Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5598 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Lepo :takoje:

 

To što ti trese pri 30-40-50 na sat, treba da se pretrese variomat - tu se krije "badalo". Znači pravac kod Dareta i to će se rešiti. Vizir - odeš lepo kod Ivana i on ti napravi vizir po meri za mnogo manje para nego ovi kupovni a često zna biti i mnogo bolji od njih. A što se tiče brzina od 140 - 150 kmh to baš i nije putna brzina za Beverly a kraće nalete u taj opseg vizir će izdržati bez problema :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima,

Od skoro sam vlasnik Beverly 500 iz 2003 godine, već sam primeti da se nivo ulja u karteru podigao, odmah sam promenio ulje i uljni filter. Kontrolisao sam svako malo kad se setim i sve je bilo ok do danas kada sam pogledao ponovo. Od nivoa koji je bio tacno na polovini min-max danas je preko max za 2-3milimetra. Vožnju sam otkazao i sad sam već vrlo zabrinut. Pretpostavljam da je problem sa brizgaljkom ili možda grešim? Ulje ima miris benzina i proredilo se baš. Ja sam iz Pančeva pa bi mi bilo zgodnije ako ima neki servis za preporuku u blizini. Ne vozi mi se na dalje za takvim uljem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav svima,

Od skoro sam vlasnik Beverly 500 iz 2003 godine, već sam primeti da se nivo ulja u karteru podigao, odmah sam promenio ulje i uljni filter. Kontrolisao sam svako malo kad se setim i sve je bilo ok do danas kada sam pogledao ponovo. Od nivoa koji je bio tacno na polovini min-max danas je preko max za 2-3milimetra. Vožnju sam otkazao i sad sam već vrlo zabrinut. Pretpostavljam da je problem sa brizgaljkom ili možda grešim? Ulje ima miris benzina i proredilo se baš. Ja sam iz Pančeva pa bi mi bilo zgodnije ako ima neki servis za preporuku u blizini. Ne vozi mi se na dalje za takvim uljem...

 

Kao sto mladjani Antonic rece 1aha.gif

 

Problem ti je u termostatu, agregat ne moze postici radnu temperaturu zato sto je termostat zaglavio na otvoreno tako da stalno hladi glavu i po tim parametrima ubrizgavanje goriva je nesto vece. Gorivo koje se ne sagori ( visak ) u cilindru, odlazi pravo u karter i eto cudesne "proizvodnje" mot. ulja.

 

Imas 2 tipa termostata, vidi koji je kod tebe:

1. term. u plasticnom kucistu ( sa leve strane agregata, jeftiniji )

2. term. na plasticnom puzu ( sa desne strane agregata, skuplji )

 

Promeni termostat, antifriz i bice sve OK

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Drugari, u sred vožnje malo pre su mi se otkačila klješta sa prednjeg levog diska na beverliju. Jel zna neko majstora koji bi mogao to da sredi na terenu ili da odšlepa do radionice, zaglavljen sam kod hrama hyza3e6a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Stisni kočnicu nekoliko puta dok se pakne ne odupru jedna o drugu (pošto nema diska izmedju), trebalo bi da imaš dovoljno ulja u posudici da to možeš da uradiš. Sledeći korak: priveži nečim klešta oko viljuške (dovoljno čvrsto da ne upadne u prostor ka točku) pa se odvezi do kuće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Sve je na mestu, možda je nezgodan ugao :\ samo su šrafovi otpali. Možda je udela u tome imalo to što sam u poslednjih 12 sati prešao malo više od 500km sa njim po autoputu, oko 130-140 kmh prosečno. Izgleda da bev nije otporan na domaće puteve :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nisu se ti šrafovi odvili za 12 sadi vožnje i pređenih 500 km. Verovano je neko zaboravio da ih pritegne kad je nešto rađeno na motoru !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

I pazi koji kvalitet, tvrdocu srafova stavljas. Dobro bi bilo da stavis na navoj i lepak za srafove.

 

Uh Mišo, malo verovatno da su se šrafovi odvili sami od sebe i oba istovremeno i prosto je neverovatno da nije bilo nikakve anomalije koja bi ukazala da nešto nije u redu. Šrafovi su čelični i praktično se zalepe u aluminijum od koga je štap i teško da dođe do samoodvijanja. Nestručna upotreba tečnosti za osiguranje navoja i pogrešan izbor može da napravi golem problem pri udvijanju da čak može da dođe do kidanja il šrafa il loma uške odnosno kućišta. Na mom motorciklu ide "slabi" Loktajt ali ga ja ne stavljam već to stežem malo drugojačije. U svakom slučaju ako se ide na tredloker, obavezno naj slabiji i koji se odvija nakon grejanja nižom temperaturom, oni jači koji se otpuštaju na dvestotinak i više stepeni nisu za ovo mesto jer tolikim grejanjem se struktirno oslabi aluminijum. Takođe tečnost ne treba nanositi onako domaćinski pa sve namazati jer se to jako teško odvija uprkos grejanju i može doći do pucanja ušice. Ako već hoće da stavi, ja bi predložio da mete samo tačkicu čačkalicom, to je dovoljno, i to sa zadnje strane uške nekih 2-3 navoja pre kraja uvrtanja šrafa, znači samo pri samo kraju navoja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Moram sutra da se bacim u nabavku šrafova.

Šta je verovatan uzrok ovome? Menjao sam prednju gumu dok je motor bio na redovnom servisu i izgleda da majstor nije dotegao sve srafove sa leve strane , pošto je još jedan šraf ispao pored ova dva. Ja sam bio siguran u motor jer je bio kompletno servisiran i sve, nisam ni 200 km nakon servisa prešao sa njm pre puta, samo koliko da oderem prvi sloj gume.

 

Dajte neku ideju gde da nabavim šrafove, jel ima neko ko drži te sitne delove u Beogradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Šraš k'o šraf, ništa posebno, ima ih svaka bolje snabdevena gvoždjara. Nisam siguran da li bi trebalo da budu sa oznakom jačine 8.8, pogledaj da li nešto piše na onim originalnim sa desne strane (pogledaj što pre, dok ti i oni ne spadnu :lol:).

 

Ne znam iz kog si dela grada, ja sam ih kupovao u "Šrafku" u Prvomajskoj, Zemun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Kupi prohromske šrafove. To ti je verovatno M8 sa glavom za ključ 10. Takav nećeš naći u prodavnicama šrafova, ali onda ga možeš zameniti šrafom sa imbus glavom. Ako si blizu Vovode stepe imaš preko puta tramvajske okretnice odličnu radnju, ili ako si blizu Kalenić pijace imaš radnju iza pijace, preko puta ulaza u Opštinu. :zdravo: Da, kupi i podloške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Pa garaza mi je na vozdovcu , odma pored Vojvode Stepe, tako da cu da skoknem gore do trosarine da pogledam. Mozda ce vam ovo pitanje zvucati cudno, ali stvarno ne znam kako da odvoijm one plocice da bi vratio disk, verovatno cu morati da pustim pritisak iz sistema da bi ih odvojio :neznam:

u svakom slucaju sutra nosim original u prodavnicu, valjda radi dok je gore sve raskopano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mozda ce vam ovo pitanje zvucati cudno, ali stvarno ne znam kako da odvoijm one plocice da bi vratio disk, verovatno cu morati da pustim pritisak iz sistema da bi ih odvojio :neznam:

u svakom slucaju sutra nosim original u prodavnicu, valjda radi dok je gore sve raskopano.

 

Lepo, sa dva šrafcigera ( zavučeš ih sa obe strane pločica - obićno sa strane metalni deo pločice malo štrči ) pa polako razmiči. A ako ti se nešto ovako opet dogodi - pre nego što stisneš kočnicu da se pločice odupru jedna o drugu, seti se da ih posle treba i razmaći, pa nađi nešto da gurneš između pločica da ti posle bude lakše ( olovku, neku grančicu il jednostavno ispresavijaš nekoliko listova od novina i rešio si problem !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja