Jump to content

Moto Zajednica

Han Pijesak - hard enduro ( 29.Jun-01.Jul)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Na forumu ima vise organizovanih voznji soft enduro sadrzaja ,vrijeme je da napravimo i jednu pravu Hard enduro !! Han Pijesak je mjesto od 3/4 000 stanovnika na romanijskom platou i sam gradic je na 1150 mnv ,nalazi se na magistralnom putu Beograd -Sarajevo, od BG je udaljen 230 km ,Sarajevo 74 , Novi Sad 220 km ,Uzice 180km .

Okolina Han Pijeska je pod gustom crnogoricnom sumom ,sumski putevi i planke za izvlacenje drveta su idealni tereni za Hard enduro voznju i ima ih na citavom podrucju planine Javor i njegovog najveceg vrha Igrista (1400mnv).Sad je ovde sve zatrpano snijegom ali cim okopni potrudicu se da napravim sto vise fotografija i video snimaka terena kojim bi se vozili.

 

Imamo kamp u sumi u mjestu Vrela ,udaljen par km od Han Pijeska ,idealno mjesto za bazni kamp iz kojeg se,bez izlaska na glavne puteve, moze stici na terene predvidene za voznju ,tako da motori ne moraju biti registrovani.Mislim da je smjestaj u satorima najbolja opcija ,ko nema kamp opremu nije problem ,mogu ja naci nekoliko satora.

Kamp ,hrana i pice su besplatni!

 

Najbolji termin za ovu voznju bi bio u drugoj polovini juna ,kada jos vegetacija nije bujna.

 

Obavezne gume sa kramponima ,motori ne bi trebali biti tezi od 150 kg...

 

Toliko za sada ,ako bude zainteresovanih mozemo odrediti tacan termin ,dogovoriti se oko detalja itd.

 

Par slika kampa:

post-1718-0-70875200-1328798901_thumb.jpgpost-1718-0-20729600-1328798931_thumb.jpgpost-1718-0-91913600-1328798986_thumb.jpgpost-1718-0-26748100-1328799030_thumb.jpg

i okoline:

post-1718-0-01970900-1328797645_thumb.jpgpost-1718-0-24507700-1328797052_thumb.jpgpost-1718-0-60123600-1328797081_thumb.jpgpost-1718-0-59211900-1328797108_thumb.jpgpost-1718-0-39114900-1328797136_thumb.jpgpost-1718-0-31393100-1328797158_thumb.jpgpost-1718-0-53815600-1328797182_thumb.jpgpost-1718-0-89159800-1328797202_thumb.jpgpost-1718-0-34212000-1328797234_thumb.jpgpost-1718-0-46012000-1328797262_thumb.jpgpost-1718-0-67936900-1328797288_thumb.jpgpost-1718-0-14730800-1328797308_thumb.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ih kaki ste, ne teži od 150 kila. A jel mogu da se provučem barem kao maloletnik?

Ti si i bez motora preko mere!!!

:nanana:

 

Jes vala i to što kažeš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Drago mi je da ima zainteresovanih :zdravo: potrudicu se da to organizujem najbolje sto je moguce!!! :dobrodosli2:

Sto se tice ogranicenja tezine motora,neku granicu smo morali staviti ,tesko je odrediti rutu koja bi odgovarala svima !

Kada okopni snijeg napravicu snimke i slike terena kojim bi vozili ,tek da vidite o kakvim terenima se radi . Moje misljenje je da je nekih 100/150 km dovoljno za jedan dan ,bice nekih zahtjevnijih dionica na kojim ce se izgubiti dosta vremena ,posebno ako bude vise ucesnika.

Moj plan je da se skupimo u petak ,postavimo satore , ko hoce da se vozi oko kampa ima staza na sve strane :takoje: ,uvece napravimo dobar rostilj ,malo enduraskih :blabla: prica oko logorske vatre itd. U subotu organizovana cijelodnevna voznja ,a za rucak sam planirao da nas ceka negdje na pola rute (nesto u obliku romanijske jagnjetine :Bokilic: ili slicno ,naravno u prirodi) , a uvece opet u kamp !

Ovo je samo prijedlog ,sve mozemo mijenjati po dogovoru !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Drago mi je da ima zainteresovanih :zdravo: potrudicu se da to organizujem najbolje sto je moguce!!! :dobrodosli2:

Sto se tice ogranicenja tezine motora,neku granicu smo morali staviti ,tesko je odrediti rutu koja bi odgovarala svima !

Kada okopni snijeg napravicu snimke i slike terena kojim bi vozili ,tek da vidite o kakvim terenima se radi . Moje misljenje je da je nekih 100/150 km dovoljno za jedan dan ,bice nekih zahtjevnijih dionica na kojim ce se izgubiti dosta vremena ,posebno ako bude vise ucesnika.

Moj plan je da se skupimo u petak ,postavimo satore , ko hoce da se vozi oko kampa ima staza na sve strane :takoje: ,uvece napravimo dobar rostilj ,malo enduraskih :blabla: prica oko logorske vatre itd. U subotu organizovana cijelodnevna voznja ,a za rucak sam planirao da nas ceka negdje na pola rute (nesto u obliku romanijske jagnjetine :Bokilic: ili slicno ,naravno u prirodi) , a uvece opet u kamp !

Ovo je samo prijedlog ,sve mozemo mijenjati po dogovoru !

Ma,posto je prvi put,ne treba se nesto mnogo opterecivati oko neke preterane organizacije.najbitnije je mesto za kampovanje da se nadje lepo,da bude neka zavetrina(planina je to),da se moze dobaviti goriva,koje bi mi kupovali u kampu i najbitnije je od svega,da domacin odredi i dobro obelezi rutu i da se organizuje oko pratnje.Jedan da vodi,jedan u sredini i jedan domacin na kraju da kupi ove sto ispadnu.Bolje najavi skromno,pa ako ispadne bolje,nece da se ljutimo,nego da bude obratno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj plan je da se skupimo u petak ,postavimo satore , ko hoce da se vozi oko kampa ima staza na sve strane :takoje: ,uvece napravimo dobar rostilj ,malo enduraskih :blabla: prica oko logorske vatre itd. U subotu organizovana cijelodnevna voznja ,a za rucak sam planirao da nas ceka negdje na pola rute (nesto u obliku romanijske jagnjetine :Bokilic: ili slicno ,naravno u prirodi) , a uvece opet u kamp !

Ovo je samo prijedlog ,sve mozemo mijenjati po dogovoru !

pazi samo da je klopa blizu kampa, ako si umoran od voznje a volis da pojedes i popijes ko sto ja volim :-) onda je i 5km daleko posle toga! klopa u kampu je najbolja, neki rostilj i pivo pa kad se narod usere da ne mora da se ladi na motoru nego pravac u vrecu da odrzava radnu temperaturu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Imamo dovoljno vremena da sve dogovorimo do detalja ,i ja slazem sa tim ,tesko bi bilo voziti posle rucka :)

U kampu nema struja ,ali sam vec nasao agregat ,moze posluziti za osvjetljenje ,punjenje telefona i za aparat za pranje (glupo bi bilo da blatnjavih motora idete kuci) . Za benzin nije problem ,ruta se moze isplanirati tako da se na pola puta izade iz sume pravo na benzisku pumpu :D i opet nazad ,jednostavnije nego nositi benzin i sl.

Najveci problem je temperatura po noci , na ovoj visini su noci vrlo hladne cak i u avgustu ,u jednom kampu blizu ovog je dolazila veca grupa sa jednog drugog foruma ,bilo je dosta hladno za spavanje i ako je bio avgust. Prijatelj ima one velike vojne satore ,mogao bi da posudim jedan ,a u njega postaviti nase satore ,mozda je tako bolje!? Hladnoca dolazi od zemlje ,najbolje bi bilo da svi imaju duseke na naduvavanje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Vanja, kad otprilike planiras okupljanje?

Tesko i opasno je voziti kroz sumu kad izraste velika trava ,paprat i sl. najbolje kraj juna ili pocetak jula ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja