Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
3 hours ago, Milos_Dj said:

@Davor83 Motoklinika Bg, motoroom NS...  u klinici sam uzimao razne delove. 

Verovatno moze da se nadje to sto tebi treba.

Zvao s ih, šta god sam im tražio nisu imali. Dobio sam neki Italijanski sajt, tu ima dosta delova, nego ne znam kako ide poruci anje odnosno za koliko stiže 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moto Ricambi nema, kao sto nema ni Mot.Klinika, Gavro iz Subotice isto nema..... dok ne krene Mile za IT morace se pricekati.

Nadam se, da ce s ena prolece normalizovati situacija.... sto je mnogo-mnogo je <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
19 minutes ago, Satelis said:

Moto Ricambi nema, kao sto nema ni Mot.Klinika, Gavro iz Subotice isto nema..... dok ne krene Mile za IT morace se pricekati.

Nadam se, da ce s ena prolece normalizovati situacija.... sto je mnogo-mnogo je <_<

Zvao Gavru, motoklinike, motoroom, javili su mi se neki pojedinic (Miloš Ducati) pa cu videti šta imaju. 

Upravo sam se cuo sa kumom u Italiji tamo ih polako opet zatvraju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Dobar vam dan

Išao nažalost sam da vidim Bev 500 2005. Napravio nekoliko snimaka al vidim da nemogu da se zakace ovde. Uglavnom provozao sam ga možda 100m, pali na prvu, oseti se gorivo u ulju i kao da trosi bio dizel kaze prodavac da nije vožen i da je gorivo staro. Ako može mala pomoć motor je na polovnim automobilima na oglasu piše da je iz NS, momci uvoze iz Italije. Ako neko može da pogleda i iskomentariše a bilo bi dobro i broj mob da pustim na vjber par snimaka. 

Hvala unapred

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Par stavri mogu uticati na povecanu potrosnju, posebno je izrazeno od jeseni do proleca kad je spoljna niza temperatura jer tad svakako trosi vise i ako je sve ispravno, 1/2L zna da digne potrosnju.

 

Pored neispravnog termostata kao prvog zaduzenog za povecanu potrosnju (stalno ili prevremeno otvora), lambda sonda takodje moze praviti problem.

Njen rad je izrazen u mV koji setaju od 0 - 100 zavisno koliko temp. dejstuje po njoj i samo stanje treba da prebacuje iz siromasnog u bogato i obratno.

Ako zakuca u siromasno ili ima zadrsku, motor ce do neke brzine promati gas "normalno" a od neke imace trzaj.

Ako pak zakuca u bogato, nalivanje goriva je neminovno i u prvoj trecini gasa moze se videti crn dim na ilazu cunka.

 

Takodje pored termostata i l. sonde ..... jos jedan deo utice na povecanu potrosnju, taj deo je TPS ili ti klapna gasa.

Pogresno ocitavanje polozaja klapne gasa kao informacija putem zice stize u ECU, dalje ECU zadaje kako i koliko ce otvarati diznu ..... i eto problema oko potrosnje, bajk normalno prima gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pored gore navedenog ima manje bitnih stavki koje takodjer uticu na povecanu potorsnju.

Recimo moze glaviti prednja i zadnja kociona klesta, po malo ali sasvim dovoljno da se otezano okrece. 

Na glavljenje ako se doda nizi pritisak u gumama ..... ne mozete zamisliti koliko je tesko gurati takav bajk sto se direktno u voznji odrazava na potrosnju i brze habanje delova (diskovi, plocice, gume).

Veci, siri vizir isto ima manjeg udela.

 

Eto nekih stavki manje il vise bitnih oko povecane potrosnje goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2985 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

 

Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Recimo moze glaviti prednja i zadnja kociona klesta

Huh, meni povremeno glave zadnja klješta. Dovoljno je da pritisnem kočnicu malo, pa odglave... Jel to samo za podmazivanje, ili treba još nešto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve zavisi gde glavi, može biti klip gore na cilindru, može biti klip na kleštima.

Obično bude ovo drugo u problemu.

Za prvo mora se skinuti cilindar, raščlaniti i videti kolika je šteta, možda ima a možda i nema rezona za popravkom.

 

Za drugo moraju se skinuti klešta, izvaditi klipove, gumice, sve odmastiti da bude picikato i ako su klipovi Ok sve đuture poslati Sigurnost ZR da naprave nove gumice jer zbog njih glavi kočnica tj klip (nabubre).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500

Pozdrav ljudi, opet ja. Kako sam počeo nabavljati delovi za Beverly 500 Cruzer, tako mi je na red došao far. Da li neko zna kod koga mogu naći far? Motoklinika, motoroom, gavra nemaju far

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Motoklinika se ne krsti ni levom ni desnom a ni sa oba dve istovremeno sa cenama ,.Pozovem da pitam za nebulozu Nosač retrovizora... i kaze mrtav ladan covek 20e....ALO RODJACE  pa novo kosta 1.600 dinara.... stvarno odsustvo realnosti  imaju .....

Nosač retrovizora.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
6 hours ago, srbenda said:

Motoklinika se ne krsti ni levom ni desnom a ni sa oba dve istovremeno sa cenama ,.Pozovem da pitam za nebulozu Nosač retrovizora... i kaze mrtav ladan covek 20e....ALO RODJACE  pa novo kosta 1.600 dinara.... stvarno odsustvo realnosti  imaju .....

Nosač retrovizora.jpg

Ja ovo sto sam I'm naručio sve je bilo u korektni cenama, što se mene tice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cene su otisle gore sto je i normalno za ocekivati kad je rec o Motoklinici iz razloga sto Igor (Micko) ne ide u IT po delove.

Sa usranom koronom sve je stalo i ako se normalziju situacija i krene kao sto je ranije isao normalizovace se i cene.

Sad em nema, em i ako ima je skuplje nego lani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500

Ma razumem ja to, ali da prednji blatobran košta polovan 15.000,00rsd to mi je malo preterano. Znam ja da je nov bas skup, ali treba biti realan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Pozoves ga i kazes

"ali nov deo kosta 1500 din ti trazis 20€"

a on ti kaze

"pa ti kupi nov"

jer zna da ga nema nigde ;)

Vise puta se desavala situacija. Sta ces, das mu 20€ i teraj dalje...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2985 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 17.2.2021. at 22:34, Davor83 je napisao:

Dobio sam neki Italijanski sajt, tu ima dosta delova, nego ne znam kako ide poruci anje odnosno za koliko stiže 

Ja sam naručivao nekoliko puta delove iz Italije, Francuske i Nemačke. Uglavnom delove sitnijih gabarita, a najveći je bio vizir recimo. Sve uglavnom do 100€ vrednosti

Roba brzo stigne do naše carine, 3-7 dana, ali kod nas zna da stoji dugo, i preko mesec dana. I lokalna pošta zna da oduži sa isporukom.

Nekad naplate carinu i PDV, a nekad ne, sve zavisi kako ocene paket i da li imaju vremena za pregled. Stizali su paketi i za 10 dana, ali i za 45, kako kad.

 

Plus sad zbog korone ništa nije sigurno što se isporuke tiče, zbog nedostatka ljudi koji su na bolovanjima.

 

I da dodam, obavezno uključiti praćenje pošiljke, pa ako treba i doplatiti za tu uslugu. Dešavalo mi se da paket stigne u lokalnu poštu, a da oni ne pošalju obaveštenje da je stiglo.

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2985 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, lestra je napisao:

Vise puta se desavala situacija. Sta ces, das mu 20€ i teraj dalje...

Cenu ću nekako da progutam, al mene užasava nonšalantna povšnost nekih naših prodavaca.

 

Poslednji primer - nisam naručio glupi filter vazduha iz inostranstva, računao sam ima ga ovde. Nađoh samo na jednom mestu preko KP.

U opisu piše za moj skuter, proizvođač RMS, a na slici je HifloFiltro, opet koji odgovara. Ja im lepo napišem može bilo koji od ova dva, ti i ti modeli. I oni mi pošalji treći koji nema veze. Grrr, i onda moram da im vraćam, gubim vreme i živce... Ne treba mi to.

 

Zato volim kulturicu online, pa makar bilo skuplje. Cenim da je to budućnost, i da će sve manje biti posla za trgovce iz podruma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
1 hour ago, lestra said:

Pozoves ga i kazes

"ali nov deo kosta 1500 din ti trazis 20€"

a on ti kaze

"pa ti kupi nov"

jer zna da ga nema nigde ;)

Vise puta se desavala situacija. Sta ces, das mu 20€ i teraj dalje...

Da je 20e ne bih pravio problem. Nego nešto što košta realno polovno 30 do 50e traže 130e. O tome se radi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
11 minutes ago, boza_kg said:

Cenu ću nekako da progutam, al mene užasava nonšalantna povšnost nekih naših prodavaca.

 

Poslednji primer - nisam naručio glupi filter vazduha iz inostranstva, računao sam ima ga ovde. Nađoh samo na jednom mestu preko KP.

U opisu piše za moj skuter, proizvođač RMS, a na slici je HifloFiltro, opet koji odgovara. Ja im lepo napišem može bilo koji od ova dva, ti i ti modeli. I oni mi pošalji treći koji nema veze. Grrr, i onda moram da im vraćam, gubim vreme i živce... Ne treba mi to.

 

Zato volim kulturicu online, pa makar bilo skuplje. Cenim da je to budućnost, i da će sve manje biti posla za trgovce iz podruma...

Ma da nije ova situacija sa koronom, bilo bi mi dosta lakše za naručivanje.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Onomad za Beva bio u potrazi za desnim amortizerom

 

IMG-20210202-1106151.jpg

 

Motoklinika nema al ima od X9 koji je (niklovan deo) za 2mm kraci, cena 60e. Uzmem, reko prepakovacu oba i resen problem, 2mm nista ne menja. Medjutim nece moci, ostecenja na jednom amortu... nista vrati nazad, trazi dalje.

 

Zovi Gavru iz Subotice.... nema od Beva, nema od X9... trazi dalje.

 

Zovi Tehnodeltu, Kiza zaglavio u kovid bolnicu, zove sina Luku da proveri, misli da ima, treba da ima, ima 99%. Provera je trajala 2 danam uz 3 pitanja da li ima..... ne zna se i dalje, na tome je ostalo.

 

Zovi Motorum NS, ima komplet celu viljusku, cen 100e +pt, nece da raspare tj odvoje samo amortizere od viljuske + sto je odmah nagovesteno da se moraju izservisirati jer ima flisovanja ulja na oba.

 

Zovi nekog lika sa Halo Oglasa, ima Beva u delove, ima viljusku komplet celu, javlja za 15min stanje i cenu.

Nema ga 55min. nista, zovem opet... javi se decko i vidim da nema pojma o cemu smo pricali.

Rekoh mu da je rekao da ce javiti stanje i cenu za 15min max, sa druge strane zice dobi odgovor

- "aaa pa ne moze to tako, imam ja svog posla, videcu ti popodne kad zavrsim sa poslom"

pa sto odma ne rece tako, negu tu max 15min?

- ako hoces cekaj, ako neces trazi dalje

ok, javi a ja svakako trazim dalje

Kasno popodne je stvarno javio, decko je neki serviser, ima i daje isto kao Motorum, cela komplet samo sto ovde jedan amort je procureo i cena je 120e.

 

Zovem Vranesa, ima komplet viljuski, ima posebno amortizere koji su u perfektnom stanju.... samo da ih pronadje, cena 70e.

Covek me je ladno vozao skoro 3 dana..... na kraju smo se posvadjali i taj covek je zavrsio karieru kod mene.

 

Screenshot-2021-02-21-11-37-13.png

 

Pritom, sve sto je pricao je laz, saznao sam gde je bio i sta radio.... meni mazao oci, nece da moze.

 

Na kraju krajeva izgoreo sam kao niko.... od sad pa na dalje, ako ne nadjem u Motoklinici ne trazim nigde dalje, o polovnom zborim.....to prepustam vlasniku da juri pa akko mu bude.

Novo zna se gde se trazi tj narucuje, ende.... muke zive koliko ne ozbiljnosti i bolenje patke.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
On 2/20/2021 at 11:48 AM, Satelis said:

Cene su otisle gore sto je i normalno za ocekivati kad je rec o Motoklinici iz razloga sto Igor (Micko) ne ide u IT po delove.

Sa usranom koronom sve je stalo i ako se normalziju situacija i krene kao sto je ranije isao normalizovace se i cene.

Sad em nema, em i ako ima je skuplje nego lani.

Našao sam dosta delova, u Motoklinici, I kod nekog gorana korektan lik. Ostalo mi od krupnijih stvari, far, zadnji blatobran sa štop svetlom, hromirani stitnici za prednje vile. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Dobar dan 

Hvala na odgovoru. Jel neko zna kako mogu proveriti da li je motor kupljen u Srbiji i da li je to moguce posto prodavac kaze da jeste al nema papire, po  broju sasije sam zvao PGS Beograd kazu da nemogu da pronadju jel oni postoje od 2010., a motor je navodno 2007. , na NS tablama je od 2012, a prva registracija 2007.  po saobracajnoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja