Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kolega, ja sam do sad vozio miselin city grip i generalno sam zadovoljan sa njom, drzi odlicno i mokro i suvo ali je mekana i brzo se trosi. Jedno 15k km i gotova i to je max. Ako bev ostane kod mene na prolece stavljam metzeler. A za cene neznam realno trebalo bi da sad imaju neki popusti jer je kraj sezone. Vise o tome imas u temi gume za maxi skutere. Poz

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova
Neće da zove.
 
 

Pa neće, previše sam gledao u but&guz pa mi se izmešalo :D
P. S. A mogao si neki link da šibneš gde bi bilo dobro neki točak da kupim, umesto što stavljaš onu golotinju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dali je neko od kolega sto voze Beverly budzio neke maglenke i dali uopste postoji neki nacin za to, i ako jeste da pokaze sliku bar da vidimo pa mozda nesto preko zime da se zanimamo. Kolege na atlantiku su stavljali i extra je.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Kolege jel moze neko iz direktnog iskustva da mi preporuci neki alarm za Beva? Ne treba da bude neki sega-mega specijalan, dovoljno je da je glasan i da se tacno oglasava, tj. kad neko pokusa da pomeri motor. Totalni sam laik, ne znam koji moze zbog akumulatora, potrosnje struje i tako toga... I gde ima da se pazari?

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Moj sestrić je kupio Bev 500ie. Vozio sam ga prvi put u zivotu. Kada kocim zadnjom koci ko lud, jer koce tada oba tocka. Kada koćim samo prednjom ono je je jakoooo slabo.

Da li je to tako ili ima neki kvar?

Predhodni vlasnik ga je vozio kod majstora i majstor mu kaze da je to normalno.(menjao je ulje i uspuštao vazduh)

Hvala unapred:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Momci koliko vam trosi Bev500? Negde citam 10, negde 7, fabrika kaze 3, komsija kaze 4...za ovaj skuter nisam cuo 2 ista odgovora sto se tice potrosnje...moze li neko malo jasnije o tome i sta izaziva tolike varijacije a da nije voznja naravno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kao doskorasnji vlasnik istog da pokusam da odgovorim na ovo pitanje. Posle sredjivanja termo grupe kod naseg kolege (satelisa) mislim da sam sam izvuko maximum odnosno minimalnu potrosnju. Bilo je 3;8 na otvorenom ali bas lagane voznje, a u gradu 4;5-5. To je kod mene bilo najnize pod uslovom da je sve tip top. A vibracije to je jedan cilindar na 500ccm prosto. Najvise sam zbog toga otisao na silver winga. 2 cilindra prede kao maca.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Vuk BGD je napisao:

Kolege jel moze neko iz direktnog iskustva da mi preporuci neki alarm za Beva? Ne treba da bude neki sega-mega specijalan, dovoljno je da je glasan i da se tacno oglasava, tj. kad neko pokusa da pomeri motor. Totalni sam laik, ne znam koji moze zbog akumulatora, potrosnje struje i tako toga... I gde ima da se pazari?

Hvala.

Na Aliu mozes naci pristojne alarme za male novce. Ako ti Bev nema kodirano paljenje, mozes uzeti alarm npr. ovaj alarm, dobra strana ovog alarma sto imas kljuc i daljinac u jedno, narezes samo mac i gotovo.

Sledeci koji mi deluje da je ok je ovaj alarm, njegova dobra tj odlicna stana je sto ima pejdzer. Mozes da ne vidis motor ali zato ces cuti na pejdzeru ako neko cacka.

 

Bitno je da uzmes alarm predvidjen za motor jer je projektovan da trosi malu klicinu struje za razliku od alarma za automobile. Ima ko je ugradio u motor alarm od automobila, sve radi sve fercera ali zato aku malo malo pa na punjac.

 

Pre 2 sati, srbac je napisao:

Moj sestrić je kupio Bev 500ie. Vozio sam ga prvi put u zivotu. Kada kocim zadnjom koci ko lud, jer koce tada oba tocka. Kada koćim samo prednjom ono je je jakoooo slabo.

Da li je to tako ili ima neki kvar?

Predhodni vlasnik ga je vozio kod majstora i majstor mu kaze da je to normalno.(menjao je ulje i uspuštao vazduh)

Hvala unapred:)

Leva rucica kocnice je integralna kocnica ili ti koci prednji desni disk svega 30% dok zadnji 70%, desna rucica samo prednji levi disk. Koriscenjem obe rucice istovremeno, dobije se dobar rezultat na drumu i nije to niakav kvar pod uslovom da je kocioni sistem ispravan na motoru.

 

Pre 1 sat, Mladen990 je napisao:

Momci koliko vam trosi Bev500? Negde citam 10, negde 7, fabrika kaze 3, komsija kaze 4...za ovaj skuter nisam cuo 2 ista odgovora sto se tice potrosnje...moze li neko malo jasnije o tome i sta izaziva tolike varijacije a da nije voznja naravno?

Pa i ne mozes cuti jer potrosnja zavisi od vise faktora, neka normala je 3.8 - 5.5L/100km sve zavisi da li je jedna osoba il dve il na te dve dodas jos stvari tj opterecenje (bisage, torbe).

Sve ispod 3.8...... gazda bas zinculira, sve preko 5.5.......nesto nije u redu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Hvala Satelis na odgovoru. Vec sam narucio neki sto mi je Alexa preporucio, isti proizvodjac sa tvog drugog linka samo nema pejdzer pa je i jeftiniji. Isti i prodavac na Aliju...

Ma samo da svira i odlicno... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco
pre 40 minuta, Satelis je napisao:

Pa i ne mozes cuti jer potrosnja zavisi od vise faktora, neka normala je 3.8 - 5.5L/100km sve zavisi da li je jedna osoba il dve il na te dve dodas jos stvari tj opterecenje (bisage, torbe).

Sve ispod 3.8...... gazda bas zinculira, sve preko 5.5.......nesto nije u redu

Hvala gosn' majstor Satelis, interesovala me je realna potrosnja i takav sam odgovor i dobio/trazio :)...sad cu jos i Beverly uzeti u obzir da pazarim... :D

Hvala jos jednom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Sa opterećenjem od 200kg,na otvorenom,100-120km/h po satu izmjerio sam 4,8L/100km. U gradu oko 5,5-6L.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Moj po gradu od 4 ~4.5. Najmanju potrošnju sam imao od 3.6, samo auto put 100~110km.

P.s. Danas sam pokušao da stavim LED sijalicu, ali malo morgen. Ulaz je uži od sijalice led i nikako ne može da se stavi. Pitanje za kolege, dal može da se skine far plastike pa da se od napred ubaci sijalica, jer tako bi moglo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Toliko tema o akumulatorima, sav sam se pogubio!

Treba da menjam na Bev-u, pa par pitanja:

1) Koja marka trenutno? (vidim Varta ispljuvana maksimalno, LP loš u zadnje vreme, Yuasa pisao neko nije kao pre...)

2) Koja oznaka akumulatora? (U mom je neki YTX12-BS, a kad kucam na Google-u za Beverly 500 svuda izbacuje YTX14-BS)

3) I konačno gde kupiti u BG taj konkretan akumulator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Imam dobra iskustva sa Midac AGM,posle 6 sezona ponovo kupio isti. Platner ih prodaje,i cak mislm da su smanjili cene u odnosu na prethodne dve godine...

18ah -50e...pogledaj sajt...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Singularitet je napisao:

Toliko tema o akumulatorima, sav sam se pogubio!

Treba da menjam na Bev-u, pa par pitanja:

1) Koja marka trenutno? (vidim Varta ispljuvana maksimalno, LP loš u zadnje vreme, Yuasa pisao neko nije kao pre...)

2) Koja oznaka akumulatora? (U mom je neki YTX12-BS, a kad kucam na Google-u za Beverly 500 svuda izbacuje YTX14-BS)

3) I konačno gde kupiti u BG taj konkretan akumulator?

1. Exide  

2. Nekad neko, stavio je slabiji aku 12V/12Ah, treba biti 12V14Ah tako da ide druga oznaka (kako god bilo trazice ti podatke motora pa ce ti prema katalogu dati)

3. Akumulator shop

 

Pre sat vremena, boki_m je napisao:

..........

18ah -50e...pogledaj sajt...

Poprilicno jak akumulator, na cemu ga gonis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bev 500-2003-2004 god ide 12v-13ah kiselinski jer mu je takvo kuciste akumulatora ima neka jebena krilca i samo taj moze da stane to mu fabrika propisala. Od 2005 god ide 12v-14ah moze gel lagano. Prosle sezone to sve prosao zato i znam

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja