Jump to content

Moto Zajednica

Sta je pricao Bear Grylls

Recommended Posts

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

dobar savet baltrekk, ja alata imam nešto manje i držim ga u kutiji od stare prve pomoći :) okačiću fotku, sada sam na poslu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Mame mu,meni ruski primus radi i na benzin, malo vise chadi ali radi. Mada lakse je poneti alkohol i konzervu nego ruski primus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Sav ovaj alat i oprema bez koje se po mnogima ne krece ni 20 kilometara od kuce, srpski receno, moze da bidne, 'al ne mora da znaci. Prvo pravilo pokojnog deda Mancule, kada je rec o putovanju je glasilo:

- Na put se ne krece bez peroreza, crnog luka i slanine!!!1care.gif0namigivanje.gif1zdravo.gif

Sala mala!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Oduševljen sam, testiram pa šaljem rezultate!

 

VIDEO

 

javljaj jel uspelo ili je...

 

tnt5.jpg

 

:D :D :D inače extra je klip... moraću i ja da probam... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Mame mu,meni ruski primus radi i na benzin, malo vise chadi ali radi. Mada lakse je poneti alkohol i konzervu nego ruski primus

 

Ja sam na benzin samo i palio primus, probao sam na rakiju, ali samo puca (p.s. predpostavljam da stavljaš špiritus)... Probao sam sinoć i ovo sa konzervom, ali izgleda sam nešto zajebao pa ne radi :) isto sa rakijom :D

 

kontam da i konzerva može da se natera na benzin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Za kampovanja i sume, ne treba nista skuplje od ovoga. 59.jpg

 

Svedska Mora, odnos cijena/kvalitet je odlican, ima kod nas kupiti za 10-12 eura.

 

@svestenik, znas li kako se zove ovaj model konkretno? :zbunjen:

 

Odlicno izgleda, pa se nosim mislju da pazarim. Mislim da u Arsenalu u beogradu prodaju Mora nozeve.

 

Maxxo, pomoc prijatelja? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

@svestenik, znas li kako se zove ovaj model konkretno? :zbunjen:

 

Odlicno izgleda, pa se nosim mislju da pazarim. Mislim da u Arsenalu u beogradu prodaju Mora nozeve.

 

Maxxo, pomoc prijatelja? :moto3:

 

Ne znam tacno ime modela, ali do sada sam imao tri komada i sve i jedan je bio dobar. Jedino sto ih ja volim izgubiti... :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Paaa.. Ledu77, to je Gerber napravljen u Kini i marketinski podrzan. Vrlo verovatno sasvim korektan noz ali verujem da bar 30% cene odlazi na narandzastu boju i Berov marketing. Neces pogresiti ako ga uzmes ali mislim da ima boljih resenja. Kao sto rece neko gore: Mora je odlicno i jeftino resenje za sve bajkerske potrebe.

Postoji jos jedno resenje jeftinije i od More - Bahco. Bilo ih je u Sarajevskoj u Beogradu za oko 800 dinara. Rec je, zapravo, o Frost Mora nozu koji je radjen za Bahco.

 

O ovome govorim:

sa.2444.jpg

 

Zasto ti je bas za oko zapao taj Gerber? Zato sto je preklopni ili je nesto drugo u pitanju. Neko generalno pravilo je da je za survival situacije uvek bolji fiksni od ma kako kvalitetnog preklopnog noza.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Rekoh ti, ako ti se svidja - uzimaj. Pogledao sam neke ''rivjue'' juce i niko ne prijavljuje neke posebne mane. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Paaa, da. U pravu si, manje-vise.. Imam ga na ovom cudu i nije da bas smeta ali nije ni odvec korisno. Nije lose za secenje kanapa ali za ostrenje je muka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ako mogu ja nesto da pitam? Oduvek sam bio prakticar pa reko koliko od vas koji koristite ove “markirane“ nozeve, koristite do njihovih mogucnosti zbog kojih ih i kupujete ili zbog kojih su tako skupi? Evo npr jja imam noz sto mi otac dao pre dvadesetak gidina, preklopni drvene korice dugacak oko sedam do deset santima i meni zavrsava sve potrebe. Bio sam po raznim vukojebinama i koristio sam ga od mazanja dzema do opravke kola, nikada nije zakazao (jedino sto je preklopni). Sad ga ne bih menjao pa ne znam kako da izgleda i koliko da ima funkcija. Ja razumem da neko daje pare na to zato sto voli pa ok ali kao je za potrebe kampovanja ili slicno ndma potrebe da se kesirate za nozeve...

 

poslato iz mangulane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Ja se potpuno slazem sa tobom, dZoks. Gotovo svaki noz ce zavrsiti posao. Ja rekoh da u poslednjih nekoliko godina koristim onaj Bahco od 800d. Probao sam nekoliko Kershaw, Buck, Cold Steel nozeva (jeftinijih iz njihove ponude) i to je manje-vise to. Neki se lakse ostre, neki teze, neki malo bolje drze rez, neki slabije, ali drasticne razlike - nema. (bar za moje potrebe seckanja klope, pripreme potpale za vatru itd...) Onaj Buck multitool je prilicno koristan jer svi dodaci mogu jednom rukom da se izvuku i sklope, a nije ni kostao mnogo (oko 2 crvene).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS
istinu govoriš Džoks, ali ako bi tako razmišljali, 90% motora na svetu bi bila Honda Cub!

Mozda, ali bi onda trebao da imas jedno 3-4 motora :) ili tri cetiri noza....

 

poslato iz mangulane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja