Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Beverly 500 '11

Ćao svima, 

Imam jedan na izgled glup problem, nadam se da će neko od vas moći da mi pomogne. Tražio sam po forumu ali nisam naišao na sl.  

Ovako, ispraznio mi se akumulator toliko da ni sedište ne mogu da podignem (sajla naravno nije u funkciji). Ima li ko neku ideju kako da se izvučem iz ovoga? Ne bih da rastavljam pola motora kako bi došao do akumulator, ako ne mora. 

Hvala puno unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Мислим да ћеш морати у сваком случају, дал због акумулатора или сајле

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250

Решење би могло бити да се струјни круг у којем је бравица седишта споља напоји, нпр. да се напајање +12V доведе на одговарајући осигурач (наравно и маса негде да се споји). Нажалост, немам ел. шему при руци за детаљније упутство...

 

Душан

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 20 minuta, Stawra je napisao:

Ćao svima, 

Imam jedan na izgled glup problem, nadam se da će neko od vas moći da mi pomogne. Tražio sam po forumu ali nisam naišao na sl.  

Ovako, ispraznio mi se akumulator toliko da ni sedište ne mogu da podignem (sajla naravno nije u funkciji). Ima li ko neku ideju kako da se izvučem iz ovoga? Ne bih da rastavljam pola motora kako bi došao do akumulator, ako ne mora. 

Hvala puno unapred

Masu dodaj na ram ili sam agregat, +12V dodaj na kucistu osiguraca u kaseti ispred nogu pa probaj.

Ako uspes tako, super, ako ne uspes moraces skinuti Y masku, retrovizore, vizir i mozda inst. tablu kako bi dosao do dzeka kontakt brave.

 

Odmah iza desnog fara, nalazi se racunar ECU i imobilajzer, razdzekaj za svaki slucaj, ako dodje do pogresnog prespajanja da ne nepravis vecu stetu.

 

Kad dodjes do dzeka, izvuci ga, crvenoj i beloj zici daj +12V, masu na ram ili agregat, stisni dugme za otvaranje sedista i to ti je to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Beverly 500 '11

Probali smo ali nismo uspeli da napravimo krug. Imaš li možda link za el šemu? 

Tek sada vidim da nisam promenio motor u opisu, u pitanju je bev 500 2011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Beverly 500 '11
pre 3 minuta, Satelis je napisao:

Masu dodaj na ram ili sam agregat, +12V dodaj na kucistu osiguraca u kaseti ispred nogu pa probaj.

Ako uspes tako, super, ako ne uspes moraces skinuti Y masku, retrovizore, vizir i mozda inst. tablu kako bi dosao do dzeka kontakt brave.

 

Odmah iza desnog fara, nalazi se racunar ECU i imobilajzer, razdzekaj za svaki slucaj, ako dodje do pogresnog prespajanja da ne nepravis vecu stetu.

 

Kad dodjes do dzeka, izvuci ga, crvenoj i beloj zici daj +12V, masu na ram ili agregat, stisni dugme za otvaranje sedista i to ti je to.

 

Hvala, probaću. Valjda ću uspeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Probaj sajlu malo da povuces safcigerom tamo iza poluge. Cesto je samo istegnuta ili nema pravu putanju pa joj malo fali.

A moze li kablom na ram i direktno na anlaser da zavergla, posle bi mogao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tesko to za sajlu, do sada kad je ista u problemu uvek bude problem u rdji tj zariba i tu nema leka sem rasturanja i zamene.

Problem je sto vlasnici uvek koriste dugme jer je mnogo lakse od otvaranja kasete pa povuci poteznicu pa zatvori kasetu, onako klik i sediste otvoreno.

Mora se sa vremena na vreme (moze i na prazno) jedno 10, 20x povuci obe poluge i mirna backa.

 

Kablom na ram (masa) pa da direkto zavergla na anlaser.........nece nista dobiti sem verglanja, ne zatvara se strujno kolo ka ostatku instalacije jer kontakt unutar automata anlasera ostaje u donjem polozaju pa ne moze prebaciti +12V drugoj zici sto ide od akimulatora do automata anlasera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Najbezbolnije je da odradi kako sam gore opisao, jbg malo rasturanja, malo prespajanja i sezam ce se otvoriti :)

Bolje pitati nego skitati ili jos gore napraviti stetu.....prosle sezone, dvoje je sprzilo racunare na keca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Beverly 500 '11

Ipak sam se odlučio ta tražim zdravi deo sajle, pa sam preko nje otvorio sedište. Bojao sam se da ne sjebem komp. Ostavio sam da se poni akumulator pa dalje. 

Hvala na savetima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Povodom akumulatora: Bio mi je ranije ytx12 kako sam i napisao, a naručio sam ytx14 po nekom PDF manualu i preporuci akumulator šopa.

Namučio sam se da ga ubacim jer je nekih 1.5 cm viši od ytx12.

Uspeo na kraju krivljenjem i kačenjem klema sa strane, a i tako sam poklopac jedva nategao. Bitno da sedište može da se zatvori, a kako ću to sve da rasturam preko zime bem li ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Beverly 500 '11

Akumulator u njemu mi je ytx14-bs.
Momak u šopu mi je poručio filter mahle oc 11, javljam danas sta sam uradio

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Jok. Ja sam uzeo sa samočišćenjem. Čak i kad je program isključen treba malo više off-a.

 

P.S. Zajebavam, naravno, al ti si prvi počeo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova
27 minutes ago, Singularitet said:

P.S. Zajebavam, naravno, al ti si prvi počeo :)

Ja sam ozbiljan ma koliko neozbiljno izgledalo :D , aprilia sr, x9 ni priblizno se nisu prljali ovako kao ovaj.

Is'o sam sa prijateljem na isti deonicu, njegov gs malo nesto tocak al ovaj moj kao da uziva :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Pa pazi, kad odem do placa na selu imam jedno km ipo nasutog puta (tucanik). Zaprlja se ali ni pola od toga što si ti postavio. Na zadnjem točku Sava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Danas mi OTPALA pločica u vožnji i blokirala prednji točak ali na sreću pri brzini 2-3km/h pa smo prošli bez pada. Inače planirao sam iduće sedmice,čim prođe Vaskrs raditi servis ali eto čika Marfi je bio brži. Zanima me koje pločice preporučujete,proizvođač,materijal itd.? Takođe ako neko zna ko je proizvođač ovih starih da ga izbjegavam ubuduće...

 

IMG_20180406_173400.jpg

IMG_20180406_181156.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Desava se to i kod dobrih plocica. Mislim da pregrevanje moze da bude uzrok, posebno kad sidju na neku malu debljinu. Ja sam stavljao i RMS i NHC i SBS i Nissin i TRW i sve su radile posao kako treba. Cak RMS koje su najjeftinije imam utisak da su mi pod rukom najbolje. Najlakse za doziranje i nikad nisu pistale. Trose se brzo. TRW su mi bile najtvrdje, pa Nissin. 

Ostaju ova druga dva u zlatnoj sredini

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

isto iskustvo sa rms, kratko traju na desnom prednjem disku koji nije uparen sa zadnjim, ali sasvim dobro koce i jako su jeftine. Prednost mekih plocica je da ne ostecuju disk ali zato ih cesce mijenjas.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Takodje mogu potvrditi vrlo pozitivno iskustvo sa RMS plocicama, jeftine, dobro koce.

Sto se trosenja tice, to vec sve zavisi od vozaca do vozaca tj stila voznje al da su dobre, dobre su.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja