Jump to content

Moto Zajednica

LETOPIS 2011 – Godina boksera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Povratak ratnika

 

Kada smo stigli u Piran, bilo je sunčano i toplo.

 

ObCps_087n.jpg

 

Tokom naredna četiri dana, naišao je hladni talas i došlo je do velikog zahladjenja.

 

qNABe_088uff.jpg

 

Ne može se od vetra i kiše izaći na terasu. Na Hrvatskoj televiziji su pokazali reportažu sa auto-puta kod Gorskog Kotara. Pokazuju bajkera koji se zaglavio motorom u snegu kako kreće da traži prenoćište (R-ovac). Ups!

 

Oprema koju smo poneli je bila dobra – ne propušta vodu i vetar. Problem je bio u tome što nismo imali ništa toplije da obučemo ispod. Veče pre polaska, odemo do Kopra i u tržnom centru kupimo termo duksere i debele čarape. Tokom puta, ja sam na sebi imao termo veš, taj dukser i Rukka AiRoad odelo sa Goretex postavom. Bio sam spreman da od gore navučem i kišno odelo ali se ispostavilo da nije bilo potrebe.

 

Povratnu maršrutu smo morali da prilagodimo vremenskim uslovima – auto-put i pravac kući. Na rukama sam nosio zimske rukavice pa nisam mogao da pravim fotografije. U svakom slučaju, svo vreme smo prolazili kroz hladne i ne toliko hladne talase. Temperature je varirala od -1 do +9 stepeni. Srećom, samo povremeno je padala kiša. Snega nije bilo na putu ali su delovi puta u hladovini dosta svetlucali na zubatom suncu.

 

Kako su par dana ranije putevi bili prepuni bajkera, tako smo tog dana sreli samo trojicu. Da ne bude da pravim reklamu, verovatno je slučajnost (a možda i nije) ali sva tri motora su bila GS Adventure. Dobra zaštita od vetra, stabilnost na klizavom putu i grejanje ručica, mnogo pomažu da putovanje bude prijatno.

 

Sama vožnja je bila brza ali ne preterano interesantna. Jedina zabava nam je bilo to što smo uz put sreli direktora konkurentske agencije iz Bugarske. Iako je vozio BMW X5, nije išao mnogo iznad ograničenja pa smo ga tri puta oladili. Pušimo pored puta, mahnemo mu kada prodje pored nas, skok na motore pa na gas. Bi bip, kad ga preteknemo i ajd’ opet. He, he, he… Deca, šta da im radiš.

 

Kada smo ušli u Srbiju, javi mi se Tanja. “Ni za živu glavu ne idite dalje od Beograda. Sprema se strašna oluja.” Ja uvek slušam svoju ženu (…) i rešim da prenoćim u Pančevu. Dušan, naravno, ne sluša (moju) ženu, zahvali se na pozivu i reši da nastavi. Kod Zmaja pravimo poslednju pauzu, napravimo par fotki i ćao.

 

8YX2k_089bd.jpg

 

YTale_090hmz.jpg

 

Četiri sata kasnije ja već dremkam kod kuće. Stigao sam do Pančeva, obišao mamu, taštu, ručao kod obe, kupio Plazma keks da ga ponesem deci i posle svega, prilegao da malo odspavam. Probudi me telefon. Dušan: “Ej, ja sad stig’o do Lapova.” Pogledam na sat. “Kako četiri sata do Lapova, pa to je 100 kilometara od Beograda?!?” “Pa zar ti ne vidiš šta je napolju” kaže Dušan. Povučem zavesu, kad imam šta da vidim – nebo se spojilo sa zemljom. Mrak pao uveliko a kiša pljušti, kao da neko sipa vodu iz vedra. Vetar otkida. “Malo pre prošao onaj tvoj sa X5-icom. Jedva se vuče kroz vodu.”

 

Sve u svemu, od tog trenutka počinje zabava. Ja preko neta pronalazim hotele ali Dušan neće u hotel, hoće da stigne u Skoplje. Kaže mi da vozi kao kroz reku a talasi ga zapljuskuju. Propustile su mu pantalone, čizme, rukavice i jakna. Šta još može da prokisne… Suši se na benzinskoj pumpi i produžava. Stiže do sledeće pumpe. Ja mu nalazim hotel u blizini a on neće. Ide dalje…

 

Tako smo se igrali sve do jedan posle ponoći. Dušan je jedva “doplivao” do Grdeličke klisure ali dalje ne ide - mokar, gladan, umoran. Sve u svemu poslednjih 280 kilometara vozio je 8 sati. Čestitamo.

 

Kada ga je vlasnik motela video, umilostivio se i nad njim i nad motorom. Dušanu je sledovala gurmanska pljeskavica a GS-u specijalni smeštaj u sali za venčanja. Hotelska soba je bila topla.

 

QQLjU_091bd.jpg

 

Sledećeg dana, vreme je takodje bilo kišovito ali ni blizu kao prethodne večeri. Rutinski smo odvezli preostali put do Sofije i do Skoplja.

 

Par dana kasnije, Dušan mi je poslao fotografiju od koje je napravio poster.

 

sGofF_092v.jpg

 

E, jes vala…

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

ODLAZI CIRKUS

 

Kako je vreme prolazilo, postalo je sve jasnije da mi je ovo bila poslednja tura u 2011-toj. Dani su postali kraći, noći hladnije a druge obaveze su dobile prioritet u odnosu na vožnju. Čak ni dnevne vožnje nisu više imale smisla. Teška srca, početkom decembra, morao sam sebi da priznam da je za ovu godinu gotovo.

 

Iskoristio sam uslugu koju predlaže BMW - čuvanja motora preko zime. Za simboličnu sumu, došli su i odvezli oba motora.

 

PIhyg_img2011121500093.jpg

 

Do marta će, prekriveni ciradom, biti parkirani u toploj garaži, priključeni na uredjaj za održavanje akumulatora i biće paljeni jednom nedeljno. Neka se dobro odmore, trebaće im snage za 2012-tu. Imam par ideja.

 

Napolju je već vise od mesec dana sneg. Razgledam fotke i sakupljam inspiraciju. Kada sam počeo da pišem i kada sam napravio selekciju dogadjanja koje bih želeo da spomenem, iznenadio sam se kako je spisak dug. Kada podvučem crtu, ovo je bila jedna jaaako dobra bajkerska godina za mene.

 

 

… ali to nije kraj ovogodišnje moto bajke. Kao što sam već rekao, zima ima svoju čaroliju. Ove godine, za mene i moju porodicu ta čarolija je dobila još jednu dimenziju.

 

 

Uverio sam se još jednom: Najbolji u celoj ovoj priči o motorima su ljudi koji ih voze. Vidimo se.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Svaka čast! Stvarno cu nastradati,pošto svaki put pregledavam tvoj putopis na poslu,ono kao na brzinu ću ja....,i pročitam od korica do korica! Lellee... :takoje::care: :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Sjajan putopis.

Video sa BJB deda mrazova je... pa, malo je reci VRHUNSKI. HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: sachs x road, suvozachica na bmw :)

Drago mi je shto sam bila deo Bugarske avanture, zbog nje je moja jacha polovina reshila da nas vozi jedan GS :)) hvala za divnu prichu i nadam se da se vidimo i sledeceg leta, u Bugarskoj :))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd

Drago mi je shto sam bila deo Bugarske avanture, zbog nje je moja jacha polovina reshila da nas vozi jedan GS :)) hvala za divnu prichu i nadam se da se vidimo i sledeceg leta, u Bugarskoj :))

 

Mislis Gay Ass :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

hvala !

jer zima 2018 je za čitanje i lutanje po postovima (nemam pojma kako sam stigao u ovaj al¨ nije ni važno)

Vidimo se (negde) 

Pozdrav Tesha Mladenovac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Procitao ovaj putopis i gle cuda. Popravi mi se raspolozenje. Bas lepe slike i lepo i duhovito napisano. Super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja