Jump to content

Moto Zajednica

Sta je pricao Bear Grylls

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Da ima kod nas, najverovatnije bih se opredelio za ovu alatku. Cena je jaka ali si sa jednim alatom završio sav posao. Mnogo prednosti u odnosu na motorku, sekiru, mačetu

 i ručnu testeru sve zajedno.

50cm mač, 900 grama.

 

http://www.silkysaws.com/Silky_Saws/Wood-Working-Saws/KATANABOY-with-500-extra-large-teeth

 

 

 

Sine, kakva alatka!   :confused0068:  :confused0068:  :confused0068:

 

Gde si li je samo iskopao!?

Jeste da je po ceni ko ona mala motorka, ali svaka ti čast kako si pronašao ono što može da ti završi posao!   :jee1:  

 

Povlačim reč da samo motorka može da reši suvo deblo navedene debljine   :care:

 

 

Bravo!    :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Videh sada da je u intersportu popust na planinarsku opremu, između ostalog na mckinley šatore, ja sam snimio jedan još ranije ali ga nema sada (bike2) i još jedan malo skuplji kojeg ima, ali je samo za jednu osobu... Ali nisam to hteo primarno da napišem, nego jedan (za mene) novi dodatak paketiću za odlazak u prirodu, u mom slučaju češće bajsem u poslednje vreme :) zato i nemam, problema sa deblima na putu :P

 

Nova alatka koju sam dodao je pinceta, i to ne bilo kakva već za vađenje krpelja, jedna od bitnih stavki ako idete na više dana u šumu.

Uputstvo je sledeće - uhvatiti parazita, vrteti obrnuto od kazaljke na satu i izvući ga (to je čak i nacrtano na pinceti), nakon toga dezinfikovati alkoholom, može i rakijica. Mesto će najverovatnije biti crveno, ali u roku od dva dana bi trebalo da prođe, moje crvenilo je prošlo sledećeg dana, ali se vratilo nakon sedam dana, zato je bitno da pratite zbivanje na mestu ujeda.
Nikako nemojte da ga vadite onim forama sapunom u obrnutom smeru od kazaljke na satu, ja sam nekada davno, bejah jos u osnovnoj školi, tako izvadio dva komada i ništa. Međutim, prosle godine sam tako jednog izvadio i - svašta.
Najbolje je da sa njim idete pravo do najbliže ambulante, odmah, jer se svakako ne zadržava dugo, kažu 24 sata i onda se napijen vašom krvlju otkači, a ako sa njim odete u ambulantu onda mogu da ga stručno skinu i testiraju na boreliju, prvo njega pa ako je pozitivan onda i vas.

Zanimljivo je i to da mi se od osnovne škole nije desilo da me krpelj ujede u šumi, iako dosta vremena provodim po šumama, ovaj prošlogodišnji me saleteo na sportskom centru Olimp, nisam se valjao, samo sam trčao po stazi koja je za to i namenjena, doktorka kaže da je verovatno pao sa drveta na mene pa se šetao.
Kada se kontrolišete, proverite SVE, moj je bio na kuku, dakle ispod gaća, iako ih nisam skidao dok sam trčao :D zavuče se spodoba.
Inače, lečenje od borelije koju smrad može da vam prenese je težak smor - dugotrajna terapija antibioticima.

 

pinceta_zpssmhwenfs.jpg

Piceta košta ispod sto kinti i ima je u svakoj veterinarskoj apoteci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

Razmišljao sam i o ovim testericama za baštu ali da li realno možeš s njom da presečeš deblo 30-50cm u prečniku?

 

O mačeti nisam razmišljao jer nikad nisam koristio takvu alatku. Baltrek, kažeš da si sekao deblo s njom, predpostavljam sirovo, živo. Kako savladava mrtvo drvo, da ne kažem suvkasto i tvrdo?

Ja imam slicnu testericu, Bahco, kao na sliki... Ne bi je dao ni za sta! :-)

 

https://www.google.rs/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fimages-na.ssl-images-amazon.com%2Fimages%2FI%2F31YTo1DFaFL._SY355_.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2FBahco-396-LAP-Laplander-Folding-9-Inch%2Fdp%2FB0001IX7OW&docid=5Fsi3ZLovIbp6M&tbnid=sjQI9PqPtTD0fM%3A&vet=1&w=355&h=355&bih=678&biw=1280&q=bahco&ved=0ahUKEwitxcPfjtbRAhUBKCwKHWKUDcg4yAEQMwgHKAUwBQ&iact=mrc&uact=8

 

 

Sta sam sve sa njom iseko ne znam ni sam. Radnu plocu od kuhinje (onu od 5 cm), ili univer od 1,8, kad sam sklapao plakare sam seko bez problema. Sveze drvo u sumi sece skoro kao puter, tvrdji, zaledjeni... :-) :-) Mis'im da bi mogo da testerise i 40atak cm deblo. Bas ce da probam prvom prilikom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Vjerujem da o temi "baterijske lampe" znate sve ali eto, ja sam se danas našao iznenađen ovom malenom koju sam kupio za čitavih 6,5€ na nekom 70% popustu... 

130 Lumen piše na kutiji...

Pregled! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Stiže za koji dan, 980 grama, 44cm dužine, nesalomiva i vrlo oštra :

 

http://www.fiskars.eu/products/gardening/axes/chopping-axe-s-x10-1015619

 

 

sa oštračem.

Od testere sam potpuno odustao kad sam video kako ovo sikirče radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sumnjam da ce ta sekira preseci brze od ove testere: https://agawacanyoninc.com/  Boreal 21.

 

Jedino ako je cena u pitanju, ne znam koliko kosta. Koristi je ovaj lik kojeg pratim na Youtubetu, Joe Robinet.

Drvo od 10 cm presece bukvalno za nekoliko sekundi!

 

 

Tamo negde od drugog minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

25E sekira + 12E oštrač + poštarina i još mogu s njom da cepkam drva za potpalu i vatru za roštilj i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Postoji li dobra dusa koja moze ovo da donese iz EU? 

 

WWW.DOITGARDEN.CH

Jetzt M-Giardino Picknick-Grill Holzkohlegrill bestellen. Do it + Garden von Migros: ✓ schnelle Lieferung ✓Sofort-Abholung ✓Zufriedenheitsgarantie

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Neka preporuka za noz, 40 do 50e max, da ima bar 3-4mm debljinu seciva sa gornje strane?

 

PS:  Ili bar info gde kupiti Mora Companion Heavy Duty noz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 25 minuta, lalajko je napisao:

PS:  Ili bar info gde kupiti Mora Companion Heavy Duty noz :)

Nema More nigde trenutno.

Ja koristim gotovo identican noz, Hultafors OK4, cena je ista kao i Mora:

 

https://www.snajper.com/proizvod/hultafors-lovacki-noz-ok4/?cgkit_search_word=Hultafors ok

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Švedski Bahco Laplander testera je ima kod nas u kompletu sa njihovom kopijom More. Na KP je cena 4000. To je vrhunska testera, a noz je izuzetno ostar.

 

 

image.jpg

28082020185352.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Sve su to "puko" nozevi (klasicni skandi nozevi). Svi su manje vise isti, samo se razlikuju po materijalu seciva.

 

Morakniv, Hultafors i Bahco su najjeftiniji. Svi ostali (kao na primer Fallkniven itd.) su mnogo skuplji.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35

Puko je oblik sečiva donekle, da bi bio puko mora i drška pripadajuća i po mogućstvu kožna futrola. Po meni. Ja furam Bacho Clipper u gepeku kola, Bacho ima i hevy duty verziju, baš je masivna. Ima ih u radnji u Beogradu u Sarajevskoj, ne znam ime radnje, tamo sam ja kupio. Uzeo sam heavy duty "moru" u Lidlu pre par nedelja, bila nešto džabe, deluje korektno, nisam ga još ozbiljno testirao.

 

Edit: našao radnju u Sarajevskoj Ergoline

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja imam ovakav 

PMAGS.COM

A $12, practical, and useful "Jack-of-all-trades" utility knife that keeps a sharp edge and requires little maintenance.

 

Placen je oko 1500din pre par godina, fenomenalan noz za te pare, ostar i drzi ostrinu dugo, nisam ga nesto mnogo koristio, ali ga jos nisam ni ostrio, nije bilo potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja