Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Stefane, prvo i osvno kaze se dobar dan, zdravo raja..... to ti je kultura + ima neki pravilnik foruma koji bi trebalo procitati/ispostovati.

 

Druga stvar, nisi precizirao pitanje. Da li te zanima u Srbiji ili CG potreban deo (?) posto ti ispod nika pise Kotor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Piaggio x9 500

Pozdrav drugari,

imam problem sa termostatom za X9 500cc 2002 god. Pošto sam prepoznao simptome na osnovu Satelisovog posta (povećana potrošnja, meša ulje i benzin, radnu temperaturu ne postiže rešio sam da ga zamenim. Posle 2 meseca čekanja u bellamoto su me obavestili da se deo više ne može nabaviti. Jel zna neko gde mogu da nabavim navedeni termostat u Srbiji ili ako ima neko da donosi iz Madjarske pošto vidim da ga tamo ima (broj termostata je  834484). 

PS. može i polovan ako je ispravan

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Beverly Cruiser 500

Zdravo ljudi, 

Da se pohvalim, kupio sam beverly cruiser 500, 2009 godiste, Iz slovenije sam, skuter presao 24000. Pre toga sam vozio Kawasaki GPZ 500,pravio lepe ture. Sad planiram i sa beverlijem. 

 

A,Da... Zovem se Dusan, inace sam iz panceva, ali vec par godina zivim i radim u sloveniji. 

 

Imam par pitanja u vezi sa skuterom, jer pre se nisam susretao sa automatskim menjacima. 

Kad krecem iz mesta, skuter kao da ima blage vibracije, i kad polako dajem gas, cuje se iz dekle menjaca kao neko cangrljanje krlj krlj krlj... Ne znam kako bih opisao, a lad dam jaci gas, to nestane. Isto tako u voznji ako ga drzim na medjugasu, odnosno lagano odrzavam brzinu, zacuje se isto to. 

 

A drugo.. Dal je normalno da kad otvorim cep za dolivanje ulja, a motor radi u leru, odatle me prska ulje kao da me neko iz one prskalice gadja za ciscenje stakla. 

 

Inace, motor je vrh, udoban, vozan, brzina sa saputnikom je odlicna,cak i za auto put, ali sam vise ljubitelj lokalnih puteva sa krivinicama. 

 

Kad prodje ova korona, planiram na put do Beograda, bice to lepa voznjica :)

IMG_20200316_132656.jpg

IMG_20200316_132724.jpg

IMG_20200316_132702.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder
20 minutes ago, Tepke013 said:

 

 

A drugo.. Dal je normalno da kad otvorim cep za dolivanje ulja, a motor radi u leru, odatle me prska ulje kao da me neko iz one prskalice gadja za ciscenje stakla. 

 

:)

 

 

 

Nije normalno otvarati cep za dolivanje ulja dok motor radi :Bandolero:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je, nije normalno al je normalno da kad otvori pršće na sve strane.

 

Za prvi problem moraš CVT otvoriti, odmastiti, proveriti, premeriti i znaćeš na čemu si i šta ti je za dalje činiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Beverly Cruiser 500
Pre 20 sati, Satelis je napisao:

Tako je, nije normalno al je normalno da kad otvori pršće na sve strane.

 

Za prvi problem moraš CVT otvoriti, odmastiti, proveriti, premeriti i znaćeš na čemu si i šta ti je za dalje činiti.

Hvala na brzim odgovorima :)

CVT je predpostavljam dekla gde je kais, dakle to pregledati, odmastiti, premeriti, ili gresim? :)

I da li zadnja kociona plocica moze da se promeni bez skidanja auspuha i tocka? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je, ne grešiš.

Možeš promeniti pločice a da ne skidaš točak ma da je pametnije da skineš i proveriš stanje ležaja u traverzni, očistiš i podmažeš nutove, osovinu.... spremi ga kako valja a ne samo šta mora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Beverly Cruiser 500

Pozdrav, 

Opet ja sa pitanjima. :( najvise bih voleo kad ne bi inao, ali kad sam baksuz...

Beverli mi radi ko sat dok je hladan, ali posle 10-15 km, pocne da mi se gasi u leru, i da slabije vuce, i mnogo mu treba da dodje do 100km...a dok je "hladniji" ide ko munja. Kad kazem hladniji, mislim na prvih 15-ak milometara voznje, posle zagrevanja u mesto od nekih minut-dva.... 

Sta bi tu mogao biti problem, ili koji deo da gledam? Nisam do sada imaomotor sa direktnim ubrizgavanjem. Da je karb, gledao bi smesu kakvu pravi odnosno sauh, ali ovde je dizna i leptir.. Drugog nema. Ako je uopste do toga kvar... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koliko je presao motor? Jesu li stelovani ventili skoro? Dok je hladan odgovara mu "masnija" smesa pa dobro ide, kakav je filter vazduha?

Je li ciscena skoro klapna gasa? Trosi li puno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Beverly Cruiser 500

Motor ima 24000 km, ne znam dal je prethodni vlasnik stelovao ventile, ja nisam. Promenio svecice, klapnu nisam cistio, filter vazduha sam gledao, bio je mastan, pa sam ga oprao i naspricao sprejom za filter. Potrosnja je oko 5l na 100,uglavnom dvoje na motoru. 

Stare svecice su imale dve one kukice za varnicu, a nove imaju samo jednu, moze li do toga biti problem? 

Ali uzeo sam svecice koje mi preporucuje proizvodjac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za pocetak ocisti klapnu, skines polako, pazari sprej namenski za ciscenje, cuvaj oci dok prskas.... Klapna koliko se secam ima i rupu gde trebas takodje"prsnuti", to je osovina step motora koji kontrolise leptir gasa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Licno koristim mannol, dostupan mi je i jeftin (420din)...

Trazis samo mannol 9873, cuvaj oci!!! Prska bas tamo gde ne zelis. Razlaze necistoce lepo, nije potrebna cetkica.

Istrosi ga celog na klapnu (ne u el.kontakte), otvori klapnu/leptir rukom pa sa obe strane ocisti.

Nece mu skoditi.

Filter vazduha treba biti bllaaaaaaaago mastan, ima ljudi koji ga natope gustim uljem pa im se skuter gasi na raskrsnicama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Beverly Cruiser 500

Hvala na info, imacu to u vidu, a i zasttitu za oci cu da stavim, imam ih, skuplaju mi prasinu. :) filter cu da opet proverim, da se nije nakupilo uljnih isparenja pa da se zamastio, jer ga vozim po gradu uglavnom. Javljam kad to zavrsim, kakav je rezultat. Nadam se poboljsanju :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Beverly Cruiser 500

Skinuo danas, rasklopio pola motora da stignem do leptira. Ocistio ga sprejom za ciscenje protokomera vazduha, bilo je garavo unutra. Podigao sam malo obrtaje ler gasa, stelovanjem na mali inbus sraf, koji regulise visinu plasticnog tocka na koji je sajla gasa namotana, ali i dalje hoce da se ugasi kad pustim gas i stanem, recimo na raskrsnicu. Primetio sam i da mi broj obrtaja u leru varira, zna da padne na sekund i da se vrati opet u normalu. Ne znam dal da vratim stare svecice sa dva kraka, dal mu mozda to pravi problem. Pre sam imao ngk sa dva kraka, a sada sam stavio denso sa jednim. Toplotna vrednost je ista, odnosno uzeo sam zamensku denso za ngk. 

Nisam vise pametan sta da radim... A u servis da ga teram hocu, ali prvo da znam od prilike sta je problem, da me ne vozaju u servisu.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Taj sraf nisi trebao dirati... To sto opisujes meni lici na prebogatu smesu... Filter vazduha previse restriktivan ili felericna lambda sonda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Beverly Cruiser 500

Opracu filter opet, a jel sondi ima pomoci? Ako je iskljucim, jel ce racunar onda raditi po defaultu, sa prijavljenom greskom? Svecice su dobre, ne pokazuju nepravilnosti u radu cilindra, nisu masne, nisu  nagorele, sto po meni je da je smesa u redu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako sondu raskacis imaces prikazanu gresku, racunar ce raditi po mapi koja ne uzima podatke od sonde... To nije optimalni rezim, trosice vise, radice grubo, sporiji odziv na gas... Generalno losije performanse!

Operi filter za pocetak i zamasti ga na sledeci nacin...

Znaci operes i dooobro osusis, ulje koje imas sipas malo u sake i protrljas, kao da kremu mazes.

Zatim, uzmes filter i o njega ruke obrises. kao o krpu! Nista vise...

Sve sto vise natopis prvo pravi probleme dok gravitacija ne povuce ulje na dole, bude barica u kutiji a gornji deo sundjera suv...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Zna li neko da mi napise postupak zupcenja masine na bev 500, model sa dve svecice? Pitam za drugara, stvarno. 
 

Jebava ga jedan bev vec 10 dana. Skidao klapnu, cistio, prao, jebavao... diznu cistio, svecice menajo... nece da radi i Bog. Na leru nesto trese, trokira, stuca, kad ga prevaris malo na gas on primi i u visim obrtajima kao radi, ali nije to to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Da li je neko imao problem sa vrdanjem volana levo-desno tokom voznje, i to samo ponekad i uglavnom na brzinama izmedju 60 i 80?

 

Zamenjena viljuska, diskovi, skidan kofer, vizir...ali se isto ponasa. Tockovi balansirani, gume nove stavljene, lezajevi ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imali su skoro svi. Neko je uspeo da resi (slucajno), oni drugi nisu.  
 

Mozda neki malo tezi tegovi na krajevima kormana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Pozdrav svima,

 

Imao sam problem sa variomatom na skuteru, kupio sam novi, ali prilikom zamene istog, utvrdio sam da fali podloska izmedju radilice i variomata

Po uzorku sam napravio drugu, ali me zanima da li uopste ide ta podloska

Skuter je 2006 godiste, karburator verzija

 

Takodje ako neko zna pouzdanog majstora u beogradu, da prekontrolise sve to

Unapred zahvalan

115521659_305949757219744_6256333488951129716_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja