Jump to content

Moto Zajednica

Sta je pricao Bear Grylls

Recommended Posts

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

kfYU8_imgp9941.jpg

 

Život beše jednostavan dok se motor vozio od kafane do kafane, namigivalo se devojčicama i točkarilo po gradskim trgovima. Ali onda se čovek zezne, pa krene malo do susednog sela u kafanu zato što je tamo piće jeftinije, devojčice manje zahtevne a policija tolerantnija, pa onda iz pohlepe hoće dalje i više i lepše...

E onda se tu negde shvati da bi bilo skroz gotivno malo se provozati kroz šumu! "Znam ja, gledao sam one pacere na jutubetu oni kao idu na put oko sveta, ma nemaju oni pojma" i onda nastaje frka.

 

Ima dve fele, jedna su oni koji kada prvi put pobegnu sa sigurnosti asvalta brže bolje se vrate na isti i više nikad ne pomisle motor ni da parkiraju na travi pored omiljene kafane, pošto ih baš to parče podseća na ONAJ deo gde su zaronili na glavu! A ima i onih drugih, koji su ponosno pljunuli taj busen trave iz usta, pokupili rasute plastike sa obližnjeg kamena, zavili bokvicom junačke rane i opet se vratiti na jos jednu rundu treskanja, padanja, valjanja....

 

No, opet će neko reći, ču ovu budalu šta on priča, ali upravo je to poenta. Svi imamo svoje subjektivno viđenje motorciklizma, života, prirode, uživanja.

 

Suština ove teme je da podelimo svoja viđenja prirode i nas kao motorista u njoj, da podelimo sitne savete koji nam svakodnevno pomažu da u njoj više uživamo. Ne bitno da li se radi o višednevnom kampovanju, spavanju pod motorom ili jednodnevnim vožnjama po gradskim parkovima, sve se računa!

 

 

Pa da pocnem, prvo od toga da objasnim cemu ovo palamudjenje. Da krenem od sebe i sopstvenih afiniteta. Volim da kampujem, volim da putujem neobelezenim putevima, da sam vest, pa i nisam tolko koliko bi zeleo, pa reko hajd da razmenimo iskustva. Kako pakujete kamp opremu, koju opremu nosite, sta nosite od alata za motor, sta nosite od alata za snalazenje u prirodi? I naravno gde sve to stavljate?! Tema bi trebala da bude otvorenog tipa, znaci tucite sve od palejnja logorske vatre do postavljanja satora, zamena guma, vadjanja motora iz gov.. ovaj blata, spremanja i izbora kamperske hrane... probudite izvidjaca u sebi, mislim da ce nam ove godine trebati raznih veztina pored vozackih :DTakodje se nadam da ce ova tema stvoriti odredjenu sliku "gusterima" ko bi nekako, ali ne znaju kako. 0takoje.gif

 

Spisak elementarne opreme:

 

-

-

-

-

-

-

-

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

:Mina:

 

Meni vrlo interesantna tema, jer takođeR volim da se zavlačim po slabo pristupačnim mestima, i da za to budem spreman.

Ima jedna rečenica, neću napisati odakle je citiram, koje se držim: "Mašina sme da zakaže, ali čovek NE!" te valja biti spreman na svašta, šta god na pamet padne.

 

Ja sam raspakovao svoj survival kit :) s'd ću ufotkam ponešto pa malo da diskutujemo i dopunjavamo se ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Odmah da se zapljunem u temu...takodje volim kampovanje, prirodu i sl.

 

Kamp opremu pakujem u transportnu vrecu...kompletno...i ima mesta za jos po nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

hm, zavlacenje na nepristupacna mesta :zvizduk: Ja sam trenutno u patnji zvanoj vreca za spavanje. Trenutno imam dve razlicitog tipa, vojnu i neku tanku jeftiniju letnju varijantu. Naravno, skontah da mi ni jedna ne odgovara i da mi je

u obe neudobno i hladno. Rekli su mi za dva resenja, prvo da moram da nosim neku podlosku i da nema resenja za spavanje

na zemlji i drugo da nisam dovoljno pijan kad lezem da spavam pa mi svaki Q smeta. Dobro, znaci treba mi neka podloska sto

sa sobom vuce dodatno mesto za pakovanje i dodatna doza rakije. Vojna vreca otpada, posto je preteska i prevelika, a i ova druga jest tanja i laksa, al opet zauzima mesta ko sve ostalo sto nosim sa sobom... Svodi se da moram investirati u vrecu od 40-50e, planiram posetu intersportu, bilo je dobrih mckinley-jevih resenja na tu temu...

 

a podloska, one sto su tvrde su prevelike, za dusek mi treba pumpa... ah, nikad kraja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Odmah da se zapljunem u temu...takodje volim kampovanje, prirodu i sl.

 

Kamp opremu pakujem u transportnu vrecu...kompletno...i ima mesta za jos po nesto.

 

sve mi se cini da necu imati mesta za transportnu vrecu :) samo malo da otopi sneg pa cu da probavam kako sta ide na XR-ku. Hocu da mi ista oprema bude za bicikli i motor. Sto ne moze na bicikli, nece ni na motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Jos kao klinac od pecaroskih dana obozavam kampovanje i prirodu.

 

Pa aj pocnem:

 

*Sator onaj najobicniji iz tempa ili slicnih prodavnica cena oko 1500 dingera.

*Vreca isto najobicnija samo malo deblja cena oko 2500 dindzi

*Celofan za krecenje (mislim oko 16 kvadrata) cena 40 dindzi. Kad padne kisa prekrijem sator sa njim. Uparis se do bola al kisa ne prolazi.

*Dusek na duvanje i zaba za pumpanje jer mi uzima mnogo manje prostora od podloge za spavanje cena oko 1000 dingera

 

Kamp opremu pakujem na rep motora u nepropusnoj torbi, osim satora koji ide izmedju fara i blatobrana

 

Od kada sam doziveo na voznji hipoglikemiju ozbiljno posvetim paznju namirnicama. Sada su se pojvaile po maksiju nekoliko vrsta stanglica razlicith namena (proteinske, sa ugljneim hidratima ...) kostaju oko 40 dindzi po komadu. To nisu one bilderske cokoladice ovo je nesto slicno bonziti.

Takodje imam i dve bilderske cokoladice , jedna je proteinska jedna ugljeni hidrati. Cena im uopste nije lepa.

E kad imam sve ovo onda za obrok moze bilo sta mesni narezak, pecenje, ratatui, kavijar na tostu ... :D

 

Vode uvek u rancu, krecem sa 2l i dopunjavam gde god moze. Ko god je ostao negde zaglavljen zna kakav je pako kad ostanes bez vode

 

Vodu i cokoladice drzim u rancu , obroke u torbi koja najcesce ostaje u kampu

 

 

Alat i delovi:

Rezervne unutrasnje gume

Kljuc za svecicu

Svecica

Francuski kljuc (za tockove)

okasti 8 - 16

imbus kljucevi

pajseri

Noz (koji nosim i ovako :) )

 

Alat mi je ujedno iu najveci problem. Ostaje u rancu jer sta ce mi koji moj u kampu, ako se nesto desi treba mi na terenu. Zbog toga ranac mi bude bas pretezak. Tu jos nisam smislio sta da radim (prihvatam savete). Jedino mi kao ideja ide da ga nekako privezem na rep, ali tu moze smeta opasno

 

 

Odeca:

Na sebi uglavnom MX oprema, aktivni ves, i u steku windshield podkapa i podkosulja.

Pored onog sto je na meni u kampu najcesce ostane vetrovka i rezervne carape majce ovo ono. Nemam gde jos i rezervne pantalone nosim a cesto mi trebaju. Za rezervne cizme em nemam kinte em nemam mesta , a isto trebaju :D.

 

E sad kad se vidi sve ovo mozda je malo jasnije zasto mi se sve vise smese voznje koje su u blizini kampa. Ranac pun alata i vode i hrane mnogo umara coveka. Nego lepo sve da ostane u kampu ja se vozim u blizini, u rancu samo voda i stanglice. Pa ako se nesto desi gumi defekt ovo ono, ostavim lepo motor peske do kampa pokupim alat pa nazad do motora

 

Oprema za prezivljanje: ;)

*kompas

*GPS lokator

*auto mapa

*2-3 hepo kocke

Koriscenje ovoga svega izuzteno lako od kad su mi objasnili kako

 

Ostala oprema

*upaljac benzinac

*upaljac na plin

*Benzin za upaljac

*cigare

*cigare

*cigare

*pivo

*pivo

*pivo (ne pijem dok vozim :) )

 

E sad ovo celjudi pomisle da sam porocan covek, ali neeeeeeee. Duvan je sjajan kao dezinfekciono sredstvo kod povreda, a pivo je izuzetno hranljivo i brzo vraca energiju :D;)

 

Sto se ostalog tice znam da upecam, znam da ulovim , znam da ocistim

Gljive se nikad nisam usudio da berem iako su me kao ucili

Vatru uz pomoc hepo kockice palim i kad je blaga kisa

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Au marko, pa ja tolko u yugo kad bi stavio ne bi uspeo na divcibare da se popnem! E to je jedna od stvari koje sam hteo da obradimo u temi. Sve sto si stavio je apsolutno potrebno, ali dzaba, nemoz bre tako u voznju, koji sam Q uzeo motor od 120kg da bi posle pakovanja imao 220!

 

MOje misljenje, kada ti zatrebaju kljucevi od 8-16 treba ti i traktor. Znaci to zamenes mobilnim telefonom. Sto ne moze da

se popravi multi-tool-om, svajcarcem, vezicom i izolir trakom... to se ni ne popravlja u sumi! Naravno, ako postoji neko vozilo koej prati ekipu, onda ne stedis, onda nosis i rezervni klip ako imas...

 

Cokoladice uvek sa sobom, mada bolje rade banane, ali samo ko ih je nosio zna na sta lice kad ih izvadis iz ranca :D . Vode nosim doduse manje, flasu od 1l, znam da je malo, ali treba biti stedljiv. Prosle godine sam dobio hidratacioni sistem (vau sto zvuci) koji sam stvio u ranac, ali nije klasican camel-back posto nema onu kesu za vodu, nego samo adaptere za flase, sto je mnogo dobra fora posto voda nema onaj ogavniukus gume... Kad nadjem kako se to bese zove, saljem link.

 

Ranac imam McKinley Enduro 12, mada kontam da mi je trebao samo za broj veci!

 

mck-100454-050_100454_enduro_12_black.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

što se vreće za spavanje tiče, imam vojnu, i ona je super za neku 'ladnoću, mada kada nju poneseš šator ti i ne treba :) ako ima onaj nepropusni sloj, ukopčaš se i nek' sneg pada :D

 

a imam i neku od 400 din koja se pokazala kao vrlo dobra, lagana je - leti je i ne zakopčavam, a kada je hladnije čak ne moram da spavam obučen, jako lepo greje - vajstinu nisam je isprobavao u nekim extremnim situacijama.

 

e sad što se udobnosi tiče nem' pojma, ja ne nosim podloške jer nisam konformista, mogu da spavam na drvetu (na stablu), na betonu, u vodi (na ribi :lol: ), kamenju, pesku... kada sam umoran bitno je da se odmorim, mesto i vreme mi nisu bitni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Za Kvarisu je predlog da ode u Goru i pogleda Ferrino vrece. Za tako neku cifru 50-70eur ima izuzetnih vreca. Nemam iskustvo sa njima (jer nikad nisam bio raspolozen da dam toliku kintu) ali sam cuo sve najbolje o njima od planinara koji su i na otvorenom spavali u njima. Imam McKinley vrecu i nisam bas zadovoljan ni komforom ni toplinom iako je po napisanom u svojoj komfor zoni sto se temperature tice kada je koristim, a koristim i podlogu Ferrino, koja izgleda ko dusek za vodu (vidi sliku) i zadovoljan sam. Moze se naduvati lako tako nema potrebe za pumpom, a kad je izduvana izuzetno se pakuje tako da zauzima recimo ko Carnex pasulj (gotovo jelo) dakle jako malo. Unutra je postavljeno nekom termo folijom tako da je dobar izolator. Jedina mana je sto je malo uzana ali nije strasno. Naravno da je toplije i lepse na duseku debljine 10+cm ali su zato ti duseci ogromni i teski.

 

 

ULTRA%20LIGHT_WEIGHT_78170.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Za dusek izdvojeno 500din :D . Genijalni su oni sareni kineski, ali je problem izduvati ih isto koliko i naduvati :D . Evo nasao sam camel-back. Inace ima dealer negde u BG, nisu preskupi, a mnogo su bolji od svih sistema koji mogu da se kupe u

LOUIS-u. Nema slika kompleta koji ja imam, ali ideju vec imate, znaci cevka sa ventilom i na drugoj strani cep od flase!

 

http://sourceoutdoor.com/hydration-accessories/13-helix-valve.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Marko svaka čast!

u skoro svemu se slažem. Takođe furam jeftiniji šator+taj najlon :)

mada više nemam taj šator pa ću videti ove godine, bio neki nadrndani u merkuku za 6kRsd.

dušek ne nosim i sve pakujem u bisage i/ili veeeliki ranac koji ili vežem na suvozačevo mesto ili na leđa.

 

čokoladice jako bitne - u pansportu ~150din + bonžite, one druge mi se ne sviđaju jbg, što se banana tiče slažem se sa kvarišom. konzerva tunjevine ili sardine uvek prisutna + so.

nosim upaljač, ali nosim i šibice spakovane ili u vakum kesicu ili u kutiju od filma za stare foto-aparate.

 

nakanio sam se da isfotkam ponešto.

 

nož, uvek bar jedan uz mene ;)

prvi je baš veliki i ne nosim ga često, ovaj sa lančetom je kul, nije veliki od dobrog je materijala, lagan je i na futrolici ima pištaljku.

kašika/viljuška/nož kompletić odličan za jedenje hrane iz konzerve, nož je iznenađujuće dobar, kašičica može da posluži za mešanje kafe :) ima lepu futrolicu pa se okači na kaiš.

HPIM1921.jpg

 

 

rasveta.

MAG Light mini, lepo svetli, dve AA baterije, ima rezervnu sijalicu, ne troši mnogo.

ovo druga sa 9 dioda sija bolesno, troši tri AAA baterije i dugo traju.

HPIM1928.jpg

 

 

vezivanje :lol: konop dobih od jednog vatrogasca, sajlica vojna 20m u koturu jaka k'o dŽavo, ovo crno su čičak vezice poprilično čvrste, kada mi je pukao kaiš na torbi me spasile.

HPIM1916.jpg

 

 

vakum kesice, uvek za nešto zatrebaju, da se ne iskvase dokumenta ako nemate vodonepropusni džep na jakni, Mikki ću da poklonim par komada :lol:

tu ubacim novčanik, so i šećer u kesicama.

HPIM1919.jpg

 

HPIM1923.jpg

 

 

ovo još uvek nisam testirao, kažu da je testera ;)

HPIM1918.jpg

 

 

vojni ašovčić, nosio sam ga na prvu kepijadu da bih iskopao rov oko šatora da slučaju kiše kanališem vodu na okolne šatore :D

zbog težine ga retko nosim...

HPIM1929.jpg

 

 

toliko za sada od mene.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

sve vrece su dobre pogotovu vojne ALI u vreci se spava iskljucivo bez garderobe ! jedino tako vreca ima efekat ... samo u cega i nema zime ! ..

 

Sator (do sad obican ali u planu neki skup ! 20e)

Vreca (obicna leti a kad je hladnije vojna)

Pokrivka (za motor)

Pokrivka (za sator)

Noz (manji 10cm secivo)

Noz (veci 25cm secivo)

Lampa (manja led)

Lampa (velika Mag lite BIG)

Luster (za u sator 27 led-a)

Nesto kanapa

Dusek (na duvanje Kvalitetan) (bole me kukovi od kamenje)

Satorsko krilo (vojno - ispod satora da ne icepam dusek)

Blic (novine)

Primus (benzinac)

Rezervna garderoba

Papuce

Kupaci

Alat (ima neko)

Rakija (2 do 3 L takticki rasporedjena)

Muzika (za kacigu i Mp3 )

Struna sa udicom (na motalici pa na granu i pecaj)

Svecica (stara u dzep - da gadjas majmuna kad ti isece put)

Jorgan (tanak umotan sa vrecom . ove cure danasnje vole egzibicije po sumi)

Torba ( Louis nepropusna da spakujes sve)

 

ima jos gomila ne mog se setim ... kafa,secer,so, solje , lonce ... ali uvek idemo u grupi da kampujemo (prednost kluba) pa se dopunjujemo !

 

a evo i doktora na ovu temu ! :

 

 

 

ovako cu i ja .. imam sve samo jos motor ovakav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Opet kazem, sve je to na mestu, ali ipak bi bilo dobro da se orijentisemo na LIGHT varijantu, zato

ova tema i jeste u ENDURO delu foruma. Sve ostalo moze i sa moto-home-om da se obavi u to ne ulazim.

Ovaj samo sto ves-masinu nije poneo... Znaci pakujemo se za teren gde GS1200 ne moze ni bez kamp opreme!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Јел ово кампинг или преживљавање?

Ако је кампинг пола ствари вам горе набројаних вам не треба....ако већ идете тамо негде где вам се може десити штошта онда је све потребно и верујте шта год наведете а непонесете тамо негде ће вам фалити.

Пошто имам некаквог искуства по разноразним вукојебинама у разноразним условима пренећу вам моја искуства:

1. Врећа за спавање

Искључиво војна са оном гумираном подлогом (постоји још једна варијанта са душеком који се налази у самој врећи до сада је нисам набавио али сам је видео) пошто је мало већа увек можете искористити за паковање додатних ствари у њу. Пре него што је спакујете у њу ставите резервне мајице, гаће ..... и тако је заролате и онда окачите на мотор (чврсто)

2. Подлога

Има разних али лично не користим, видех неку самонадувавајућу 2-3 сантиметра дебљине када се скупи може заједно са врећом да се спакује. Има и оних сунђерастих али не препоручујем.

У комбинацији са горњом врећом подлога је непотребна.

3. Шатор

Као Марко (да не понављам)

4. Додатна опрема.

Ово је већ поље које најбоље познајем.

-Прва ствар је наглавна лампа, може вам помоћи много пута али најбитније је да су вам током рада руке слободне!!!

-Конзерве....најбоље су војне 1zvizduk.gif1zvizduk.gif1zvizduk.gif имају најтврђепаковање и не оштећују се лако а трају.........у пм.

-Нож...дугачак и оштар по могућству дебљи.

-Упаљач, шибице (обоје обавезно) незгодно је када вам се сквасе шибице или када вам кремен испадне.

-Канапа танког обичног (пар метара)

-од алата (звиси од мотора) имају вишенамески кључеви (као за бицикло), имбуси и шрафцигери

-од ''допинга'' божита али само због тога што нема чоколаде која би се истопила на неким врућинама иначе ''МАРС'' 1moto3.gif

-КАФА обавезно * образложићу касније

-сет за подгревање *

-ракија (има више намена)

-ашовчић (ко има свој назуби једну страну и има и тестеру)

 

* приликом гостовања у француској и добих од њих неки њихов сет за ''природу'' сликаћу мало касније да видите како изгледа

има кафа, разних прашкова и врло практичан сет за подгревање хране величине пакле цигара 1hej.gif

 

мада им је храна 1bljak.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

aj malko da dopunim.

često ponesem marker, uljani, po mogućnosti fluo.

udica i struna, to sam imao upakovano u dršci noža koji sam slomio :/

e da ako neko nekad negde naleti - preporuka :) zove se jungle king III

jednom sam naleteo na crni takav za 20 jura...

 

busolu (onu JNA) retko nosim.

alat ne nosim, jbg vozim afriku pa mi ne treba :lol:

 

medicinski paketić :)

zbog kolena obavezno nosim faul gel, to meni konkretno najviše prija.

aktivni ugalj, nekad sam nosio i hepotrombin gel, C vitamin :D nimulid, klometol, presing.

 

što se tiče spavanja u vojnoj vreći, negde između Sombora i Apatina na -20 sam morao da spavam skroz obučen u vojnoj vreći, probao sam bez odeće ali mnogo je hladno bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Јел ово кампинг или преживљавање?

Ако је кампинг пола ствари вам горе набројаних вам не треба....ако већ идете тамо негде где вам се може десити штошта онда је све потребно и верујте шта год наведете а непонесете тамо негде ће вам фалити.

 

 

Kombinovano :)

Da kažemo malo ekstremnije kampovanje ;)

 

ja sam nabavio porciju onu vojnu al' velika mi nekako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

@Dzoks, ako cemo da se obezbedimoza sve sto moze da nam se desi, onda zavrsismo ovako:

 

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT-9YQlK7eeoCsf2OOg2gvo7SBxHS0Ai1awGhqLC54g-dIFwLNTljZ_RWA

 

Dobro razmisljam o varijanti mreza za spavanje + satorsko krilo. Ima gotovih malo zatvorenijih kombinacija da

se kupi ali su mnogo skupe. U toj varijanti nije potrebna podloska, ne postoje sipke od satora i mozes da lozis

vatru blize sklonistu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

kad sam razmisljao na ovu temu, bilo mi je bitno da su sator, vreca i podloska sto manji jer su oni i najkabasti. ostalo se da vec nekako spakovati.

 

na slici je odnos klasicnog satora za tri osobe (realno dve), u odnosu na sator za jednu osobu, vrecu i podmetac.

 

11082009112.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

hm, ovo je vec interesantno, gledao sam neke satore za jednu osobu, ali za stagod da se uhvatim, papreno bre!

Kako taj tvoj izgleda? Koji je, gde ima i naravno ko'ko? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Kod mene je situacija slična, samo bih dodao:

 

- plinski reso (mali- kamperski) + vojnička porcija

- nekoliko metara padobranskog kanapa

- sekirče (malo kasapsko, ali dovoljno teško i jako i za drvo...imam ga otkad znam za sebe)

- namotaj čelične sajle 1,5 mm

- nekoliko kesica meda (odlično za energiju + može umesto šećera)

- vojničko šatorsko krilo

- dušek na naduvavanje obavezno (kiša na kampovanju + probušen pod na šatoru = kupanje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

kepo , ovo skroz levo je vreca za spavanje? slicnu i ja imam, a sator mi je bio velicine kao ovo sto ti je skroz dole na slici, ali x2 po duzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

hm, ovo je vec interesantno, gledao sam neke satore za jednu osobu, ali za stagod da se uhvatim, papreno bre!

Kako taj tvoj izgleda? Koji je, gde ima i naravno ko'ko? :stabre:

 

mislim da je bio oko 90 eur.

verovatno moze negde da se nadje isti ako ne i bolji kvalitet i za manje love, samo treba naci dobar izvor.

 

ovo je McKinley Enduro

mc-kinley-enduro-ultrali.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Evo par fotki sa nekih raznih pakovanja sa sitnih putovanja:

 

7 dana kampovanja, sam, poneo sator za 3 osobe, veliki debeli dusek za dvoje i pun Q stvari. Stalo ej sve, ali

ipak... koferi u sumu :neznam::stabre: ...

 

8529_1252020537454_1137723601_1075021_7819774_n.jpg

 

Jednovecernje kampovanje, u dvoje, samo u virslu stalo sve zajedno sa dve vrece... ali kabasto to nazad visi...

 

32438_1457343150391_1137723601_1605021_859906_n.jpg

 

i trodnevno kampovanje, sator CaprioloOutdoor (preporucujem) i mala vreca, dobro se vozi, ali moze to JOS manje!

 

33511_1535308939487_1137723601_1816409_1986589_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

kepo , ovo skroz levo je vreca za spavanje? slicnu i ja imam, a sator mi je bio velicine kao ovo sto ti je skroz dole na slici, ali x2 po duzini.

 

levo vreca, desno gore podmetac, desno dole sator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja