Jump to content

Moto Zajednica

LETOPIS 2011 – Godina boksera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Što se tiče edukacije, skoro celo popodne smo razgovarali o motorima. Pošto Vuk i Bojan voze isti BMW kao i ja, beskrajno sam ih davio.

 

qo8DT_130xd.jpg

 

Brate... šta sve oni znaju... Pola nisam razumeo. Klimam glavom a oni objašnjavaju kako se šteluje... nešto. Vrhunac je bio kada je Bojan izvadio laptop i priključio ga na svoj motor.

 

A3ZVU_131dax.jpg

 

Ja sam kompjuter već povezivao sa printerom, hard diskom, zvučnicima... ali sa motorom nikada. Nisam ni znao da to može u kućnoj radinosti. Još gore je bilo kada su počeli da diskutuju o onome šta se pojavilo na ekranu - gomile parametara i indikatora. Ja ne mogu da zapamtim kako se menja režim vožnje pomoću jednog dugmeta a Bojan tačno zna da li je bolje 4,2 ili 4,7 nečega. Oni su moji idoli. Kada ih gledam i slušam, shvatam da mi je jedina opcija u slučaju nekog kvara da uzmem telefon i pozovem šlep službu.

 

Do kraja dana, u cilju razmene iskustava, razmenjivali smo na po jedan krug i naše motore. Lalajku se nije dopao moj motor, mnogo gadan zvuk ima.

 

7F6vz_132qg.jpg

 

Fibra nam je pokazao kako je napravio fenomenalne kofere, pričali smo o svojim putovanjima, rezervnim delovima, potrošnji... Jednom rečju, pravo bajkersko popodne.

 

Nismo ni osetili kako je prošao dan.

 

Rm08j_133xr.jpg

 

Vreme je za šator. Stavljam slušalice u uši, puštam Rammstein i zaspivam k'o beba.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Poslednji dan “uživanja“

 

Kako sam se dva dana kasnije priključio grupi, tako sam dan ranije morao i da je napustim. Trebalo je iz Sofije da vozim decu u Beograd na aerodrom (he, he... zvuči kao dobar izgovor da uteknem ali je bilo istina). “Lokalci“, Arsa i Niki se iznenada sete da i oni imaju neodložnih obaveza sa sledeći dan – ovde u EU nema vremena za zezanje.

 

Pre razilaženja, planiran je mali izlet do Trigrada. Najzad moto-turizam. Iako teška srca (preuzeo sam funkciju gunđala), moram da priznam da je tura bila sjajna.

 

mzI9I_134qx.jpg

 

HwasQ_135pa.jpg

 

IP7R5_136uo.jpg

 

Vreme je bilo lepo, vožnja u grupi odlična a sam kanjon izgleda fascinantno.

 

Uxnpi_137tt.jpg

 

oNuVR_138ed.jpg

 

pD3ka_139oi.jpg

 

Kada smo stigli do pećine Đavolje grlo, svi ko muve bez glave kupe karte i u obilazak. Samo Komša i ja ostanemo ispred i pijuckamo ladno pivo (ja sam pio Coca Colu ali ovako zvuči više bajkerski). Nismo priznali jedan drugom ali izgleda da smo obojica čitali u Wikipediji da pećina ima 301 stepenik!!!! Nema šanse, ma koliko bilo atraktivno.

 

ZSgA0_140ts.jpg

 

Dok su ostali izigravali speleologe, Komša se opustio uz lokalne običaje.

 

zxTUh_141vv.jpg

 

Na ex, folk and rock'n roll.

 

AUQ9O_142eg.jpg

 

Povratak ka kampu je bio ležeran - pedesetak kilometara prijatne vožnje kroz brdovite predele.

 

EASVI_143hq.jpg

 

Još malo fotkanja.

 

P7N3M_144fb.jpg

 

RTwsg_145wc.jpg

 

Jedno zaustavljanje da se nešto stavi u usta i već smo u kampu.

 

o5JHO_146cq.jpg

 

Vreme je da se kreće. Trojici begunaca predstoji najgori deo – pakovanje. Dok se mi znojimo i sakupljamo šerpe, lonce i kočiće po kampu, ostali se zabavljaju.

 

uZ0d0_147sd.jpg

 

Oni malo hrabriji kombinuju lepo (zezanje u vodi) i korisno (kupanje).

 

KbkHV_148yr.jpg

 

Kratak kurs: Kako se krpi guma na Harley-u.

 

C5XYL_149va.jpg

 

Fotosinteza na suncu i uživanje u pogledu.

 

R1iaZ_150eb.jpg

 

Već je počelo da se stamnjuje kada smo krenuli za Sofiju. Što kaže Lalajko, njih troica su otišli i ostavili nas sedamnaestoro same. Da ne bismo preskočili obavezni element ovog putovanja, izgubili smo se u Pazardžiku.

 

Sledećeg jutra cela ekipa se razišla. Jedni su krenuli pravo kući, drugi takodje kući ali obilaznim putem a treći u Grčku. Sve u svemu, to je bio kraj jedne avanture.

 

Pretekosmo.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Nadam se da mi učesnici ove ture neće zameriti na načinu na koji sam je opisao. Lalajko je sve rekao u svom putopisu. Ja sam morao, u duhu opšteg zezanja koje je tamo vladalo, da opišem nepostojeću "tamnu stranu". Istina je samo jedna: bilo je nezaboravno.

 

Veliko hvala Lalajku, Aci, Jeci, Dejanu, Neši, Mariji, Vuku, Neši, Borisu, Jeleni, Saši, Gorici, Draganu, Marku, Borisu i njegovoj saputnici, Buci i Arsi na odličnom provodu.

 

Volim i ja vas.

 

Hvala svima onima čije sam fotografije sa servera koristio za ilustracije.

 

Da ne zaboravim, specijalnu zahvalnost dugujem Nikiju.

 

hZiG7_151bs.jpg

 

Tek kasnije mi je priznao da još od malih nogu mrzi kampovanje. Kad sam već kod Nikija, razgovaramo mi tako pre neki dan.

 

Ja: Jeli Niki, imaš li neke planove za juli ove (2012-te) godine?

 

Niki: Ludnica, haos, bezumlje, posla preko glave, žena, deca.. ne znam gde mi je glava od obaveza. A što? Da ne planirate opet da idete na neku turu po Bugarskoj?

 

Ja: He, he...

 

 

 

KRAJ PRVOG DELA. NASTAVAK SLEDI...

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

BUDJENJE RANOG PROLEĆA

 

Imaću priliku da proverim da li su sve legende oko ovog motora samo prazne priče; da li su hvalospevi samo pokušaj da se opravda zajeb davanja gomile novca za ništa ili taj motor zaista poseduje ono “nešto”.

 

 

IMA TO "NESTO" BUDI SIGURAN............neka su ti srecni kilometri sa ADV-om.......

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

e umro sam od smejanja....odlicno..0takoje.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Prosto neverovatno. Kad god utonem u tvoje putopise počnem da se osmehujem još po završetku prve rečenice. Hvala ti brate PANDO što deliš slova sa nama! :takoje:

 

Višečasovni ručak je brutalno prekinut... večerom. Gulaš!

Ali ovo je highlight! Za malo ne padoh sa stolice. :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Neso hvala za SVE!!! :care:

 

Lale oces da me rokne srcka cekajuci tu temu. Kaci je vec jednom ;)

 

Pridružujem se zahvali.....bilo je stvarno extra. Zahvaljujem se i Niki-ju , pošto nas je istrpeo sve te dane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Ja sam se tako slatko ismejao, i majku sam zvao, i ona se smejala. Odlican fazon pisanja putopisa i pisanja uopste, svaka cast i hvala, ulepsao si mi vece :takoje:

 

I pored bugarske kamenitze uhvati me nostalgija,pretprosle godine sam bio u Cernomorecu (Sozopol) na moru 3 meseca, i kamenitza je ostavila najjaci utisak na mene :moto3:

 

...slike govore manje/vise od reci ovog' puta :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Jako mi se dopao ovaj šaljivi pristup istom putovanju! Odlično dočarava atmosferu koja je vladala, a i sitne poteškoće koje su se javile tu i tamo. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Sofija, Bugarska
  • Motocikl: Kawasaki Versys

Uvaženi kolega Panda, drago mi je da si toliko aktivan i plodovit, te da time kompenzuješ veliko ćutanje koje se može uočiti sa moje strane.

Zaista, super je što naše jedinstvene i fenomenalne doživljaje praviš publično dostupnim. Sledeći put će biti još bolje i interesantnije.

Samo, pre prijema u grupu, prvo pravimo test na hrkanje! Možda je najlakši put da sebi garantujemo spokojan šatorski san da povedemo

sa nama samo mlade devojke. Mada, kad se bolje zamislim, najverovatnije sam totalno u krivu... ko će nas posle nahraniti, ko će nam

ušinuta leđa masirati :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

A da, neke hrkače sam i ja čuo......ali zato nisam video nijednog medveda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja