Jump to content

Moto Zajednica

profesor 1200

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

• Maxi Scooter Club, 6258 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750XD

Stefane, prvo i osvno kaze se dobar dan, zdravo raja..... to ti je kultura + ima neki pravilnik foruma koji bi trebalo procitati/ispostovati.

Druga stvar, nisi precizirao pitanje. Da li te zanima u Srbiji ili CG potreban deo (?) posto ti ispod nika pise Kotor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 7 postova

Pozdrav drugari,

imam problem sa termostatom za X9 500cc 2002 god. Pošto sam prepoznao simptome na osnovu Satelisovog posta (povećana potrošnja, meša ulje i benzin, radnu temperaturu ne postiže rešio sam da ga zamenim. Posle 2 meseca čekanja u bellamoto su me obavestili da se deo više ne može nabaviti. Jel zna neko gde mogu da nabavim navedeni termostat u Srbiji ili ako ima neko da donosi iz Madjarske pošto vidim da ga tamo ima (broj termostata je  834484). 

PS. može i polovan ako je ispravan

• Sviđa mi se 1

• U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Beverly Cruiser 500

Zdravo ljudi, 

Da se pohvalim, kupio sam beverly cruiser 500, 2009 godiste, Iz slovenije sam, skuter presao 24000. Pre toga sam vozio Kawasaki GPZ 500,pravio lepe ture. Sad planiram i sa beverlijem. 

A,Da... Zovem se Dusan, inace sam iz panceva, ali vec par godina zivim i radim u sloveniji. 

Imam par pitanja u vezi sa skuterom, jer pre se nisam susretao sa automatskim menjacima. 

Kad krecem iz mesta, skuter kao da ima blage vibracije, i kad polako dajem gas, cuje se iz dekle menjaca kao neko cangrljanje krlj krlj krlj... Ne znam kako bih opisao, a lad dam jaci gas, to nestane. Isto tako u voznji ako ga drzim na medjugasu, odnosno lagano odrzavam brzinu, zacuje se isto to. 

A drugo.. Dal je normalno da kad otvorim cep za dolivanje ulja, a motor radi u leru, odatle me prska ulje kao da me neko iz one prskalice gadja za ciscenje stakla. 

Inace, motor je vrh, udoban, vozan, brzina sa saputnikom je odlicna,cak i za auto put, ali sam vise ljubitelj lokalnih puteva sa krivinicama. 

Kad prodje ova korona, planiram na put do Beograda, bice to lepa voznjica :)

IMG_20200316_132656.jpg

IMG_20200316_132724.jpg

IMG_20200316_132702.jpg

• U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: Skuter i kawasaki 650
20 minutes ago, Tepke013 said:

A drugo.. Dal je normalno da kad otvorim cep za dolivanje ulja, a motor radi u leru, odatle me prska ulje kao da me neko iz one prskalice gadja za ciscenje stakla. 

:)

Nije normalno otvarati cep za dolivanje ulja dok motor radi :Bandolero:

• Sviđa mi se 1

Tako je, nije normalno al je normalno da kad otvori pršće na sve strane.

Za prvi problem moraš CVT otvoriti, odmastiti, proveriti, premeriti i znaćeš na čemu si i šta ti je za dalje činiti.

• Podržavam 1

• U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Beverly Cruiser 500
Pre 20 sati, Satelis je napisao:

Tako je, nije normalno al je normalno da kad otvori pršće na sve strane.

Za prvi problem moraš CVT otvoriti, odmastiti, proveriti, premeriti i znaćeš na čemu si i šta ti je za dalje činiti.

Hvala na brzim odgovorima :)

CVT je predpostavljam dekla gde je kais, dakle to pregledati, odmastiti, premeriti, ili gresim? :)

I da li zadnja kociona plocica moze da se promeni bez skidanja auspuha i tocka? 

Tako je, ne grešiš.

Možeš promeniti pločice a da ne skidaš točak ma da je pametnije da skineš i proveriš stanje ležaja u traverzni, očistiš i podmažeš nutove, osovinu.... spremi ga kako valja a ne samo šta mora.

• Podržavam 1