Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

To u stvari i jeste Beverly 500 Tourer. Cruiser je drugačiji: više hroma, "izbačen" far... Na osnovu ovakvog Beverly-ja su pravili i 300 tourer što ih vozi policija po NS-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Izvinjavam se unapred, ako nije ovde mesto za pitanje. Naime, u potrazi sam za skuterom piaggio beverly 500, naišao sam na jedan koji mi je zapao za oko, Međutim, ima nešto što nisam zapazio na ostalim bev skuterima. Pa me zanima da mi neko kaže, da li je to možda zato što nije za evropsko tržište, ili šta već. Ostaviću i sliku. Hvala unapred :)

post-36456-0-67467400-1426267074_thumb.jpg
 
Neko da pomogne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd Vinca
  • Motocikl: BMW 650 cs

Trebalo bih u nedelju da odem da pogledam za prijateljicu jednu bevku 500 ie iz 2003. Ako moze neki savet nasta bih trebao obratim paznju. Hvala unapred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Motor hladan, postavljen na cent. stender, obrati paznju na sledece:

 

- kreni od prednje gume, diskovi, plocice, amortizeri

- nek neko "potopi dupe" pa vidi da li ima lufta u tocku i kormanu

- sa gornje desne strane ti je plasticno prozorce, odvi srafic i proveri antifriz

- pogledaj zadnju gumu, disk i plocice

- zavuci se ispod i proveri termo grupu, sve mora biti suvo, srafovi nosaca motora na svom mestu

- sa desne strane agregata, kod pumpe za vodu (na odusku) ne sme biti curenja ( antifriz )

- odmah ispod pumpe ti je merac nivoa ulja, odvrni, vidi nivo kao i boju ulja 

- pomirisi merac, ako osetis miris benzina, termostat i antifriz su za zamenu ( cuvena proizvodnja ulja )

- upali motor (slusaj zvuk verglanja), oslusni rad masine, proveri signalizaciju

- dok motor radi, cucni kod CVT-a i oslusni rad ( ne sme biti lupkanja, zveckanja i cangrljanja )

- skini ga sa cent. stendera, probaj kako se ponasa u voznji ( vidi da li pokazuje brzinu kretanja )

- nadji neku uzbrdicu i probaj kako krece ( linearno jedako, ne sme da trese zadnji kraj )

- zaleti ga pa pusti korman ( ne sme da trese nit da vuce u neku stranu, mora ici pravo ki strela )

 

To ti je to u sustini, srecno s kupovinom  :goodluck:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Auuu pi... materinu,meni se malo oseca benzin u ulju! A tek sam zamenio ulje i filter. Kako jos mogu da se uverim da je termostat u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: X9 500

Pa ako temperaturu ne dize dok se vozis onda je 90% on.

Isto tako vidi nivo ulja na sipci. Ako se sjecas koliko si nalio. Ako je isto kao i tada nije nista. Moze se malo cuti na benzin

Takodjer ako je pomjesao onda ti je razina ulja visa i ulje je rjedje i smrdi na benzin

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Primetio sam da mi se ponekad desi da nepostigne radnu temperaturu,a nekada je sve ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vozi po gradu, kreni stani i docice na radnu temperaturu ( od polovine pa do crte pre crvene ), nakon ukljucenja ventilatora, pravac na otvoreno.

Temperatura ne sme pasti ispod polovine, ako padne i ide ka plavom polju....def. ti ne valja termostat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Probavam pa cu pisati sta i kako,u slucaju da nevalja termostat,gde ga traziti? I opet zamena ulja,filtera i antifriza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd Vinca
  • Motocikl: BMW 650 cs

Hvala kolezi Daretu (Satelis)  :takoje: na konkretnom i temeljnom odgovoru. Idem sutra za Nis pa cemo da vidimo sta je i kako je. Hvala jos jedared

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Probavam pa cu pisati sta i kako,u slucaju da nevalja termostat,gde ga traziti? I opet zamena ulja,filtera i antifriza?

 

Bellamoto, PGS, Guevara, Tehnodelta, Biker House.....

Za toliko malo i ne moras menjati mot. ulje ali antifriz (G12 do -30C ) i termostat obavezno kao i selne.

 

Hvala kolezi Daretu (Satelis)  :takoje: na konkretnom i temeljnom odgovoru. Idem sutra za Nis pa cemo da vidimo sta je i kako je. Hvala jos jedared

 

Nema na cemu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700
Vozi po gradu, kreni stani i docice nau temperaturu ( od polovine pa do crte pre crvene ), nakon ukljucenja ventilatora, pravac na otvoreno.

Temperatura ne sme pasti ispod polovine, ako padne i ide ka plavom polju....def. ti ne valja termostat.[/quote

 

Probao sam ovako kao sto si rekao,i definitivno termostat nije u redu. Hvala jos jednom i veliki pozdrav!

Zaboravih da pitam dal mozda nema vise vrsta termostata za njega (2003 god)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: X9 500

Imaju ti dvi vrste termostata.

U starije god ti je u vodenoj pumpi i izgleda kao u auta.

A u novije je na glavi i u plastičnom je kucistu.

Starijeg ti ima u Bellamota na stanju (inače ga nema nigdje) a noviji ima svugdje.

Sad neznam koja je u tebe masina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Kako mogu da proverim koji je model kod mene? Dal to oni mogu da vide po broju sasije ili cega vec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Наравно,зовнеш их,даш им бр. шасије и то је то.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Termostat narucen po broju sasije iz Bellamoto,cena prava "sitnica" ...4850 dinara + troskovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Zaboravio da pitam za koji je model a ni on mi nista nije rekao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja