Jump to content

Moto Zajednica

Sta je pricao Bear Grylls

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Jedan od jeftinih, kalorijski pogodnih i brzih za pripremu obroka je dehidrirani 'noodles'. Ja ih obicno pronalazim u Merkatoru. U sustini, supa iz kesice, ali sa dodatnim pakovanjem polukuhanih spageta, bujon kocke i nekog sosa, stavi se u kljucalu vodu i za par minuta imate supe da dvojica ne mogu pojesti :). Bolje rjesenje od obicne supice iz kesice. Jako jeftin obrok, ali ne ulazim u to koliko je zdravo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Naša konzervirana hrana je neviđeno puna aditiva i govana..

Normalno jer treba da opstane dugi niz godina u konzervi :lol:

 

E sad baš kad mora..

 

bila je u tempu neka riba sa piričem samo da se pogreje..

imaju tamo i odlične instant supe.. (ako se bradatom Pei-u sviđaju..onda će i vama)

quik aleva..sipaš u dva deci tople vode i gotovo.. (krem sa pečurkama npr.)

20-30 din i malih gabarita..

još su mi tu interesantne neke gotove špagete..ima štošta još iz kesičare na razmućivanje..

 

Kineska klopa takođe zaslužuje pažnju u ovoj temi..

Imaju kosooki svašta interesantno za poneti..koga zanima nek se prošeta do kineza na na novaku, noviji objekat.... pa sa zadnje strane ulaz.. drugi ili treći sprat ima kineska velika samousluga..trista drangulija ima tamo..samo valja prvo probati, pa onda nositi na put..

Ukusi su različiti..i o njima ne vredi raspravljati..

ali definitivno..slanina, nož, i rakija..obavezan sastojak prtljaga..

 

Draga i ja planiramo malo više kampovanja ove godine.. ali težina prtljaga i nije neki problem za ST..

Nešto od kesica.. dobar pis goveđe pršute (1400 din Kalenić pijaca)..

ostalo će se naći usput..za novce..ili 2 minuta straha :jee:

mali plin..nešto sudova..vojni komplet i dosta..

 

leva torba za ženu..desna za mene..kofer i na njega hrana, alat i ostalo..tank torba ako mora(a i ako nemaš nosač navigacije dobro dođe)

 

Para što više i podrazumeva se pun telefon raznih kontakta.. i drugara raštrkanih po belome svetu..

Internet preko moba takođe može puno da pomogne..malo puta sam listao neku temu da nešto nađem negde u zabiti..

 

p.s. crevo za gorivo..

nekad može da zatreba :zvizduk: a može se smestiti u korman .. kome nije preterano komplikovano da skine levu ručku..

za ostale moguće i nemoguće stvari pobrinuće se Popsy..

Poneće ih u svojoj velikoj crnoj SB torbi.. :care:

 

sportbilly.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

...ja sam probao te male putne varijante, nesto i nisam bio srecan.

 

 

khm. zaboravih, o supama pricam :D

 

 

inace od sve teznje ka minimalizmu, mali foto-aparat sam zamenio za manji :D

 

VG110_BK_Rightside-001.jpg?v=1346

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

To u mobilnom se stvarno ne racuna u napravu za fotografisanje... Mobilni cu da zipujem da moze samo da zove i posalje poruku... po mogucstvu da drzi bateriju 10 dana... Cak sam ga razresio i titule mp3 playera, nosim ipod. Devojku sam

stavio na vagu, prebacila je 55kg, morao sam isto da je zamenim, u tih par kila moze dosta stvari da se spakuje! :zvizduk:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

nadam se da si je zamenio za neku u klasi do 50kg i do 18god :lol:

 

moj mob ima kameru/aparat 2Mpx i što se mene tiče - dosta. volim ja fotografiju, ali ne bavim se brate time pa ono... za dokazni materijal dovoljno, a za desktop background se uvek nađe neko sa dobrim aparatom ko odradi kako valja svoj deo :)

da sam pri nekom kešu, pazario bih ovaj :moto3:

 

moram da probam tu supicu, pogotovo što volim supe od pečuraka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nisi u toku.. to je stari model..

 

Cijena..prava sitnica

 

http://www.tehnomanija.rs/katalog/olympus-digitalni-fotoaparat-tg-810-silver.html

 

 

mada sony saranim za 2 godine..ako bi ovo potrajalo duže..a trebalo bi..onda i nije loše..

a od funkcija nema samo jaja na oko..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

moj mob ima kameru/aparat 2Mpx i što se mene tiče - dosta. volim ja fotografiju, ali ne bavim se brate time pa ono... za dokazni materijal dovoljno, a za desktop background se uvek nađe neko sa dobrim aparatom ko odradi kako valja svoj deo :)

 

 

jes, lako je tebi kad ja nosim aparat i stalno sam ispred tebe pa imaš svoje fotke :nanana: .

 

Takođe je zgodno imati punjač za mobilni (bolje nego rezervnu bateriju) pogotovo što imam utikač za upaljač na motoru... Najviše mi se dopada Acin način pakovanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

@Vlajko ovo su verovatno skoro izbacili, noviji modeli od onog su bili osetljiviji, ali ovaj što si okačio je :takoje:

što se cene tiče, onaj stari model je samo nešto malo jeftiniji...

 

@Popsy meni se čini da od tebe imam fotke samo od pozadi, vajstinu oglavnom ima blata na objektivu, jbg kad moji kramponi daleko dobace :nanana:

a ne stvarno oslonim se na to jer ti i još po neko uvek ima aparat :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

@maxa jbg ne preteruj... do 19... :nanana:

kg? :lol:

e dosta offovanja.

 

je l' ima neko da je bio u izviđačima? ja sam često čitao neke kao priručnike, ali nisam do skoro znao da to kod nas zaista postoji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

@maxa jbg ne preteruj... do 19... :nanana:

kg? :lol:

e dosta offovanja.

 

je l' ima neko da je bio u izviđačima? ja sam često čitao neke kao priručnike, ali nisam do skoro znao da to kod nas zaista postoji...

 

Ја сам био у извиђачима али не младим 1zvizduk.gif (у неку руку сам још увек у извиђачима)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

DzOkS написао је суми=шуми :D а за тебе знам, могао би баш нешто још да нам напишеш, ти си про :)

и ниси написао за кафу нешто што си рекао да ћеш написати :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Auuu, kolika filozovija za par dana boravka u prirodi!

Šalim se.

Pratim temu od početka, ali ipak nisam baš dobro mogao da "ukapiram" na šta se konkretno ona odnosi. Moguće je mnoooogo široko protumačiti temu. Pokušaću ipak da dam neki svoj skroman doprinos. Imam prilično iskustvo u boravku u prirodi (doduše uglavnom u "specifičnim" uslovima). Armiju sam "služio" u padobransko-izviđačkom vodu (63. Pad. Brigada) i tada sam bar šest meseci proveo "u prirodi". Prošao sam i obuku u "preživljavanju" (u letnjim i zimskim uslovima). Kasnije sam i na vežbama dosta dana i noći proveo na terenu. U ratu 1991-92 proveo sam nekoliko meseci na terenima. A takođe sam i 1999 ceo rat proveo u zaista ekstremnom "kampovanju" (Košare, Morina, ....... ).

Čudo jedno koliko je čoveku malo potrebno da opstane. Za par dana dovoljna je vreća, šatorsko krilo, voda, nekoliko "čokoladica". Prva pomoć, neki nožić, osnovni alat za motor, nekoliko jačih "kanapa". Za više dana može i šatorčić, vojni komplet za jelo, sikirica i ašovčić, benzinski ili plinski "primus", neko gotovo jelo i supa. Normalno kafa, čaj, ... .

Samo da navedem: Maja 1999 sam (sa još nekoliko drugara) proveo devet dana i noći na granici sa Albanijom (iznad karaule "Košare"). A od hrane smo imali samo po jednu četvrtinu hleba i po pola mesnog nareska. Da razjasnim: Ovo nije bilo dnevno sledovanje već ukupno što smo imali za svih devet dana. A i vodu smo imali po jednu čuturicu. Od opreme smo imali: Vreće za spavanje (nismo imali prilike da ih koristimo) i šatorska krila. Temperatura noću blizu 0 stepeni, kiša, bombe, pucnjava. A teren toliko strm da sam se noću vezivao kanapom za drvo. Devet dana i noći bez minuta sna. I preživelo se. I sada mi je kriterijum toliko nizak da mi je prepiska u ovoj temi povremenio baš smešna. Vreća i livada su sasvim dovoljni.

Da ne bude zabune: Imam ja iskustva i u "normalnim" uslovima. Sa suprugom skoro svakog vikenda Transalpom napravimo neko putovanje.

U svakom slučaju uvek će da vam nedostaje ono što niste poneli, a uglavnom će ono što ste poneli da bude višak.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Не знам шта те конкретно интересује...(мада сам увек ишао у туђој режији) ево нека слика од пре...

 

Клопа на отвореном под ведрим небом, ручак обухвата топло јело (углавном), салату и понекад дезерт (не пустиња него углавноим јабука). Све може да се плати мастеркардом али ужитак.....непроценљиво 0takoje.gif

 

f1000034.jpg

 

На слици испод можете да видите смештај високе Б категорије, у шатору је спавало 6 људи, није тесно верујте ми, иначе ова крила (шаторска) су наша-људи који спавају унутра, значи шатор је од шет поља (шаторских крила)....

Опет је ту мастеркард али ужитак....

 

f1000037.jpg

 

На слици испод, импровизован роштиљ од лимене конзерве за салату (мислим да је од 4 литре) који се прво добро испече на жару да му отпадне фарба па се избуши и онда на њему печете све што вам падне шака....1moto3.gif

Јел треба да помињем мастеркард 1lol.gif

 

narezak-na-zaru.jpg

 

Е ово је мало по снегу....истпо као претходно слике само са много снега......све остало је мање више исто....

 

rotation-of-div.jpg

 

Онда су се мало времена променила па смо из безбрижне зајебанције прешли у мало професионалнију варијанту....када човек угађа себи у потпуности....и онда ти мастеркард више не игра улогу...

 

s5001568.jpg

 

и за крај кобасица 1lol.gif

 

s5004161.jpg

 

 

 

 

 

Све у свему, увек код себе комплет за пресвлачење (само доњи веш и мајице) у кесама разноразним. Увек шибица и упаљач, нека лампа, која конзерва и вода. За све остало.....1zvizduk.gif

 

 

 

 

 

Ја се извињавам што сам шарао по сликама али какав је интернет бојим се да не освану слике у неким новинама или да ме не оптуже за неки ратни злочин 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

U svakom slučaju uvek će da vam nedostaje ono što niste poneli, a uglavnom će ono što ste poneli da bude višak.

Ovo cela filozofija kampovanja u jednoj rečenici. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

da cehe, ali obicno po marfiju, tudji visak bude i tvoj visak :D .

 

...ponekad mi bas zafali nekog prirodnjackog obrazovanja, skontao sam da gljive ne diram, sto sam

vise citao o njima, sve sam vise kontao da to ne treba uzimati kao nisu u najlonskoj ambalazi :) .

E sad se zalecem da otkrijem bar kako neko bilje za salatu mogu da naberem! Za sad nepogresivo

berem Sremos :zvizduk: ! Ne mozete mi reci da je vece zadovoljstvo otici u neku prodavnicu i kupiti

krastavce u tursiji za veceru! Jedno je sigurno za nalazenje jestivog bilja, ako stoji u uredjenoj leji,

jestivo je, samo moras brzo d abezis da te vlasnik ne uhvati :moto3::)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pažljivo sa tim biljkama, secam se devedesetih na kampovanju (Srebrno jezero), da su momci iz Čačka u potrazi za "salatom" pronašli i pobrali dobar rod "indijske konoplje". Bilo je veselo tih dana u kampu :zvizduk: .

 

Takodje, doživeo sam dva dana i dve noći kiše u šatoru za dve osobe, u takvim situacijama, pored impregniranog/gumiranog poda šatora, dobar dušek na naduvavanje je nezamenjiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

U svakom slučaju uvek će da vam nedostaje ono što niste poneli, a uglavnom će ono što ste poneli da bude višak.

Ovo cela filozofija kampovanja u jednoj rečenici. :takoje:

Amin.

 

@Dzoks - i ja sam imao takvo "kampovanje" u Somboru (na -20°C) :D mislim na prve tri fotke, i da bilo je jako zanimljivo i šest ljudi savršeno staje u onih par šatorskih krila zajedno sa svojim transportnim vrećama i opremom ostalom :)

Ove profesionalnije i ekstremnije varijante (još) nisam imao prilike da osetim :)

 

zapravo tada sam naučio sve što znam o snalaženju u prirodi (noću/danju) , ali to bi gradivo valjalo povremeno obnavljati i dopunjavati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja