. Meni je znacila, iako sam sve to manje vise znao i primenjivao. Mogla je i da se nadje na internetu u pdf-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Sutra imam prvi cas kod Jasminka u skoli i jako sam zadovoljan jer vidi se da je covek profesionalac na prvi pogled. Utisci uskoro... Pozelite mi srecu i sto manje modrica! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Secam se kako je moja tetka ucila da vozi Automatika. Da ne duzim, prilicno se ugruvala, a matika samo sto nije vezala u cvor. Nikada joj vise nije palo na pamet da sedne na motor,p a cak ni kao putnik. A dobrog je ucitelja imala (svoga supruga) koji je svojevremeno sa "Kecom" vozio i Press Rally i razne druge vratolomije priredjivao i sebi i drugima.

Ja sam prvo doooooooobro nazuljao dupe na bajsu i isto tako doooooobro se napalio na dva tocka,posle jedne voznje sa tecom na Matiku. Sav sam drhtao. Kako sam se doooooooobro zagrejao jel', kukao starcima da kupe motoric i izduvao u startu, krenula je samoobuka na drugarskim spravama i.....naucio sam i Tomosa da vozim... U medjuvremenu slusao kojekakve savete,price,lupanja i na kraju poceo da citam pravu literaturu...i shvatio da ne znam u stvari nista. Kao i velika vecina koja je savete davala.

Moram da se slozim sa Miletom, da ipak mora da postoji odredjeni interes za ovaj ludi hobi. Opet ni to nije dovoljno, da se sa sigunoscu kaze da ce "kandidat" uspesno da savlada obuku. Voznja motocikla ne moze da se poistoveti sa voznjom automobila (na stranu propisi i odredjene mehanicke slicnosti). Uz svu borbu sa komandama, treba se boriti i sa silama prirode, ljutom fizikom i njenim poddisciplinama...nekada i sa samim sobom. Lako je sa autom cak i panicno stati, sa motorom je to veeeeeelika vestina...i tu je recimo problem u prvim koracima. Cak i u ozbiljnijim stadijumima, panika se vraca kao neprijatelj. Zato...

Hvala Bogu i drugu Internetu, pa postoji gomila ozbiljnih tekstova, slika, filmova, knjiga...a i ljudi.

Naoruzati se teorijskim znanjem, dobro se opremiti (nista Fila papuce i raskopcane havajke) i pravac praksa. Mnogo prakse...i naravno zelja da se postane deo ovog sveta. Bez toga je sve uzalud.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

... (posto sam, naravno kao i svi, vozio neko vreme bez dozvole, dok nisam odlucio da bih ipak mogao i tu dozvolu da dobijem).

 

Ja sam na motor prvi put seo letos... stavio kacigu i odma ga razvuko do nekih 90kmh... motor bio neregistrovan,ja nemam dozvolu i.. okrenuo se,... i doterao kuci u Smederevo(50km)bez tablice i dozvole

 

Bez ljutnje, ali odlican primer kako NIKAD ne treba raditi, bez obzira na talenat za voznju.

 

Ja, na primer, nisam za varijantu vožnje bez dozvole, pa kasnijeg polaganja. I nisu svi krenuli na taj način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

... (posto sam, naravno kao i svi, vozio neko vreme bez dozvole, dok nisam odlucio da bih ipak mogao i tu dozvolu da dobijem).

 

Ja sam na motor prvi put seo letos... stavio kacigu i odma ga razvuko do nekih 90kmh... motor bio neregistrovan,ja nemam dozvolu i.. okrenuo se,... i doterao kuci u Smederevo(50km)bez tablice i dozvole

 

Bez ljutnje, ali odlican primer kako NIKAD ne treba raditi, bez obzira na talenat za voznju.

 

Ja, na primer, nisam za varijantu vožnje bez dozvole, pa kasnijeg polaganja. I nisu svi krenuli na taj način.

 

Apsolutno si u pravu. Ovo nije bila moja preporuka iako sam ja tako uradio. Nego, i sama obuka kod nas se svodi na to da dobijes probnu tablicu i vozis u saobracaju bez dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

... Nego, i sama obuka kod nas se svodi na to da dobijes probnu tablicu i vozis u saobracaju bez dozvole.

 

1. Teorija vožnje, dobro osmišljena, 100 puta prežvakana, dupe na stolici;

2. Upoznavanje sa motorom, prvi koraci;

3. Poligon, ali ne izrovarena slepa uličica, 2m širine, sa 1 osmicom, već poligon veličine jednog većeg parkinga, gde može i brže, i sporije, pa zaustavni putevi, pa doziranja, pa krivinice i čunjevi, pa mokro, pa suvo, pa... ;

4. Obuka u toku realne vožnje, 2 motora, wireless veza, interaktivna instruktaža;

5. Polaganje;

6. Uživanje u vožnji, uz kurseve bezbedne vožnje, razmenu iskustava, i postepeno smisleno unapređivanje svoje veštine i umeća vožnje (naravno, što bezbednije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

... Nego, i sama obuka kod nas se svodi na to da dobijes probnu tablicu i vozis u saobracaju bez dozvole.

 

1. Teorija vožnje, dobro osmišljena, 100 puta prežvakana, dupe na stolici;

2. Upoznavanje sa motorom, prvi koraci;

3. Poligon, ali ne izrovarena slepa uličica, 2m širine, sa 1 osmicom, već poligon veličine jednog većeg parkinga, gde može i brže, i sporije, pa zaustavni putevi, pa doziranja, pa krivinice i čunjevi, pa mokro, pa suvo, pa... ;

4. Obuka u toku realne vožnje, 2 motora, wireless veza, interaktivna instruktaža;

5. Polaganje;

6. Uživanje u vožnji, uz kurseve bezbedne vožnje, razmenu iskustava, i postepeno smisleno unapređivanje svoje veštine i umeća vožnje (naravno, što bezbednije).

 

Jel ovo postoji negde kod nas ili je to tvoj predlog kako bi trebalo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

... Nego, i sama obuka kod nas se svodi na to da dobijes probnu tablicu i vozis u saobracaju bez dozvole.

 

1. Teorija vožnje, dobro osmišljena, 100 puta prežvakana, dupe na stolici;

2. Upoznavanje sa motorom, prvi koraci;

3. Poligon, ali ne izrovarena slepa uličica, 2m širine, sa 1 osmicom, već poligon veličine jednog većeg parkinga, gde može i brže, i sporije, pa zaustavni putevi, pa doziranja, pa krivinice i čunjevi, pa mokro, pa suvo, pa... ;

4. Obuka u toku realne vožnje, 2 motora, wireless veza, interaktivna instruktaža;

5. Polaganje;

6. Uživanje u vožnji, uz kurseve bezbedne vožnje, razmenu iskustava, i postepeno smisleno unapređivanje svoje veštine i umeća vožnje (naravno, što bezbednije).

 

Jel ovo postoji negde kod nas ili je to tvoj predlog kako bi trebalo da bude?

 

Predlog. Jedino nešto ovog tipa je prava stvar. Tako to otprilike tamo negde daleko i izgleda...

 

Znam, sada će biti 100 komentara zašto nešto takvo kod nas ne može da se uradi... Ako neko ima takvu želju, odmah STOP. Umesto toga, neka barem jednom u Srbiji neko da predlog kako nešto MOŽE da se uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

Jasminko,ja sam u italiji polagao za motor na jednom kawasakiju ER5 a visok sam 195,pored mene su polagali i neki jako niski i veruj mi da je motor idealan za to sto trazis.nadji nekog ko ga ima pa probaj.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

 

 

 

Predlog. Jedino nešto ovog tipa je prava stvar. Tako to otprilike tamo negde daleko i izgleda...

 

Znam, sada će biti 100 komentara zašto nešto takvo kod nas ne može da se uradi... Ako neko ima takvu želju, odmah STOP. Umesto toga, neka barem jednom u Srbiji neko da predlog kako nešto MOŽE da se uradi.

 

Vrlo jednostavno kako, i u isto vreme nemoguce :) To se mora urediti i propisati zakonom. Mozda i postoje pojedinci koji pruzaju ovakvu ili slicnu obuku, ali jedino pravo resenje je da to bude zakonska obaveza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Jasminko,ja sam u italiji polagao za motor na jednom kawasakiju ER5 a visok sam 195,pored mene su polagali i neki jako niski i veruj mi da je motor idealan za to sto trazis.nadji nekog ko ga ima pa probaj.pozdrav

 

Hvala što mislite o tome !!!!

Nije ni ova jamaha xtx ‚125 nešto visoka, ali za devojčice i momke oko 170 cm bilo bi zgodno ipak nešto niže.

Pazi kad se malo nauči, onda nije strašno ni nešto više, ali prve korake bi valjalo napraviti na nečemu baš nižem zbog izgradnje osećaja sigurnosti, pogotovo za ženski pol :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja