Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha ybr 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Zeleo bih da kupim nov motor do ili na sajmu u bg-u.Za oko mi je zapala ymaha ybr 125 .

 

Pa bih molio da podelite vasa iskustva o ovom motoru.

 

Da li se isplati kupiti ga,posto prelazim od 50cc na 125cc?

 

Kolika je cena novog i gde se sve moze kupiti?

 

Mogu li se naci delovi za ovaj motor?

 

I kako se ponasa na putu i kolika mu je maximalna brzina?

 

 

 

Hvala unapred :) :) :) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Ja sam ipak za novo ko zna sta sve rade motorima pre prodaje ..... novo je novo !!!

 

 

I ? ima li neko da zna nesto o ovom motoru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Druze...

YBR 125 je dobar i lep motor.

Gradski. Nije zahvalan za dugu voznju, nema snage da glatko izvuce dvoje ljudi plus neki kofer...

A brzina, nakon sto kupis nov, prvih hiljada kilometara ce ti biti ogranicena na nekih 60km/h, dok se ne razradi motor.

 

Trosi "kao upaljac", izrada je kvalitetnija od replike "keeway speed".

Medjutim, brzo ces ga prerasti.

A onda ce ti biti potrebno nesto drugacije.

I kao sto je neko pomenuo, puno ces izgubiti.

Verujem da ovde barem 70% nas vozi ili je vozilo polovne motore. I od toga ne treba toliko zazirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

Квалитетнија је, али није вредна пара јер ће га прерасти, управо како си му ти одговорио

И мало су му по танке гуме, ако возиш по БГ-у може точак да ти упадне у рупу куда иде тролејбус па направиш срање

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

rupu kuda ide trolejbus? dobro stvarno ne moras vise da nas obavestavas sta se sve krije u tvojoj glavi

 

 

Ako hoces iskuljucivo nov prvo sajma verovatno nece biti ove godine, a cena je valjda negde 2300e s tim sto posle godinu-dve neces moci da ga prodas za vise od 1600

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

Мислио сам шину

Немој ти да се правиш паметан знаш шта сам мислио

Или ако тролејбус не иде на шине онда трамвај...

Нисам из Београда па не знам...

  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

nije toliko kivej los da bezis od njega samo zato sto je kinez, govorim kao jedan od vlasnika istog, yamahu nisam vozio, za 1 polovnu yamahu imas 3 polovna kineza koji ce sahraniti tu yamahu, ne znam kako stojis sa keshom ali posle prve sezone znaces vec sta hoces, a ako prodajes motor posle pre ces prodati kineza nego za yamahu, jer za te pare za koje ces kupiti jamahu ima dosta ozbiljniji motor.

To je moje misljenje a ti vidi sta ti najvise odgovara, ima koleginica sa foruma prodaje yamahu ybr,

bolje kupi kineza polovnog a tih 1.000-1.500e ustekaj i posle 1 sezone prodaj kineza dodaj ovo sto si ustedeo i kupi veci motor

  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

nije toliko kivej los da bezis od njega samo zato sto je kinez, govorim kao jedan od vlasnika istog, yamahu nisam vozio, za 1 polovnu yamahu imas 3 polovna kineza koji ce sahraniti tu yamahu, ne znam kako stojis sa keshom ali posle prve sezone znaces vec sta hoces, a ako prodajes motor posle pre ces prodati kineza nego za yamahu, jer za te pare za koje ces kupiti jamahu ima dosta ozbiljniji motor.

To je moje misljenje a ti vidi sta ti najvise odgovara, ima koleginica sa foruma prodaje yamahu ybr,

bolje kupi kineza polovnog a tih 1.000-1.500e ustekaj i posle 1 sezone prodaj kineza dodaj ovo sto si ustedeo i kupi veci motor

 

Potpis...dosadice ti vrlo brzo i posle ces da budes na velikom gubitku,lepo sad kupis polovnig keeway speeda(imas ih vec za 500-550e),perfomanse su iste,potrosnja mozda cak za nijansu i manja,stvarno pouzdan motor,do sad ja ne znam nikog kko je imao neki ozbiljniji problem,samo redovni servisi i teraj,i posle ga prodas za iste pare,ili eventualno budes na gubitku do 100e,i ako ga ogrebes,ne daj boze padnes ili tako neste da ti nije zao motora...a posto ce on sigurno da ti dosadi za nekih mesec-dva lepo kupis nesto jace,vece,bolje itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

Tacno tako

Ja sam kupio kineza jest da je bio 50cc al imao je menjac (sad nema jer sam ga skrc'o) i na njemu sam naucio da menjam brzine i sve to sto ide....

Bolje tako da sam puk'o 800e nego da sam kupio rx50, dt50 od 2-3k evra i da se tucem u glavu sto sam bacio tolike pare na glupost...

Razmisli dobro sta ces da kupis

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Ja sam ipak za novo ko zna sta sve rade motorima pre prodaje ..... novo je novo !!!

 

 

I ? ima li neko da zna nesto o ovom motoru ?

Ja mislim da ih voze :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Sutomore
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Vidi, ja vozim YBR 125 već 5 godina/25000 km, idem s njom na posao, poslom, na pijac, po cigare,... ma, samo ne i tamo "gde i car ide peške". Menjao sam dvaput svećicu, 4 puta ulje, jednom pločice prednje kočnice (FERODO, 15 €), jesenas akumulator (16 €), juče lanac i zupčanike (REGINA, 57,30 €), i sad ću gume (prvi put, upravo kupio PIRELLI "City Demon", 106 €). I nekoliko puta sijalicu u faru, to mi je crkavalo, ali evo već treća godina da mi ne crkava, da ne čuje zlo, pupupu. Radi i sad kao prvog dana (k'o sat), bez najave da ima kakvog zamora. Ulje nikad nije trebalo da dolivam, nego prospem posle 6000 km taj litar, i naspem novi.

 

"Da li se isplati kupiti ga,posto prelazim od 50cc na 125cc?"

 

U pogledu isplativosti, kao prevozno sredstvo je "best job" bez konkurencije (najjeftiniji kilometar). Valjda ga još uvek prodaje Rodić, po ceni od cca 2300 € sa PDV. Najjeftinije što sam video je 2280 € sa slovenačkim PDV-om: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=4750045.

Možda je "Kinez" i rentabilniji, ali i ovo nije skupo za ono što se dobije.

 

"Mogu li se naci delovi za ovaj motor?"

 

Sve što mi je trebalo (baš nije mnogo toga), lako sam našao. Kad su mi trebale kočione pločice, FERODO (odlične) sam kupio za 15 €, a kod ovlašćenog predstavnika Yamahe & Toyote su pločice sa Yamahinim brandom 35 €. Model se proizvodi, što znači da predstavnici imaju obavezu snabdevanja tržišta servisnim delovima. Agregat je više nego proveren u više miliona proizvedenih i ugrađenih na more krosaljki (I TOMOS ga ugrađuje http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5260286), dakle nema rizika od "ćorsokaka" zbog delova.

 

To da nije za duži put su magle: Stići ćeš s njim i na Kamčatku bez malera, i sa malo goriva. Samo, ne izlazi s njim na auto-put! Sve drugo može. Uštedećeš i drumarinu i gorivo, a potrošiti malo više vremena. Na autobanu je uvek frka, krkljanac i strepnja da te neki uspešan poslovni čovek "počisti" mečkom sa 250/h, a na alternativnom drumu po pravilu nigde nikog, i još džabe, često i kraće. Šta fali, kad je opuštena vožnja? More, stići ćeš na vreme, ako si krenuo na vreme. Ja sam ga terao jednom kroz bosanske gudure preko 300 km bez zaustavljanja. Nisam više osećao dupe, al' njemu ništa, "taman postig'o radnu temperaturu".

 

Do 60 km/h (u gradskim uslovima) si car. Krstareća brzina 75 km/h (tad u petoj vrti 5500 o/min, to mu je optimum, tad najbolje vuče, prede k'o mačor). Nije to loša brzina za put na motoru. Kad je pravac, i 90 km/h nije problem. Međutim, preko 80 km/h dosta traljavo ubrzava, pa ne preporučujem preticanje vozila koja idu brže od 60-65 km/h. Bolje "soliraj" za njim (opušteno), taj će garant ubrzo da skrene negde. Ili stani malo, odmori d...., to uvek valja (poneseš đus i sendvič u gepek :Mina: , zapališ pljugu ako si zavisnik, napraviš neku fotku...).

 

Baš se lepo na njemu sedi, ležerno i sigurno se vozi, bez napora, a tako se i manevriše. "Pada" u krivinu "na snagu volje". Lak je k'o pero, malo preko 100 kila, a stabilan i siguran. Ako ti lift u zgradi ima dimenziju 2m, možeš da ga nosiš u sobu posle vožnje, bez rastavljanja. Visoko se sedi, što ja volim, i zahvaljujući tome se dobro vidi s njega. 18 coli točak i napred i nazad je, za moj ukus, njegov veliki adut, naročito kad ga penješ na ivičnjak, i za svako skretanje s asfalta, rupčage kojih ima na sve strane, tramvajske šine i sve tome sl. I kurbla (kick-start) je blagoslovena.

 

Suvozačicu ne vozi više nego "od ćoška do ćoška", ili kupi nešto od bar 500 kubika (KLE 500 ili CBF 500, al' to će da troši i kad si sam na motoru, a uglavnom si sam). Ili kupiš i njoj YBR 125 :moto3: :moto3: (oba koštaju k'o jedna od 250) :stabre: .

 

U principu, prezadovoljan sam, ali bih voleo da je 250ccm/20 KS kad je "brza uzbrdica" (a ja 100 kila).

 

Kad god pomislim da ga prodam, i uzmem nešto jače, dignu cenu benzina, pa me prođe bludna misao za tim jačim.

 

Već neko vreme je kod mene "na čuvanju" APRILIA ATLANTIC 400S od jednog prijatelja. Fakat, ide k'o Space Shuttle, ali na malom broju obrtaja (a to mora u gradu) trese k'o traktor. Lepo radi tek kad pređeš 80 km/h. Automatik, možeš ga j....ti. Kabasto, bre, teško, nezgrapno, i glup položaj tela. Dzaba mu ubrzanje 0-100 10 sekundi, kad ni posle 500 pređenih kilometara nemaš osećaj ni koliki su ti gabariti, ni kuda možeš da prođeš. Manevrisanje - drama. A točkići - k'o dečja kolica, pa još i niskoprofilne gume!!! Kad pregaziš novčić, "na dupetu prepoznaš je l' pismo ili glava". Ima jednu dobru osobinu: ne poprska ti noge kad pregaziš baru. Sve drugo je shit. Radije vozim YBR 125. E, sad, nemam iskustvo sa Kinezom, moguće da je ok. Deluje isti.

  • Haha 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja