Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima,

Imam problem sa instrument tablom na Beverly-ju 500, tacnije tabla radi perfektno, ali mi se polako ljusti stampani deo, da li je od sunca ili od cega, ne znam. Da li neko ima ideju kako bih ovo mogao da resim? Trazio sam svuda po netu samu semu table pa da je odstampam, ali nigde nisam nasao.

Hvala unapred!

post-30359-0-35183700-1391184878_thumb.jpg

post-30359-0-64736000-1391184927_thumb.jpg

post-30359-0-60306900-1391184971_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5675 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ Gabriel:

 

Spojio sam tvoju temu sa postojećim temama o Beverly 500 modelu da se problematika ne "razvodnjava". MAXI pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Poz svima :)

 

Pitanje je vrlo neodredjeno, tako da cu verovatno da zbunim sve ljude ovde...

 

 

Vozim skutere vec 5-6 godina.

prosle godine cura i ja kupili ybr 125 da vezbamo malo voznju sa brzinama, a imamo i liberty 125.

 

ove godine smo planirali da kupimo nesto vece, sto moze i ona da vozi, npr kle500 i da se vozikamo po srbiji.

 

ali....

 

 

neke se kockice slazu, i meni se nudi bev 500. trebalo bi da dam 1000e a ostalo u radu - usluge su u pitanju.

 

dakle, beskamatni kredit.

 

ja ne zelim da vozim skuter vise, osim mozda do kraja ove sezone.

 

ovaj lik trazi 4000 za taj bev. on je 2008, presao je 19 hiljada, i u odlicnom je stanju.

moja je ideja da spustim cenu na 3500.

 

u oglasima vidim da je od 3800-4300 to godiste sa tom kilometrazom.

 

 

zeleli bi da ga odmah prodamo i kupimo kle 500 ovaj noviji.

 

 

za koliko realno mozemo da ga prodamo? 3300? kazu ljudi da taj bev stoji u oglasima i da se ne prodaje, da li je to tacno?

 

koliko trosi taj 2008. god?

ako se desi da ne mogu da ga prodam, ne bih voleo da vozim skuter koji trosi 8 litra. a ljudi pricaju da trosi puno, ali svi koje sam uspeo da kontaktiram/prodavci bev500 2008/ kazu da trosi 4-4.5.

 

 

da li verovati tome?

 

 

ako i ostane kod nas, da li je relano preci u danu 400-500 km njime?

 

ovaj koji bi mi uzeli ima onaj mali vizir i kofer sa naslonom.

 

sve mi je konfuzno... treba da prodam tog mog liberty 125 prvo, niko se ne jaljva na oglas. deluje mi kao da je malo mrtvo trziste motora, a mozda samo jos nije pocelo zbog vremena, a mozda i tripujem.

 

 

ima li ko neki konkretan savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5675 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozz! Prebacio sam temu u Maxi Tehnički kutak a uskoro ću je spojiti sa već postojećom temom o modelu Beverly 500...

 

Ne znam otkud ti cifra od 8 lit na 100 km :staa2: U velikom gradu ( nisi napisao odakle si) Beverly ne sme da pređe 5,5 lit u gradskoj gužvi a realna potrošnja je kako si naveo 4 do 4,5 lit. Sa Beverly 500 SIGURNO možeš dnevno preći više km nego sa KLE 500 po iole normalnom putu, tu dileme NEMA :jok: Što se tiče cene, tržište je čudo tako da je to nezahvalno govoriti. Meni iskreno se cifra od 4 K eura za to godište i tom km čini velika. Sa druge strane ako daš 1000 a ostalo odradiš :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Iz bgd sam, nisam napisao, izvinjavam se :) :)

 

 

a potrosnja - ujak moje cure vozi bev 500 2006. i kaze da mu po gradu trosi 7-8, a na otvorenom 6-6.5. ne znam da li se razlikuje agregat....

 

 

elem, mi KLE zelimo da uzmemo zato sto Tijana ne moze da vozi bev. visok joj je i tezak. a kle joj je taman, a i meni je taman i dopada mi se ;)

 

 

i, hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Kle ti nije nista laksi to je sigurno za visinu ne bih znao da ti kazem ali ja nisam mogao punim stopalom da stanem na zemlju. Kle mi je trosio 5,5-6l po gradu. A sto se tice te km koju si naveo daleko lepse ces se navozati na bev. udobnije. i sada vozim 250cc i prelazim tu km u danu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5675 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako se Vama KLE sviđa, tu je svaka dalja priča izlišna - uzimajte ono za čim srce zaigra kad ga vidite :)

 

Samo još par osvrta:

 

- Agregat se ne razlikuje na ujakovom i Beverly-ju o kojem vodimo prepisku. Njegov je dobrano "razbucan" ako ima toliku potrošnju, pogotovo na otvorenom :zbunjen:

- Što se tiče širine sedišta, setićeš ga se kada sa KLE-om budeš pravio duže ture :zvizduk:

 

Opet kažem (pišem) - uzimajte ono za čim srce zaigra kad ga vidite :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

@chika aj zovem te ovih dana da konacno probas moj er6 :) pokupio sam ga od majstora

super je motorce za dvoje narochito ako se stavi bolje sediste kao kod mene. E sad ne znam koliko je KLE bolji sto se zastite od vetra tice, suvozacicu ti shtitish od vetra , ali tebi moze da zasmeta. Potrosnja je oko 5 na otvorenom.

Mada mogao bi i versysa da uzmesh u razmatranje, mislim da je dosta bolji od KLE, najbitnija stvar je shto bi trebalo da ima mnogo bolje kochnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Poz svima :)

 

Pitanje je vrlo neodredjeno, tako da cu verovatno da zbunim sve ljude ovde...

 

Vozim skutere vec 5-6 godina.

prosle godine cura i ja kupili ybr 125 da vezbamo malo voznju sa brzinama, a imamo i liberty 125.

 

ove godine smo planirali da kupimo nesto vece, sto moze i ona da vozi, npr kle500 i da se vozikamo po srbiji.

 

ali....

 

neke se kockice slazu, i meni se nudi bev 500. trebalo bi da dam 1000e a ostalo u radu - usluge su u pitanju.

 

dakle, beskamatni kredit.

 

ja ne zelim da vozim skuter vise, osim mozda do kraja ove sezone.

 

1. ovaj lik trazi 4000 za taj bev. on je 2008, presao je 19 hiljada, i u odlicnom je stanju.

moja je ideja da spustim cenu na 3500.

 

u oglasima vidim da je od 3800-4300 to godiste sa tom kilometrazom.

 

zeleli bi da ga odmah prodamo i kupimo kle 500 ovaj noviji.

 

2. za koliko realno mozemo da ga prodamo? 3300? kazu ljudi da taj bev stoji u oglasima i da se ne prodaje, da li je to tacno?

 

koliko trosi taj 2008. god?

ako se desi da ne mogu da ga prodam, ne bih voleo da vozim skuter koji trosi 8 litra. a ljudi pricaju da trosi puno, ali svi koje sam uspeo da kontaktiram/prodavci bev500 2008/ kazu da trosi 4-4.5.

 

3. da li verovati tome?

4. ako i ostane kod nas, da li je relano preci u danu 400-500 km njime?

 

ovaj koji bi mi uzeli ima onaj mali vizir i kofer sa naslonom.

 

sve mi je konfuzno... treba da prodam tog mog liberty 125 prvo, niko se ne jaljva na oglas. deluje mi kao da je malo mrtvo trziste motora, a mozda samo jos nije pocelo zbog vremena, a mozda i tripujem.

 

ima li ko neki konkretan savet?

 

1. Malo je jaca cena za dati model, mozda cak i precenjena stvar ali opet ko se nameraci da ga kupi + ako bas zeli takav model verujem da ce istresti i vise para ako treba..... ljubav prema necemu je cudo i nema limita 2Ljubav.gif

 

2. Potrosnja mu varira od 4 do 5.5L tako da je skoro pa nemoguce da je 8L kao sto rece, jedino ako mu nesto debelo ne valja oko ubrizgavanja, mapiranje.... i td.

 

3. Nikako, zabluda 1jok.gif

 

4. Realno se prelaze te kilometraze pa cak i vece, sve zavisi kad pocne guzzca da trne 100, 200km predjenih ali kad utrne moz da vozis kolko hoces, bar je takav slucaj kod mene...kad utrne vise nista nije problem, samo gasss 1moto3.gif

 

.......... realno od svega ovoga msm da je pravi odgovor ovo sto je boldovano u tvom gornjem tekstu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5675 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kao što sam i napisao, spojio sam novootvorenu temu sa već postojećom temom o Beverly 500. NAstavite prepisku dalje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Е мој чика милане ... Сателис ти написа есеј а ти ни да одреагујеш на његов пост!!! Ипак је човек одвојио своје време да те испоштује и да ти савет... А веруј ми дао ти је напрофесионалнији!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

ih ih ih! sram me bilo :( :( (

 

 

satelis, hvala puno na komentarima.

 

ovo sto je boldovano... definitivno je istina....

 

 

 

elem, motorni zgoditak je posudio er6n da probamo. bas smo se malo pre vozikali.

cak je i Tijana uspela da vozi motor bez problema.

 

medjutim, nije to za nas, ja licno nemam dobar filing. nije mi dobar osecaj, nekako sam mnogo nagnut napred, tijana kaze da joj je neudobno nazad....

 

ali je bas lep i super se lako vozi.

 

no, opet se vracamo na kle pricu.

ako neko ima novijeg kle, a voljan je da nam da krug da probamo......

 

 

mi cemo verovatno uzeti tog bev, pa cemo polako da trazimo nacin da menjamo za kle...

 

 

i tako..

 

 

opet, hvala vam svima, mnogo pomazete pisanjem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima. Prikljucio se i novi clan foruma! :)

Ukratko, imam 32 god, vozio sam Scarabeo 150, zivm na NBG, kupio sam pre 5 dana Bev 500ie 2007 god. Motror je kupljen u SR. Presao je 12 K km...

u super je stanju (za koji dan ga vozim na servis:-) )

Imam pitanje-dva:

1.) Da li neko zna koja je razlika izmedju 500 obicnog i 500ie (crvenim slovima)?

2.) da li neko zna nekog majstora u BG? ali da je dobar majstor a da nije ovlasceni servis?

 

p.s. za koji dan cu vam reci potrosnju, 50 km na autoputu, 50 km po gradu i mogu vam reci da sam vozio (samo probao koliko moze da ide) motor 170km/h.

 

Hvala unapred.

Pozdrav,

Nenad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ај да ја пробам да ти помогнем.

Прво би требало да је разлика у карбуратору и директном убризгавању и још некој електроници вероватно.

А за друго контактирај колегу Сателис он ће ти најбоље помоћи1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5675 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

KoleZa braca je dobro rekao za Dareta - Satelisa ali nije dobro rekao za agregat Master 500. Ne postoji Beverly 500 sa karburatorom - svi su ie model. Agregat Master 500 se nikada nije pravio u verziji sa karburatorom - samo sa ubrizgavanjem.

 

Konkretno kod Beverly-ja postoji razlika u agregatu od 460 ccm i novijoj izvedbi od 493 ccm i dve svećice koji ide na Beverly 500 cruiser. Kao što rekoh, svi su ie :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Хвала на исправци и извинте ал око Беверлија не знам ништа осим да неки имају Мастер агрегат,ето научих и ја нешто ново.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Alexanto and braca, hvala punooo.. razjasnili ste mi dilemu...

Moj bev je sa manje kuba... Al ne zalim se.. :-) da li neko ima kontakt od Satelisa, radio bih servis, itd...

I u koj je kraju covek, ja sam za nbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

poz za sve :)

 

 

evo da javim - uzeli smo tog bev 500 ie kruser.

 

slicica je tu, da vidite.

 

uglavnom, za sad smo zadovoljni. tijana se plasi da vozi, tezak joj je.... valjda ce se osloboditi.

 

prvi utisci - prezadovovoljni smo. uz par nekih mana - tipa, trese na 30-40 na sat, i to bas puno....

 

 

pisem jos utisaka kad se izvozamo lepo. icicemo sledece nedelje za rumuniju, pa cu sigurno biti pun utisaka!

 

 

poz poz

post-28786-0-36520200-1397462269_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

a pitali ste gore za majstora - moja preporuka - Rajko 063203232, on je na lekinom brdu. odrzavao mi je liberty, odrzava mi jamahu, i sad evo i beverlija. odlican je majstor, i super je lik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Evo mene opet :)

 

 

Hvala svima na svim savetima i diskusiji.

 

Mi smo bili na prvoj voznji. nekih 450km.

i bas smo zadovoljni. i uprvljivost, i potrsonja, i udobnost..

 

Naravno, ima tu par nekih stvari koje mi se ne dopadaju - tipa, mnogo trese motor na 40-50 na sat. u gradu dosta vise trosi. ali, generalno, stvarno smo zadovoljni.

 

T ne moze da vozi. mislim, provozala ga je jednom, ali joj je jako tezak, i plasi ga se. navicice se valjda do avgusta, ne vozi mi se skroz do italije i nazad :P

 

 

nego, jedno pitanjce - vetrobran mi je malo nizi, i lupa me vetar po kacigi.

 

cim spustim glavau malo, tisina ;)

 

e sad, da li je ok onaj dodatak, kao produzetak za vetrobran. videh u maxmomentu, samo se nasrafi na vetrobran.

da li to menja upravljivost, tj, da li je ok za brzine 140-150?

 

hvala puno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja